Wczasy w Mombasie Północnej - co musisz wiedzieć?

  • O Mombasie Północnej
  • Opinie
  • Pogoda

Mombasa Północna

Mombasa Północna jest często wybieranym na wypoczynek miejscem przez tych, którzy wybierają się do Kenii. Wycieczka objazdowa na last minute czy relaks w stylu all inclusive – Mombasa Północna urzeka. Czym? Przede wszystkim, pięknem przyrody. Tak zjawiskowych plaż i linii brzegowej na próżno szukać w Europie, zwłaszcza w połączeniu z gorącym klimatem.
Ale to nie wszystko. Mombasa Północna to również niesamowity klimat kulturowy. Tu Czarna Afryka miesza się z wpływami arabskimi, hinduskimi i kolonialnymi, tworząc intrygującą mieszankę. A jeśli chcesz zwiedzić Kenię – z łatwością wybierzesz się stąd na safari, pod Kilimandżaro czy do wioski Masajów. Zarezerwuj niezapomniane wakacje już dziś!

Opinie o Mombasie Północnej

Mombasie Północnej
5.5 /6

Wrażenie turystyczne - kontrasty

Straszna bieda, momentami smród, momentami piękne części syarego miasta częścią portugalskiej architektury - śladami Vasco da Gama. Prawdziwy obraz "czarnej" Afryki.
Dodał(a):
Rafał, Warszawa, 19.02.2020
5.5 /6

Bumburi

Polecam odwiedzić park Hellera z karmieniem żyraf hipopotamów i krokodyli.Plaża publiczna ale bezpieczna piękny piasek i odpływy oceanu.
Dodał(a):
Grzegorz, 30.01.2020
6.0 /6

Mombasa - Bamburi, Nyali

Z letiště jen půl hodiny jízdy dopravním prostředkem. Blízkost centra Mombasy. Krásné pláže s bílým pískem.
Dodał(a):
Jitka, Trinec, 03.03.2020
4.0 /6

Droga

Fatalne drogi,żeby pojechać ok 100 kilometrów,potrzebuje ok.4 godzin.Bruno na targowisku,ubóstwo straszne.
Dodał(a):
Teresa-ŁĘCZNA, 04.01.2020
5.5 /6

Kenia Bay

Hotel w dobrej lokalizacji. Obok jest Park Hallera ktory polecam zwiedzic. Karmienie zyraf dalo nam duzo frajdy. Do centrum Mombasy można pojechać taksówką lub tuk tukami. Ceny zawsze trzeba wcześniej ustalać. Ogólnie mało zabytków ale miasto trzeba zobaczyć.
Dodał(a):
AGNIESZKA, SULEJÓWEK, 05.12.2019
4.0 /6

Listopad 2019

Mombasa bardzo się zmieniła. Kilkanaście lat temu myślałem, że bardzo brudnego miasta nie widziałem . Teraz jest czyściej, powstają nowe drogi, lokale bary. Mombasa idzie w dobrym kierunku.
Dodał(a):
PIOTR, Błędów, 26.11.2019
5.5 /6

Hotel Kenya Bay

Trochę baliśmy się tego hotelu bo opinie były różne.Hotel Kenya Bay nam odpowiadał, mieliśmy ładny pokój na parterze blisko do restauracji i plaży.Jedzenie dobre ,czysto.Hotel położony niedaleko parku ze zwierzętami ,lotniska ,marketu do którego można dojechać tuk-tukiem.Ocean płytki w tym rejonie ,są duże odpływy a na brzegu wodorosty.Jak się okazało w innych hotelach w tym rejonie jest podobnie.

Dodał(a):
Anna, Bielawa, 13.03.2019
4.0 /6

Do indywidualnej oceny.

Cięzko ocenić ponieważ każdemu podoba się coś innego.

Mombasa ogólnie jest specyficzna. Nie czuliśmy się tu w miarę bezpiecznie.

Mało białych ludzi. Na własną rękę nie polecamy. Z przewodnikiem jak najbardziej na TAK.

Dodał(a):
Podróżnicy, 02.01.2019
5.0/6 Ocena ogólna Mombasie Północnej

Pogoda w Mombasie Północnej

Podobnie, jak w całej Kenii, w Mombasie Północnej panuje klimat równikowy, co sprawia, że roczna amplituda temperatur nie jest wysoka. W najcieplejszym okresie słupek rtęci wzrasta do ponad 30°C, a w najchłodniejszych miesiącach temperatura spada jedynie o kilka stopni. Najbardziej suche miesiące w tym regionie to styczeń, luty i marzec, a najbardziej deszczowa pogoda w Mombasie Północnej przypada na kwiecień i maj. W tym okresie spada ok. 300 mm deszczu miesięcznie.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon