Wczasy na Maderze - co musisz wiedzieć?

  • O Maderze
  • Pogoda
  • Artykuły

Madera

Madera i wakacje w Krainie Wiecznej Wiosny

Portugalia to kraj, jaki najlepiej jest zwiedzać wiosną bądź latem – wówczas na południu jest wyjątkowo ciepło. Jednak już na północy może być znacznie chłodniej. Jeżeli jednak zależy Ci na pogodzie i słonecznym wypoczynku nawet zimą, leć na portugalską wyspę Madera! Wakacje spędzone w tym miejscu pozwolą Ci cieszyć się zielonym i podzwrotnikowym klimatem dosłownie o każdej porze roku! Wahania temperatury występują tutaj bardzo rzadko, więc przez cały rok można cieszyć się na Maderze licznymi atrakcjami turystycznym i zielenią wyspy. Chcesz spędzić urlop w portugalskim raju? Leć na Maderę, nie będziesz żałować!

Wyspa Madera i wakacje wśród pięknej przyrody
Na Maderze zawsze jest zielono – właśnie dlatego określa się wyspę jako „Krainę Wiecznej Wiosny”. Znajduje się tu mnóstwo kwiatów, krajobrazów z licznymi urwiskami, a także wiele wodospadów dosłownie zapierających dech. Madera na wczasy będzie znakomitym rozwiązaniem zwłaszcza dla miłośników ciepła – wyspa leży bowiem ok. 500 km od wybrzeża Afryki! Nie jest to tylko jedna wyspa – ale archipelag złożony z kilku wysepek. Wyspa każdego roku ściąga do siebie nie tylko wielbicieli słońca i słonecznego wypoczynku, ale też miłośników pieszych wędrówek. Na dobrze zagospodarowanym wybrzeżu znaleźć można turystyczne ośrodki wypoczynkowe oraz nowoczesne centra handlowe. Chcesz spędzić niezapomniane wakacje? Tutaj jak najbardziej będzie to możliwe, bo Madery zapomnieć się nie da!

Wczasy na Maderze – co warto zobaczyć?
Oczywiście, przepiękna przyroda i wiosenny klimat wyspy to nie jedyne, co może zaoferować Madera. Wakacje spędzone w tym miejscu pozwolą bowiem na zasmakowanie lokalnej kuchni, ale też poznanie wielu różnych zabytków. Zatem, możesz odwiedzić tu różne parki, a także muzea. Warto przespacerować się również po większych miejscowościach, a już zwłaszcza po Starym Mieście każdego z nich. W wielu znajdują się bowiem stare domy rybackie, które zostały przekształcone na rodzinne restauracje! Zaobserwować to można zwłaszcza w Funchal, które jednocześnie jest doskonałym punktem wypadowym do zwiedzania całości wyspy. Chcesz przekonać się, że Portugalia nawet zimą może być piękna i ciepła? Leć na Maderę!

Zobacz również oferty w innych regionach w Portugalii: Algarve Costa da Caparica i Wybrzeże Lizbońskie oraz informacje o Portugalii.

Pogoda w Maderze

Madera – największe atrakcje i ciekawostki z Krainy Wiecznej Wiosny

Przewodnik po największych atrakcjach Madery. Historia Madery. Sprawdź jakie atrakcje czekają na Ciebie na zielonej Maderze, co szczególnie warto zwiedzić i poznaj ciekawostki, o których mogłeś nie wiedzieć.

9 ciekawostek o Maderze, o których mogłeś nie wiedzieć

W oczekiwaniu na pierwsze loty na Maderę w 2020 roku przygotowaliśmy dla Was krótki zbiór interesujących faktów o Maderze, który przybliży Wam tę fantastyczną, zieloną wyspę! Zapraszamy do lektury.

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon