Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, przy stanowisku odpraw Rainbow. Wylot z Warszawy liniami rejsowymi. Rozkład lotów jest orientacyjny i może się różnić w zależności od grupy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przylot na lotnisko w Lizbonie, transfer do hotelu w Lizbonie. Zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie Lizbony. Rozpoczniemy od słynnej, Alfamy, jednej z najstarszych dzielnic Lizbony. Labirynt wąskich, brukowanych uliczek i starych domów pełnych azulejos, czyli płytek ceramicznych, tworzy niepowtarzalny klimat. Znajdziemy tu maleńkie sklepiki, urokliwe kawiarnie i restauracje serwujące lokalne specjały. Alfama jest także kolebką fado, melancholijnej muzyki wyrażającej tęsknotę, będącej odzwierciedleniem portugalskiej duszy. Podczas naszego spaceru zobaczymy m.in. Panteon - imponujący kościół, przekształcony w mauzoleum narodowe, będące miejscem pochówku wybitnych Portugalczyków. W pobliżu organizowany jest dwa razy w tygodniu lizboński Pchli Targ, który być może uda nam się zobaczyć. Można tam znaleźć dosłownie wszystko – od antyków, poprzez rękodzieło, ubrania, książki, winyle, aż po różnego rodzaju drobiazgi i bibeloty. Jest to idealne miejsce dla poszukiwaczy skarbów i kolekcjonerów, a także dla tych, którzy chcą poczuć lokalny klimat i kulturę. Dalej klucząc wąskimi uliczkami będziemy mijać różne tarasy widokowe, których Lizbona, malowniczo położona na wzgórzach, jest pełna. Serce na pewno szybciej nam zabije na Tarasie Widokowym Portas do Sol, nie tylko ze względu na krótkie podejście pod górę. To jeden z najbardziej urzekających widoków w Lizbonie, z którego rozciąga się wspaniały widok na dachy starego miasta i rzekę Tag. Stamtąd już zaledwie rzut beretem do Zamku św. Jerzego, majestatycznej fortecy, która dumnie wznosi się nad miastem. Początki tej budowli sięgają V wieku. Służyła ona Maurom, a później portugalskim królom, aż do czasów epoki odkryć geograficznych. Ze względu na swoje położenie jest to kolejny fantastyczny taras widokowy. Stamtąd ruszamy na dół. Przejdziemy obok Katedry, pochodzącej z XII wieku oraz Kościoła św. Antoniego, aż dotrzemy do Placu Handlowego, położonego nad samym brzegiem Tagu. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów Praça do Comércio jest łuk triumfalny, który prowadzi do dzielnicy Baixa i placu Rossio. Tam się właśnie udamy na przerwę obiadową. Po południu pojedziemy do nowoczesnej dzielnicy Lizbony, zwanej Parkiem Narodów. Powstała ona na potrzeby Wystawy Światowej Expo '98, charakteryzuje się futurystyczną architekturą i świetnie rozwiniętą infrastrukturą miejską. Jedną z perełek tej dzielnicy jest Dworzec Wschodni, zaprojektowany przez słynnego hiszpańskiego architekta Santiago Calatravę. Natomiast główną atrakcją jest oceanarium, jedno z największych w Europie, które przedstawia warunki panujące w różnych oceanach i strefach klimatycznych. Powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu wyruszamy na dalsze zwiedzanie Lizbony. Tego dnia rozpoczynamy od dzielnicy Belem, pełnej muzeów, ogrodów, a także zabytków wpisanych na listę UNESCO. Tutaj zobaczymy jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Lizbony - Wieżę Belem, zbudowaną w XVI wieku jako punkt obronny u ujścia Tagu do Oceanu Atlantyckiego, Klasztor Hieronimitów, perłę architektury manuelińskiej, a także Pomnik Odkrywców, przedstawiający postacie związane z tamtą epoką. Nie zabraknie też kulinarnych przyjemności w kultowej cukierni „Pastéis de Belém” - będzie chwila na kawę i słynne portugalskie ciastko, pastel de nata. Ostatnim punktem w tej dzielnicy będzie wizyta w niezwykłym interaktywnym Muzeum Trzęsienia Ziemi w Lizbonie, które w 1755 roku zniszczyło doszczętnie ówczesne miasto. Muzeum przenosi odwiedzających na ulice dawnej Lizbony, a także, dzięki efektom specjalnym i symulacjom, pozwala na chwilę zamienić się w świadków tamtego wydarzenia. Z dzielnicy Belem udajemy się znów do Mercado da Ribeira. Położony w sercu miasta targ przeszedł transformację i stał się modnym przystankiem kulinarnym na mapie Lizbony, gdzie znajduje się kilkadziesiąt różnych stoisk z portugalską kuchnią - od tradycyjnych przysmaków, przez świeże owoce morza, aż po nowoczesną kuchnię fusion. Czas wolny na lunch. Po przerwie udajemy się do dzielnicy Chiado, pełnej kawiarni, teatrów, księgarni oraz eleganckich butików. To tu znajduje się słynna kawiarnia „A Brasileira”, która była ulubionym miejscem spotkań portugalskich pisarzy i artystów, w tym Fernando Pessoa, którego posąg można zobaczyć przed wejściem. Spacerując po brukowanych ulicach Chiado, można podziwiać piękną architekturę z okresu neoklasycyzmu i romantyzmu. Zobaczymy też m.in. Convento do Carmo - ruiny klasztoru karmelitów, windę Santa Justa, a zwieńczeniem naszego spaceru będzie piękna panorama miasta z tarasu widokowego São Pedro de Alcântara. Powrót do hotelu, czas wolny. Nocleg.

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Sintry, malowniczo położonej wśród zielonych wzgórz. To jedno z najbardziej magicznych miejsc w Portugalii, pełne zabytkowych pałaców i willi oraz bujnych, tajemniczych ogrodów. Na naszej trasie znajdzie się otwarty w 2022 r. dla zwiedzających Pałac Biester, wzniesiony pod koniec XIX wieku. Pałac został ozdobiony przez najwybitniejszych artystów tamtego okresu, a wśród dekoracji można znaleźć motywy nawiązujące do okultyzmu czy zakonu Templariuszy. Obiekt otacza piękny park, pełen zielonych zakątków i strumieni, z dwoma wspaniałymi punktami widokowymi, z których można podziwiać np. Zamek Maurów. Następnie udamy się na przylądek Cabo da Roca, najbardziej wysunięty na zachód punkt kontynentalnej Europy. "Tutaj, gdzie kończy się ziemia i zaczyna morze...", głosi wyryty na kamiennym krzyżu cytat z "Luzjad", portugalskiej epopei narodowej. To dawny koniec świata, który uruchamia wyobraźnię i przywołuje na myśl fascynujące czasy dalekich wypraw za ocean. Stamtąd wracamy do Lizbony, gdzie zwiedzimy Pałac Ajuda, monumentalną rezydencję królewską. Wiele komnat zachowało się w oryginalnym stanie, dzięki czemu możemy na własne oczy zobaczyć ówczesne bogactwo i przepych. Późnym południem czas wolny w centrum Lizbony. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) na zakończenie tej lizbońskiej przygody - wieczór portugalski, czyli kolacja i koncert fado. Przejazd na lotnisko.

Dzień 5

Wylot do Polski w godzinach nocnych. Przylot na lotnisko Chopina wcześnie rano. 

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelu 3* ze śniadaniami. Hotel usytuowany jest w centrum Lizbony. Pokoje są funkcjonalnie urządzone, z prywatną łazienką wyposażoną w prysznic lub wannę, ręczniki i zestaw kosmetyków.
Goście mogą korzystać z recepcji 24 godziny na dobę, lobby i restauracji hotelowej.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowowym, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem, 3 rozpoczęte doby hotelowe w hotelu 3* w Lizbonie, wyżywienie: 3 śniadania, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota  oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnego przewodnika i systemu TGS - pakiet płatny u pilota na miejscu (188 EUR/os.); dodatkowych posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz wydatków osobistych.

Lizbona Express
Last Minute!
Lizbona Express
Lizbona Express
Lizbona Express
Lizbona Express
Lizbona Express
Lizbona Express
Lizbona Express
Lizbona Express
Lizbona Express
Lizbona Express
Lizbona Express
Lizbona Express
Lizbona Express
1 / 14

Lizbona Express

Za osobę3 428
Razem
6 855 zł
Zaliczka 30% 2 050 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowowym, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem, 3 rozpoczęte doby hotelowe w hotelu 3* w Lizbonie, wyżywienie: 3 śniadania, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota  oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnego przewodnika i systemu TGS - pakiet płatny u pilota na miejscu (188 EUR/os.); dodatkowych posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz wydatków osobistych.

Atuty oferty

Zakwaterowanie w sercu miasta - zaledwie 1km od ścisłego centrum • Zamek św. Jerzego - majestatyczna forteca z panoramicznym widokiem • Alfama: najstarsza dzielnica Lizbony z wąskimi uliczkami i kolorywmi kamienicami • kultowe, lizbońskie tramwaje • Klasztor Hieronimitów - imponujący zabytek UNESCO • Wieża Belem • Oceanarium • Sintra - romantyczne miasteczko z pałacami i ogrodami • Cabo da Roca, czyli "koniec świata" • portugalska kuchnia, pełna świeżych ryb • nostalgiczne fado
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem