Wczasy w Malediwach - co musisz wiedzieć?

  • O Malediwach
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
  • Artykuły
Flaga Malediwach

Malediwy

Stolica:
Male
Waluta:
MVR
Powierzchnia:
300 km2
Liczba ludności:
396 334

Kolorowe Malediwy na wakacje

Gdzieś na Oceanie Indyjskim, u południowych krańców Indii znajduje się ponad tysiąc malowniczych wysepek, odpoczywających na wielobarwnej rafie koralowej, z uśpionym wulkanem na dnie. To właśnie Malediwy, które niczym wzorcowa pocztówka z wakacji ukazuje nam krajobraz upstrzony letnimi domkami krytymi słomą, z białym aksamitnym piaskiem plaż i lazurowoczystą wodą. Gospodarka Malediwów oparta jest w dużej mierze na turystyce, więc dbałość o każdego wczasowicza jest to wręcz namacalnie widoczna. Imponuje liczba kurortów, których jest tu ponad 70. Do wakacyjnego odpoczynku nad wodą zapraszają plaże lokalnych wysp, w szczególności Maafushi, Omadhoo i Fulidhoo. Warto także skierować swoje kroki do Hithadhoo, znanego miejskiego  ośrodka wypoczynkowego czy do Fuamulaku, samotnej równikowej wyspy porośniętej drzewami ananasa, mango, czy pomarańczy. To taka malediwska odpowiedź na nasze wczasy pod gruszą. Zainteresować nas też mogą ruiny buddyjskich świątyń na wyspie Kudahuvadhoo. Republika Malediwów to kraj muzułmański, więc nas szacunek do odmienności kulturowej wyrazimy, zażywając kąpieli słonecznych w stroju nieco bardziej zakrytym niż standardowe bikini. Niewielkie to jednak wyrzeczenie w porównaniu z niezwykle bogatą ofertą turystyczną i ogromem życzliwości, która nas spotka ze strony mieszkańców.

Wakacje życia na Malediwach

Okazuje się, że stolica Malediwów – Male, jest jedynym miastem, w dodatku skupiającym ¼ ludności kraju. I choć daleko jej do błogiego spokoju nadmorskich kurortów, to zaimponuje nam niezwykłą czystością, a przy okazji ukaże nieco historii i kultury regionu. To tutaj będzie nam dane zobaczyć siedzibę Parlamentu, Pałac i Park Sułtana, ale także najstarszy i największy meczet. Prawdziwą wisienką na torcie będzie jednak wizyta na targu owocowo-warzywnym, kuszącym aromatem przypraw i zapraszającym do degustacji pałeczek „malediwskiej czekolady”, lokalnego przysmaku złożonego z mleczka kokosowego zawiniętego w liście bananowca.
Znakomitą propozycją dla zmęczonym błogim leniuchowaniem na piasku będzie wszelka aktywność, nie tylko sportowa. Pomiędzy konsumowaniem kurczaka przyrządzonego na różne sposoby a wylegiwaniem się w rajskich okolicznościach przyrody, warto udać się na zwiedzanie pobliskich wysepek, a przy okazji zachwycić się imponującą rafą koralową. Bardziej odważni mogą zdecydować się na nurkowanie z rekinami, wielorybami i mantami. Z kolei wynajęta łódka może nam posłużyć do obserwacji delfinów, czy nocnego połowu ryb zwieńczonemu kolacją złożoną ze złowionych okazów.

Rajskie Malediwy–wczasy pełne pokus

Upodobanie mieszkańców Malediwów do kolorów jest tu widoczne na każdym kroku. Od różnobarwnych fasad budynków, przez ubiór, po ofertę souvenirów. Przydaje to temu miejscu niezdefiniowanej bajkowości, która w połączeniu z wszechobecnym spokojem, przyciągnie nawet najbardziej zestresowanych mieszczuchów.

Opinie o Malediwach

Malediwach
6.0 /6

raj na ziemi

Malediwy nie są przerwklamowane nawet w 1%, Stwórca zatrzymał się tam chwile dłużej:) piękne plaże, bezkres błękitu, cudowne życie podwodne. Miejsce, w którym zatrzymuje się czas i ogarnia błogie lenistwo

Dodał(a):
NATALIA, RZESZÓW, 22.03.2019
5.0 /6

Raj

Piękny kraj, nie bez powodu określany często rajem na ziemi. Niestety kryje kilka mrocznych tajemnic, a głównym jego problemem są śmieci... Na szczęście dla turystów problemy te są dobrze maskowane.

Dodał(a):
Marta, Zabrze, 24.11.2018
5.7/6 Ocena ogólna Malediwach

Pogoda w Malediwach

Pogoda na Malediwach jest niezmienna niemal przez cały rok, a temperatura nie ulega większym zmianom. Termometry wskazują zwykle ok. 30°C, a na bezchmurne niebo można liczyć szczególnie pomiędzy styczniem, a kwietniem. W tym okresie występuje najmniej opadów, zaś od maja do sierpnia ich wysokość może wynosić ok. 200 mm miesięcznie.

Romantyczny wypad we dwoje? Te miejsca Ciebie oczarują!

Zobacz gdzie warto spędzić romantyczne wakacje we dwoje! Magiczne Bali, egzotyczne Malediwy czy słoneczna Dominikana? Poczytaj więcej na blogu r.pl.

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon