wypoczynek

Wczasy w Mombasie Północnej - co musisz wiedzieć?

  • O Mombasie Północnej
  • Opinie
  • Pogoda

Mombasa Północna

Mombasa Północna jest często wybieranym na wypoczynek miejscem przez tych, którzy wybierają się do Kenii. Wycieczka objazdowa na last minute czy relaks w stylu all inclusive – Mombasa Północna urzeka. Czym? Przede wszystkim, pięknem przyrody. Tak zjawiskowych plaż i linii brzegowej na próżno szukać w Europie, zwłaszcza w połączeniu z gorącym klimatem.
Ale to nie wszystko. Mombasa Północna to również niesamowity klimat kulturowy. Tu Czarna Afryka miesza się z wpływami arabskimi, hinduskimi i kolonialnymi, tworząc intrygującą mieszankę. A jeśli chcesz zwiedzić Kenię – z łatwością wybierzesz się stąd na safari, pod Kilimandżaro czy do wioski Masajów. Zarezerwuj niezapomniane wakacje już dziś!

Opinie o Mombasie Północnej

Mombasie Północnej
6.0 /6

Kenia - Mombasa

Ostatecznie już na miejscu okazało, się że nie ma się czego obawiać i wszystko jest ok. W Mombasie samolot wylądował przed godziną 20.00. Odprawa nie była zbyt przyjemna, ponieważ pracownicy lotniska zbytnio się nie śpieszyli. Odstaliśmy około godziny przed budynkiem lotniska, a dopiero po tym zaczęła się procedura odprawy: paszporty, wizy, testy, uśmiech do kamery (chyba robili zdjęcie?). Ostatecznie zajęło im to około 3 godz., więc jeśli tak jest zawsze radzę uzbroić się w cierpliwość, bo może to był jednorazowy incydent, tego nie wiem?
Dodał(a):
Daniel, Szczecin, 19.09.2021
5.0 /6

Świetni ludzie

Serdeczność, uśmiech, możliwość porozumiewania się w języku angielskim z każdym od dziecka do starca. Wygodne korzystanie z Ubera.
Dodał(a):
Mirosław, Poznań, 23.03.2021
5.5 /6

Hotel Neptune kolo Mombasy

Jesli gdzieś jest raj to na pewno niedaleko hotelu Neptun koło Mombasy ..PRZECUDNIE !!! Lazur morza ..plaza po odplywie majaca tak na oko 500 -700 m...piasek bielusieńki ...
Dodał(a):
MAREK, Otwock, 23.03.2021
5.0 /6

Hotel w Mombasie

Hotel, w którym przebywaliśmy jak na warunki tamtejsze był zadbany. Dostęp do oceanu, baru, sklepu, shower-roomu, restauracji, pokoju na walizki naprawdę super. Mam jednak dylemat co do obsługi. Moja uwaga polega na tym, że recepcja była obsługiwana czasami nieco niewydolnie. Jedna osoba na mnóstwo turystów, nie wpadała Pani recepcjonistka, żeby dać formularze, tylko każdemu dawała jak osobiście podszedł. Można było to wypełnić w trakcie czekania np.. Jak za 1szym razem, mimo tłumaczenia, dopiero pilota posłuchała... Obsługa uparcie nie chciała przyjmować opłaty w USD, jak ktoś się postawił, że nie ma to czarodziejsko potrafili jednak z tego wydać resztę, zapominali czasem je wydawać, niektórzy nie rozumieli podstaw angielskiego.
Dodał(a):
Michał, 22.03.2021
6.0 /6

Piasek jak mąka biały, ciepły ocean, czego chciec wiecej

piekne położenie wśród 100 letnich baobabów, palm, liczne strumyczki, źródełka i styl suahili czyniły go naprawdę atrakcyjnym. Plaża Diani Beach cudowna, z białym i miękkim jak mąka piaskiem, szeroka i ciągnąca się kilometrami. Cieplutki Ocean Indyjski z krystaliczną wodą. Bardzo dobra kuchnia, urozmaicona, wieczory tematyczne, kolację wśród egzotycznych roślin na zewnątrz, z muzyką, zresztą już od śniadania można było siedzieć pod palmą lub baobabem bo tak były rozmieszczone stoliki, przyjemnie. Czasem na nasze jedzenie czatowała małpa ale obsługa szybko reagowała i radziła sobie z kudłatymi złodziejkami. Cała obsługa miła i pomocna, uśmiechnieta i nie nachalna. Pokoje ładne, miały wszystko co trzeba, codziennie sprzątane. Nad ogromnym łózkiem moskitiera. Najbardziej jednak miło wspominamy animacje. Genialna grupa animatorów z różnych afrykańskich krajów, bardzo sympatycznych, uśmiechniętych, cały czas obecnych w ciągu dnia; granie w siatke, boccie, piłke wodną, najlepsza gimnastyka w basenie jaką pamiętam. Do dzisiaj śpiewamy sobie piosenki, których nauczyliśmy się podczas animacji. Wieczorne show wspaniałe, często były to zewnętrzne grupy artystyczne.
Dodał(a):
K&W, 09.09.2020
6.0 /6

Mombasa - Bamburi, Nyali

Z letiště jen půl hodiny jízdy dopravním prostředkem. Blízkost centra Mombasy. Krásné pláže s bílým pískem.
Dodał(a):
Jitka, Trinec, 03.03.2020
5.5 /6

Wrażenie turystyczne - kontrasty

Straszna bieda, momentami smród, momentami piękne części syarego miasta częścią portugalskiej architektury - śladami Vasco da Gama. Prawdziwy obraz "czarnej" Afryki.
Dodał(a):
Rafał, Warszawa, 19.02.2020
5.5 /6

Bumburi

Polecam odwiedzić park Hellera z karmieniem żyraf hipopotamów i krokodyli.Plaża publiczna ale bezpieczna piękny piasek i odpływy oceanu.
Dodał(a):
Grzegorz, 30.01.2020
4.0 /6

Droga

Fatalne drogi,żeby pojechać ok 100 kilometrów,potrzebuje ok.4 godzin.Bruno na targowisku,ubóstwo straszne.
Dodał(a):
Teresa-ŁĘCZNA, 04.01.2020
5.5 /6

Kenia Bay

Hotel w dobrej lokalizacji. Obok jest Park Hallera ktory polecam zwiedzic. Karmienie zyraf dalo nam duzo frajdy. Do centrum Mombasy można pojechać taksówką lub tuk tukami. Ceny zawsze trzeba wcześniej ustalać. Ogólnie mało zabytków ale miasto trzeba zobaczyć.
Dodał(a):
AGNIESZKA, SULEJÓWEK, 05.12.2019
4.0 /6

Listopad 2019

Mombasa bardzo się zmieniła. Kilkanaście lat temu myślałem, że bardzo brudnego miasta nie widziałem . Teraz jest czyściej, powstają nowe drogi, lokale bary. Mombasa idzie w dobrym kierunku.
Dodał(a):
PIOTR, Błędów, 26.11.2019
5.5 /6

Hotel Kenya Bay

Trochę baliśmy się tego hotelu bo opinie były różne.Hotel Kenya Bay nam odpowiadał, mieliśmy ładny pokój na parterze blisko do restauracji i plaży.Jedzenie dobre ,czysto.Hotel położony niedaleko parku ze zwierzętami ,lotniska ,marketu do którego można dojechać tuk-tukiem.Ocean płytki w tym rejonie ,są duże odpływy a na brzegu wodorosty.Jak się okazało w innych hotelach w tym rejonie jest podobnie.

Dodał(a):
Anna, Bielawa, 13.03.2019
4.0 /6

Do indywidualnej oceny.

Cięzko ocenić ponieważ każdemu podoba się coś innego.

Mombasa ogólnie jest specyficzna. Nie czuliśmy się tu w miarę bezpiecznie.

Mało białych ludzi. Na własną rękę nie polecamy. Z przewodnikiem jak najbardziej na TAK.

Dodał(a):
Podróżnicy, 02.01.2019
5.2/6 Ocena ogólna Mombasie Północnej

Pogoda w Mombasie Północnej

Podobnie, jak w całej Kenii, w Mombasie Północnej panuje klimat równikowy, co sprawia, że roczna amplituda temperatur nie jest wysoka. W najcieplejszym okresie słupek rtęci wzrasta do ponad 30°C, a w najchłodniejszych miesiącach temperatura spada jedynie o kilka stopni. Najbardziej suche miesiące w tym regionie to styczeń, luty i marzec, a najbardziej deszczowa pogoda w Mombasie Północnej przypada na kwiecień i maj. W tym okresie spada ok. 300 mm deszczu miesięcznie.