Palenque

Blue Hole

Konunlich

Wulkan Pacaya

Antigua

Tikal

Konunlich

Park Narodowy Kanionu Sumidero

Nohoc Mul, Coba

Cayo Caulker

Palenque

Tulum

San Cristobal

Kościół Santo Domingo, San Cristobal

Kormoran meksykański, Park Narodowy Kanionu Sumidero

Jezioro Atitlan

Cenote

Majowie - Władcy Czasu

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
Smak przygody
Wycieczka samolotem
Meksyk, Gwatemala i Belize • Tulum i turkus Morza Karaibskiego • stanowiska archeologiczne Kohunlich Palenque i Tikal • kolonialne zabytki w San Cristobal i Antigua • z wizytą u Indian: San Juan Chamula, Zinacantan, Panajachel i Garifuna • kanion Sumidero, jezioro Atitlan i Rio Dulce – miasto kwezala Quetzaltenango • w poszukiwaniu tajemniczego Maximona • Dla chętnych: podwodny świat studni Majów i rafa Mezoameryki – druga największa rafa koralowa świata • nocny spacer po dżungli • wjazd końmi na gwatemalski wulkan Pacaya • zjazd tyrolką w Tikal i widoczna z kosmosu podwodna jaskinia Greater Blue Hole.

Terminy i ceny wycieczki 5

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem czarterowym LOT u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Cancun. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl Przylot do Cancun, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w Cancun lub na Riviera Maya, kolacja, nocleg. W przypadku późno wieczornego lub nocnego przylotu w tym dniu może nie być kolacji.

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do dawnego portu Majów Tulum, pięknie położonego nad turkusowymi wodami Morza Karaibskiego. Zwiedzanie m.in. El Castillo, Świątyni Fresków, Świątyni Zstępującego Boga. Następnie dla chętnych i za dodatkową opłatą ok. 30 USD/os wizyta w jednej z wielu na Jukatanie studni krasowych tzw. cenote. Możliwość kąpieli (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Osoby nie uczestniczące w tej atrakcji mają czas wolny w Tulum. Przejazd do Chetumal. Po drodze krótki postój w miejscowości Felipe Carillo Puerto na lokalnym bazarze. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Chetumal. (Trasa ok. 400 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** (kategoria lokalna) - skromne, ale wygodne. Pokoje: z reguły klimatyzowane, z łazienką, TV i telefonem.
Do dyspozycji gości
restauracja i bar, a czasem także basen lub ogród.
Wyżywienie
Śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser). W hotelach w Cancun/Riviera Maya serwis all inclusive (poza pierwszą rozpoczętą dobą hotelową zaraz po przylocie do Cancun). 
Wizy
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy. Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do Cancun (rejs bezpośredni) opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach j.w. (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery autokarem lub minibusem (na terenie Meksyku klimatyzowanym, na terenie Gwatemali i Belize bez klimatyzacji), wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota podczas wycieczki, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztu uczestnictwa w programie: ok. 490 USD/os (napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, pokojówek, opłata za przewodników w zwiedzanych obiektach, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, koszt taksówek wodnych/łodzi, opłaty graniczne, łódź na Caye Caulker, system Tour Guide) - płatne jako pakiet u pilota na miejscu. Cena nie zawiera opłaty turystycznej (ok. 1 USD za pokój za noc) podczas objazdu jak i pobytu (płatne na miejscu w recepcji hoteli). Cena nie obejmuje również wycieczek opcjonalnych podczas objazdu (ceny podane w programie), wycieczek lokalnych podczas pobytu w Cancun/Riviera Maya oraz innych wydatków osobistych.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Przelot:
Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również nielimitowaną wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop). Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!
Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Belize! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon