Wczasy w Mombasie Północnej - co musisz wiedzieć?

  • O Mombasie Północnej
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Mombasie Północnej

Mombasa Północna

Stolica:
Kenia
Waluta:
KES
Powierzchnia:
295 km2
Liczba ludności:
917 788

Mombasa Północna jest często wybieranym na wypoczynek miejscem przez tych, którzy wybierają się do Kenii. Wycieczka objazdowa na last minute czy relaks w stylu all inclusive – Mombasa Północna urzeka. Czym? Przede wszystkim, pięknem przyrody. Tak zjawiskowych plaż i linii brzegowej na próżno szukać w Europie, zwłaszcza w połączeniu z gorącym klimatem.
Ale to nie wszystko. Mombasa Północna to również niesamowity klimat kulturowy. Tu Czarna Afryka miesza się z wpływami arabskimi, hinduskimi i kolonialnymi, tworząc intrygującą mieszankę. A jeśli chcesz zwiedzić Kenię – z łatwością wybierzesz się stąd na safari, pod Kilimandżaro czy do wioski Masajów. Zarezerwuj niezapomniane wakacje już dziś!

Opinie o Mombasie Północnej

Mombasie Północnej
5.5 /6

Hotel Kenya Bay

Trochę baliśmy się tego hotelu bo opinie były różne.Hotel Kenya Bay nam odpowiadał, mieliśmy ładny pokój na parterze blisko do restauracji i plaży.Jedzenie dobre ,czysto.Hotel położony niedaleko parku ze zwierzętami ,lotniska ,marketu do którego można dojechać tuk-tukiem.Ocean płytki w tym rejonie ,są duże odpływy a na brzegu wodorosty.Jak się okazało w innych hotelach w tym rejonie jest podobnie.

Dodał(a):
Anna, Bielawa, 13.03.2019
4.0 /6

Do indywidualnej oceny.

Cięzko ocenić ponieważ każdemu podoba się coś innego.

Mombasa ogólnie jest specyficzna. Nie czuliśmy się tu w miarę bezpiecznie.

Mało białych ludzi. Na własną rękę nie polecamy. Z przewodnikiem jak najbardziej na TAK.

Dodał(a):
Podróżnicy, 02.01.2019
4.8/6 Ocena ogólna Mombasie Północnej

Pogoda w Mombasie Północnej

Podobnie, jak w całej Kenii, w Mombasie Północnej panuje klimat równikowy, co sprawia, że roczna amplituda temperatur nie jest wysoka. W najcieplejszym okresie słupek rtęci wzrasta do ponad 30°C, a w najchłodniejszych miesiącach temperatura spada jedynie o kilka stopni. Najbardziej suche miesiące w tym regionie to styczeń, luty i marzec, a najbardziej deszczowa pogoda w Mombasie Północnej przypada na kwiecień i maj. W tym okresie spada ok. 300 mm deszczu miesięcznie.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon