Obiekt

Pokoje

Hotel oferuje swoim Gościom zakwaterowanie w 50 komfortowych pokojach, zaprojektowanych w tradycyjnym lokalnym stylu. Pokoje standardowe (pow. ok. 18 m2), mogące zakwaterować 2 osoby dorosłe i jedną osobę na dostawce, wyposażone w: łazienkę (wanna/prysznic, wc, suszarka do włosów), indywidualnie sterowaną klimatyzację, wentylator, moskitierę, sejf, balkon lub taras.

Internet

Płatny internet wi-fi w częściach ogólnodostępnych hotelu.

Kategoria lokalna

****

Wyżywienie

Śniadania (07:30-10:00) oraz obiadokolacje (19:30-21:30) serwowane w formie bufetu w restauracji głównej. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne. Za dopłatą All Inclusive obejmujące dodatkowo: lunche (12:30-14:00), przekąski (10:00-18:00) oraz lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe (10:00-23:00) dostępne w wyznaczonych barach.

Program sportowy i animacyjny

Hotel prowadzi animacje w wersji soft – dla dzieci i dorosłych, dyskoteka, pokazy akrobacji, muzyka na żywo, wieczory tematyczne. Ponadto: water polo, siatkówka plażowa, plażowa piłka nożna, tenis stołowy. Za dopłatą – centrum sportów wodnych (snurkowanie, nurkowanie, windsurfing), masaże, rzutki, wyprawy na moskie wędkowanie.

Dodatkowe informacje

Wizy

Wymagane dokumenty przy wyjeździe do Kenii:

1. Paszport

Do przekroczenia granicy kenijskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Kenii.

2. Elektroniczne zezwolenie na podróż - eTA

Przed wylotem do Kenii należy wykupić zezwolenie drogą elektroniczną na stronie https://www.etakenya.go.ke/en
Wszyscy odwiedzający, w tym niemowlęta i dzieci do 18 roku życia, którzy zamierzają podróżować do  Kenii, muszą posiadać zatwierdzone elektroniczne zezwolenie na podróż (eTA) przed rozpoczęciem podróży. Wniosek za dzieci poniżej 18 roku życia wypełnia opiekun/rodzic. Standardowy czas przetwarzania wynosi około 3 dni robocze, dlatego wniosek należy uzupełnić odpowiednio wcześniej. Koszt eTA to około 30 USD/osoba.
Dokument należy mieć przy sobie na lotnisku. Nie ma możliwości zakupu wizy po przylocie na lotnisku w Mombasie. Osoby, które wykupią zezwolenia drogą elektroniczną i nie otrzymają dokumentu, nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu w Polsce. eTA jest ważna tylko na jedną podróż (pojedynczy wjazd) i musi zostać ponownie wystawiona na każdą kolejną podróż. Traci ona ważność po opuszczeniu kraju. O szczegółową instrukcję wizowania prosimy pytać opiekunów rezerwacji.

Powyższe warunki obowiązują obywateli Polski (osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wjazdowym).

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach lub logdach, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie zgodne z opisem wybranego hotelu, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: elektronicznego pozwolenia na podróż (ok. 30 USD/os.) wykupionej drogą elektroniczną na stronie: https://www.etakenya.go.ke/en, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków, dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków własnych.

Należy zabrać tylko dolary wydane po 2009 r.

Inne

Ważne informacje

Waluta

W Kenii obowiązuje szyling kenijski (KSH) dzielący się na 100 centów. Wwożenie i wywożenie miejscowej waluty jest zabronione. 1 USD = ok. 100 KSH. Uwaga! Należy zabierać tylko dolary wydane po 2009 r. Starsze roczniki nie są przyjmowane.

Czas

+ 2 godziny w stosunku do czasu polskiego.

Orientacyjne ceny

Woda mineralna 1,5 l. - ok. 95 KSH Piwo w barze - ok. 250-300 KSH

Elektryczność

Napięcie 220 - 240 V. Wtyczki typu angielskiego, wymagane są konwektory do gniazdek, które można wypożyczyć lub kupić niemal we wszystkich hotelach i lodgach. Zazwyczaj występują gniazdka typu A, z trzema dziurkami usytuowanymi na wierzchołkach trójkąta. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Czasami dostępne są one w hotelowych recepcjach (za kaucją zwrotną), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł).

Fotografowanie

Nie należy fotografować budynków urzędowych, militarnych, policji mundurowej, itd. Zwyczajowo za fotografowanie tamtejszej ludności daje się napiwki przed zrobieniem zdjęcia. Przydatne są teleobiektywy, zwłaszcza na safari. W parkach narodowych nie wolno używać dronów.

Zdrowie

Od turystów przyjeżdżających z Europy nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia, jednak WHO zaleca szczepienia przeciw żółtej febrze, żółtaczce zakaźnej typu A i B, błonicy, tężcowi oraz polio. Na wybrzeżu Kenii, w okolicach Mombasy, występuje niewielkie zagrożenie zarażenia malarią, można profilaktycznie zabrać środki antymalaryczne (prosimy skontaktować się z lekarzem specjalistą, który takie środki może przepisać). Ponadto należy zachować podstawowe zasady higieny jak mycie rąk, owoców, picie wody butelkowanej, używanie wody butelkowanej do mycia zębów itd. Przy programach KTJ, KTS i KTZ obowiązkowe jest szczepienie przeciwko żółtej febrze (ze względu na przekroczenie granicy kenijsko-tanzańskiej).

Telefony:

Za granicę najtaniej jest dzwonić po zakupie i doładowaniu lokalnych kart (koszt karty SIM ok. 100 KSH, wymagany paszport). Do Polski + 48 numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta Z Polski + 254 numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta Uwaga! Polskie telefony komórkowe działają w Kenii, ale na terenach parków zwykle nie ma zasięgu. Może być także problem z otrzymywaniem i wysyłaniem wiadomości tekstowych.

Safari

Nasze wyobrażenia o parkach jest zwykle różne od tego, co zastajemy na miejscu. Park w wydaniu kenijskim to nie mały, ogrodzony teren z alejkami i zwierzętami w niewoli, ale ogromne połacie lądu (największe parki mają pow. od 10 do 15 tys. km2), gdzie zwierzęta żyją na wolności w swoim naturalnym środowisku. Na terenie parków nie ma żadnej aktywności ludzkiej, nie ma dróg i elektryczności (z wyjątkiem lodgy), a poruszać się można tylko minibusem lub jeepem po wyznaczonych szlakach. Pod żadnym pozorem nie wolno wychodzić z pojazdu. Minibusy to 6 lub 7-mio osobowe vany z otwieranym dachem. Kierowca jest jednocześnie przewodnikiem, zna doskonale tereny parków, jak i posiada wiedzę na temat zwierząt, które potrafi wytropić i nazwać. Minibusy nie są klimatyzowane. Stan dróg w Kenii jest bardzo zły. Duża część to drogi gruntowe, a te wyasfaltowane mają tyle dziur, że czasami prędkość podróżowania spada do 20 km/h. Zatem przejazdy mogą być męczące i uciążliwe, a minibusem będzie trzęsło i kołysało. Safari odbywają się zwykle dwa razy dziennie, w godzinach 06:00-08:00 i 16:00-18:00 (każde ok. 30 km). Jest to najlepsza pora dnia do obserwacji zwierząt gdyż w tym czasie, chcąc uniknąć upału, wychodzą one polować lub do wodopoju.

WYLOT:

Wylot do Mombasy liniami czarterowymi z międzylądowaniem technicznym w Egipcie lub na Cyprze (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w okresie letnim w Kenii od połowy czerwca do końca września.
Kilifi Bay Beach Resort
Kilifi Bay Beach Resort
Kilifi Bay Beach Resort
Kilifi Bay Beach Resort
Kilifi Bay Beach Resort
Kilifi Bay Beach Resort
Kilifi Bay Beach Resort
Kilifi Bay Beach Resort
Kilifi Bay Beach Resort
Kilifi Bay Beach Resort
Kilifi Bay Beach Resort
Kilifi Bay Beach Resort
1 / 12

Kilifi Bay Beach Resort

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach lub logdach, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie zgodne z opisem wybranego hotelu, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: elektronicznego pozwolenia na podróż (ok. 30 USD/os.) wykupionej drogą elektroniczną na stronie: https://www.etakenya.go.ke/en, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków, dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków własnych.

Należy zabrać tylko dolary wydane po 2009 r.

Atuty oferty

Kameralny hotel o ciekawej architekturze i przyjemnych wnętrzach. Malowniczo położony w egzotycznym ogrodzie, tuż przy szerokiej plaży o białym piasku to idealne miejsce na rajskie wakacje. Dodatkowo – bardzo dobry serwis i chwalona wśród Gości kuchnia!

Położenie

Ciekawie zaprojektowany, kameralny hotel, łączący w sobie tradycyjną, lokalną architekturę suahili z nowoczesnością, kompleksowo wyremontowany z 2014 roku. Kompleks składa się z niewysokich bungalowów otoczonych dobrze utrzymanym, egzotycznym ogrodem, położonych tuż przy szerokiej, piaszczystej plaży. Hotel położony jest w niewielkiej malowniczej miejscowości Kilifi, ok. 60 km od lotniska w Mombasie.

Mapa

Plaża

Hotel znajduje się tuż przy szerokiej, piaszczystej plaży z białym piaskiem, a otaczające ją palmy dają wytchnienie w gorące dni. Leżaki, parasole oraz ręczniki dostępne bezpłatnie.

Do dyspozycji gości

24-godzinna recepcja, przestronne lobby, 2 restauracje: główna (kuchnia międzynarodowa, w formie bufetu) oraz a’la carte Tapanaki, 3 bary: przy recepcji, na plaży oraz przy basenie. Goście hotelu mogą korzystać z dwóch basenów zewnętrznych (jeden z wydzieloną częścią dla dzieci), otoczonych tarasem słonecznym – leżaki, parasole oraz ręczniki dostępne bezpłatnie. Dodatkowo: możliwość wymiany walut, sklepik z pamiątkami, wypożyczalnia rowerów, pralnia.

Obiekt

Wyżywienie

Program sportowy i animacyjny

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Opinie

Atrakcje dla dzieci
0.5
Obsługa hotelowa
5.0
Plaża
1.0
Pokój
0.5
Położenie i okolica
2.0
Rezydent
1.5
Sport i rozrywka
1.0
Wyżywienie
1.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

2.0/6

Ewelinda 08.02.2018
Termin pobytu: luty 2018

Nie Polecam

Byliśmy w 3 osoby w tym hotelu od 23 grudzień 2017 do 31.12.2017 rok. Wyjeżdżaliśmy pełni entuzjazmu a rozczarowanie przyszło szybko. Przyjazd do hotelu pierwsza w nocy. Po zameldowaniu się otrzymaliśmy paczuszki z prowiantem, a to co w nich było to szok.... (2 ugotowane ziemniaki, 2 kawałki paskudnych kości obleczonech sinym i tłustym mięsem oraz jabłko) nie do zjedzenia. Pokój po wejściu wydawał się niczego sobie, ale po chwili zobaczyliśmy brud. W piwnicy szafy i regały które mam są czyściesze od tych w pokoju. Żywe surowe stare dechy nieoszlifowane. Wszystkie rzeczy trzymaliśmy w walizkach. Z szafy wyleciał robal, który wyglądał jak skarabeusz z filmu MUMIA, to były krzyki hihi. Woda pod prysznicem przez cały pobyt leciała jak krew z nosa, a na dodatek prawie zimna. Kąpiel nas przerażała trwała dość długo przez niskie ciśnienie oraz bardzo chłodną wodę. Przez półtorej doby było brak wody to był szok. Zmienili nam pokój na inny ale na taki w którym również nie było hihi. Wróciliśmy do poprzedniego, ponieważ był usytułowany niżej i woda tam chociaż kapała. Jedzenie przezpierwsze 3 dni było do zniesienia, ale w kolejnych dniach było ciągle to samo. Nie jesteśmy wybredni ale niestety tu takiego wyboru w posiłkach nie było jak to bywa w innych krajach w opcji All. Ostatnie dwa dni na obiad i kolację braliśmy pizzę. Posiłki są bardzo skromne. Ogólnie najbardziej odpowiadała nam pogoda 30-32 st. Plaża ładna ale brak leżaków uniemożliwiał nam dłuższy pobyt na plaży i to również nam nieodpowiadało. Hotel jako obiekt bardzo ładny, ale zaniedbane pokoje, brak wody, brak leżaków na plaży oraz marne jedzenie to bardzo wiele wad aby nie polecać tego miejsca innym. Pobyt nasz trwał 7 dni a zazwyczaj w tak dalekie podróże wybieramy się na 14... Cieszyliśmy się że już wracamy do domu. Nie polecam. Zdjęcia na stronie Raibow wyglądają super, ale tak nie jest. Syf, kiła i mogiła. Jeśli komuś nie przeszkadza bardzo duży brud to spoko.
Pokaż wszystkie opinie

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem