Wąwóz Bicaz

Wesoły cmentarz, Sapanty

Klasztor Voronet

Klasztor Dragomirna

Lewocza

Zamek Banffy, Kluż-Napoka

Eger

Winnica, Eger

Klasztor Agapia

Winorośla, Mołdawia

Przełęcz Prislop

Łuk Triumfalny, Kiszyniów

Na styku kultur

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
4.5 /6 ( 13 opinii )
Wycieczka autokarowa Nie wymagany paszport
Eger – „Bycza Krew” • Diosgyor – zamek królowych • „Wesoły Cmentarz” i Maramuresz • Voronet - ”malowane klasztory Bukowiny” • polska kopalnia soli Kaczyka • Jassy – stolica historycznej Mołdawii • Kiszyniów i winne piwnice Mołdawii • Kluż Napoca – stolica Transylwanii • Oradea - centrum żyznej doliny Kriszany • dzień relaksu w słynnym kąpielisku Hajduszoboszlo

Terminy i ceny wycieczki 10

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu. Po drodze krótkie postoje. Jadąc przez Słowację odwiedzimy Lewoczę, miasteczko, którego historyczne centrum od 2009 r. znajduje się na liście UNESCO. Zobaczymy tam najwyższy drewniany ołtarz gotycki na świecie oraz rozległy rynek zbudowany na planie prostokąta, gdzie znajduje się kościół pw. św. Jakuba z XIV w. należący do najcenniejszych budowli sakralnych na Słowacji. Przyjazd w okolice Miszkolca w późnych godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu - dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji). (Trasa ok. 490 km - Katowice-Miszkolc).

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do zamku Diosgyor „*”, który zaliczany jest do najważniejszych węgierskich zabytków i zwany jest „zamkiem królowych”. Stworzył go jako gotycki, zamkowy pałac król Węgier i Polski Ludwik Węgierski i służył mu w XIV w. jako rezydencja, która po jego śmierci stała się własnością węgierskich królowych. Dalej droga poprowadzi nas do miasta Eger – słynącego z produkcji znanego u nas Egri Bikaver - Bycza Krew. Podczas spaceru zobaczymy m.in. barokowo-rokokowy budynek Liceum Karola Eszterhazyego, neoklasycystyczną bazylikę z XIX w. (druga co do wielkości na Węgrzech), a także plac Istvana Dobo z budynkiem zabytkowego ratusza miejskiego i przepięknym, barokowym kościołem minorytów. Przejazd na granicę z Rumunią, a następnie na nocleg i kolację (fakultatywnie) w hotelu w okolicy Satu Mare. (Trasa ok. 340 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele klasy turystycznej ***- położone zwykle na obrzeżach miast lub poza miastem. Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami, czasami telefonem i TV.
Do dyspozycji gości
na miejscu restauracja i bar
Wyżywienie
śniadania kontynentalne typu bufet lub zestawy serowane do stolików lub za dopłatą obiadokolacje (6) (zestawy serwowane do stolików)
Wizy
Wizy Obywatele polscy mogą uczestniczyć w wycieczce na podstawie dowodu/paszportu z odpowiednim terminem ważności (6 miesięcy od daty powrotu).
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie 9 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania, program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków, wizyty w piwnicach winnych i Tour Guide System ok. 140 EUR/os płatne na miejscu, wizyty na kąpielisku (przykładowe ceny: Aquapark i baseny odkryte ok. 20 EUR / 5600 HUF, Aqua-Palace ok. 13 EUR / 3800 HUF, kryta pływalnia ok. 5 EUR / 1400 HUF, kąpielisko lecznicze ok. 8 EUR / 2300 HUF) oraz imprez fakultatywnych: tradycyjna kolacja rumuńska ok. 30 EUR/os., tradycyjna kolacja mołdawska ok. 30 EUR/os., dodatkowych posiłków, oraz innych wydatków osobistych. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (6) wg programu (bez kolacji w 1, 5 i 6 dniu imprezy) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.5/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/na-styku-kultur/zakwaterowanie-ruc
Obsługa grupy w systemie TOUR GUDIE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Dodaj opinię

4.5

Ocena ogólna wycieczki

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon