Obiekt

Pokoje

Resort posiada 75 pokoi o różnym standardzie. Standardowe pokoje Beach Front (pow. ok. 21 m2) położone w bungalowach w ogrodzie, wyposażone są w: łazienkę (wanna lub prysznic), indywidualnie sterowaną klimatyzację, telefon, mini bar (konsumpcja dodatkowo płatna), zestaw do przygotowywania kawy lub herbaty, ręczniki plażowe, strefę wypoczynkową, taras z leżakami.

Za dopłatą pokoje Deluxe (pow. ok. 59 m2), wyposażone jak pokoje standardowe, dodatkowo posiadają: TV-sat, suszarkę do włosów, zewnętrzną łazienkę (wanna i prysznic oraz prysznic pod gołym niebem), zamiast tarasu posiadają werandę oraz prywatny fragment ogrodu przed bungalowem.

Na potwierdzenie łóżeczko dla dziecka do 2 roku życia.

Zakwaterowanie od godz. 13:00, wykwaterowanie do godz. 12:00.

Internet

Bezpłatny Internet Wi-Fi - przy barze głównym oraz w pokojach typu Deluxe.

Kategoria lokalna

***

Wyżywienie

Śniadania (07:30 - 09:30), lunch (12:30-14:00) i obiadokolacje (19:30 - 21:00) w formie bogatego bufetu. Napoje płatne dodatkowo.

Program sportowy i animacyjny

Hotel organizuje wieczory przy muzyce na żywo, występy folklorystyczne oraz dyskotekę w barze głównym. Ponadto: bilard, tenis stołowy, siatkówka plażowa, siłownia. Sporty wodne płatne dodatkowo: kajaki, pontony, żeglarstwo (katamarany, trimarany, łódki), skutery wodne, windsurfing. Centrum odnowy biologicznej Araamu SPA. Na terenie resortu znajduje się centrum nurkowe oferujące możliwość skorzystania z lekcji nurkowania oraz organizujące wycieczki snorkelingowe (płatne dodatkowo). Organizowane są również za dodatkową opłatą wycieczki lokalne do Male czy na okoliczne wysepki, wyprawy na ryby, rejsy, prywatne pikniki, delfin-safari.

Dodatkowe informacje

Wizy

Wiza na Malediwy
Do przekroczenia granicy przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 1 miesiąc od daty powrotu. Polski turysta nie potrzebuje wizy wjazdowej. Na lotnisku w Male podczas kontroli paszportowej otrzymuje się bezpłatnie stempel władz imigracyjnych, zezwalający na wjazd i pobyt nie przekraczający 30 dni. Każdy przyjeżdżający turysta musi mieć wcześniej wykupione miejsce w jednym z licznych ośrodków turystycznych.

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji.

Uwaga! Powyższe warunki podane zostały na dzień 26.01.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Uwaga!!! Brak możliwości uczestnictwa w imprezie dla osób, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały w którymś z wymienionych krajów: RPA, Botswana, Namibia, Zimbabwe, Mozambik, Lesotho, Eswatini. Ograniczenie dotyczy również podróżnych, którzy podróżowali tranzytem w tych krajach przez ponad 12h przed podróżą na Malediwy.

Przylatując na Malediwy należy okazać formularz Deklaracji Zdrowia Podróżnego.

Dotyczy obowiązku wypełnienia formularza zdrowotnego i posiadania kodu QR przed przylotem na Malediwy:

Formularz jest dostępny na: https://imuga.immigration.gov.mv/, należy go wypełnić dwukrotnie – przed wylotem na Malediwy i przed lotem powrotnym do Polski. Kod QR jest ważny przez 48 godziny od wypełnienia formularza - deklarację należy wypełnić nie wcześniej niż 48 godziny przed planowanym lądowaniem na lotnisku docelowym.

Do wniosku potrzebny jest nr biletu samolotowego dostępny u Sprzedawcy na ok. 2 dni przed wylotem.

Wzór wypełnienia wniosku dostępny jest u opiekunów rezerwacji.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa-Male-Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (8 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelu na Malediwach, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, transfery samolotem lub łodzią motorową na Malediwach, opiekę anglojęzycznego przedstawiciela kontrahenta na Malediwach (Klienci otrzymają numer telefonu kontaktowego do przedstawiciela Rainbow przy odprawie na lotnisku), ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny podane zostały na dzień 15.02.2022  r. i mogą ulec zmianie

Inne

Malediwy - informacje ogólne

Szczepienia
Międzynarodowa karta szczepień z potwierdzonym szczepieniem przeciwko żółtej gorączce (żółtej febrze) jest wymagana przy przylocie na lotnisku od tych pasażerów, którzy w przeciągu ubiegłych 6 dni przebywali w krajach unifikowanych żółtą gorączką.

Waluta
Rupia Malediwska [MVR] 1 rupia = 100 leria, kurs: 1 USD = 15,29 MRV, 1 PLN = 4,12 MRV. Nie jest konieczna wymiana waluty na rupie malediwskie. Powszechnie akceptowane są waluty wymienialne (zwłaszcza USD). Nie zaleca się dokonywania płatności kartami kredytowymi, gdyż automatycznie do ceny dodawane są wysokie koszty manipulacyjne.

Orientacyjne ceny
Butelka 1,5, l l. wody - ok. 3 USD. Drinki - od 6-8  USD.

Elektryczność
220 V/50 Hz wszystkie typy wtyczek

Telefony
Do Polski 00 48 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta. Z Polski 00 960 + numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta.

Czas
+ 4 h w stosunku do czasu polskiego w okresie zimy.

Przelot
Wylot do Male liniami rejsowymi z przesiadką. Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.

Transfery do hoteli
Podane czasy transferów obejmują czas realnego przelotu/przejazdu motorówką. Nie został wliczony czas oczekiwania. Czas transferu może ulec wydłużeniu w zależności od rozkładów lokalnych przewoźników.

Warto wiedzieć
- Malediwy są krajem bezpiecznym dla turystów.
- W stolicy Male należy zwracać uwagę na odpowiedni strój i zachowanie, które może godzić w obowiązujące normy religijne i przyjęte obyczaje. Nie wolno prezentować symboli religijnych: krzyże, gwiazdy Dawida etc. przy wjeździe na Malediwy i będąc na miejscu.
- Nudyzm jest kategorycznie zabroniony.
- Przepisy celne całkowicie zabraniają wwozu alkoholu (jest dostępny w ośrodkach dla obcokrajowców w bardzo wysokich cenach), broni i narkotyków. Przemyt narkotyków zagrożony jest wysokimi karami więzienia. Zakazuje się wywozu korala. Dozwolony jest wwóz tylko rzeczy osobistych. Zabroniony wwóz mięsa wieprzowego i pornografii. Możliwy jest wwóz i wywóz dozwolonej ilości dewiz. Władze malediwskie bardzo restrykcyjnie podchodzą do przestrzegania przepisów, np.: za wwóz alkoholu grozi więzienie.
- W obszarze Malediwów wydzielono tzw. strefę turystyczną, w której zezwala się poruszać gościom z zagranicy. Aby samodzielnie zwiedzać atole nie należące do strefy, należy uzyskać specjalne zezwolenie - dotyczy to również lokalnych firm, które chciałyby na przykład poprowadzić trasę rejsu poza strefą turystyczną.
- Brak placówki dyplomatycznej. Malediwy znajdują się w kompetencji terytorialnej Ambasady RP w New Delhi (Indie).

Ważne! Pakiety i kosze powitalne dla nowożeńców wymagają potwierdzenia zawarcia związku małżeńskiego w okresie maksymalnie 6 ostatnich miesięcy (dokument należy zabrać ze sobą i okazać na recepcji podczas kwaterowania).

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny na Malediwach, trwa od początku listopada do końca marca.

Fun Island Resort & Spa

5.6/6 (4 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Fun Island Resort & Spa
Galeria (5)
Fun Island Resort & Spa
Fun Island Resort & Spa
Fun Island Resort & Spa
Fun Island Resort & Spa

Atuty oferty

Nieduży hotel o egzotycznej atmosferze, otoczony pięknymi plażami i lazurowym oceanem. Resort z bogatą ofertą dla aktywnych ze względu na dobrze wyposażone centrum sportów wodnych, a także ze względu na różnego rodzaju wycieczek lokalne. Idealne miejsce do uprawiania snorkelingu!

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa-Male-Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (8 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelu na Malediwach, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, transfery samolotem lub łodzią motorową na Malediwach, opiekę anglojęzycznego przedstawiciela kontrahenta na Malediwach (Klienci otrzymają numer telefonu kontaktowego do przedstawiciela Rainbow przy odprawie na lotnisku), ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek lokalnych, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny podane zostały na dzień 15.02.2022  r. i mogą ulec zmianie

Położenie

Hotel położony jest na Południowym Atolu Male, w odległości ok. 37 km od międzynarodowego lotniska w Male. Transfer łodzią do hotelu trwa ok. 45 min. Wyspa ma ok. 700 m długości oraz ok. 168 m szerokości i otoczona jest lazurowymi wodami oceanu.

Mapa

Plaża

Hotel usytuowany tuż przy pięknej, piaszczystej plaży. Bezpłatne leżaki dostępne na tarasie przy każdym pokoju.

Do dyspozycji gości

Recepcja, restauracja główna Farivalhu, kawiarnia a’la carte Envashi serwująca posiłki, lody, kawę i soki (10:00-22:00), bar główny Fun Bar serwujący koktajle i napoje alkoholowe (od 08:00 do ostatniego Klienta). Brak basenu. Ponadto: sklepik z pamiątkami i biżuterią. Hotel akceptuje karty kredytowe: Visa, Mastercard.

Obiekt

Wyżywienie

Program sportowy i animacyjny

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Opinie klientów

Atrakcje dla dzieci
3.5
Obsługa hotelowa
4.8
Plaża
5.8
Pokój
5.0
Położenie i okolica
5.5
Rezydent
6.0
Sport i rozrywka
5.3
Wyżywienie
5.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Krzysztof, Żory 24.12.2015

pobyt na malediwach

No cóż jak na trzy gwiazdki to wyżywienie super.

6.0/6

Iwona 12.04.2019

Polecam w 100%

Kameralny hotel z fantastyczną obsługą i rewelacyjnym jedzeniem (moim zdaniem to zdecydowanie więcej niż 3 gwiazdki). Cudowne miejsce na wyciszenie i odpoczynek od zwariowanej cywilizacji. Przepiękne widoki o każdej porze dnia. Fantastyczne egzotyczne zwierzęta do podziwiania w wodzie. Sympatyczni współplażowicze, głównie z Włoch. Czułam się jak w raju. Zazdroszczę Wam jeśli dopiero się tam wybieracie.
Pokaż więcej opinii (2)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem