Obiekt

Pokoje

Hotel posiada w ofercie 44 pokoje oraz 4 suity (na potwierdzenie), każdy z prywatnym balkonem lub tarasem z widokiem na ogród i basen.

Internet

Bezpłatny Internet Wi-Fi w pokojach i pomieszczeniach ogólnodostępnych.

Kategoria lokalna

****

Strona www

www.malindidreamgarden.sandies-resorts.com

Wyżywienie

All Inclusive: śniadanie (07:30-10:00), lunch (13:00-14:30) i obiadokolacje (19:00-21:30) w formie bogatego bufetu. Napoje bezalkoholowe, lokalne piwo oraz domowe wino dostępne podczas posiłków oraz w godzinach otwarcia barów 10:00-24:00, koktajle oraz alkohole wysokoprocentowe napoje alkoholowe dostępne od 18:00. Importowane napoje alkoholowe dostępne za dodatkową opłatą. Hotel słynie z wyśmienitej międzynarodowej i włoskiej kuchni. Wegetariańskie menu dostępne na życzenie.


Program sportowy i animacyjny

Goście hotelu mogą korzystać z dzienneho i wieczornego programu animacyjnego w sąsiednim hotelu Sandies Tropical Village. Ponadto: mini klub dla dzieci, tenis stołowy, siatkówka plażowa a za opłatą: sporty wodne, nurkowanie, lokalne wycieczki. Wszystkie atrakcje dostępne w sąsiednim hotelu Sandies Tropical Village. Eleganckie Mvua SPA (zabiegi, dwa baseny z morską wodą, masaże, centrum urody) oraz siłownia dostępne w sąsiednim hotelu Dream of Africa.

Dodatkowe informacje

Wizy

Wymagane dokumenty przy wyjeździe do Kenii:

1. Paszport

Do przekroczenia granicy kenijskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Kenii.

2. Elektroniczne zezwolenie na podróż - eTA

Przed wylotem do Kenii należy wykupić zezwolenie drogą elektroniczną na stronie https://www.etakenya.go.ke/en
Wszyscy odwiedzający, w tym niemowlęta i dzieci do 18 roku życia, którzy zamierzają podróżować do  Kenii, muszą posiadać zatwierdzone elektroniczne zezwolenie na podróż (eTA) przed rozpoczęciem podróży. Wniosek za dzieci poniżej 18 roku życia wypełnia opiekun/rodzic. Standardowy czas przetwarzania wynosi około 3 dni robocze, dlatego wniosek należy uzupełnić odpowiednio wcześniej. Koszt eTA to około 30 USD/osoba.
Dokument należy mieć przy sobie na lotnisku. Nie ma możliwości zakupu wizy po przylocie na lotnisku w Mombasie. Osoby, które wykupią zezwolenia drogą elektroniczną i nie otrzymają dokumentu, nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu w Polsce. eTA jest ważna tylko na jedną podróż (pojedynczy wjazd) i musi zostać ponownie wystawiona na każdą kolejną podróż. Traci ona ważność po opuszczeniu kraju. O szczegółową instrukcję wizowania prosimy pytać opiekunów rezerwacji.

Powyższe warunki obowiązują obywateli Polski (osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wjazdowym).

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach lub logdach, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie zgodne z opisem wybranego hotelu, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: elektronicznego pozwolenia na podróż (ok. 30 USD/os.) wykupionej drogą elektroniczną na stronie: https://www.etakenya.go.ke/en, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków, dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków własnych.

Należy zabrać tylko dolary wydane po 2009 r.

Inne

Ważne informacje

Waluta

W Kenii obowiązuje szyling kenijski (KSH) dzielący się na 100 centów. Wwożenie i wywożenie miejscowej waluty jest zabronione. 1 USD = ok. 100 KSH. Uwaga! Należy zabierać tylko dolary wydane po 2009 r. Starsze roczniki nie są przyjmowane.

Czas

+ 2 godziny w stosunku do czasu polskiego.

Orientacyjne ceny

Woda mineralna 1,5 l. - ok. 95 KSH Piwo w barze - ok. 250-300 KSH

Elektryczność

Napięcie 220 - 240 V. Wtyczki typu angielskiego, wymagane są konwektory do gniazdek, które można wypożyczyć lub kupić niemal we wszystkich hotelach i lodgach. Zazwyczaj występują gniazdka typu A, z trzema dziurkami usytuowanymi na wierzchołkach trójkąta. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Czasami dostępne są one w hotelowych recepcjach (za kaucją zwrotną), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł).

Fotografowanie

Nie należy fotografować budynków urzędowych, militarnych, policji mundurowej, itd. Zwyczajowo za fotografowanie tamtejszej ludności daje się napiwki przed zrobieniem zdjęcia. Przydatne są teleobiektywy, zwłaszcza na safari. W parkach narodowych nie wolno używać dronów.

Zdrowie

Od turystów przyjeżdżających z Europy nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia, jednak WHO zaleca szczepienia przeciw żółtej febrze, żółtaczce zakaźnej typu A i B, błonicy, tężcowi oraz polio. Na wybrzeżu Kenii, w okolicach Mombasy, występuje niewielkie zagrożenie zarażenia malarią, można profilaktycznie zabrać środki antymalaryczne (prosimy skontaktować się z lekarzem specjalistą, który takie środki może przepisać). Ponadto należy zachować podstawowe zasady higieny jak mycie rąk, owoców, picie wody butelkowanej, używanie wody butelkowanej do mycia zębów itd. Przy programach KTJ, KTS i KTZ obowiązkowe jest szczepienie przeciwko żółtej febrze (ze względu na przekroczenie granicy kenijsko-tanzańskiej).

Telefony:

Za granicę najtaniej jest dzwonić po zakupie i doładowaniu lokalnych kart (koszt karty SIM ok. 100 KSH, wymagany paszport). Do Polski + 48 numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta Z Polski + 254 numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta Uwaga! Polskie telefony komórkowe działają w Kenii, ale na terenach parków zwykle nie ma zasięgu. Może być także problem z otrzymywaniem i wysyłaniem wiadomości tekstowych.

Safari

Nasze wyobrażenia o parkach jest zwykle różne od tego, co zastajemy na miejscu. Park w wydaniu kenijskim to nie mały, ogrodzony teren z alejkami i zwierzętami w niewoli, ale ogromne połacie lądu (największe parki mają pow. od 10 do 15 tys. km2), gdzie zwierzęta żyją na wolności w swoim naturalnym środowisku. Na terenie parków nie ma żadnej aktywności ludzkiej, nie ma dróg i elektryczności (z wyjątkiem lodgy), a poruszać się można tylko minibusem lub jeepem po wyznaczonych szlakach. Pod żadnym pozorem nie wolno wychodzić z pojazdu. Minibusy to 6 lub 7-mio osobowe vany z otwieranym dachem. Kierowca jest jednocześnie przewodnikiem, zna doskonale tereny parków, jak i posiada wiedzę na temat zwierząt, które potrafi wytropić i nazwać. Minibusy nie są klimatyzowane. Stan dróg w Kenii jest bardzo zły. Duża część to drogi gruntowe, a te wyasfaltowane mają tyle dziur, że czasami prędkość podróżowania spada do 20 km/h. Zatem przejazdy mogą być męczące i uciążliwe, a minibusem będzie trzęsło i kołysało. Safari odbywają się zwykle dwa razy dziennie, w godzinach 06:00-08:00 i 16:00-18:00 (każde ok. 30 km). Jest to najlepsza pora dnia do obserwacji zwierząt gdyż w tym czasie, chcąc uniknąć upału, wychodzą one polować lub do wodopoju.

WYLOT:

Wylot do Mombasy liniami czarterowymi z międzylądowaniem technicznym w Egipcie lub na Cyprze (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w okresie letnim w Kenii od połowy czerwca do końca września.
Sandies Malindi Dream Garden
Last Minute!
Sandies Malindi Dream Garden
Sandies Malindi Dream Garden
Sandies Malindi Dream Garden
Sandies Malindi Dream Garden
Sandies Malindi Dream Garden
Sandies Malindi Dream Garden
Sandies Malindi Dream Garden
Sandies Malindi Dream Garden
1 / 9

6.0/6 (4 opinie)

Sandies Malindi Dream Garden

Kategoria lokalna 4

Za osobę5 550
Razem
11 100 zł

1 x Pokój

(Pokój deluxe)

Zmień
rezerwuj
trwa wczytywanie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach lub logdach, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, wyżywienie zgodne z opisem wybranego hotelu, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: elektronicznego pozwolenia na podróż (ok. 30 USD/os.) wykupionej drogą elektroniczną na stronie: https://www.etakenya.go.ke/en, wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków, dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków własnych.

Należy zabrać tylko dolary wydane po 2009 r.

Atuty oferty

Nowoczesny, kameralny hotel z wieloma udogodnieniami i możliwościami spędzania czasu. Ze względu na wielkość przypadnie do gustu osobom poszukującym przytulnego i uroczego miejsca. Cudowne wakacje zapewni Państwu pięknie zaaranżowany ogród i eleganckie wnętrze hotelu a długa piaszczysta plaża pozwoli w pełni poczuć klimat beztroskiej, wakacyjnej atmosfery. Polecamy również Gościom poszukującym aktywnego wypoczynku.


Długość lotu

9 godz. 55 min.

Rodzaj wyjazdu

Wypoczynek

Wyżywienie

All inclusive

Na miejscu

Polski rezydent

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Położenie

Ten urokliwy hotel zbudowany jest w nowoczesnym, kameralnym stylu, otoczony kolorowym, tropikalnym ogrodem. Ok. 3 km do centrum Malindi z licznymi barami, sklepikami i restauracjami. Do lotniska w Mombasie ok. 120 km.

Mapa

Plaża

Bezpośrednio przy szerokiej, piaszczystej plaży Silversand. Bezpłatne leżaki oraz ręczniki plażowe dostępne na terenie ogrodu hotelowego przy plaży.

Do dyspozycji gości

Recepcja 24h, restauracja główna Savana, 4 bary: główny Tropical Jahazi (10:00-24:00), bar przy plaży (10:00-18:00), bar przy basenie (10:00-17:00), disco bar (21:30-24:00). Goście hotelu mogą korzystać z basenu zewnętrznego o nieregularnych kształtach z bezpłatnymi leżakami i ręcznikami kąpielowymi. Ponadto: przechowalnia bagażu, pralnia, butik w sąsiednim, siostrzanym hotelu Dream of Africa i Sandies Tropical Village.

Obiekt

Wyżywienie

Szczegóły lotu

Program sportowy i animacyjny

Wycieczki fakultatywne

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Pokoje

Pokój deluxe

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: 1 pomieszczenie | Balkon / taras

bez dopłaty

Pokój suite

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: 1 pomieszczenie | Pokój dzienny | Balkon / taras

Został ostatni pokój

+4 015

zł/Pokój

Zdjęcie mapy

Opinie

Obsługa hotelowa
6.0
Plaża
5.8
Pokój
6.0
Położenie i okolica
6.0
Rezydent
4.5
Sport i rozrywka
6.0
Wyżywienie
6.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Sylwia, Łódź 07.07.2024
Termin pobytu: czerwiec 2024

Spełnione marzenie

Ten wyjazd i Safari to było moje marzenie. Rainbow zadbało o bezpieczeństwo i szczerą beztroskę (reklamy w tym wypadku to prawda :)). Hotel był przepiękny, z ogromnym terenem zielonym i obsługą, która była wszędzie i pomocna w każdym momencie. Jedzenie przerosło moje oczekiwania a jestem wegetarianką - opcji miałam mnóstwo. pokój był duży, czysty i wygodny. Safari to wycieczka, której nie sposób zapomnieć. przeżycie nie do opisania. Wszystko zorganizowanie bez zarzutu, punktualnie. Było cudnie!Gudbyl
Pokaż więcej opinii (3)

Pogoda

Średnie temperatury w lipcu

27

/23

°C

Temperatura dzień/noc

25

°C

Temperatura wody

9

Godzin słonecznych

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem