wypoczynek

Wczasy na Cozumelu - co musisz wiedzieć?

  • O Cozumelu
  • Opinie
  • Pogoda

Cozumel

Rajski Meksyk – wakacje marzeń na Cozumel

Marzysz od zawsze o egzotycznych podróżach, urlopie w blasku słońca, cieniu palm i relaksującym szumie morza? Mamy dla Ciebie prostą odpowiedź – Cozumel! Położona u wybrzeży meksykańskiego półwyspu – Jukatan, niewielka Cozumel ma w sobie wszystko co potrzebne do rajskich wakacji. Biały piasek, ciepła woda, wspaniała rafa koralowa i dobra infrastruktura ściągają tu co roku turystów z Ameryki, jak i Europy, pragnących odpocząć błogo na plaży, jak i odkryć piękno podwodnego świata.

Wyspa Jaskółek – wczasy na Cozumel
Nazywana przez Majów „Wyspą Jaskółek”, Cozumel skrywa niezwykłe historie. Majowie stworzyli tu niegdyś prawdziwe miejsce kultu bogini płodności – Ixchel. Według ich Według starej legendy bogini wyraziła zgodę na budowę miejsca jej kultu na Cozumel, wysyłając na wyspę jaskółkę – swój ulubiony gatunek ptaków. Od tej pory wyspa stała się celem wędrówek Indiańskich kobiet, który przybywały tu z najodleglejszych zakątków świata Majów, aby prosić Ixchel o potrzebne łaski. Od jaskółki też wzięła się nazwa wyspy. Cozumel w języku Majów oznacza właśnie ten gatunek ptaków. Dziś wyspa jest atrakcyjnym celem dla tysięcy turystów, podziwiających najpiękniejszą na świecie rafę koralową i dziewicze plaże. A skoro o nich mowa, jakie plaże warto odwiedzić podczas wczasów na Cozumel?

Miękki, biały piasek – wakacje na Cozumel
Przyjemnie miękki, biały piasek i woda mająca w sezonie ok. 26 stopni Celsjusza, sprawiają, iż nie chce się opuszczać plaży. Tych na wyspie znajdziemy co najmniej kilka, choć najciekawszymi wydają się być położone na wschodzie Chen Rio oraz zachodnia Chankanaab. Pierwsza należy do ciągnącego się kilometrami, białego, piaszczystego wybrzeża. Druga zaś połączona z parkiem wodnym, oferuje świetną rozrywkę dla całej rodziny. Jeśli odkryjecie już wszystkie plaże Cozumel, skorzystajcie z oferty wycieczek do Cancun. Wraz z Acapulco, kurort ten stanowi idealne miejsce na wakacyjną rozrywkę. Pełen jest bowiem licznych atrakcji, plaż, restauracji czy dyskotek. Jeśli zaś marzą się Wam wczasy z dala od stresu, hałasu

Zobacz również oferty w innych regionach w Meksyku: Cancun Riviera Maya oraz informacje o Meksyku.

Opinie o Cozumelu

Cozumelu
6.0 /6

ROZNE OBLICZA MEKSYKU

Cozumel to kwintesencja Karaibow. Mozna tam zobaczyc piekna rafe koralowa, przepiekne plaze z bialym piaskiem, turkusowa wode i palmy.
Dodał(a):
Alicja, ---, 08.02.2020
6.0 /6

Duży port.

Port w mieście robi wrażenie. Jest w stanie przyjąć jednocześnie stosunkowo duża ilość statków wycieczkowych.
Dodał(a):
Ewelina, 18.01.2020
6.0 /6

Wspaniały Cozumel

Nasz pierwszy w życiu snorkeling w tak niesamowitym miejscu - przezroczysta woda, egzotyczne ryby, bardzo przyjaźni ludzie i możliwość spróbowania lokalnych przysmaków. Do tego ogromna ilość sklepów z pamiątkami w porcie Cozumel - są tam naprawdę piękne rzeczy. Aż żal było stamtąd wyjeżdżać. 1 dzień to za mało. Do Meksyku na pewno jeszcze wrócimy.

Dodał(a):
Hania, 18.03.2018
6.0/6 Ocena ogólna Cozumelu

Pogoda w Cozumelu