wypoczynek

Last minute Portugalia

Last Minute w Portugalii


Last Minute w świecie Fado i Azulejos – Portugalia

Któż z nas nie słyszał o słynnym portugalskim Fado? Wywodzącym się stąd unikalnym gatunku muzycznym, który najlepiej obrazuje portugalskie Saudade? Któż nie kojarzy Azulejos – charakterystycznych wzorków na ceramice, którymi ozdobić można praktycznie wszystko, od wnętrz mieszkań, poprzez elewacje budynków, na małych upominkach skończywszy? Stanowiące kulturowe dziedzictwo Portugalii symbole rozpowszechniły się już obecnie na cały świat. A co jeszcze kryje w sobie ten urokliwy kraj? Last Minute w Portugalii to najlepsza okazja, aby posmakować prawdziwego Porto, spróbować przepysznych Pasteis de Belem czy zwiedzić monumentalny Klasztor Hieronimitów.Wypoczynek nad brzegiem oceanu – Last Minute w Portugalii

Zwiedzanie to jednak nie wszystko. Albowiem Portugalia słynie ze swej malowniczej, długiej linii brzegowej, oferując niezliczone ilości miejscowości wypoczynkowych. Od małych rybackich wiosek po wielkie kurorty turystyczne, jak chociażby słynne Cascais wybierane przez najmożniejszych tego świata lub region Algarve, kraina wiecznego słońca. Last Minute w Portugalii jest propozycją skierowaną do wszystkich, którzy pragną odpocząć od codziennej gonitwy, przyjemnie się zrelaksować, zażywając kąpieli w oceanie czy opalając się na plaży. Bez względu na region, który wybierzemy, w każdym czeka na nas moc atrakcji.Last Minute w Portugalii – dla każdego coś miłego!

Północne rejony Portugalii, okolice Bragi czy Porto to przede wszystkim raj dla lubiących zwiedzanie. Regiony te upodobali sobie również surferzy oraz miłośnicy spokojnego relaksu na łonie natury. Malownicza Sintra oferuje ogromne połacie lasów i plaż. Rozśpiewana i roztańczona Lizbona to mekka turystów z całego świata. Podobnie jak w Porto znajdziemy tu wiele zapierających dech w piersiach zabytków. Im dalej na południe, tym więcej rodzinnych kurortów. Okolice Algarve charakteryzują się już typowo śródziemnomorskim klimatem, w którym nie doświadczymy silniejszych podmuchów wiatru. Niezależnie od wybranej lokalizacji, każdy z regionów Portugalii skrywa w sobie szerokie, piaszczyste plaże, idealne do wypoczynku. Jeżeli dodamy do tego malownicze zatoczki, klify i przyjemny śródziemnomorski klimat, otrzymujemy idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek!