Opinie o Maleme Mare
Kategoria lokalna: 4
Oceny szczegółowe
Zweryfikowane treści - Opinie pochodzą od Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
Dowiedz się, co sądzą inni
Nowość AIZastanawiasz się, czy ten hotel to dobry wybór? Wpisz pytanie, a dostaniesz podsumowanie wszystkich opinii naszych gości.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Świetny wybór dla aktywnych
Justyna, Białystok 19.10.2020 | Tagi: 26-35 lat, w parzePrzyjemne miejsce do polecenia osobom, które chcą odpocząć w spokojnym otoczeniu oraz mieć dobrą bazę wypadową do zwiedzania Krety. Okolica hotelu jest spokojna, co zachęca do wieczornego spaceru deptakiem wzdłuż morza. Do morza dosłownie 20-30 m, plaża jest kamienista (kilka metrów od brzegu przechodzi w piaszczystą) . Na terenie hotelu znajdują się dwa baseny oraz piękny, zadbany ogród z dużą ilości drzew, kwiatów, ziół oraz kilkoma kotami umilającymi pobyt w hotelu. Obsługa hotelu sympatyczna, zawsze uśmiechnięta i chętna do pomocy. Gościnność Greków jest niesamowita - mimo początkowych obaw związanych z urlopem w dobie pandemii i związanych z tym trudności, Grecy witają każdego ze szczerą życzliwością - niezależnie czy mamy tu na myśli osoby pracujące w usługach czy po prostu przechodniów. Jedzenie pyszne, więc przygotujcie się na celebrację każdego posiłku! Duży wybór dań, świeże owoce (melony!) i warzywa (pomidory!) oraz lokalne produkty (oliwki, oliwa!). Kuchnia przygotowuje zarówno dania kuchni greckiej (m.in. sałatka horiatki, tzatziki, souvlaki, moussaka, dolmades, ryby, chałwa), jak i dania kuchni europejskiej. Za hotelem znajduje się ogród, gdzie rosną warzywa i owoce, które potem lądują na wydanym talerzu. Wielkie podziękowania dla kucharzy, którzy szybko reagują na potrzeby wegan i wegetarian oraz osób z alergiami pokarmowymi. Część stolików znajduje się na tarasie z widokiem na ogród lub morze, co umila czas posiłku. Opcja all inclusive nie powoduje konieczności noszenia opasek. Hotel przygotowuje lunch boxy, które można zabrać ze sobą na całodniową wycieczkę. Po późnym powrocie z wycieczki do Wąwozu Samaria , uprzejmy Pan recepcjonista przyniósł nam do pokoju talerz pełen pyszności, abyśmy po ciężkim dniu nie byli głodni, mimo że nie zdążyliśmy na kolację. Mimo wymeldowania ok. 11 i transferu ok. 16, ostatniego dnia mieliśmy dostęp do wszystkich udogodnień hotelu, w tym uroków all inclusive. Mocną stroną hotelu Maleme Mare jest niewątpliwie jego położenie w zachodniej części wyspy. Tym, co tak bardzo zachęca do odwiedzenia Krety, są oczywiście jej piękne plaże, a szczególnie urokliwe są te, znajdujące się właśnie w jej zachodniej części. Mowa tutaj przede wszystkim o plaży Elafonisi, która jest prawdziwą turystyczną mekką – zarówno ze względu na krystalicznie czyste wody, jak również różowy piasek. Drugą popularną plażą jest laguna Balos, której krajobrazy zachwycają. Perełką zachodniej Krety jest Wąwóz Samaria – najdłuższy suchy wąwóz w Europie, którego przejście wiąże się z 16-km marszem leśnymi i górskimi ścieżkami pośród skalnych ścian Gór Białych. Czas spędzony na wyspie warto również przeznaczyć na spacer po Chani, Rethymno, Heraklionie oraz Knossos, symbolu kultury minojskiej. Kreta jest doskonałym miejscem na spędzenie urlopu - sprzyja przyroda i klimat, życzliwe nastawienie wobec turystów, a niektóre widoki na długo zapadają w pamięci. Kreta we wrześniu (20-27.09) była znakomitym pomysłem, co potwierdziła pogoda (26-30*C) oraz mniejsza ilość turystów. Z przyjemnością odwiedzimy Kretę w przyszłości :)
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Urlop 2021
PRZEMYSLAW, GDYNIA 30.06.2021 | Tagi: 36-45 lat, z rodzinąUdany wyjazd. Bardzo fajny hotel, duży i zadbany ogród. Pokoje z widokiem na ogród i morze-super.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Cykady Maleme Mare
Agnieszka 20.08.2023 | Termin pobytu: sierpień 2023 | Tagi: 36-45 lat, z rodzinąPozdrawiamy całą kadrę w Maleme Mare. Dziękuję za miłą obsługę i uśmiech każdego dnia. Na pewno polecimy to miejsce znajomym, którzy szukają spokoju, pięknych widoków i cudownych poranków w pięknej zieleni wśród cykad.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Udane wakacje
Karolina 27.07.2021 | Tagi: 36-45 lat, w parzeKolejny raz nie zawiedliśmy się na Rainbow. Wakacje, mimo trudnego czasu, zorganizowane doskonale. Dziękujemy!
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Świetne miejsce na wypoczynek
wmirek 24.08.2021 | Tagi: 56-65 lat, w parzePołożenie hotelu to wielki plus. Bliskość morza jego szum i odczuwalny powiew wiatru, gdy leżysz przy basenie popijając to na co akurat masz ochotę po prostu REVELA.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Miodowy tdzień we dwoje
Małgorzata, Warszawa 22.09.2022 | Tagi: 26-35 lat, w parzeHotel jest stosunkowo kameralny, ale przez to możemy cieszyć się naszym pobytem bez tłoku. Korzysta z niego wiele starszych osób, dzięki czemu można się cieszyć stosunkowo spokojnym pobytem bez cowieczornych krzyków i głośnej zabawy za oknem.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Kolejny bardzo udany wyjazd z Rainbow.
Bernard, WŁOCŁAWEK 17.08.2019 | Tagi: 56-65 lat, w parzePolecam Hotel dla osób ceniących sobie spokój, dobre jedzonko i wygodę. Bardzo przyjazny hotel i cały jego personel od pań sprzątających po managera, i nie jest tu nic udawane !!! Jedzenie w dużym wyborze i każdy znajdzie coś dla siebie. Nigdy niczego nie brakuje. Byliśmy na 2 fakultetach (Santorini i Elafonisi), było ok choć na Santorini ogromny tłok a na Elafonisi…trochę słabo organizacją pilotów z Rainbow, ale zawsze nie musi wszystko udawać się na 100% ;-) Polecam wynajęcie samochodu i pojeździć trochę samemu po Krecie. Wycieczki w góry bardzo udane !!! Plaża kamienista ale w miarę czysta i blisko hotelu. Baseny czyste, bez większych problemów z miejscem.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Wakacje w czerwcu.
Małgorzata, POZNAŃ 08.11.2016 | Tagi: 36-45 lat, w parzeŁadny, kameralny hotel w spokojnej okolicy. Przepyszne jedzenie. Świetna baza wypadowa na wycieczki.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Zdecydowane TAK
BARTOSZ 22.05.2019 | Tagi: 26-35 lat, w parzeBardzo dobra lokalizacja hotelu do zwiedzania zachodniej części wyspy. Pokoje przeznaczone dla polskich turystów na końcu całego obiektu co uważam na plus gdyż jest spokój. Jedzenie dobre, może nie było jakiegoś dużego wyboru ale każdy powinien coś dla siebie znaleźć. Obsługa hotelu bardzo pomocna i zaangażowana jeśli był jakiś problem. Basen i ogród czysty. Pokoje warte dokładniejszego sprzątania gdyż to była jedyna rzecz do której można mieć jakiekolwiek uwagi. Zdecydowanie polecam dla osób szukających spokoju, ciszy i odprężenia się.
5.5/6
Czy ta opinia była pomocna?
Miejce godne polecenia
MARCIN, RADZIWILLOW 22.08.2025 | Termin pobytu: sierpień 2025 | Tagi: 36-45 lat, z rodzinąWszystko na najwyższym poziomie, miło, przyjemnie, podmuch powietrza z morza, dobre jedzenie, manager super szalony, barman Sasha mega kontaktowy, pomocne i kontaktowe osoby z obsługi.