Plan wycieczki

Dzień 1

Przybycie i zakwaterowanie w hotelu

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl. Po przylocie transfer do hotelu. Wieczorem kolacja i nocleg. Uwaga! W przypadku nocnych godzin przelotu w tym dniu nie będzie kolacji.

Dzień 2
Dzień 2

Funchal i Dolina Zakonnic: ukryte skarby Madery

Po śniadaniu zwiedzanie Funchal – stolicy wyspy. Rozpoczniemy od Mercado dos Lavradores – najsłynniejszego targu Madery, gdzie można nie tylko zobaczyć co właśnie złowili rybacy, ale i skosztować słynnych krzyżówek różnych owoców np.  banana z ananasem. Następnie spacer uliczkami starego miasta z pięknymi malowanymi drzwiami. Kolejnym punktem programu będzie miejski ogród botaniczny, gdzie na 80.000 m² można zapoznać się z piękną florą Madery i całego świata. Na zakończenie wizyta w jednej z winiarni, gdzie dowiemy się, jak produkuje się znane wino Madera, w programie przewidziana także degustacja. Powrót do hotelu. Tego dnia po południu proponujemy do wyboru dwie wycieczki fakultatywne. Pierwsza propozycja to zwiedzanie najpiękniejszych miejsc w okolicach Funchal (dodatkowo płatne – ok. 42 euro/os.). Rozpoczniemy od ekscytującego wjazdu kolejką linową na wzgórze Monte (wliczone w cenę!), skąd podziwiać będziemy najpiękniejsze widoki na miasto. Odwiedzimy także najważniejszą świątynię wyspy – Kościół Matki Bożej z Góry, gdzie pochowany jest Karol I Habsburg. Zobaczymy też z bliska tradycyjny środek transportu Madery – carros de cesto, czyli wiklinowe sanie, którymi można zjechać po asfalcie. Następnie przejazd w okolice przepięknej Doliny Zakonnic – zachwycimy się najpiękniejszą panoramą tego miejsca z punktu widokowego Eira do Serrado. Tego popołudnia proponujemy alternatywnie 3-godzinny rejs katamaranem (dodatkowo płatny ok. 40 euro/os.). Rejs u wybrzeży Madery to nie tylko czysty relaks, to przede wszystkim niepowtarzalna okazja do podziwiania wielorybów pilotów i delfinów butlonosych w ich naturalnym środowisku! Popłyniemy wzdłuż południowego wybrzeża wyspy, gdzie najłatwiej spotkać te majestatyczne wodne ssaki. Obsługa rejsu w j. angielskim i portugalskim. (Trasa ok. 20 km)

Dzień 3
Dzień 3

Trekking lewadą 25 Źródeł: zanurzenie w dzikiej naturze

Śniadanie. Tego dnia proponujemy trekking lewadą 25 źródeł, która prowadzi przez las wawrzynowy (UNESCO), pośród gigantycznych paproci, pięknie pachnących wrzośców oraz szumiących w tle wodospadów (w tym Risco – jeden z największych wodospadów Madery). Pokonanie trasy zajmuje około 4 godzin, trasa – 11 km - należy do średnio trudnych (ok. 400 m przewyższenia). Rekomendujemy zabranie wody i przekąsek, butów trekkingowych, kurtki przeciwdeszczowej, ciepłej bluzy i latarki. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 90 km)

Dzień 4
Dzień 4

Zachodnia Madera: odkrywanie rajskich pejzaży

Śniadanie. Tego dnia zapraszamy na wycieczkę po zachodniej części Madery, która dzięki swoim spektakularnym widokom przypomina do złudzenia Hawaje. Dzień rozpoczniemy od wizyty na Cabo Girao – najwyższym klifie Madery (580 m n.p.m.) i zarazem jednym z najwyższych klifów świata. Zatrzymamy się w Madalena do mar, aby zobaczyć plantację bananów. Następnie przejazd przez największy na Maderze płaskowyż Paul da Serra, nazwany „maderską tundrą”. Zatrzymamy się w miejscowości Porto Moniz, które słynie z naturalnych wulkanicznych basenów skalnych – dla chętnych możliwość kąpieli (w zależności od pogody). Tutaj też zjemy typowo maderski obiad (dla chętnych, dodatkowo płatny). Następnie zobaczymy jeden z najpiękniejszych wodospadów Madery – Veu da Noiva, czyli „Welon Panny Młodej”, który spada ze skał prosto do oceanu. Powrót do hotelu widokową trasą przez przełęcz Encumeada, gdzie odbywają się słynne wyścigi rajdowe Rali Vinho Madeira. Dzień zakończymy wizytą w Camara do Lobos – stolicy ponchy i espady, gdzie Winston Churchill malował swoje pejzaże. Polecamy spróbować drinka „poncha” – to tradycyjny napój robiony z rumu z trzciny cukrowej z dodatkiem miodu i soku z limonek. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 140 km)

Dzień 5
Dzień 5

Madera: pomiędzy górskim szczytem a oceanem

Śniadanie. Dzień wolny. Tego dnia osoby chętne zapraszamy na wyprawę na najwyższy szczyt Madery Pico Ruivo (dodatkowo płatne – ok. 45 euro/os). To najbardziej wymagający szlak trekkingowy na wyspie, dla wytrawnych piechurów. Marsz rozpoczniemy przy trzecim najwyższym wierzchołku Madery – Pico do Ariero (1818 m n.p.m.). Nasza trasa będzie prowadziła wśród wysokogórskich krajobrazów centrum wyspy, gdzie zobaczymy niezwykłe formacje skalne, charakterystyczną roślinność regionu i przepiękne krajobrazy. Nagrodą za wysiłek podczas wspinaczki będą niesamowite widoki na całą wyspę i Atlantyk roztaczające się z wierzchołka Pico Ruivo (przy dobrej widoczności). Uwaga – realizacja wycieczki jest zależna od warunków pogodowych w górach – w przypadku warunkó1) zagrażających bezpieczeństwu uczestników, zaproponujemy alternatywną trasę. Wycieczka jest prowadzona w języku angielskim. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 6
Dzień 6

Madera off-road: podróż jeepem po niedostępnych terenach

Dzień wolny. Osoby chętne zapraszamy na ekscytującą wyprawę JEEP SAFARI (dodatkowo płatne – ok 59 euro/os.) w najbardziej niedostępny fragment Madery, gdzie nie docierają wycieczki autokarowe. To idealna okazja aby poznać wyspę z zupełnie innej perspektywy! Przejedziemy przez maleńkie wioski, gdzie nie docierają turyści, a mieszkańcy żyją w tradycyjny sposób, uprawiając przydomowe, tarasowe poletka. Na naszej trasie znajdzie się m. in. Ponta do Pargo – najbardziej na zachód wysunięty kraniec Madery z najwyżej położoną w Portugalii latarnią morską. Zakosztujemy także adrenaliny podczas wjazdu offroad na maderski płaskowyż. Na wysokości 1400 m n. p. m. podziwiać będzie można przepiękne widoki na zielone góry, a w pogodny dzień na bezkres oceanu. Pospacerujemy wśród najstarszych na wyspie drzew lasu wawrzynolistnego, w mistycznym miejscu zwanym Fanal. Wycieczka prowadzona w języku angielskim (każdy kierowca jeepa jest jednocześnie przewodnikiem). W Paul do Mar czas wolny na obiad - dla chętnych możliwość spróbowania lokalnej kuchni w jednej z kilku restauracyjek. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
Możliwośc również wzięcia udziału w wycieczce Pocztówki z Madery (dodatkowo płatne – 47,50 euro/os.) . Zapraszamy do wspólnego odkrywania malowniczych zakątków Madery. Rozpoczniemy przejazdem na punkt widokowy Portela, z którego rozciąga się zapierająca dech w piersiach panorama: zielone góry sięgające błękitnych głębin oceanu, na horyzoncie majestatyczna Orla Skala (Penha d’Aguia) i typowa zabudowa miasteczka- Porto da Cruz. Następnie zapraszamy w autentyczną podróż po wiejskich terenach Madery, gdzie przeplata się świat wiejski ze światem przyrody. Krótki spacer lewadą zaliczany do łatwych. Perełką na trasie naszej wycieczki będzie Porto da Cruz, w którym mamy wrażenie, że życie się zatrzymało lub toczy bardzo powoli, ale atrakcji tu nie brakuje. Jedną z nich jest stara fabryka rumu, która nadal działa w ten sam sposób nieprzerwanie od ​​1927 roku. Tu będzie także niepowtarzalna okazja do spróbowania słynnego maderskiego trunku (aguardente). Po czasie wolnym przejedziemy do punktu z urokliwym widokiem na miasteczko Machico. Zwieńczeniem wycieczki będzie przystanek przy Cristo Rei -otwartym w 1927 r., majestatycznym posągu, jednym z najbardziej emblematycznych miejsc wyspy. Naszym zdaniem obowiązkowa pozycja dla tych, którzy odwiedzają wschodnie wybrzeże Madery. [AK1]dodac [AK2]usunac

Dzień 7
Dzień 7

Madery: od górskich szczytów do półwyspu św. Wawrzyńca

W tym dniu, po śniadaniu, udamy się na daleki wschód wyspy i jeden z najbardziej spektakularnych szlaków Madery – Ponta São Lourenco, czyli Półwysep Św. Wawrzyńca. Najbardziej widokowa spośród tras wyspy prowadzi cały czas wzdłuż oceanu i niezwykłych formacji skalnych wulkanicznego pochodzenia. Półwysep stanowi rezerwat przyrody, będzie można zobaczyć tu rzadkie i endemiczne rośliny. Trasa należy do średnio trudnych, jej przejście zajmuje około 4 godzin (ok. 8 km, do Casa do Sardinha i z powrotem). Przy dobrej pogodzie możliwość kąpieli w oceanie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 70 km)

Dzień 8

Powrót do domu lub kontynuacja wypoczynku

Śniadanie i wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Funchal. Wylot do Polski. Dla Klientów pozostających na kolejny tydzień wypoczynku: po śniadaniu wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
- Trekkingi oraz wycieczka katamaranem są zależne od warunków pogodowych.
- Przy wyborze fakultetu Rejs Katamaranem, transport z hotelu do portu we własnym zakresie.
- Przy wyborze hotelu Quinta do Esteito na objeździe, ze wzgledu na lokalizacje, do wycieczek fakultatywnym m.in Jeepy, Lewada na miejscu pobierana jest dodatkowa opłata za transport ok 5 EUR/os

Dodatkowe informacje

Wyżywienie

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje.

Zakwaterowanie

Hotele *** - położony w Funchal, przykładowy hotel to Dorisol Estrelicia (pokoje standardowe bez balkonów).

Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, (przy czym 3 - osobowe, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką), wszystkie z łazienkami i wc.

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektór, napiwki dla kierowców, opłaty rezerwacyjne (kwota ok. 112 EUR/os – płatna u pilota na miejscu). Cena nie obejmuje również wycieczek opcjonalnych wymienionych w programie imprezy, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Podatku turystycznego w hotelach  (ok 2 EUR/os/dzień).

 

Madera - gdzie nogi poniosą
Madera - gdzie nogi poniosą
Madera - gdzie nogi poniosą
Madera - gdzie nogi poniosą
Madera - gdzie nogi poniosą
Madera - gdzie nogi poniosą
Madera - gdzie nogi poniosą
Madera - gdzie nogi poniosą
Madera - gdzie nogi poniosą
Madera - gdzie nogi poniosą
Madera - gdzie nogi poniosą
Madera - gdzie nogi poniosą
Madera - gdzie nogi poniosą
Madera - gdzie nogi poniosą
Madera - gdzie nogi poniosą
Madera - gdzie nogi poniosą
Madera - gdzie nogi poniosą
Madera - gdzie nogi poniosą
Madera - gdzie nogi poniosą
Madera - gdzie nogi poniosą
Madera - gdzie nogi poniosą
1 / 21

5.4/6 (120 opinii)

Madera - gdzie nogi poniosą

Za osobę4 252
Razem
8 505 zł
Zaliczka 10% 850 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektór, napiwki dla kierowców, opłaty rezerwacyjne (kwota ok. 112 EUR/os – płatna u pilota na miejscu). Cena nie obejmuje również wycieczek opcjonalnych wymienionych w programie imprezy, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Podatku turystycznego w hotelach  (ok 2 EUR/os/dzień).

 

Atuty oferty

Lewada 25 Fontes i las laurowy (UNESCO) • zachwycający wschód – trekking po półwyspie św. Wawrzyńca • Funchal: kolorowe drzwi starego miasta i ogród botaniczny • maderska kuchnia i wino • wspinaczka na najwyższy szczyt Madery – Pico Ruivo (wycieczka dodatkowo płatna) • dla chętnych możliwy dodatkowy tydzień wypoczynku na Maderze
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (79 opinii)
Orca Praia
Portugalia: Madera
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (1 opinia)
NEXT by Savoy Signature
Portugalia: Madera
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (75 opinii)
Jardins d’Ajuda
Portugalia: Madera
Zdjęcie Hotelu
6.0/6 (2 opinie)
Saccharum
Portugalia: Madera

Opinie

Intensywność programu
5.2
Pilot
5.4
Program wycieczki
5.5
Transport
5.8
Wyżywienie
5.1
Zakwaterowanie
4.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Jacek, Młodziejowice 17.08.2023
Termin pobytu: lipiec 2023

fantastyczne wakacje

Madera to piękna pogoda, zielone górzyste krajobrazy, kilkusetmetrowe klify, doliny, wodospady, czysty ocean atlantycki, wodospady,, 2000 km ścieżek trekingowych, wspaniała kuchnia, przemili ludzie. Dlatego przynajmniej raz w życiu trzeba tu być, choć większość turystów w czasie pobytu mówi, że na pewno tu wróci. Rainbow jak zwykle nie zawiódł i potwierdził, że warto podróżować z tym biurem podróży. W programie obowiązkowym każda wycieczka super ponieważ program jest zróżnicowany i daje możliwość poznania Madery pod względem krajobrazowym, kulinarnym, kulturowym. Wszystko za sprawą super przewodnika. Niemniej dla nas hitem był rejs katamaranem. Mieliśmy szczęście i podziwialiśmy z bliska w naturalnym środowisku delfiny butelkonose i stado wielorybów pilotów (bezcenne). Drugim must have jest tracking z Pico Arieiro na Pico Ruivo. Trasa wymagająca ale powiedzieć, że widoki przepiękne, to za mało. Trasa jest wymagająca i nie polecam osobom, które mają lęk wysokości i słabą kondycję. Hotel Dorisol OK z dobrą kuchnią i lokalizacją. Minusem jest brak klimatyzacji. Na Maderze to nie problem pod warunkiem, że temperatury są w okolicach 25 stopni lub niższe. My mieliśmy upały co nie jest normalne na Maderze.
Pokaż więcej opinii (119)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem