Wyżywienie
Rodzaje wyżywienia i posiłki:
Restauracje:
Program sportowy i animacyjny
Dla każdego: Codziennie muzyka na żywo, basen kryty, siłownia (7:00-22:00), kurs ogrodnictwa
Dla dzieci: kurs ogrodnictwa
Za dodatkową opłatą: Spa 10:00-20:00 (ok. 35 euro/dzień/osoba w cenie: sauna, hammam, basen kryty tylko dla Gości spa, prysznice sensoryczne, grota solna, jacuzzi; przy zakupie zabiegów lub masaży wejście do spa w tym dniu gratis).
Pozostałe informacje: Ping pong, sala gier, kurs portugalskiego.
Dodatkowe informacje
Kategoria lokalna
*****Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych. Podatku turystycznego w hotelach (ok 2 EUR/os/dzień).
Kategoria lokalna: 5
Designerski hotel w małej miejscowości na południowo-zachodniej Maderze oferuje niezapomniane wrażenia. Współczesny wystrój, stworzony przez projektantkę Ninę Andrade Silva i RH+ Arquitectos, inspirowany jest procesem produkcji cukru z trzciny cukrowej. Wnętrza łączą nowoczesność z lokalnymi tradycjami. Goście mogą podziwiać widok na morze i cieszyć się bliskością przyrody. SPA, będące oazą spokoju, zapewnia relaks w harmonii z naturą.
Bezpośredni
Wypoczynek
Polski rezydent
do 100m
W cenie
W cenie
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych. Podatku turystycznego w hotelach (ok 2 EUR/os/dzień).
UWAGA! Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości ok. 2 EUR/osoba/dzień. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.
Mapa
Wyżywienie
Szczegóły lotu
Program sportowy i animacyjny
Atrakcje regionu
Inne hotele w regionie
Dodatkowe informacje
Bagaż
rejestrowany i podręczny
Transfer
lotnisko-hotel-lotnisko
Ubezpieczenie
podstawowe
Opieka
rezydenta
1 x Pokój
(Pokój Standardowy z bocznym widokiem na ocean)
5.3/6 (3 opinie)
Obsługa hotelowa
Plaża
Pokój
Położenie i okolica
Rezydent
Sport i rozrywka
Wyżywienie
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.
Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Cisza i spokój . Spokojna i przjemna okolica . Jest gdzie pochodzić i pospacerować . W okolicy hotele , dokładnie w porcie dużo kawiarenek i restauracji
6.0/6
Czy ta opinia była pomocna?
Nie ma to jak świeży powiew wiosny w środku ponurej, polskiej zimy. Madera jest idealną odskocznią od szarości i ciemności zapadających wczesnym popołudniem. Nie bez powodu nosi przydomek Wyspy Wiecznej Wiosny: 16-20° ciepła, zmrok zapadający wieczorem i zielona, tropikalna miejscami roślinność to prawdziwy rarytas, z którego miałam okazję skorzystać na przełomie listopada i grudnia 2020 r. Madera to górzysta wyspa otoczona oceanem i otulona zielonością - zarówno tropikalną z bananowcami, agawami, storczykami, palmami; jak i tą wysokogórską z lasami wawrzynowymi i wrzoścami. Malowniczości dodają jej niezliczone wodospady, wulkaniczne baseny, jaskinie i skalne klify. Ponieważ jednak nade wszystko jest to wyspa górzysta, daje ona sporo okazji do aktywnego wypoczynku. Są tu trasy trekkingowe o różnym stopniu trudności, ambitne dla chcących zdobyć najwyższy szczyt – Pico Ruivo i łagodne szlaki tzw. Lewady (wzdłuż kanałów wodnych) dla miłośników spacerów. W większości miejsc ląd spotyka się z oceanem w formie pionowych, spektakularnych klifów. Można je podziwiać z wielu punktów widokowych, jak słynne Cabo Girao z przeszkloną podłogą, spod figury Chrystusa – miniaturki posągu z Rio de Janeiro - czy przy najbardziej stromej na świecie kolejce linowej w Achadas das Cruz. Wybór zakwaterowania w Funchal to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich nastawionych na poznawanie wyspy i zwiedzanie stolicy. Absolutnie obowiązkowo należy pojechać na szczyt - Pico de Areeiro i na Półwysep Sao Lourenco. Nieodzowna jest też wizyta w Santana z urokliwymi, tradycyjnymi domkami oraz w malowniczo ukrytej w górach Dolinie Zakonnic (Curral das Freiras) słynącej z kasztanowych wyrobów. Najwięcej emocji dostarczyła nam jednak wycieczka terenowa jeepami na zachodnią, najbardziej niedostępną część wyspy. W czasie dwutygodniowego pobytu mieliśmy okazję wypoczywać w dwóch hotelach - Baia Azul w Funchal i Saccharum w Calheta. Baia Azul jest świetnie położony blisko centrum handlowego, restauracji oraz niedaleko plaży i centrum Funchal. To idealny hotel zarówno do odpoczynku jak i jako baza wypadowa na wycieczki po wyspie. Saccharum jest doskonałym wyborem dla osób ceniących sobie luksus, niebanalny wystrój i pełny relaks bez wychodzenia z hotelu. Zapewniają to trzy baseny hotelowe (2 zewnętrzne i 1 wewnętrzny), bardzo rozległa strefa wypoczynkowa z parasolami i leżakami na hotelowych tarasach i kilka barów (wieczorem muzyka na żywo). Można też skorzystać z dodatkowo płatnego spa z sauną i szerokim wyborem masaży. Kamienista plaża z barem jest tuż naprzeciwko hotelu, a do piaszczystej (rzadkość na Maderze) wystarczy się wybrać na 10 min spacer. Wspomnieć należy też o rewelacyjnych śniadaniach z bufetem słodkim, wytrawnym, dużym wyborem pieczywa i dowolnie przyrządzonych jajek, a nawet z… szampanem. Świetny hotel dla wszystkich nastawionych stricte na wypoczynek, tym bardziej że położona w zachodniej części wyspy Calheta zazwyczaj cieszy się większym nasłonecznieniem niż wschód Madery.
Inne hotele dostępne w tym samym regionie