ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon
flaga
Stolica
Male
Waluta
MVR
Powierzchnia
300 km2
Ludność
396,334

Artykuły

krajobraz-kierunku

Egzotyczne wakacje - gdzie najlepiej pojechać na urlop?

Kto z nas nie marzy o egzotycznych podróżach i urlopie pod palmami, gdzie na piaszczystych plażach usytuowanych przy malowniczym wybrzeżu można się oderwać od trosk i zmartwień dnia codziennego? Tylko gdzie i jak znaleźć takie miejsce? Podpowiadamy, gdzie warto pojechać – wybraliśmy dla Was 11 najciekawszych egzotycznych krajów, skąd na pewno wrócicie wypoczęci, ale też pełni wrażeń i doznań po przeżytych przygodach.
krajobraz-kierunku

Malediwy zimą – wybierz się na rajskie wakacje

Na świecie jest wiele pięknych i egzotycznych destynacji, chętnie wybieranych przez turystów szukających namiastki raju. Jednakże Malediwy od lat utrzymują pozycję lidera, jeśli chodzi o otaczającą je aurę luksusu i prawdziwie rajski krajobraz. Ten położony na Oceanie Indyjskim archipelag kusi turystów poszukujących odosobnienia i spokoju, ale niekoniecznie w spartańskich warunkach. Malediwy to jedno z tych miejsc, które od razu przychodzą na myśl, gdy planujemy egzotyczne wakacje. I nic w tym dziwnego. Każda z licznych wysepek, tworzących 26 atoli koralowych, jest mini rajem, w którym możecie spędzać długie, leniwe godziny z widokiem na rozległe, białe plaże i krystalicznie czyste laguny. Tak naprawdę każdy moment w roku jest dobry, by wybrać się na wakacje na Melediwy, ale najlepsze są miesiące zimowe oraz późna jesień - od połowy października do końca kwietnia. Gdy w Polsce zaczyna się szara i smutna zima, pobyt na Malediwach pozwoli Ci naładować baterie na kolejne miesiące.
krajobraz-kierunku

Romantyczny wypad we dwoje? Te miejsca Ciebie oczarują!

Romantyczny wyjazd we dwoje to wyjątkowa szansa na ucieczkę od codzienności i poświęcenie czasu na pogłębienie więzi Was łączącej. Często pary stają się tak pochłonięte codziennymi sprawami i rutyną, że nawet nie zdają sobie sprawy, że tak mało czasu i uwagi poświęcają partnerowi. Jeśli czujecie się przytłoczeni nadmiarem obowiązków, to być może najwyższy czas zaplanować wakacje w jakimś fascynującym miejscu. Wakacje tylko dla Was, bez dzieci i bez towarzyszących Wam przyjaciół. Wyjazdy w większym gronie są super, ale raz na jakiś czas warto pobyć sam na sam z ukochaną osobą i docenić to, co Was łączy.
Zdjęcie samolotu

Polecane wycieczki

zdjęcie-oferty
5.8/6  5 ocen
Wypoczynek • Malediwy: Atol Male - Atol Ari
Wypoczynek • Malediwy: Atol Male
zdjęcie-oferty
5.8/6  3 oceny
Wypoczynek • Malediwy: Atol Male - Atol Kaafu
zdjęcie-oferty
5.4/6  6 ocen
Wypoczynek • Malediwy: Atol Male - Atol Kaafu
zdjęcie-oferty
5.7/6  6 ocen
Wypoczynek • Malediwy: Atol Male - Atol Kaafu
zdjęcie-oferty
6.0/6  2 oceny
Wypoczynek • Malediwy: Atol Male - Atol Raa
Wypoczynek • Malediwy: Atol Lhaviyani
zdjęcie-oferty
4.0/6  1 ocena
Wypoczynek • Malediwy: Atol Male - Atol Kaafu
Wypoczynek • Malediwy: Atol Dhaalu
zdjęcie-oferty
5.5/6  1 ocena
Wypoczynek • Malediwy: Atol Male - Atol Baa