wypoczynek

Wczasy w Bamburi - co musisz wiedzieć?

  • O Bamburi
  • Opinie
  • Pogoda

Bamburi

Obłędnie biały piasek, krystalicznie czysta, cieplutka woda Oceanu Indyjskiego i afrykański klimat… oto, co czeka na Ciebie w kenijskim Bamburi, położonym nieopodal Mombasy, na południe od centrum stolicy. Tu wypoczniesz w niepowtarzalnej atmosferze, odkrywając zupełnie nowe oblicze Afryki. Ale Bamburi to więcej niż rewelacyjne kurorty all inclusive czy świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych. Miejsce to stanowi również doskonałą bazę wypadową, by zwiedzać. Blisko – wybierz się do fantastycznego parku przyrodniczego. Dalej? Wycieczka objazdowa, której celem będzie np. safari, podnóże Kilimandżaro, Jezioro Nakuru z pięknymi flamingami czy rezerwat Masai Mara z Bamburi jest niesamowicie łatwa do zorganizowania. Wybierz się więc tutaj, choćby na last minute, by przeżyć niezapomniane wakacje!

Opinie o Bamburi

Bamburi
5.0 /6

Bamburi

Miejsce nie jest niebezpieczne jak nas przekonywano przed wyjazdem. Po wyjściu z hotelu czeka na turystów security guard, który "dokleja się" czy chcesz czy nie i idzie z Tobą. Oczywiście trzeba mu zapłacić parę groszy, ale miałam sytuację, że zareagował, gdy nie spodobało mu się zachowanie tubylca w stosunku do turysty. Plaże są trochę zanieczyszczone, w porównaniu do np Diani Beach, ale woda jest bardzo ciepła.
Dodał(a):
Aleksandra, 81-578, 05.07.2021
5.0 /6

Blisko Mombasy

Krótki transfer z lotniska, blisko do centrum handlowego (bankomat), blisko restauracje i bary, blisko park hallera
Dodał(a):
Artur, Warszawa, 25.02.2020
5.5 /6

Mombasa

Wycieczka do Mombasy jest zderzeniem z innym światem można zobaczyć życie Kenijczyków inne od tego co widzimy w resorcie .
Dodał(a):
Grzegorz, 30.01.2020
4.5 /6

Cudne plaże

Wszystkie hotele umieszczone przy piaszczystej plaży, więc pięknie....można pospacerować nad Oceanem Indyjskim, którego woda ciepła i czysta
Dodał(a):
Justyna, 22.01.2020
4.5 /6

Pięknie

Długa plaża, bezpieczna. Woda bardzo przyjemna. Można całymi godzinami spacerować. Urokliwe miejsca z papugami.
Dodał(a):
Jurek Warszawa , 24.12.2019
5.5 /6

Przyjamnie

Chętnie tam wrócę. ---------------------------------------------------------------------------------
Dodał(a):
Tomasz, Gdańsk, 18.12.2019
4.5 /6

Hotel i okolice

Miła obsluga, dobry standard, czysto, cisza, ochrona , goście na poziomie; dla tych co przyjeżdżają z dziećmi - plac zabaw, baseny dostosowne do rodzinnych kąpieli
Dodał(a):
Urszula, 10.12.2019
6.0 /6

Biednie ale przyjaznie

Ludzie są tu biedni ale bardzo przyjaźni. Warto poznać ten kraj by docenić to co mamy w domu. Gorąco polecam
Dodał(a):
DAMIAN WLODZIMIERZ, TORUŃ, 27.11.2019
6.0 /6

Hotel

Piękna biała plaża, krystaliczny Ocean, super hotele

Dodał(a):
zakochani w Gambii Dorota i Krzysztof , 04.03.2018
5.2/6 Ocena ogólna Bamburi

Pogoda w Bamburi

Pogoda w Bamburi sprawia, że to jedno z najpopularniejszych wśród turystów miejsc na wybrzeżu Kenii. Przez cały rok termometry wskazują tutaj ponad 25°C, ale w okresie od grudnia do marca temperatura w Bamburi może wzrastać nawet do 30°C i więcej. W tym regionie, podobnie jak na całym wybrzeżu, panują dwie pory deszczowe – pierwsza od kwietnia do lipca i druga pomiędzy listopadem i grudniem. Najbardziej suchymi miesiącami są natomiast sierpień i wrzesień.