Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl. Po przylocie transfer do hotelu. Wieczorem kolacja i nocleg. Uwaga! W przypadku nocnych godzin przelotu w tym dniu nie będzie kolacji.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Funchal – stolicy wyspy. Rozpoczniemy od Mercado dos Lavradores – najsłynniejszego targu Madery, gdzie można nie tylko zobaczyć co właśnie złowili rybacy, ale i skosztować słynnych krzyżówek różnych owoców np. banana z ananasem. Następnie spacer uliczkami starego miasta z pięknymi malowanymi drzwiami. Kolejnym punktem programu będzie miejski ogród botaniczny, gdzie na 80.000 m² można zapoznać się z piękną florą Madery i całego świata. Na zakończenie wizyta w jednej z winiarni, gdzie dowiemy się, jak produkuje się znane wino Madera, w programie przewidziana także degustacja. Powrót do hotelu. Tego dnia osoby chętne zapraszamy na zwiedzanie najpiękniejszych miejsc w okolicach Funchal (dodatkowo płatne – 42 euro/os.). Rozpoczniemy od ekscytującego wjazdu kolejką linową na wzgórze Monte (wliczone w cenę!), skąd podziwiać będziemy najpiękniejsze widoki na miasto. Odwiedzimy także najważniejszą światynię wyspy – Kościół Matki Bożej z Góry, gdzie pochowany jest Karol I Habsburg. Zobaczymy też z bliska tradycyjny środek transportu Madery – carros de cesto, czyli wiklinowe sanie, którymi można zjechać po asfalcie. Następnie przejazd w okolice przepięknej Doliny Zakonnic – zachwycimy się najpiękniejszą panoramą tego miejsca z punktu widokowego Eira do Serrado.

Dzień 3

Dzień 3

Śniadanie. Tego dnia zapraszamy na wycieczkę po zachodniej części Madery, która dzięki swoim spektakularnym widokom przypomina do złudzenia Hawaje. Dzień rozpoczniemy od wizyty na Cabo Girao – najwyższym klifie Madery (580 m n.p.m.) i zarazem jednym z najwyższych klifów świata. Następnie przejazd przez największy na Maderze płaskowyż Paul da Serra, nazwany „maderską tundrą”. Zatrzymamy się w miejscowości Porto Moniz, które słynie z naturalnych wulkanicznych basenów skalnych – dla chętnych możliwość kąpieli (w zależności od pogody). Tutaj też zjemy typowo maderski obiad (dla chętnych, dodatkowo płatny). Następnie zobaczymy jeden z najpiękniejszych wodospadów Madery – Veu da Noiva, czyli „Welon Panny Młodej”, który spada ze skał prosto do oceanu. Powrót do hotelu widokową trasą przez przełęcz Encumeada, gdzie odbywają się słynne wyścigi rajdowe Rali Vinho Madeira. Dzień zakończymy wizytą w Camara do Lobos – stolicy ponchy i espady, gdzie Winston Churchill malował swoje pejzaże. Polecamy spróbować drinka „poncha” – to tradycyjny napój robiony z rumu z trzciny cukrowej z dodatkiem miodu i soku z limonek. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 110 km)

Dzień 4

Po śniadaniu, jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, pojedziemy na Pico do Arieiro (1818 m n.p.m.), z którego roztacza się zjawiskowa panorama na najwyższe szczyty Madery. Kolejnym punktem programu będzie Ribeiro Frio – mała górska miejscowość słynąca ze stawów hodowlanych pstrąga tęczowego, otoczona lasem wawrzynowym (UNESCO). Odbędziemy tam krótki spacer lewadą Balcoes (balkony). W Ribeiro Frio polecamy również spróbować drinka „cortado” - to tradycyjny napój robiony na bazie kawy i wina madera. Następnie przejazd do wioski Santana, słynącej z tradycyjnych, charakterystycznych budynków i domków mieszkalnych w kształcie litery A. Tam również zaprosimy na tradycyjny maderski obiad (dla chętnych - dodatkowo płatny). Po lunchu pojedziemy zobaczyć najbardziej na wschód wysunięty kraniec Madery – Półwysep św. Wawrzyńca. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 5

Dzień 5

Dzień wolny. Osoby chętne zapraszamy na ekscytującą wyprawę JEEP SAFARI (dodatkowo płatne – 52 euro/os.) w najbardziej niedostępny fragment Madery, gdzie nie docierają wycieczki autokarowe. To idealna okazja aby poznać wyspę z zupełnie innej perspektywy! Przejedziemy przez maleńkie wioski, gdzie nie docierają turyści, a mieszkańcy żyją w tradycyjny sposób, uprawiając przydomowe, tarasowe poletka. Na naszej trasie znajdzie się m. in. Ponta do Pargo – najbardziej na zachód wysunięty kraniec Madery z najwyżej położoną w Portugalii latarnią morską. Zakosztujemy także adrenaliny podczas wjazdu offroad na maderski płaskowyż. Na wysokości 1400 m n. p. m. podziwiać będzie można przepiękne widoki na zielone góry, a w pogodny dzień na bezkres oceanu. Zobaczymy również miejscowość Calheta, gdzie znajduje się jedna z dwóch jasnych plaż na Maderze. Odwiedzimy tam wytwórnię rumu z trzciny cukrowej, z którego przyrządza się najsłynniejszego maderskiego drinka – ponchę. Wycieczka prowadzona w języku angielskim (każdy kierowca jeepa jest jednocześnie przewodnikiem). W Paul do Mar czas wolny na obiad - dla chętnych możliwość spróbowania lokalnej kuchni w jednej z kilku restauracyjek. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Dzień wolny. Tego dnia proponujemy trekking lewadą 25 źródeł (dodatkowo płatne – 45,00 euro/os.), która prowadzi przez las wawrzynowy (UNESCO), pośród gigantycznych paproci, pięknie pachnących wrzośców oraz szumiących w tle wodospadów (w tym Risco – jeden z największych wodospadów Madery). Pokonanie trasy zajmuje około 4 godzin, trasa – 11 km - należy do średnio trudnych (ok. 400 m przewyższenia). Rekomendujemy zabranie wody i przekąsek, butów trekkingowych, kurtki przeciwdeszczowej, ciepłej bluzy i latarki. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Dzień wolny. Chętnych zapraszamy na 3-godzinny rejs katamaranem (dodatkowo płatne – 37 EUR/os.). Rejs na Maderze to czysty relaks, ale także szansa wypatrzenia wielorybów pilotów i delfinów butlonosych w ich naturalnym środowisku! Popłyniemy wzdłuż południowego wybrzeża wyspy, gdzie najłatwiej spotkać te majestatyczne wodne ssaki. Jeśli dopisze nam szczęście, to być może uda się również zobaczyć żółwie. Obsługa rejsu w j. angielskim i portugalskim. (Trasa ok. 20 km)

Dzień 8

Śniadanie i wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Funchal. Wylot do Polski. Dla Klientów pozostających na kolejny tydzień wypoczynku: po śniadaniu wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

Uwagi do programu

Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
- Przy wyborze fakultetu Rejs Katamaranem, transport z hotelu do portu we własnym zakresie.
- Przy wyborze hotelu Quinta do Esteito na objeździe, ze wzgledu na lokalizacje, do wycieczek fakultatywnym m.in Jeepy, Lewada na miejscu pobierana jest dodatkowa opłata za transport ok 5 EUR/os

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

Recepcja, lobby, bar, windy, restauracja serwująca posiłki w formie bufetu, 2 bary: Coctail Bar przy recepcji i Coffee Shop przy basenie, ogród, taras słoneczny z basenem oraz brodzikiem (w basenach słodka woda), leżaki (w cenie) i parasolami. Dodatkowo płatne: room service, parking hotelowy, prasowanie i pralnia.

Wyżywienie

Śniadania (7.30-10.00) i obiadokolacje (19:00-21:30) w formie bufetu, do obiadokolacji kieliszek wina lub piwa lub soku, woda.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

 Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektór, napiwki dla kierowców, opłaty rezerwacyjne (kwota ok. 90 EUR/os – płatna u pilota na miejscu). Cena nie obejmuje również wycieczek opcjonalnych wymienionych w programie imprezy, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych.

 

Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda

4.6/6 (31 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Galeria (18)
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Zaślepka wideo
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Funchal – tętniąca życiem stolica wyspy – egzotyczna roślinność Madery - kolorowe domki palheiro w Santanie – Dolina Zakonnic – malownicze widoki Encumeada – naturalne baseny w Porto Moniz – Pico do Arieiro – fakultatywnie: wędrówka najpiękniejszą lewadą Madery 25 źródeł – dla chętnych możliwy dodatkowy tydzień wypoczynku na Maderze

Długość lotu

4 godz. 40 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

 Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektór, napiwki dla kierowców, opłaty rezerwacyjne (kwota ok. 90 EUR/os – płatna u pilota na miejscu). Cena nie obejmuje również wycieczek opcjonalnych wymienionych w programie imprezy, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych.

 

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
6.0/6 (2 opinie)
Aparthotel Marketplace
Portugalia: Madera
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (3 opinie)
Orquidea
Portugalia: Madera
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (37 opinii)
Orca Praia
Portugalia: Madera
Zdjęcie Hotelu
6.0/6 (3 opinie)
Apartamentos Vitoria
Portugalia: Madera

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę4 029
Razem
8 058 zł
Zaliczka 15% 1 200 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 5 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Atrakcje dla dzieci
2.3
Obsługa hotelowa
5.0
Plaża
3.7
Pokój
4.2
Położenie i okolica
5.2
Rezydent
5.0
Sport i rozrywka
3.5
Wyżywienie
4.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Ewa, Warszawa 07.02.2023
Termin pobytu: styczeń 2023

Super pobyt

Hotel bez zastrzeżeń, dobrze położony i wyżywienie bardzo różnorodne, co prawda powtarzało się, ale był duży wybór i na pewno każdy znalazł coś dla siebie. Z innych rzeczy, typu basen, nie korzystałam, ponieważ miałam wykupione 3 wycieczki i zwiedziłam każdą stronę Madery, więc poza posiłkami i spaniem, niewiele przebywałam w hotelu. Generalnie bardzo polecam pobyt i zwiedzanie Madery, widoki i roślinność jest przepiękna. Pogoda była ładna, choć w górach zimno, więc trzeba pamiętać o ciepłej kurtce i czapce.

6.0/6

PATRYCJA, Bielsko-Biała 14.04.2022

Bardzo miły hotel

Pokoje czyste i przestronne, posiłki bardzo smaczne, obsługa hotelu życzliwa i pomocna
Pokaż więcej opinii (29)

Madera - pogoda

Marzec

16

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Portugalii na naszym blogu.

Więcej
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem