Plan wycieczki

Dzień 1

Podróż na Sri Lankę: przelot samolotem czarterowym

Zbiórka i odbiór biletów przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa/Katowice/Poznań-Colombo. Międzylądowanie techniczne w jednym z portów Zatoki Perskiej (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.

Dzień 2

Przybycie do Colombo: pierwszy dzień w Sri Lance

Przylot do Colombo, odprawa paszportowo-wizowa, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Dzień 3

Spotkanie ze słoniami w sierocińcu w Pinnawali

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Pinnawali, gdzie odwiedzimy sierociniec dla słoni. Tutaj nowy dom znalazły zwierzęta porzucone przez swoje stada lub zranione. Będziemy także świadkami codziennej kąpieli słoni w pobliskiej rzece Ma Oya. Obiadokolacja w hotelu w ok. Sigiriyi lub Habarany. (Trasa ok. 230 km).

Dzień 4
Dzień 4

W sercu Sri Lanki: safari i codzienne życie miejscowej wioski

Po śniadaniu zwiedzanie Polonnaruwy, średniowiecznej stolicy kraju. Odwiedzimy ruiny Pałacu Królewskiego, tzw. Czworobok: Dalada Maluwa – kompleks 12 zabytkowych budowli i świątyń, których historia sięga XI w. oraz Gal Vihara – monumentalną skałę, w której wyrzeźbione są cztery posagi Buddy, z których jeden jest dość kontrowersyjny i jego mudra do teraz jest przedmiotem sporów. Następnie wybierzemy się na safari w Parku Narodowym Minneriya (możliwe parki Kaudulla lub Hurulu Eco – w zależności od tego, gdzie przemieszczą się słonie), który zamieszkuje ponad 200 dzikich słoni, a także bawoły, dziki, niedźwiedzie, lamparty, krokodyle oraz ponad 160 gatunków ptaków. To najbardziej znany Park Narodowy na Sri Lance, który chroni słonie cejlońskie. Tylko tutaj można je zobaczyć w tak dużych stadach, żyjące w naturalnych warunkach. Po parku poruszamy się w otwartych jeepach, tak aby móc swobodnie obserwować i fotografować przyrodę i dzikie zwierzęta. Następnie odwiedzimy wioskę lankijską, w której dni płyną pracowicie, swoim unikatowym rytmem. Dotrzemy do niej tuk tukami. Na miejscu zobaczymy jak woły pomagają mieszkańcom w codziennej pracy na roli, będziemy mieli okazję przejechać się wozem ciągniętym przez te silne zwierzęta. Odwiedzimy mieszkańcow w ich domu, aby zobaczyć jak żyją. Weźmiemy udział we wspólnym przygotowywaniu tradycyjnego posiłku, aby po powrocie móc skosztować lokalnej lankijskiej kuchni we własnym domu. To z pewnością będzie niezapomniana przygoda i fantastyczna lekcja gotowania! Po południu dla chętnych możliwość zrelaksowania się podczas masażu ayurwedyjskiego (dodatkowo płatne ok. 40 USD/os.). Nocleg w hotelu w okolicy Sigiriyi lub Habarany, obiadokolacja. (Trasa ok. 80 km).

Dzień 5
Dzień 5

Od Sigiriyi do Kandy: odkrywanie buddyjskich skarbów Sri Lanki

Po śniadaniu zwiedzanie Sigiriyi. Skalna Forteca Sigiriya (obiekt na liście UNESCO) jest siedzibą królewską z V w. n.e. zbudowaną na szczycie 200 metrowej skały. Do dzisiaj zachowały się fundamenty dolnego i górnego pałacu, ogrody pałacowe i słynne freski przedstawiające niebiańskie dziewice. Następnie udamy się do pięciu świątyń jaskiniowych w Dambulli (obiekt na liście UNESCO), jednego z najważniejszych miejsc kultu buddyjskiego na Sri Lance. Świątynie to wykute w skale groty, w których znajdują się posągi Buddy. Po drodze do Kandy zatrzymamy się w ogrodzie przypraw w ok. Matale, gdzie poznamy tajniki uprawy roślin, które znajdują swoje zastosowanie w tradycyjnej, ayurwedyjskiej medycynie. Kandy położone jest malowniczo na wzgórzach wokół jeziora, nad brzegiem którego znajduje się jedno z najbardziej znanych miejsc na Sri Lance – Świątynia Zęba, najważniejsza świątynia buddyjska na wyspie z relikwią Zęba Buddy. Zakwaterowanie, obiadokolacja w hotelu w Kandy. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 6
Dzień 6

Podróż przez krainę kamieni szlachetnych i cejlońskiej herbaty

Po śniadaniu odwiedzimy Muzeum Kamieni Szlachetnych, gdzie zapoznamy się ze szczegółami ich wydobycia i obróbki. Sri Lanka słynie z wydobycia kamieni szlachetnych i pół szlachetnych. To stąd pochodzą słynne błękitne szafiry, rubiny oraz kamień księżycowy. Następnie udamy się w kierunku malowniczych wzgórz porośniętych krzewami herbacianymi, gdzie droga z Kandy wiedzie licznymi serpentynami. Odwiedzimy plantację herbaty i fabrykę, gdzie weźmiemy udział w pokazie produkcji słynnej na całym świecie herbaty cejlońskiej, będzie także okazja do degustacji i zrobienia zakupów. Przejazd do Colombo. W tym dniu uroczysta obiadokolacja w lokalnej restauracji połączona z muzyką na żywo oraz tradycyjną lankijską kuchnią. Nocleg w hotelu w okolicach Colombo. (Trasa ok. 110 km).

Dzień 7
Dzień 7

Od metropolii Colombo do raju Malediwów

Po śniadaniu Zwiedzanie Colombo – barwnej metropolii, w której przeplatają się ślady kolonialnej przeszłości z wielkomiejskim gwarem i nowoczesnością. Zobaczymy m.in.: świątynię buddyjską, kościół Wolvendhal (zabytek z okresu panowania Holendrów), ratusz, Ogrody Cynamonowe – ekskluzywne przedmieścia, gdzie w pięknych pokolonialnych willach mieszczą się liczne ambasady i elitarne szkoły, Bandaranaike Memorial International Conference Hall – prezent dla Sri Lanki od Ludowej Republiki Chin, a także replikę posągu Buddy Aukana „zjadającego słońce”. We wczesnych godzinach popołudniowych przejazd na lotnisko i przelot na Malediwy. Powitanie przez anglojęzycznego przedstawiciela lokalnego agenta na lotnisku w Male. Transfer łodzią motorową lub samolotem do wybranego hotelu.

Dzień 8 - 10 lub 8 - 11

Relaks na śnieżnobiałych plażach Malediwów

Pobyt w wybranym hotelu. Czas wolny na wypoczynek, plażowanie i zakupy. Możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych.

Dzień 11 lub 12

Z Male do Colombo: dzień podróży i odpoczynku

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Male, przelot do Colombo. Zakwaterowanie w hotelu w ok. Colombo, czas wolny.

Dzień 12 lub 13

Powrót do Polski: wylot z Colombo

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Colombo. Przelot samolotem czarterowym na trasie Colombo-Warszawa/Katowice. Międzylądowanie techniczne w jednym z portów Zatoki Perskiej (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. W zależności od godzin przelotu wykwaterowanie z hotelu odbywa się przedostatniego dnia wieczorem lub ostatniego w nocy. Sri Lanka to kraj buddyjski, w trakcie zwiedzania świątyń obowiązuje skromy stój (zakryte ramiona i kolana), świątynie zwiedza się na boso.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Masaż ayurwedyjski Ayurweda - jako koncepcja zdrowia i terapii jest uznawana przez Światową Organizację Zdrowia. Narodziła się w Indiach w starożytności, a na Sri Lance jest niezwykle popularna i stosowana w codziennym życiu. Do masaży wykonywanych tą techniką stosowane są specjalne olejki na bazie unikatowych mieszanek ziół. Masaż trwa ok. 1 godz., obejmuje głowę i całe ciało. Cena ok. 55 USD/os.

Wioska lankijska rządzi się swoimi prawami, dni płyną tam bardzo pracowicie swoim unikatowym rytmem. Woły pracują na roli, mieszkańcy wioski pracują wraz z nimi, kobiety dodatkowo zajmują się domem i świetnie gotują. Do miasta trzeba udać tam tuk tukiem. I ty możesz zakosztować lokalnych klimatów jeśli udasz się z nami do typowej lankijskiej wioski – przejdziesz się wozem zaprzęgniętym w silne woły, odwiedzisz mieszkańców w ich domu, skosztujesz lokalnych specjałów, a w drogę powrotną udasz się tuk tukiem. Niezapomniana przygoda. Cena ok. 55 USD/os.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Część objazdowa

Hotele o standardzie odpowiadającym ****/***** w ocenie organizatora – (5 rozpoczętych dób hotelowych). Przykładowe hotele: Amaya Lake, Cinnamon Citadel, Ozo Colombo. Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone są w: klimatyzację, łazienkę, często minibar (płatny dodatkowo) i TV.

Część pobytowa

Hotele – (5 lub 6 rozpoczętych dób hotelowych) zakwaterowanie w hotelu wybranym z oferty „Pobyt na Malediwach”.

Wizy

Wiza lankijska:

Przy wjeździe na terytorium Republiki Sri Lanki od obywateli Polski wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu na terytorium Republiki Sri Lanki oraz wiza turystyczna. Wiza obowiązuje przez 6 miesięcy od daty zarejestrowania. Wiza upoważnia do dwukrotnego wjazdu po 30 dni każdy. Powrót ze Sri Lanki musi nastąpić w terminie obowiązywania wizy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji.

Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 349 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy. W przypadku niedopełnienia w/w formalności na czas, biuro nie będzie pośredniczyć w procedurze wizowej. Wówczas opłata za procedurę wizową zostanie zwrócona, zaś Klient będzie zobowiązany do wyrobienia wizy we własnym zakresie.

WYMAGANE DOKUMENTY

- Ważny paszport (także dzieci bez względu na wiek).

- Ważna wiza lankijska - aplikacja online na stronie Online Visa Application. Instrukcja wizowania.  

Uwaga! Poniższe warunki zostały podane na dzień 10.05.2024 i mogą ulec zmianie.

Wiza na Malediwy
Do przekroczenia granicy przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 1 miesiąc od daty powrotu. Polski turysta nie potrzebuje wizy wjazdowej. Na lotnisku w Male podczas kontroli paszportowej otrzymuje się bezpłatnie stempel władz imigracyjnych, zezwalający na wjazd i pobyt nie przekraczający 30 dni. Każdy przyjeżdżający turysta musi mieć wcześniej wykupione miejsce w jednym z licznych ośrodków turystycznych.

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji.

Uwaga! Powyższe warunki podane zostały na dzień 26.01.2023 r. i mogą ulec zmianie.

Przylatując na Malediwy należy okazać formularz Deklaracji Zdrowia Podróżnego.

Dotyczy obowiązku wypełnienia formularza zdrowotnego i posiadania kodu QR przed przylotem na Malediwy:

Formularz jest dostępny na: https://imuga.immigration.gov.mv/, należy go wypełnić dwukrotnie – przed wylotem na Malediwy i przed lotem powrotnym do Polski. Kod QR jest ważny przez 48 godziny od wypełnienia formularza - deklarację należy wypełnić nie wcześniej niż 48 godziny przed planowanym lądowaniem na lotnisku docelowym.

Do wniosku potrzebny jest nr biletu samolotowego dostępny u Sprzedawcy na ok. 2 dni przed wylotem.

Wzór wypełnienia wniosku dostępny jest u opiekunów rezerwacji.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Colombo-Warszawa lub Katowice-Colombo-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, opłaty lotniskowe, 5 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu, 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 4 lub 5 rozpoczętych dób hotelowych na Malediwach, 1 ostatni nocleg na - Sri Lance w Colombo lub okolicy, wyżywienie jak w opisie hoteli, transfery: klimatyzowanym autokarem na Sri Lance, łodzią motorową, wodolotem lub awionetką na Malediwach, opiekę polskiego pilota na Sri Lance (na Malediwach anglojęzycznego przedstawiciela lokalnego agenta), program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (kwota ok. 280 USD/os., płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, wizy lankijskiej, dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej oraz innych wydatków osobistych.

Wycieczki lokalne: masaż ayurwedyjski (ok. 55 USD/os.), wioska lankijska (ok. 55 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 20.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Transfery do hoteli na Malediwach
Podane czasy transferów obejmują czas realnego przelotu/przejazdu motorówką. Nie został wliczony czas oczekiwania. Czas transferu może ulec wydłużeniu w zależności od rozkładów lokalnych przewoźników.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny na Malediwach, trwa od początku listopada do końca marca.

Esencja Cejlonu Premium z wypoczynkiem na Malediwach

4.7/6 (3 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Esencja Cejlonu Premium z wypoczynkiem na Malediwach
Galeria (16)
Esencja Cejlonu Premium z wypoczynkiem na Malediwach
Esencja Cejlonu Premium z wypoczynkiem na Malediwach
Esencja Cejlonu Premium z wypoczynkiem na Malediwach
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Colombo - barwna metropolia • Pinnawala - sierociniec dla słoni • Safari w parku Minneriya • Świątynia Zęba w Kandy • Matale - ogród przypraw • malowidła jaskiniowe w Sigiriyi i Dambulli • plantacje herbaty • wypoczynek na Malediwach
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa-Colombo-Warszawa lub Katowice-Colombo-Katowice z międzylądowaniem technicznym w jednym z portów Zatoki Perskiej, opłaty lotniskowe, 5 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu, 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 4 lub 5 rozpoczętych dób hotelowych na Malediwach, 1 ostatni nocleg na - Sri Lance w Colombo lub okolicy, wyżywienie jak w opisie hoteli, transfery: klimatyzowanym autokarem na Sri Lance, łodzią motorową, wodolotem lub awionetką na Malediwach, opiekę polskiego pilota na Sri Lance (na Malediwach anglojęzycznego przedstawiciela lokalnego agenta), program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (kwota ok. 280 USD/os., płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, wizy lankijskiej, dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej oraz innych wydatków osobistych.

Wycieczki lokalne: masaż ayurwedyjski (ok. 55 USD/os.), wioska lankijska (ok. 55 USD/os.).

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 20.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 5 dni.
Zdjęcie Hotelu
6.0/6 (2 opinie)
Fihalhohi Island Resort
Malediwy: Atol Male
Zdjęcie Hotelu
6.0/6 (2 opinie)
Meeru Island Resort
Malediwy: Atol Kaafu
Zdjęcie Hotelu
5.8/6 (5 opinii)
Adaaran Club Rannalhi
Malediwy: Atol Kaafu - Atol Male
Zdjęcie Hotelu
Kuredu Resort & Spa
Malediwy: Atol Lhaviyani

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Fihalhohi Island Resort
trwa wczytywanie

Opinie klientów

5.0/6

GABRIELA, LIBIĄŻ 09.04.2024
Termin pobytu: luty 2024

Magiczny pobyt

Polecam szczerze połączyć wyjazd na Sri Lance z wypoczynkiem na Malediwach. Oferta premium pozwala na pozostawienie pozytywnych wrażeń . Hotel Sofia jest wspaniały i pozostałe również jedyny w Kandy standard niższy ale jedzenie bardzo dobre . Pani Ewa z przewodnikiem ze Sri Lanki - super. Program wycieczki : wioska lenkijka super, pola herbaciane super uważam że za dużo zwiedzamy miejsc związanych z Buddą a brakowało mi bardzo braku czasu nad oceanem oraz słynny pociąg Kandy - Ella. Sri Lanka zachwyca pod każdym względem , ludzie , klimat , roslinności itp

6.0/6

Tomasz, ŁOMIANKI 28.01.2019
Termin pobytu: styczeń 2019

Super

Gratulacje dla Rainbow. Jeszcze sie nigdy na nich nie zawiodlem, a jezdże od wielu lat. Wszystko dobrze dopracowane. Przewodnik wspaniały. Miejsca do zwiedzania ciekawe. Hotele dobre. Jedzenie urozmaicone. Ale to mało ważne. Najważniejsze ,że zwiedzamy ciekawe miejsca. Pobyt na Malediwach to raj. Nie ma sie do czego" przuczepić." Gratuluję biuru Rainbow. Trzymajcie tak dalej.
Pokaż więcej opinii (1)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem