wypoczynek

Wczasy na Maderze - co musisz wiedzieć?

  • O Maderze
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły

Madera

Madera i wakacje w Krainie Wiecznej Wiosny

Portugalia to kraj, jaki najlepiej jest zwiedzać wiosną bądź latem – wówczas na południu jest wyjątkowo ciepło. Jednak już na północy może być znacznie chłodniej. Jeżeli jednak zależy Ci na pogodzie i słonecznym wypoczynku nawet zimą, leć na portugalską wyspę Madera! Wakacje spędzone w tym miejscu pozwolą Ci cieszyć się zielonym i podzwrotnikowym klimatem dosłownie o każdej porze roku! Wahania temperatury występują tutaj bardzo rzadko, więc przez cały rok można cieszyć się na Maderze licznymi atrakcjami turystycznym i zielenią wyspy. Chcesz spędzić urlop w portugalskim raju? Leć na Maderę, nie będziesz żałować!

Wyspa Madera i wakacje wśród pięknej przyrody
Na Maderze zawsze jest zielono – właśnie dlatego określa się wyspę jako „Krainę Wiecznej Wiosny”. Znajduje się tu mnóstwo kwiatów, krajobrazów z licznymi urwiskami, a także wiele wodospadów dosłownie zapierających dech. Madera na wczasy będzie znakomitym rozwiązaniem zwłaszcza dla miłośników ciepła – wyspa leży bowiem ok. 500 km od wybrzeża Afryki! Nie jest to tylko jedna wyspa – ale archipelag złożony z kilku wysepek. Wyspa każdego roku ściąga do siebie nie tylko wielbicieli słońca i słonecznego wypoczynku, ale też miłośników pieszych wędrówek. Na dobrze zagospodarowanym wybrzeżu znaleźć można turystyczne ośrodki wypoczynkowe oraz nowoczesne centra handlowe. Chcesz spędzić niezapomniane wakacje? Tutaj jak najbardziej będzie to możliwe, bo Madery zapomnieć się nie da!

Wczasy na Maderze – co warto zobaczyć?
Oczywiście, przepiękna przyroda i wiosenny klimat wyspy to nie jedyne, co może zaoferować Madera. Wakacje spędzone w tym miejscu pozwolą bowiem na zasmakowanie lokalnej kuchni, ale też poznanie wielu różnych zabytków. Zatem, możesz odwiedzić tu różne parki, a także muzea. Warto przespacerować się również po większych miejscowościach, a już zwłaszcza po Starym Mieście każdego z nich. W wielu znajdują się bowiem stare domy rybackie, które zostały przekształcone na rodzinne restauracje! Zaobserwować to można zwłaszcza w Funchal, które jednocześnie jest doskonałym punktem wypadowym do zwiedzania całości wyspy. Chcesz przekonać się, że Portugalia nawet zimą może być piękna i ciepła? Leć na Maderę!

Zobacz również oferty w innych regionach w Portugalii: Algarve Azory Costa da Caparica i Wybrzeże Lizbońskie oraz informacje o Portugalii.

Opinie o Maderze

Maderze
6.0 /6

Kraina wiecznego słońca i ponchy

Niebywałe widoki na Maderze, zawsze świetna pogoda, bardzo dobre lokalne dania np. ryby pałasze, ciekawe trunki jak Poncha czy Nikita, górzysty teren - wycieczka sama w sobie wymaga nieco aktywności, ale na pewno tego wyboru nie można żałować.
Dodał(a):
Michał, Kraków, 11.10.2021
6.0 /6

Madera

Podróż na Maderę była spełnieniem jednego z moich marzeń. pobyt pozwolił mi w dużej mierze na przybliżenie mi życia ludzi mieszkających na tej wyspie. Zaskoczony byłem stromizmami, które są tam powszechne.
Dodał(a):
Zbigniew, Warszawa, 12.10.2021
6.0 /6

Raj dla aktywnych

Jeśli lubicie wędrówki po lasach, po górach, po malowniczych klifach to polecam to miejsce w 100%. Do tego zazwyczaj piękna pogoda. A do pełni szczęścia ciekawa kultura i oryginalne kulinaria.
Dodał(a):
Mirosław, Tychy, 13.10.2021
5.0 /6

Madera fla aktywnych

Madera jest piękną wyspą, mimo małych rozmiarów bardzo urozmaiconą. Jest dobrą destynacją dla osób które lubią chodzić. Minusem są kamieniste plaże i kiepska komunikacja miejska.
Dodał(a):
Anna, Katowice, 10.10.2021
6.0 /6

Madera we wrześniu!

Przepiękna wyspa! Program „Krainy wiecznej wiosny” to 7-dniowy pobyt, który w bardzo przyzwoity sposób pozwolił poznać główne atrakcje wyspy.
Dodał(a):
HNO3, 08.09.2021
6.0 /6

piękna wyspa z kwiatami

Bardzo życzliwi mieszkańcy, pyszne jedzenie, na ulicach czy w hotelach czysto. Byłam pod wrażeniem jak przestrzegali wytycznych COVID.
Dodał(a):
Ewa, Michałowice, 19.09.2021
6.0 /6

Ogród na oceanie

Przepiękna wyspa kryjącą niezwykłe skarby przyrody, architektury. Na Maderze zawsze świeci słońce tylko czasem trzeb go poszukać 😊
Dodał(a):
Marta, Bytom, 31.10.2021
5.0 /6

Zielono i słonecznie

Mała wyspa z wieloma atrakcjami - góry, morze i zabytki. Dla osób które lubią spedzac aktywnie czas i dla każdego kto lubi słońce
Dodał(a):
Łukasz, Kraków, 17.09.2021
6.0 /6

MEGA NIEDOSYT !

Wyspa o niezliczonej ilości krajobrazów, życzliwi lokalsi, koniecznie muszę wrócić i delektować się odkrywaniem MADEIRY :)
Dodał(a):
JJB, GDYNIA, 06.10.2021
6.0 /6

Magiczna wyspa

Cudowne, miejscami bajkowe krajobrazy i ta na co dzień widoczna wieczna wiosna z przepiękną przyrodą oraz dobre jedzenie
Dodał(a):
Dariusz, Ząbki, 01.10.2021
6.0 /6

Madera

Cudowna wyspa. Roślinność, kwiaty, ocean i góry. Lasy laurowe, baseny wulkaniczne, klify, to niezapomniane widoki.
Dodał(a):
MARIOLA, Ciechanów, 17.09.2021
6.0 /6

Wyspa

Polecam, piękna, zielona wyspa, roślinność niespotykana, kwiaty, owoce, coś dla lubiących aktywny wypoczynek
Dodał(a):
Anna, Wrocław, 29.10.2021
6.0 /6

Cudowna Madera.

Nie bez przyczyny jedną z wycieczek nazwano Magiczna Madera. Taka jest właśnie wyspa Madera, plaże, góry, lewady i inne atrakcje.
Dodał(a):
Jacek, Jaśkowice , 28.08.2021
5.0 /6

Warto zobaczyć

Madera jest bardzo ciekawym miejscem, które warto odwiedzić niezależnie od pory roku. Wspaniała przyroda, krajobrazy zachęcają do wycieczek.
Dodał(a):
Jerzy, 22.08.2021
6.0 /6

Wyspa wiecznej wiosny

Madera mnie oczarowała - określenie wyspa wiecznej wiosny jest na prawdę trafne. Pełno kwiatów, zieleni. Cudowne krajobrazy. Jak można się nie zakochać?
Dodał(a):
Sabina, Wrocław, 15.08.2021
5.0 /6

madera

przepiekna wyspa, bardzo mili i sympatyczni ludzie, świetnie przygotowane trasy trekingowe, normalne ceny
Dodał(a):
Janusz, 02.08.2021
5.7/6 Ocena ogólna Maderze

Pogoda w Maderze

Madera – największe atrakcje i ciekawostki z Krainy Wiecznej Wiosny

Przewodnik po największych atrakcjach Madery. Historia Madery. Sprawdź jakie atrakcje czekają na Ciebie na zielonej Maderze, co szczególnie warto zwiedzić i poznaj ciekawostki, o których mogłeś nie wiedzieć.

9 ciekawostek o Maderze, o których mogłeś nie wiedzieć

W oczekiwaniu na pierwsze loty na Maderę w 2020 roku przygotowaliśmy dla Was krótki zbiór interesujących faktów o Maderze, który przybliży Wam tę fantastyczną, zieloną wyspę! Zapraszamy do lektury.