Plan wycieczki

Dzień 1

Rozpoczęcie podróży: przylot do Bejrutu

Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozkłady. Przylot do Bejrutu (możliwy lot z przesiadką), odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu w okolicach Bejrutu, zakwaterowanie i nocleg. (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu, dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji).

Dzień 2
Dzień 2

Zakątki Libanu: od górskich pałaców do metropolii Bliskiego Wschodu

Po późnym śniadaniu przejazd w Góry Libanu. Widokowa trasa poprowadzi nas najpierw do pałacu Bejteddine. Ta bajkowa budowla nadal częściowo pełni funkcję rezydencji prezydenta Libanu. Kompleks zachwyca dziedzińcami, paradnymi schodami i arkadami oraz wyszukanymi zdobieniami. Następnie przejedziemy do Deir El‑Qamar. Jest to prawdziwe muzeum architektury na wolnym powietrzu z wąskimi uliczkami i tradycyjną zabudową. Po południu wrócimy do Bejrutu – stolicy Libanu. Miasto nazywane jest często Paryżem Bliskiego Wschodu. Ta tętniąca obecnie życiem metropolia, której początki sięgają 2000 lat p.n.e. była swego czasu prawdziwą bramą na Bliski Wschód i najważniejszym portem wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego. Bejrut jest miejscem gdzie krzyżują się główne szlaki w Libanie i świetnym punktem wypadowym do turystycznych atrakcji. Zwiedzanie rozpoczniemy od przykładnie odrestaurowanego centrum: Place d’Etoile z parlamentem (z zewnątrz), maronicka katedra św. Jerzego, meczet Muhammad al-Amin oraz Plac Męczenników. Następnie słynnym bulwarem Corniche przejedziemy w stronę Gołębich Skał, gdzie w malowniczej scenerii zrobimy przerwę na spacer i zdjęcia. Powrót do hotelu na nocleg; kolacja (fakultatywnie). (Trasa ok.100 km)

Dzień 3
Dzień 3

Liban: Od Sydonu do Tyru, z historią w tle

Po śniadaniu wyjazd w stronę Sydonu, niewielkiego miasteczka portowego okolonego gajami cytrusowymi i plantacjami bananowców. Jest to osada mająca ponad 6000 lat, która w czasach świetności była ważnym punktem strategicznym i obronnym. Zachował się tu zamek krzyżowców i stare miasto z charakterystyczną zabudową muzułmańską. Podczas spaceru zobaczymy imponujący karawanseraj zwany Khan al-Franj, gdzie zatrzymywali się głównie kupcy z Europy. Następnie przejdziemy labiryntem uliczek gdzie znajdują się warsztaty rzemieślników, stoiska spożywcze, stoiska z przyprawami oraz stoiska odzieżowe składające się na ruchliwe lokalne targowisko. W dalszą podróż udamy się do Tyru (miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO), starożytnego fenickiego miasta słynącego z purpurowego barwnika do tkanin i szkła. Zobaczymy tu pozostałości miasta z czasów rzymskich. Jeżeli aktualna sytuacja polityczna na to pozwoli - udamy się do Qany położonej zaledwie 20 km od granicy z Izraelem. Niektórzy badacze utrzymują, że to właśnie tu, a nie w Kafr Kanna miał miejsce cud przemienienia wody w wino. Zobaczymy również grotę, w której wg tradycji Chrystus spotykał się ze swoimi uczniami. Wieczorem dla chętnych „wieczór libański”(dodatkowo płatny ok. 50 USD/os). Uczta dla duszy i ciała. Tańce, śpiew, tradycyjne stroje oraz wyśmienita libańska kuchnia! (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu, dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji). Powrót do hotelu w okolicach Bejrutu, nocleg. (Trasa ok.200 km)

Dzień 4
Dzień 4

Cuda Libanu: Bejrut, Jeitta Groto i Byblos

Po późnym śniadaniu wyjazd na zwiedzanie okolic Bejrutu: Jeitta Groto - kompleks jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami i stalagmitami o bajkowych kształtach, będący jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji Libanu oraz malownicza dolina Psiej Rzeki (Nahr al-Kalb). Znajduje się w niej kilkanaście kamiennych tablic z inskrypcjami umieszczanymi tu od czasów faraonów egipskich, władców Asyryjskich i babilońskiego króla Nabuchodonozora II, poprzez czasy panowania Arabów i Ottomanów po tablice upamiętniające zakończenie mandatu francuskiego czy wyzwolenie południa kraju w roku 2000. W dalszej części dnia przejedziemy do Byblos, które uważa się za najstarsze ciągle zamieszkałe miasto świata (wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Wejdziemy do fortecy z czasów krucjat skąd rozpościera się widok na wykopaliska z najstarszymi obiektami liczącymi ponad 7000 lat, między którymi będziemy mogli później spacerować. Czas wolny będziemy mieć w miejscu dawnego targu z czasów panowania Ottomanów gdzie znajduje się obecnie niewielka, malownicza starówka z licznymi sklepami oraz lokalami gastronomicznymi. Przed powrotem do hotelu dla chętnych przejazd do Annaya gdzie znajduje się klasztor, w którym pochowany jest św. Charbel Makhlouf (dodatkowo płatny ok. 20 USD/os). Powrót do hotelu w Bejrucie lub okolicach, kolacja (fakultatywnie), nocleg.(Trasa ok.100 km)

Dzień 5

Liban: sanktuaria, doliny i cedrowe lasy

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Harrisy, gdzie na wysokości ponad 600 m. n.p.m., znajduje się sanktuarium Matki Boskiej Pani Libanu i największa świątynia maronicka i gdzie spod liczącej 8,5 m wysokości figury Matki Boskiej rozciąga się wspaniała panorama wybrzeża. Z sanktuarium do miasta Jounieh zjedziemy powstałą w 1964 roku kolejką linową o długości 1,5km. Następnie przejazd w góry na spotkanie z wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO Doliną Kadisza. Miejsce to szczyci się wieloma obiektami sakralnymi z czasów pierwszych chrześcijan, a strome urwiska wyżłobione przez biblijną rzekę Kadisza służyły przez wieki jako miejsce schronienia i medytacji. Ten maleńki fragment niewielkiego w gruncie rzeczy Libanu prezentuje niesłychaną różnorodność chrześcijaństwa: znajdują się tu kościoły jakobickie, melchickie, nestoriańskie, ormiańskie ale przede wszystkim maronickie. Planujemy krótki postój w spektakularnie położonym Baszarri. Nazwa ta w języku fenickim oznaczała dom bogini Isztar, natomiast dzisiaj miasto bardziej kojarzone jest jako jedno z najstarszych w świecie skupisk chrześcijan oraz... krajowe centrum sporów zimowych. Następnie odwiedzimy Las Bożych Cedrów w Ekden- jedną z ostatnich pozostałości rozległych niegdyś lasów cedrowych porastających szczyty gór. Z uwagi na doskonałe właściwości, ich drewno było eksploatowane przez wszystkie obecne tu potęgi, od Fenicjan, Izraelitów i Egipcjan, po Rzymian i Turków. Wzmianki o tych majestatycznych drzewach pojawiają się w najstarszych mitach, liczącym kilka tysięcy lat Eposie o Gilgameszu, czy w wielu fragmentach Biblii. Następnie odwiedzimy założony w IV w. klasztor Św. Antoniego w Qozhaya – architektoniczną perłę położoną w Dolinie Kadisha – jedyny klasztor w tej dolinie dostępny dla autokarów. Przejazd na wypoczynek do wybranego hotelu pobytowego. (Trasa ok 250km)

Dzień 6 - 7
Dzień 6 - 7

Relaks na plaży: kąpiele morskie i słoneczne

Śniadanie, czas wolny; kąpiele morskie i słoneczne.

Dzień 8

Pożegnanie z Bejrutem i powrót do domu

Po śniadaniu, czas wolny na odpoczynek i samodzielną eksplorację Bejrutu, a następnie nocny transfer na lotnisko i wylot do Warszawy (możliwy lot z przesiadką).

Dzień 9

Powrót do Warszawy

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

- Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).
- Do urządzeń elektrycznych z „grubymi bolcami” potrzebne są adaptery.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Ze względu na sytuację polityczną oraz zamykanie niektórych dróg w okresie zimowym kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu
- Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie!
- Najpopularniejszą walutą na miejscu jest dolar USA. Ze względu na spore wahania kursu walut zalecamy zabrać ze sobą gotówkę!

Dodatkowe informacje

Wyżywienie

śniadania a za dopłatą kolacje (2 w części objazdowej programu) - wg. opisu w programie; napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Zakwaterowanie

Hotel *** w Bejrucie lub okolicy - 7 rozpoczętych dób hotelowych.

Wizy

- Wiza do Libanu jest stemplowana w paszporcie (na lotnisku po przylocie do Bejrutu) – koszt ok. 20 USD/os (w chwili obecnej opłata zawieszona i wiza wydawana bezpłatnie)

- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Należy pamiętać, iż stempel izraelski w paszporcie uniemożliwia wjazd do Libanu.

UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe.

Świadczenia

Cena obejmuje: przeloty samolotem rejsowym do/z Bejrutu (możliwy lot z przesiadką), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (4 rozpoczęte doby hotelowe podczas objazdu w hotelu *** oraz 3 rozpoczęte doby hotelowe w wybranym hotelu podczas pobytu), wyżywienie śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL oraz bagaż)

Cena nie obejmuje: wizy libańskiej (ok. 20USD/os  płatna na lotnisku w Bejrucie), kosztów biletów wstępu, opłat granicznych, Tour Guide System, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp. (kwota ok. 150 USD/os płatne pilotowi na miejscu), dodatkowych posiłków, napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga: Możliwość dopłaty do 2 obiadokolacji w części objazdowej. Napoje do dodatkowo płatne.

Liban - zobacz i odpocznij
Liban - zobacz i odpocznij
Liban - zobacz i odpocznij
Liban - zobacz i odpocznij
Liban - zobacz i odpocznij
Liban - zobacz i odpocznij
Liban - zobacz i odpocznij
Liban - zobacz i odpocznij
Liban - zobacz i odpocznij
Liban - zobacz i odpocznij
Liban - zobacz i odpocznij
1 / 11

4.0/6 (2 opinie)

Liban - zobacz i odpocznij

Warwick Palm Beach
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przeloty samolotem rejsowym do/z Bejrutu (możliwy lot z przesiadką), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (4 rozpoczęte doby hotelowe podczas objazdu w hotelu *** oraz 3 rozpoczęte doby hotelowe w wybranym hotelu podczas pobytu), wyżywienie śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL oraz bagaż)

Cena nie obejmuje: wizy libańskiej (ok. 20USD/os  płatna na lotnisku w Bejrucie), kosztów biletów wstępu, opłat granicznych, Tour Guide System, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp. (kwota ok. 150 USD/os płatne pilotowi na miejscu), dodatkowych posiłków, napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga: Możliwość dopłaty do 2 obiadokolacji w części objazdowej. Napoje do dodatkowo płatne.

Atuty oferty

3 dni wypoczynku w wybranych hotelu w okolicy Bejrutu• Bejrut – Paryż Bliskiego Wschodu • Jeitta Groto - bajkowe jaskinie •kolejka linowa do Harrisy • Katedra Notre Dame du Liban • Byblos – najstarsze zamieszkałe miasto świata (UNESCO) • Góry Libanu • zamek Bejteddin – rezydencja prezydenta Libanu • Sydon sprzed 6000 lat • Tyr (UNESCO) • Qana – cud przemiany wody w wino
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 3 dni.
Zdjęcie Hotelu
Warwick Palm Beach
Liban
Zdjęcie Hotelu
Bel Azur
Liban
Zdjęcie Hotelu
Coral Beach
Liban

Opinie

Intensywność programu
3.3
Pilot
4.0
Program wycieczki
4.5
Transport
4.5
Wyżywienie
3.5
Zakwaterowanie
3.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Gośka 23.10.2022
Termin pobytu: październik 2022

Super Fantadtyczny Liban

Byłam w Libanie od 7 do 15.10.2022 fantastyczny wyjazd. Jeden z ciekawszych programów dla ciekawych Świata. Piękną przyroda-architektura-parki archeologiczne-cudowni Ludzie. Zachęcam do zwiedzania Libanu, brak słabych punktów. Każdy znajdzie coś dla siebie, dla ciała i Duszy. Piękno Katedry św Sebastiana w Byblos-zadumę u św.Chatbela-ciszę klasztoru św Antoniego-piękno gór i morza -Groty przepiękne i BALBEK...Liban to też życzliwi ludzie, uśmiechnięci i pomocni. Dla moich bliskich to pyszności od Pani Kati-magdus i wspaniałe ciasteczka z Tyru. Polecam kochającym nowości i piękno . Wybrałam opcję Zobacz I odpocznij ale w trakcie wyjazdu zamieniłam na Fenickie dzieła. Wspaniała grupa i dla pilota pana Marcina Sajkowskiego nie było problemu. W niedzielę wpadłam na pomysł i w niedzielę wiedziałam, że NIE MA PROBLEMU. Nie ma problemu to hasło w Libanie- zatrzasniete w pokoju klucze no problem -zapomniany szyfr w walizce no problem. Wspaniały czas
Pokaż więcej opinii (1)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem