Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon

Dokumenty

Oferty

Mołdawia
Mołdawia

Mołdawia

Stolica: Kiszyniów

Waluta: MDL

Powierzchnia: 33 843 km2

Liczba ludności: ‍3 555 200

Wczasy w Mołdawii

Wakacje w Mołdawii – odkryj piękno Besarabii

Będąca zawsze nieco w cieniu Rumunii, Bułgarii czy Ukrainy, Mołdawia to niezwykle piękny Bałkański kraj, oferujący swoim gościom wszystko co najlepsze na spokojne wakacje – zdumiewające krajobrazy, gościnność, sielską atmosferę i pyszne lokalne wino! Mołdawia słynie bowiem z produkcji win, które uznawane są jedne z najlepszych w Europie Wschodniej. Mało kto wie jednak, że stąd pochodzi takze jedno z najlepszych piw w Europie. „Bere Chisnau” to marka, która zdobyła złoty medal podczas międzynarodowego konkursu w Norymberdze w 2007 roku, zostawiając w tyle piwa niemieckie czy czeskie. Mołdawia jest krajem niezwykle zielonym. Pełno tu lasów, skrywających malownicze jeziorka czy stawy. W miastach natomiast jest bardzo dużo parków i skwerów. Stolica Mołdawii, Kiszyniów, to najbardziej zielona stolica Europy! W Mołdawii znajdują się również słynne Mickiewiczowskie „Stepy Akermańskie”. Odkryj uroki tego magicznego kraju w trakcie wakacji w Mołdawii.

Wczasy w Mołdawii – wyśmienita kuchnia

Będąca połączeniem swojskości i egzotyki, kuchnia mołdawska jest naprawdę wyjątkowa. I to nie tylko ze względu na wino! Tradycyjna kuchnia mołdawska znana jest ze swojej różnorodności, łącząc w sobie wpływy greckie, rzymskie, tureckie, ukraińskie, zachodnioeuropejskie i rosyjskie. Odważne połączenia wszystkich tych elementów powodują, że kuchnia mołdawska jest jedną z najciekawszych na świecie. Podczas wakacji w Mołdawii będziecie mieli okazję skosztować Plăcinty, wyjątkowego ciasta podawanego na słodko lub na słono, Sarmali – rodzaju gołąbków z ryżem i mięsem, które zawija się tu w liście winogron lub kapusty, a także spróbować prawdziwej mamałygi, która pochodzi właśnie stąd! Mołdawia to także kraj o dużym spożyciu ryb, szczególnie na terenach położonych nad rzekami czy jeziorami.

Wakacje w Mołdawii – unikalne zabytki

Mołdawia słynie z bogatej historii, na której piętna na szczęście nie odcisnął zbytnio związek radziecki. Dlatego też znajdziemy tu zachowane w świetnym stanie łuki tryumfalne, kościoły, a przede wszystkim monastyry. Najsłynniejsze z nich mieszczą się w Căpriana, Hincu, Kickanach i Hirjeuca. Klasztor Căpriana, położony ok. 40 kilometrów od stolicy. Powstały w 1429 roku obiekt jest najcenniejszym obecnie zabytkiem sakralnym Mołdawii.

 

Opinie o Mołdawii:

4.9/6

Ocena ogólna Mołdawia

4.0 / 6
Ma potencjał

Unikatem są piwnice winne pod Kiszyniowem, ale i samo miasto może poszczycić się pięknymi parkami. Zieleń królujeDodał(a):
Rafał, 2019.10.10
4.0 / 6
państwa na styku kultur

Rumunia - ma potencjał i warto odwiedzić, Węgry - ciekawe ale - czy wybrałbym się ponownie .... Mołdawia - mało odkryta , przy atrakcyjnym programie może być ciekawieDodał(a):
Ryszard, Dolnyśląsk , 2019.06.14
3.0 / 6
Mołdawskie wina

W Mołdawii nie było zbyt wiele rewelacji turystycznych, poza tym było tam zbyt mało czasu na zwiedzanie. Ale wizyta w Milestii Mici i na kolacji mołdawskiej nadrobiły wszelkie braki turystyczne w tym kraju. Mołdawia to kraj mało atrakcyjny krajobrazowo, tylko pola z kukurydzą i słonecznikiem, oraz mnóstwo winnic. W Milestii Mici powitały nas fontanny z lejącym się winem, ale prawdziwa atrakcja spotkała nas dopiero we wnętrzach chłodnych piwnic, mnóstwo leżakujący butelek pokrytych kurzem czasu, a potem degustacja win, uczta i zakupyDodał(a):
Grzegorz, Duszniki Wielkopolskie, 2019.12.04
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem