11 atrakcji Cancun, o których istnieniu nie miałeś pojęcia
11 atrakcji Cancun, o których istnieniu nie miałeś pojęcia. Podwodne muzeum, wieża widokowa, strefy archeologiczne. To tylko część atrakcji. Sprawdź co warto zwiedzić w Cancun
Filtry
Popularne
Wyżywienie
Liczba dni
Typ wyjazdu
Cena
Standard hotelu
Ocena klientów
Udogodnienia w hotelu
Rodzaj pokoju
Udogodnienia w pokoju
Rodzaj hotelu
Odległość hotelu od lotniska
Tematyka
Sezon
Dokumenty
Oferty
Przedłuż wakacje o pobyt w hotelu
Meksyk
Region: Cancun
Waluta: MXN
Powierzchnia: 0 km 2
Cancún – jeden z najsłynniejszych kurortów Meksyku, od lat kusi turystów wizją beztroskich, słonecznych wakacji na boskich, piaszczystych plażach. Jest to znakomite miejsce do kąpieli słonecznych, nurkowania, snurkowania i dobrej wieczornej zabawy, a także świetna baza wypadowa do wycieczek po Półwyspie Jukatan i do odkrywania cywilizacji Majów. Nic więc dziwnego, że przyjeżdża tu coraz więcej turystów., którzy decydują się również spędzić wczasy w Cancun w formule All inclusive.
Cancún leży w strefie klimatu tropikalnego. Możemy wyróżnić dwie pory roku – deszczową przypadającą na miesiące od maja do października, w których notuje się od 130 do 180 mm deszczu oraz nieco chłodniejszą suchą, trwającą od listopada do kwietnia.
Średnie temperatury powietrza w Cancún wynoszą w porze suchej 27-29°C w dzień i 20-22°C w nocy, a w porze deszczowej 31-32°C w dzień i 24-25°C w nocy.
Temperatura wody jest w miarę stała przez cały rok i wynosi 28-30 °C.
Najlepszym okresem na wyjazd do Meksyku są miesiące od grudnia do kwietnia – jest wówczas ciepło (jednak nie aż tak jak latem) oraz nie występują gwałtowne ulewy i huragany.
Warto również zapoznać się z ofertą wycieczek fakultatywnych w Cancun i odwiedzić pozostałe atrakcje oddalone nieco bardziej od kurortu (można wybrać na przykład jedno lub dwudniowe zwiedzanie miasta Meksyk, do którego udajemy się samolotem) z polskojęzycznym przewodnikiem.
Port lotniczy Cancún (CUN) usytuowany jest 15 km na południowy zachód od miasta.
Obecnie żadne linie lotnicze nie oferują bezpośrednich lotów do Meksyku, dlatego warto skorzystać z lotów czarterowanych przez biura podróży – z Rainbow do Cancún można polecieć z Warszawy, Katowic i Poznania (lot trwa ok. 11 godzin).
Tamales – danie wywodzące się z czasów prekolumbijskich, nadziewane ciasto kukurydziane zawinięte w liść bananowca lub kolby kukurydzy i gotowane na parze.
Sopa de lima – cytrusowy rosół gotowany na mięsie z kminkiem, czosnkiem, ostrą papryką i oregano.
Tacos al Pastor – meksykańska wersja gyrosa, kawałki mięsa z rożna z cebulą, kolendrą, salsą i nieraz ananasem serwowane w małych tortillach.
Empanada – pieróg z ciasta kukurydzianego z nadzieniem (np. z mięsa, sera, pomidorów, galaretki owocowej).
Marquesita – chrupiący naleśnik zwinięty w rulon z roztopionym serem, dżemem lub mlekiem skondensowanym.
Tacos de Cochinita Pibil – tortilla z marynowanym mięsem warchlaka.
Chilaquiles – podsmażone kukurydziane tortille z salsą (pikantny sos pomidorowy) i dodatkami (np. ser, jajko sadzone, frijoles – smażona fasola).
Produkty spożywcze – alkohol (tequila, mezcal, Xtabentun – likier anyżowy z rumem i miodem), kawa, sosy mole, ostre papryczki i sosy, czekolada, pasta Achiote, wanilia, hibiskus, cajeta (toffi z koziego mleka).
Produkty użytkowe – wyroby ze skóry (torebki, portfele), kapelusze panama, ręcznie wykonana ceramika (talerze, kubki, misy), płyty z lokalną muzyką.
Produkty dekoracyjne – wyroby związane z kulturą prekolumbijską (kalendarz Majów), lokalne rękodzieło (maski, bransoletki, naszyjniki), sombrero.