Obiekt

Pokoje

Hotel posiada 35 pokoi typu junior suite. Przestronne i komfortowe pokoje urządzone we włoskim stylu.

Internet

Bezpłatny Internet Wi-Fi na terenie całego hotelu.

Kategoria lokalna

*****

Wyżywienie

All Inclusive: śniadania (07:30-10:00), lunche (13:00-14:30) i obiadokolacje (20:00-21:30) w formie bogatego bufetu. Napoje bezalkoholowe oraz lokalne napoje alkoholowe dostępne w godzinach otwarcia barów. Goście hotelu Dream of Africa mogą korzystać bezpłatnie z restauracji oraz barów sąsiedniego hotelu Sandies Tropical Village. Importowane napoje alkoholowe dostępne za dodatkową opłatą. Hotel słynie z wyśmienitej włoskiej kuchni, gdzie większość warzyw pochodzi z lokalnych, organicznych upraw.

Program sportowy i animacyjny

Dzienny i wieczorny program animacyjny w języku angielskim lub włoskim (w sąsiadującym hotelu Sandies Tropical Village) m.in.: pokazy, muzyka na żywo, wspólne gry i zabawy, aerobik, bilard, tenis stołowy, siatkówka plażowa. Ponadto siłownia otwarta w godzinach (09:00-19:00). Za opłatą: sporty wodne na plaży (windsurfing, nurkowanie, żeglarstwo itp.) oraz eleganckie centrum odnowy biologicznej. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, animacje mogą być realizowane w ograniczony sposób.

Dodatkowe informacje

Wizy

Wymagane dokumenty przy wyjeździe do Kenii:

1. Paszport

Do przekroczenia granicy kenijskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Kenii.

2. Elektroniczne zezwolenie na podróż - eTA

Przed wylotem do Kenii należy wykupić zezwolenie drogą elektroniczną na stronie https://www.etakenya.go.ke/en
Wszyscy odwiedzający, w tym niemowlęta i dzieci do 18 roku życia, którzy zamierzają podróżować do  Kenii, muszą posiadać zatwierdzone elektroniczne zezwolenie na podróż (eTA) przed rozpoczęciem podróży. Wniosek za dzieci poniżej 18 roku życia wypełnia opiekun/rodzic. Standardowy czas przetwarzania wynosi około 3 dni robocze, dlatego wniosek należy uzupełnić odpowiednio wcześniej. Koszt eTA to około 30 USD/osoba.
Dokument należy mieć przy sobie na lotnisku. Nie ma możliwości zakupu wizy po przylocie na lotnisku w Mombasie. Osoby, które wykupią zezwolenia drogą elektroniczną i nie otrzymają dokumentu, nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu w Polsce. eTA jest ważna tylko na jedną podróż (pojedynczy wjazd) i musi zostać ponownie wystawiona na każdą kolejną podróż. Traci ona ważność po opuszczeniu kraju. O szczegółową instrukcję wizowania prosimy pytać opiekunów rezerwacji.

Powyższe warunki obowiązują obywateli Polski (osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wjazdowym).

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach lub logdach, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie zgodne z opisem wybranego hotelu, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: elektronicznego pozwolenia na podróż (ok. 30 USD/os.) wykupionej drogą elektroniczną na stronie: https://www.etakenya.go.ke/en, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków, dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków własnych.

Należy zabrać tylko dolary wydane po 2009 r.

Inne

Ważne informacje

Waluta

W Kenii obowiązuje szyling kenijski (KSH) dzielący się na 100 centów. Wwożenie i wywożenie miejscowej waluty jest zabronione. 1 USD = ok. 100 KSH. Uwaga! Należy zabierać tylko dolary wydane po 2009 r. Starsze roczniki nie są przyjmowane.

Czas

+ 2 godziny w stosunku do czasu polskiego.

Orientacyjne ceny

Woda mineralna 1,5 l. - ok. 95 KSH Piwo w barze - ok. 250-300 KSH

Elektryczność

Napięcie 220 - 240 V. Wtyczki typu angielskiego, wymagane są konwektory do gniazdek, które można wypożyczyć lub kupić niemal we wszystkich hotelach i lodgach. Zazwyczaj występują gniazdka typu A, z trzema dziurkami usytuowanymi na wierzchołkach trójkąta. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Czasami dostępne są one w hotelowych recepcjach (za kaucją zwrotną), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł).

Fotografowanie

Nie należy fotografować budynków urzędowych, militarnych, policji mundurowej, itd. Zwyczajowo za fotografowanie tamtejszej ludności daje się napiwki przed zrobieniem zdjęcia. Przydatne są teleobiektywy, zwłaszcza na safari. W parkach narodowych nie wolno używać dronów.

Zdrowie

Od turystów przyjeżdżających z Europy nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia, jednak WHO zaleca szczepienia przeciw żółtej febrze, żółtaczce zakaźnej typu A i B, błonicy, tężcowi oraz polio. Na wybrzeżu Kenii, w okolicach Mombasy, występuje niewielkie zagrożenie zarażenia malarią, można profilaktycznie zabrać środki antymalaryczne (prosimy skontaktować się z lekarzem specjalistą, który takie środki może przepisać). Ponadto należy zachować podstawowe zasady higieny jak mycie rąk, owoców, picie wody butelkowanej, używanie wody butelkowanej do mycia zębów itd. Przy programach KTJ, KTS i KTZ obowiązkowe jest szczepienie przeciwko żółtej febrze (ze względu na przekroczenie granicy kenijsko-tanzańskiej).

Telefony:

Za granicę najtaniej jest dzwonić po zakupie i doładowaniu lokalnych kart (koszt karty SIM ok. 100 KSH, wymagany paszport). Do Polski + 48 numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta Z Polski + 254 numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta Uwaga! Polskie telefony komórkowe działają w Kenii, ale na terenach parków zwykle nie ma zasięgu. Może być także problem z otrzymywaniem i wysyłaniem wiadomości tekstowych.

Safari

Nasze wyobrażenia o parkach jest zwykle różne od tego, co zastajemy na miejscu. Park w wydaniu kenijskim to nie mały, ogrodzony teren z alejkami i zwierzętami w niewoli, ale ogromne połacie lądu (największe parki mają pow. od 10 do 15 tys. km2), gdzie zwierzęta żyją na wolności w swoim naturalnym środowisku. Na terenie parków nie ma żadnej aktywności ludzkiej, nie ma dróg i elektryczności (z wyjątkiem lodgy), a poruszać się można tylko minibusem lub jeepem po wyznaczonych szlakach. Pod żadnym pozorem nie wolno wychodzić z pojazdu. Minibusy to 6 lub 7-mio osobowe vany z otwieranym dachem. Kierowca jest jednocześnie przewodnikiem, zna doskonale tereny parków, jak i posiada wiedzę na temat zwierząt, które potrafi wytropić i nazwać. Minibusy nie są klimatyzowane. Stan dróg w Kenii jest bardzo zły. Duża część to drogi gruntowe, a te wyasfaltowane mają tyle dziur, że czasami prędkość podróżowania spada do 20 km/h. Zatem przejazdy mogą być męczące i uciążliwe, a minibusem będzie trzęsło i kołysało. Safari odbywają się zwykle dwa razy dziennie, w godzinach 06:00-08:00 i 16:00-18:00 (każde ok. 30 km). Jest to najlepsza pora dnia do obserwacji zwierząt gdyż w tym czasie, chcąc uniknąć upału, wychodzą one polować lub do wodopoju.

WYLOT:

Wylot do Mombasy liniami czarterowymi z międzylądowaniem technicznym w Egipcie lub na Cyprze (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w okresie letnim w Kenii od połowy czerwca do końca września.

Diamonds Dream of Africa

5.7/6 (8 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka

Kategoria lokalna 5

Diamonds Dream of Africa
Happy Hours
Last Minute!
Galeria (23)
Diamonds Dream of Africa
Diamonds Dream of Africa
Diamonds Dream of Africa
Zdjęcie mapy
Mapa

Atuty oferty

Luksusowy, butikowy hotel, który zadowoli najbardziej wymagających Klientów. Wyjątkowa sceneria, serwis, niepowtarzalna lokalna kuchnia oraz przepiękna plaża sprawi, że poczujemy się tutaj jak w raju. Polecamy głównie parom, nowożeńcom oraz grupie znajomych ze względu na niepowtarzalny klimat hotelu.

Długość lotu

9 godz. 55 min.

Rodzaj wyjazdu

Wypoczynek

Wyżywienie

All inclusive

Na miejscu

Polski rezydent

Plaża

do 100m

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach lub logdach, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie zgodne z opisem wybranego hotelu, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: elektronicznego pozwolenia na podróż (ok. 30 USD/os.) wykupionej drogą elektroniczną na stronie: https://www.etakenya.go.ke/en, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków, dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków własnych.

Należy zabrać tylko dolary wydane po 2009 r.

Położenie

Ten niewielki, luksusowy hotel zbudowany jest w stylu arabskim, otoczony pięknym i zadbanym ogrodem z tropikalną roślinnością. Ok. 3 km do centrum Malindi z licznymi barami, sklepikami i restauracjami. Do lotniska w Mombasie ok. 120 km.

Mapa

Plaża

Hotel zlokalizowany bezpośrednio przy szerokiej, piaszczystej plaży Silversand. Bezpłatne leżaki, parasole oraz ręczniki plażowe dostępne na terenie przy plaży.

Do dyspozycji gości

Recepcja 24 h, przestronne lobby, restauracja główna z tarasem, restauracja Savana znajdująca się w siostrzanym hotelu Sandies Tropical Village, restauracja na plaży serwująca grillowane owoce morza (za dodatkową opłatą), 3 bary: główny (10:00-24:00), bar z przekąskami przy basenie (10:00-21:30), bar przy plaży w siostrzanym hotel Sandies Tropical Village (10:00-17:00). Goście hotelu mogą korzystać z basenu zewnętrznego o nieregularnych kształtach, z bezpłatnymi leżakami, parasolami i ręcznikami kąpielowymi. Ponadto: przechowalnia bagażu, sala konferencyjna, kantor, butik, pralnia, doktor.

Obiekt

Wyżywienie

Szczegóły lotu

Program sportowy i animacyjny

Wycieczki fakultatywne

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Pokoje

lupa
strzałka w lewo
strzałka w prawo

Junior suite

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 30 m2 | 1 pomieszczenie | Optycznie wydzielona część dzienna | Balkon / taras

bez dopłaty

lupa

Pokój suite

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 40 m2 | Pokój dzienny | Balkon / taras

Został ostatni pokój

+3 375

zł/Pokój

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

1 x Pokój

(Junior suite)

Zmień
Za osobę7 579
Razem
15 159 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 6h
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Atrakcje dla dzieci
3.5
Obsługa hotelowa
6.0
Plaża
4.3
Pokój
5.7
Położenie i okolica
5.1
Rezydent
5.2
Sport i rozrywka
4.5
Wyżywienie
6.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Agata 27.08.2023

Wspaniały hotel!

Świetny kameralny hotel. Ogromnym plusem jest jedzenie, w wersji all inclusive były serwowane a la carte. Pyszne świeże dania. Bardzo duży wybór dań. W hotelu cisza i spokój, brak animacji ale hotel obok -siostrzany - oferuje szereg atrakcji, z których można korzystać. Plaza oczywiście przepiękna. Najchętniej byśmy wrócili choć już 2x byliśmy w Kenii, wcześniej w Baobabie i oczywiście nie ma porównania, na korzyść Diamonds of Africa.

6.0/6

Grzegorz, Ozorków 09.09.2023
Termin pobytu: sierpień 2023

Przyjemny i wygodny hotel

Mieliśmy okazję spędzić urlop w dwóch hotelach "jednocześnie" Diamonds Dream Of Africa i Sandies, ponieważ po dotarciu do hotelu okazało się, że wykupiona przez nas suita jest nieodstępna hotel zaoferował nam suitę w sąsiednim Sandies (swobodne przejście między jednym a drugim hotelem), pokój był bardzo wygodny, na piętrze, z widokiem na ogród. Piękne bielone, drewniane meble, białe ściany, kamienne płytki, ogromny taras z przestrzenią do odpoczynku przy stolik z krzesłami, z leżakiem i siedziskami w narożnikach. Ogromna sypialnia z zasuwaną moskitierą wokół łóżek, duża łazienka z prysznicem i wanną z hydromasażem. Nie mamy porównania z zamówioną suitą, ale widzieliśmy standardowy pokój, który zajmowali rodzice i ten był utrzymany w klimacie afrykańskim, ciemne drewniane meble , łóżko z moskitierą, duża łazienka z wanną i oddzielnym prysznicem, wielkie drewniane lustro. Na tarasie z widokiem na ogród był stolik z krzesłami i dwa fantastyczne drewniane leżaki z miękką poduchą, bardzo wygodne. Na powitanie w pokoju czekały owoce i słodycze, a dla nas w związku z niedostępnością naszego pokoju zaoferował nam kolację na plaży i butelkę prosecco plus voucher rabatowe do spa. Ponieważ dotarliśmy do hotelu przed północą, hotel był przygotowany i mogliśmy zjeść w części Sandies gorącą kolację ( wybór dań z bufetu, - mięsa, warzywa, ryż, pieczone ziemniaki, świeże owoce, być może coś jeszcze, ale teraz już nie pamiętam), co po całodniowej podróży było bardzo miłym zaskoczeniem. Ogromną zaletą hotelu jest restauracja serwująca posiłki, nie ma tu standardowego bufetu ( poza śniadaniem, przy którym jest mini bufet ze słodyczami, owocami, deserami i sałatkami), posiłki są w formie a la carte. Można zamówić dowolną ilość pozycji z menu, jedzenie jest przygotowywane na świeżo, dobrze doprawione i wyjątkowo smaczne, dla osób, które wolą bufet jest on dostępny w sąsiednim hotelu z którego goście Diamonds mogą bez ograniczeń korzystać. Ogromnym atutem hotelu jest plaża, która jest oddzielona od części publicznej podmurówką, która jednocześnie chroni hotelową plaże przed podmywaniem przy przypływie, ale daje komfort odpoczynku, bo jest niedostępna dla lokalnych sprzedawców, którzy po zejściu na część publiczną są od razu przy turystach. Na murku stoi ochroniarz, od czasu do czasu pojawiali się też dwaj uzbrojeni "żołnierze", ale nie było to w żaden sposób uciążliwe dla gości. Plaża przy hotelu jest czysta i zadbana, w basenie nie ma tłumów ( hotel jest kameralny) i chyba pierwszy raz zdarzyło nam się mieć duży basen tylko dla siebie :) Otoczenie hotelu to zadbany ogród. Korytarze prowadzące z recepcji do pokoi obsadzone są roślinami, ustawione są piękne dekoracyjne wazy, drewniane rzeźby. W recepcji są przepiękne drewniane meble i dekoracje, na ustawionym pośrodku stole są zawsze świeże kwiaty, całość robi naprawdę przyjemne wrażenie. Obsługa hotelu jest przyjazna i uprzejma. Nie było też problemu z przedłużeniem w ostatnim dniu wymeldowania, ponieważ pokój nie był zarezerwowany, nie musieliśmy za to dodatkowo płacić. Polecamy ten hotel mimo dość długiej drogi z lotniska, ale warto bo komfort wypoczynku jest naprawdę tego wart. Jest to też dobra baza wypadowa na wycieczki na Watamu i Hell's Kitchen. PS. idąc plażą na prawo od hotelu można zobaczyć na skale piękne domy, z czego jeden z nich należy do Naomi Campbell ;)
Pokaż więcej opinii (6)

Kenia - Filmowy świat Rainbow

Kenia - Tsavo East - Filmowy Świat Rainbow - sezon 4, odcinek 1

Kenia - Tsavo East - Filmowy Świat Rainbow - sezon 4, odcinek 1

Zwiedzamy wyspę Wasini w Kenii. Relacja z wycieczki

Zwiedzamy wyspę Wasini w Kenii. Relacja z wycieczki

Kenia -  Przydatne informacje podczas wyjazdu na wczasy do Kenii

Kenia - Przydatne informacje podczas wyjazdu na wczasy do Kenii

Pogoda

Średnie temperatury w lipcu

27

/23

°C

Temperatura dzień/noc

25

°C

Temperatura wody

9

Godzin słonecznych
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem