Plan wycieczki

Dzień 1

Przylot i zakwaterowanie w hotelu

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl. Po przylocie transfer do hotelu. Wieczorem kolacja i nocleg. Uwaga! W przypadku nocnych godzin przelotu w tym dniu nie będzie kolacji.

Dzień 2
Dzień 2

Czarujące Funchal: pełne smaków i pięknych widoków

Po śniadaniu zwiedzanie Funchal – stolicy wyspy. Rozpoczniemy od Mercado dos Lavradores – najsłynniejszego targu Madery, gdzie można nie tylko zobaczyć co właśnie złowili rybacy, ale i skosztować słynnych krzyżówek różnych owoców np. banana z ananasem. Następnie spacer uliczkami starego miasta z pięknymi malowanymi drzwiami. Kolejnym punktem programu będzie miejski ogród botaniczny, gdzie na 80.000 m² można zapoznać się z piękną florą Madery i całego świata. Na zakończenie wizyta w jednej z winiarni, gdzie dowiemy się, jak produkuje się znane wino Madera, w programie przewidziana także degustacja. Powrót do hotelu. Tego dnia osoby chętne zapraszamy na zwiedzanie najpiękniejszych miejsc w okolicach Funchal (dodatkowo płatne – ok 42 euro/os.). Rozpoczniemy od ekscytującego wjazdu kolejką linową na wzgórze Monte (wliczone w cenę!), skąd podziwiać będziemy najpiękniejsze widoki na miasto. Odwiedzimy także najważniejszą światynię wyspy – Kościół Matki Bożej z Góry, gdzie pochowany jest Karol I Habsburg. Zobaczymy też z bliska tradycyjny środek transportu Madery – carros de cesto, czyli wiklinowe sanie, którymi można zjechać po asfalcie. Następnie przejazd w okolice przepięknej Doliny Zakonnic – zachwycimy się najpiękniejszą panoramą tego miejsca z punktu widokowego Eira do Serrado.

Dzień 3
Dzień 3

Zachodnia Madera: między klifami a wulkanicznymi basenami

Śniadanie. Tego dnia zapraszamy na wycieczkę po zachodniej części Madery, która dzięki swoim spektakularnym widokom przypomina do złudzenia Hawaje. Dzień rozpoczniemy od wizyty na Cabo Girao – najwyższym klifie Madery (580 m n.p.m.) i zarazem jednym z najwyższych klifów świata. Zatrzymamy się w Madalena do mar, aby zobaczyć plantację bananów. Następnie przejazd przez największy na Maderze płaskowyż Paul da Serra, nazwany „maderską tundrą”. Zatrzymamy się w miejscowości Porto Moniz, które słynie z naturalnych wulkanicznych basenów skalnych – dla chętnych możliwość kąpieli (w zależności od pogody). Tutaj też zjemy typowo maderski obiad (dla chętnych, dodatkowo płatny). Następnie zobaczymy jeden z najpiękniejszych wodospadów Madery – Veu da Noiva, czyli „Welon Panny Młodej”, który spada ze skał prosto do oceanu. Powrót do hotelu widokową trasą przez przełęcz Encumeada, gdzie odbywają się słynne wyścigi rajdowe Rali Vinho Madeira. Dzień zakończymy wizytą w Camara do Lobos – stolicy ponchy i espady, gdzie Winston Churchill malował swoje pejzaże. Polecamy spróbować drinka „poncha” – to tradycyjny napój robiony z rumu z trzciny cukrowej z dodatkiem miodu i soku z limonek. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 140 km)

Dzień 4
Dzień 4

Madery: od górskich szczytów do półwyspu św. Wawrzyńca

Po śniadaniu, jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, pojedziemy na Pico do Arieiro (1818 m n.p.m.), z którego roztacza się zjawiskowa panorama na najwyższe szczyty Madery. Kolejnym punktem programu będzie Ribeiro Frio – mała górska miejscowość słynąca ze stawów hodowlanych pstrąga tęczowego, otoczona lasem wawrzynowym (UNESCO). Odbędziemy tam krótki spacer lewadą Balcoes (balkony). W Ribeiro Frio polecamy również spróbować drinka „cortado” - to tradycyjny napój robiony na bazie kawy i wina madera. Następnie przejazd do wioski Santana, słynącej z tradycyjnych, charakterystycznych budynków i domków mieszkalnych w kształcie litery A. Tam również zaprosimy na tradycyjny maderski obiad (dla chętnych - dodatkowo płatny). Po lunchu pojedziemy zobaczyć najbardziej na wschód wysunięty kraniec Madery – Półwysep św. Wawrzyńca. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 115 km)

Dzień 5
Dzień 5

Jeep safari: nieznane zakątki Madery

Dzień wolny. Osoby chętne zapraszamy na ekscytującą wyprawę JEEP SAFARI (dodatkowo płatne – około 59 euro/os.) w najbardziej niedostępny fragment Madery, gdzie nie docierają wycieczki autokarowe. To idealna okazja aby poznać wyspę z zupełnie innej perspektywy! Przejedziemy przez maleńkie wioski, gdzie nie docierają turyści, a mieszkańcy żyją w tradycyjny sposób, uprawiając przydomowe, tarasowe poletka. Na naszej trasie znajdzie się m. in. Ponta do Pargo – najbardziej na zachód wysunięty kraniec Madery z najwyżej położoną w Portugalii latarnią morską. Zakosztujemy także adrenaliny podczas wjazdu offroad na maderski płaskowyż. Na wysokości 1400 m n. p. m. podziwiać będzie można przepiękne widoki na zielone góry, a w pogodny dzień na bezkres oceanu. Pospacerujemy wśród najstarszych na wyspie drzew lasu wawrzynolistnego, w mistycznym miejscu zwanym Fanal. Wycieczka prowadzona w języku angielskim (każdy kierowca jeepa jest jednocześnie przewodnikiem). W Paul do Mar czas wolny na obiad - dla chętnych możliwość spróbowania lokalnej kuchni w jednej z kilku restauracyjek. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6
Dzień 6

Trekking lewadą 25 źródeł na Maderze

Śniadanie. Dzień wolny. Tego dnia proponujemy trekking lewadą 25 źródeł (dodatkowo płatne – 45,00 euro/os.), która prowadzi przez las wawrzynowy (UNESCO), pośród gigantycznych paproci, pięknie pachnących wrzośców oraz szumiących w tle wodospadów (w tym Risco – jeden z największych wodospadów Madery). Pokonanie trasy zajmuje około 4 godzin, trasa – 11 km - należy do średnio trudnych (ok. 400 m przewyższenia). Rekomendujemy zabranie wody i przekąsek, butów trekkingowych, kurtki przeciwdeszczowej, ciepłej bluzy i latarki. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7
Dzień 7

Rejs katamaranem w poszukiwaniu wielorybów i delfinów na Maderze

Śniadanie. Dzień wolny. Chętnych zapraszamy na 3-godzinny rejs katamaranem (dodatkowo płatne – ok 40 EUR/os.). Rejs na Maderze to czysty relaks, ale także szansa wypatrzenia wielorybów pilotów i delfinów butlonosych w ich naturalnym środowisku! Popłyniemy wzdłuż południowego wybrzeża wyspy, gdzie najłatwiej spotkać te majestatyczne wodne ssaki. Jeśli dopisze nam szczęście, to być może uda się również zobaczyć żółwie. Obsługa rejsu w j. angielskim i portugalskim. (Trasa ok. 20 km)
 Możliwość również wzięcia udziału w wycieczce Pocztówki z Madery (dodatkowo płatne – 47,50 euro/os.) . Zapraszamy do wspólnego odkrywania malowniczych zakątków Madery. Rozpoczniemy przejazdem na punkt widokowy Portela, z którego rozciąga się zapierająca dech w piersiach panorama: zielone góry sięgające błękitnych głębin oceanu, na horyzoncie majestatyczna Orla Skala (Penha d’Aguia) i typowa zabudowa miasteczka- Porto da Cruz. Następnie zapraszamy w autentyczną podróż po wiejskich terenach Madery, gdzie przeplata się świat wiejski ze światem przyrody. Krótki spacer lewadą zaliczany do łatwych. Perełką na trasie naszej wycieczki będzie Porto da Cruz, w którym mamy wrażenie, że życie się zatrzymało lub toczy bardzo powoli, ale atrakcji tu nie brakuje. Jedną z nich jest stara fabryka rumu, która nadal działa w ten sam sposób nieprzerwanie od ​​1927 roku. Tu będzie także niepowtarzalna okazja do spróbowania słynnego maderskiego trunku (aguardente). Po czasie wolnym przejedziemy do punktu z urokliwym widokiem na miasteczko Machico. Zwieńczeniem wycieczki będzie przystanek przy Cristo Rei -otwartym w 1927 r., majestatycznym posągu, jednym z najbardziej emblematycznych miejsc wyspy. Naszym zdaniem obowiązkowa pozycja dla tych, którzy odwiedzają wschodnie wybrzeże Madery.

Dzień 8

Koniec podróży: powrót do Polski

Śniadanie i wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Funchal. Wylot do Polski. Dla Klientów pozostających na kolejny tydzień wypoczynku: po śniadaniu wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

Uwagi do programu

Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
- Przy wyborze fakultetu Rejs Katamaranem, transport z hotelu do portu we własnym zakresie.
- Przy wyborze hotelu Quinta do Esteito na objeździe, ze wzgledu na lokalizacje, do wycieczek fakultatywnym m.in Jeepy, Lewada na miejscu pobierana jest dodatkowa opłata za transport ok 5 EUR/os

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

Recepcja, lobby, bar, windy, restauracja serwująca posiłki w formie bufetu, 2 bary: Coctail Bar przy recepcji i Coffee Shop przy basenie, ogród, taras słoneczny z basenem oraz brodzikiem (w basenach słodka woda), leżaki (w cenie) i parasolami. Dodatkowo płatne: room service, parking hotelowy, prasowanie i pralnia.

Wyżywienie

Śniadania (7.30-10.00) i obiadokolacje (19:00-21:30) w formie bufetu, do obiadokolacji kieliszek wina lub piwa lub soku, woda.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

 Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektór, napiwki dla kierowców, opłaty rezerwacyjne (kwota ok. 95 EUR/os – płatna u pilota na miejscu). Cena nie obejmuje również wycieczek opcjonalnych wymienionych w programie imprezy, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Podatku turystycznego w hotelach  (ok 2 EUR/os/dzień).

 

Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda
1 / 31

5.2/6 (273 opinie)

Madera - Festiwal wiecznej wiosny, Jardins d’Ajuda

Za osobę4 038
Razem
8 075 zł
Zaliczka 10% 800 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

 Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektór, napiwki dla kierowców, opłaty rezerwacyjne (kwota ok. 95 EUR/os – płatna u pilota na miejscu). Cena nie obejmuje również wycieczek opcjonalnych wymienionych w programie imprezy, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Podatku turystycznego w hotelach  (ok 2 EUR/os/dzień).

 

Atuty oferty

Funchal – tętniąca życiem stolica wyspy – egzotyczna roślinność Madery - kolorowe domki palheiro w Santanie – Dolina Zakonnic – malownicze widoki Encumeada – naturalne baseny w Porto Moniz – Pico do Arieiro – fakultatywnie: wędrówka najpiękniejszą lewadą Madery 25 źródeł – dla chętnych możliwy dodatkowy tydzień wypoczynku na Maderze
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (78 opinii)
Orca Praia
Portugalia: Madera
Zdjęcie Hotelu
4.9/6 (73 opinie)
Jardins d’Ajuda
Portugalia: Madera
Zdjęcie Hotelu
5.1/6 (185 opinii)
Quinta Bela Sao Tiago
Portugalia: Madera
Zdjęcie Hotelu
Pestana Casino Park
Portugalia: Madera

Opinie

Atrakcje dla dzieci
2.8
Intensywność programu
4.9
Obsługa hotelowa
5.3
Pilot
5.3
Plaża
4.0
Pokój
4.5
Położenie i okolica
5.4
Program wycieczki
5.2
Rezydent
5.1
Sport i rozrywka
4.0
Transport
5.6
Wyżywienie
4.8
Zakwaterowanie
4.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Janina, Chorzów 11.12.2023
Termin pobytu: listopad 2023

,,bananowy,, hotel

hotel wart polecenia , bo po 1. doskonale położony, spokojny.. promenadą można pospacerować do Funchal i w odwrotnym kierunku , by odwiedzić Winstona CH. ;) napawając oczy doskonałymi widokami na ocean i egzotyczną roślinność, wrażeń i niespodzianek moc.. do knajpek z muzyką na żywo !! kilka przecznic po 2. doskonale skomunikowany, autobusem dostać można wszędzie, polecam wyjazd na Monte autobusem nr48 , panorama stolicy!!!! przez całą drogę po 3. sam hotel, to jak byśmy mieszkali w ogrodzie botanicznym, duży kompleks i basen wśród bananów i nie tylko, doskonałe miejsce do relaksu po 4. do tego sauna, basen kryty i ,, bąbelki ,, po 5. pokój z aneksem kuchennym to więcej niż 5* po 6. świetna kuchnia po 7. profesjonalna i miła obsługa cóż więcej chcieć !!! jeśli pojadę na Maderę to tylko do Jardins.. janina
Pokaż więcej opinii (272)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem