Plan wycieczki

Dzień 1

Rozpoczynamy przygodę: podróż do Mombasy

Zbiórka na poszczególnych lotniskach przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Międzylądowanie techniczne (na Cyprze lub w Egipcie, ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Wieczorem przylot na lotnisko Moi w Mombasie. Po odprawie paszportowo-wizowej powitanie przez rezydentów na lotnisku i transfer do hotelu *** (Hotel Reef lub podobny skromny hotel). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2
Dzień 2

Safari w Parku Narodowym Tsavo West

Po wczesnym śniadaniu (możliwe w formie pakietów) transfer minibusem do Parku Narodowego Tsavo West (ok. 250 km – ok. 4 godz.). Pierwsze safari rozpoczniemy już po przekroczeniu bramy parku. Jego teren pokrywa busz i gaje akacjowe, które zamieszkuje tysiące dzikich zwierząt: słonie, lwy, bawoły, antylopy gnu i żyrafy, a nawet lamparty i nosorożce. Lunch, a następnie popołudniowe safari i obserwacja zwierząt w jednym z największych parków narodowych Afryki, gdzie spotkać można przeogromne stada migrujących ptaków, a także tzw. czerwone słonie z Tsavo. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Tsavo. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 3
Dzień 3

Afrykańska przygoda: safari w Parku Narodowym Amboseli

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Amboseli, z którego rozciąga się przepiękny widok na majestatyczny “dach Afryki” – Kilimandżaro. Sam szczyt można zobaczyć najczęściej tylko wcześnie rano i przed zachodem słońca, przez pozostałą cześć dnia jest on zwykle przysłonięty chmurami. Po drodze na safari zobaczymy malownicze Źródła Mzima (dwa oczka wodne połączone ze sobą kaskadami, z rezydującymi tu na stałe hipopotamami i krokodylami), a także ogromny zastygły wylew czarnej lawy – Shetani. Dla chętnych wizyta w wiosce Masajów (ok. 25 USD/os.), w programie zwiedzanie domów pasterzy, masajskie tańce i zwyczaje, możliwość zakupu rękodzieła Masajów. Lunch, a następnie safari w parku, znanym przede wszystkim jako „kraina słoni”, ale często można tu spotkać także inne zwierzęta m.in.: lwy, hieny, gepardy, antylopy, bawoły i żyrafy. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Amboseli. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 4
Dzień 4

Safari w Parku Narodowym Lake Manyara

Po śniadaniu transfer do Namanga na granicy z Tanzanią, gdzie przesiądziemy się do samochodów terenowych, a następnie przejazd do Parku Narodowego Lake Manyara, wpisanego na listę UNESCO jako rezerwat biosfery. Po drodze przerwa na lunch. Po południu safari w Parku Lake Manyara, który słynie z malowniczo położonego jeziora oraz bogatej fauny, której będziemy wypatrywać w czasie safari: guźce, pawiany, gazele, hipopotamy. W strefie wysokiej wegetacji, bliżej wjazdu do parku podziwiać można liczne populacje pawianów. Dodatkowo można tu spotkać ponad 350 gatunków ptaków. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Parku Lake Manyara. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 5
Dzień 5

Safari w sercu Parku Narodowego Serengeti

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Serengeti. Lunch (w formie pikniku), a następnie popołudniowe safari na terenie parku, który jest znaną na całym świecie ostoją zwierząt i ma powierzchnie porównywalną do Irlandii Północnej. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w Serengeti. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 6
Dzień 6

Na safari w Parku Narodowym Serengeti

Po śniadaniu oraz po południu safari w Parku Narodowym Serengeti, który słynie z bogatej populacji gazeli oraz zebry, ale można tutaj przy odrobinie szczęścia zobaczyć także słynną „wielką afrykańską piątkę” dzikich zwierząt: słonia, nosorożca, lwa, lamparta i bawoła , a także ponad 500 gatunków ptaków. Podczas safari obserwacja zwierząt jest łatwa ze względu na niską roślinność – park porasta sawanna z rosnącymi gdzieniegdzie akacjami. Śniadanie i lunch w lodgy, a w ciągu dnia czas wolny. Możliwe jedno długie safari (zależnie od położenia lodgy) – wyjazd po śniadaniu, lunch w formie pakietów, po południu czas na relaks. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Serengeti. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 7
Dzień 7

Ngorongoro: Eden Afryki

Po wczesnym śniadaniu wyjazd na niezapomniane safari w Ngorongoro. Park słynie głównie z ogromnego krateru Ngorongoro, zwanego Edenem Afryki, który uznany jest za jeden z ośmiu przyrodniczych cudów świata. Krater położony jest na zachód od słynnego Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Powstał po zapadnięciu wulkanu ok. 2 mln lat temu, pozostawiając największą na świecie kalderę o pow. ok. 260 km2 i średnicy dochodzącej do 22 km. Na dnie krateru żyją setki dzikich zwierząt i ptaków: lwy, słonie, nosorożce, gnu, bawoły, antylopy i flamingi. W trakcie safari krótka przerwa na piknik lunch. Wieczorem przejazd na obiadokolację i nocleg do lodgy w ok. Ngorongoro. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 8
Dzień 8

Rejs z Arushy na bajeczny Zanzibar

Po śniadaniu przejazd w kierunku Arushy (lunch w formie pakietów). (Trasa ok. 200 km). Transfer na lotnisko w Arushy i przelot na wyspę Zanzibar. Transfer do wybranego hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 9 - 14
Dzień 9 - 14

Zanzibar: relaks na rajskiej wyspie

Pobyt w wybranym hotelu na wyspie Zanzibar.

Dzień 15

Przelot do Mombasy

Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Mombasy, transfer do hotelu na odświeżenie się po podróży, następnie transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 16

Koniec podróży: powrót do Polski

Międzylądowanie techniczne w Egipcie lub na Cyprze (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Przylot do Polski.

Uwagi do programu

Trasa ogółem ok. 2400 km.
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Ważne Informacje:
Szczepienia: zalecane przeciw żółtaczce zakaźnej, na terenie Tanzanii wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze (ze względu na przejazd z Kenii, gdzie żółta febra jest endemiczna) - wymagane jest posiadanie żółtej książeczki.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Mombasa- 1 rozpoczęta doba hotelowa w hotelu *** (Hotel Reef lub podobny skromny hotel). Wygodny hotel położony przy plaży. Pokoje: 2 i 3-osobowe z łazienką, klimatyzacją, balkonem/tarasem. Do dyspozycji gości: restauracja, bar i basen. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje.

Safari- 6 rozpoczętych dób hotelowych w tzw. lodge - wygodne, często budowane w lokalnym stylu hotele kategorii *** (w ocenie organizatora). Położone bezpośrednio na terenach parków narodowych lub w ich pobliżu, bardzo często z możliwością obserwacji zwierząt z hotelowego tarasu czy pokoju. Lodge często budowane są przy wodopojach, gdzie zwłaszcza wieczorami gromadzą się zwierzęta. Możliwe lodge namiotowe. Pokoje: skromnie wyposażone pokoje z łazienkami (bez klimatyzacji, TV i telefonu). Wyżywienie: śniadania, lunche i obiadokolacje najczęściej w formie bufetu, choć w niektórych lodgach czasami posiłki podawane są do stolika (możliwe śniadania i/lub lunche w postaci pakietów podróżnych). Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja, bar oraz często ogród, basen i sklepik z pamiątkami. W niektórych lodgach prąd i ciepła woda dostępna jest tylko w określonych godzinach. Przy płatności kartą w lodgach doliczane jest 5% do wartości rachunku. W Serengeti możliwe 2 osobne safari, lub 1 długie (w zależności od lokalizacji lodgy).

Zanzibar- 7 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu pobytowym. Więcej ofert w systemie rezerwacyjnym i na R.pl.

Wizy

Wymagane dokumenty przy wyjeździe do Kenii:

1. Paszport

Do przekroczenia granicy kenijskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Kenii.

2. Elektroniczne zezwolenie na podróż - eTA

Przed wylotem do Kenii należy wykupić zezwolenie drogą elektroniczną na stronie https://www.etakenya.go.ke/en
Wszyscy odwiedzający, w tym niemowlęta i dzieci do 18 roku życia, którzy zamierzają podróżować do  Kenii, muszą posiadać zatwierdzone elektroniczne zezwolenie na podróż (eTA) przed rozpoczęciem podróży. Wniosek za dzieci poniżej 18 roku życia wypełnia opiekun/rodzic. Standardowy czas przetwarzania wynosi około 3 dni robocze, dlatego wniosek należy uzupełnić odpowiednio wcześniej. Koszt eTA to około 30 USD/osoba.
Dokument należy mieć przy sobie na lotnisku. Nie ma możliwości zakupu eTA po przylocie na lotnisku w Mombasie. Osoby, które wykupią zezwolenia drogą elektroniczną i nie otrzymają dokumentu, nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu w Polsce. eTA jest ważna tylko na jedną podróż (pojedynczy wjazd) i musi zostać ponownie wystawiona na każdą kolejną podróż. Traci ona ważność po opuszczeniu kraju. O szczegółową instrukcję wizowania prosimy pytać opiekunów rezerwacji.

Powyższe warunki obowiązują obywateli Polski (osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wjazdowym).

UWAGA! Granicę w Kenii przekracza się 2-krotnie (drogą powietrzną - po przylocie do Mombasy oraz drogą powietrzną - powrót z Tanzanii). eTA jest ważna na pojedynczy wjazd do Kenii. Istnieją jednak pewne wyjątki.

eTA pozostaje ważna na więcej niż jeden wjazd, jeśli odwiedzasz jedno z następujących państw partnerskich EAC: Burundi, Demokratyczna Republika Konga, Rwanda, Sudan Południowy, Tanzania i Uganda ORAZ nie odwiedzasz żadnego innego kraju ORAZ twoja eTA nie wygasła (90 dni od wydania).

W związku z tym nie ma wymogu wyrabiania eTA po raz drugi podczas ponownego przekraczania granicy z Kenią przy powrocie z Tanzanii.

Wymagane dokumenty przy wyjeździe do Tanzanii:

1. Wymgany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Tanzanii.

2. Wiza do Tanzanii: Płatna ok. 50 USD/os. na lotnisku/na granicy na miejscu. Wiza jest stemplowana do paszportu po uiszczeniu opłaty. Wymagane min. 2 puste strony w paszporcie.

Ważne Informacje:

Szczepienia zalecane przeciw żółtaczce zakaźnej, na terenie Tanzanii wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze (ze względu na przejazd z Kenii, gdzie żółta febra jest endemiczna) - wymagane jest posiadanie żółtej książeczki. 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem, przeloty lokalne Arusha-Zanzibar, Zanzibar-Mombasa (limit bagażu 20 kg+5 kg), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie: 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach i lodgach *** w ocenie organizatora i 7 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu pobytowym na Zanzibarze, przejazdy samochodami terenowymi i minibusami, transfery lotnisko - hotel - lotnisko (transfery możliwe bez polskojęzycznej opieki), wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta w Mombasie, opiekę polskiego pilota podczas safari (1 osoba na grupę, przesiada się pomiędzy busami) oraz miejscowego kierowcy - specjalisty podczas safari (1 osoba na busa, j. angielski), program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do parków narodowych, opłaty za napiwki dla kierowców i przewodników lokalnych - kwota ok. 890 USD/os. płatna gotówką w walucie pilotowi imprezy. Ponadto cena nie obejmuje: napiwków dla bagażowych i kelnerów, dodatkowych posiłków i napoi, wydatków osobistych, wycieczek lokalnych,  elektronicznego pozwolenia na podróż do Kenii (ok. 30 USD/os.) wykupionego drogą elektroniczną na stronie: https://www.etakenya.go.ke/en oraz wizy do Tanzanii (ok. 50 USD/os., płatnej na granicy z Tanzanią), podatków turystycznych płatnych bezpośrednio w hotelach (Tanzania i Zanzibar):

do 1 gwiazdki - 2 USD/os./dzień

2-3 gwiazdki - 4 USD/os./dzień

4-5 gwiazdek - 5 USD/os./dzień

Wycieczki lokalne: wioska masajska (ok. 25 USD/os.).

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 20.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Ważne Informacje:

Szczepienia: zalecane przeciw żółtaczce zakaźnej, na terenie Tanzanii wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze (ze względu na przejazd z Kenii, gdzie żółta febra jest endemiczna) - wymagane jest posiadanie żółtej książeczki.

Porady ogólne:

Na safari należy zabrać elastyczną torbę (pojemność ok. 60 litrów), a nie sztywną walizkę. Niestety, ze względu na przelot na Zanzibar z Arushy, nie ma możliwości przepakowania bagaży na safari i pozostawienia walizki lotniczej w hotelu w Mombasie (limit bagażu 20 kg + 5 kg). Sugerujemy zabranie ze sobą chust, które będą chroniły twarz przed kurzem i wiatrem. Przyda się także kapelusz przeciwsłoneczny i krem z wysokim filtrem. Jeśli chodzi o ubiór, to temperatura w ciągu dnia jest zmienna (rano i wieczorem chłodno, w ciągu dnia gorąco). Dlatego sugerujemy zabranie ze sobą odpowiednich ubrań, które mogą także stanowić dodatkową ochronę przed insektami. W dniu safari sugerujemy nie używać perfum oraz nie zakładać ubrań w kolorze granatowym, co może przyciągnąć insekty. Radzimy zabranie lornetek do wypatrywania zwierząt, latarek (niektóre alejki w lodgach są słabo oświetlone) oraz repelentów na komary. Na terenach parków telefony komórkowe często nie mają zasięgu., warto zabrać adaptery do gniazdek brytyjskich. W recepcji do dyspozycji telefon, płatny (zwykle drogi) jednak często zdarzają się także awarie telefonów stacjonarnych. Dobrze mieć ze sobą wymienioną niewielką ilość pieniędzy na szylingi kenijskie potrzebnych do drobnych zakupów/kawy, herbaty na postojach - stacjach benzynowych/lokalnych sklepikach. Należy zabrać tylko dolary wydane po 2009 r.

Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem
Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem
Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem
Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem
Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem
Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem
Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem
Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem
Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem
Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem
Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem
Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem
Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem
1 / 13

5.4/6 (27 opinii)

Kenia, Tanzania i Zanzibar - safari z wypoczynkiem

VOI Kiwengwa Resort
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem, przeloty lokalne Arusha-Zanzibar, Zanzibar-Mombasa (limit bagażu 20 kg+5 kg), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie: 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach i lodgach *** w ocenie organizatora i 7 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu pobytowym na Zanzibarze, przejazdy samochodami terenowymi i minibusami, transfery lotnisko - hotel - lotnisko (transfery możliwe bez polskojęzycznej opieki), wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta w Mombasie, opiekę polskiego pilota podczas safari (1 osoba na grupę, przesiada się pomiędzy busami) oraz miejscowego kierowcy - specjalisty podczas safari (1 osoba na busa, j. angielski), program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do parków narodowych, opłaty za napiwki dla kierowców i przewodników lokalnych - kwota ok. 890 USD/os. płatna gotówką w walucie pilotowi imprezy. Ponadto cena nie obejmuje: napiwków dla bagażowych i kelnerów, dodatkowych posiłków i napoi, wydatków osobistych, wycieczek lokalnych,  elektronicznego pozwolenia na podróż do Kenii (ok. 30 USD/os.) wykupionego drogą elektroniczną na stronie: https://www.etakenya.go.ke/en oraz wizy do Tanzanii (ok. 50 USD/os., płatnej na granicy z Tanzanią), podatków turystycznych płatnych bezpośrednio w hotelach (Tanzania i Zanzibar):

do 1 gwiazdki - 2 USD/os./dzień

2-3 gwiazdki - 4 USD/os./dzień

4-5 gwiazdek - 5 USD/os./dzień

Wycieczki lokalne: wioska masajska (ok. 25 USD/os.).

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 20.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Atuty oferty

Kenia i Tanzania w jednym programie! • najpiękniejsze zwierzęta Afryki – słonie, żyrafy, zebry, antylopy i lwy • Tsavo West i źródła Mzima • Lake Manyara – kraina hipopotamów • Serengeti – królestwo dzikich zwierząt • Ngorongoro – wygasły wulkan • Amboseli i Dach Afryki – Kilimandżaro • przeloty lokalne w cenie • wypoczynek na rajskich plażach Zanzibaru
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 8 dni.
Zdjęcie Hotelu
5.8/6 (18 opinii)
VOI Kiwengwa Resort
Tanzania: Zanzibar
Zdjęcie Hotelu
5.9/6 (29 opinii)
Neptune Pwani Beach Resort & Spa
Tanzania: Zanzibar
Zdjęcie Hotelu
5.4/6 (7 opinii)
Royal Zanzibar Beach Resort
Tanzania: Zanzibar
Zdjęcie Hotelu
Gold Zanzibar Beach House & Spa
Tanzania: Zanzibar

Opinie

Intensywność programu
4.9
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.6
Transport
4.9
Wyżywienie
5.1
Zakwaterowanie
5.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Izabella 27.04.2014

Afrykańska Przygoda

Fantastyczna wyprawa pod każdym względem - oszałamiająca dzika przyroda, żywiołowi i pogodni mieszkańcy Czarnego Lądu, pełna magii kultura, raj dla pasjonatów podróży i fotografii. W Kenii, Tanzanii i na Zanzibarze przeżyjesz przygodę życia!
Pokaż więcej opinii (26)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem