Plan wycieczki

Dzień 1

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu. Po drodze krótkie postoje. Jadąc przez Słowację odwiedzimy Lewoczę, miasteczko, którego historyczne centrum od 2009 r. znajduje się na liście UNESCO. Zobaczymy tam najwyższy drewniany ołtarz gotycki na świecie oraz rozległy rynek zbudowany na planie prostokąta, gdzie znajduje się kościół pw. św. Jakuba z XIV w. należący do najcenniejszych budowli sakralnych na Słowacji. Przyjazd w okolice Miszkolca w późnych godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu - dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji). (Trasa ok. 490 km - Katowice-Miszkolc).

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do miasta Eger – słynącego z produkcji znanego u nas Egri Bikaver - Bycza Krew. Podczas spaceru zobaczymy m.in. barokowo-rokokowy budynek Liceum Karola Eszterhazyego, neoklasycystyczną bazylikę z XIX w. (druga co do wielkości na Węgrzech), a także plac Istvana Dobo z budynkiem zabytkowego ratusza miejskiego i przepięknym, barokowym kościołem minorytów. Przejazd na granicę z Rumunią, a następnie na nocleg i kolację (fakultatywnie) w hotelu w okolicy Satu Mare. (Trasa ok. 340 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku tzw. Wesołego Cmentarza w Sapanty”*” - dzieła artysty naiwnego Stana Ioana Patrasa, który stworzył rzeźbione nagrobki ze scenami przedstawiającymi sztukę naiwną. Epitafia odnoszą się do portretu zawodowego osoby zmarłej lub powodu jej śmierci, co ukazują płaskorzeźby oraz humorystyczne wierszyki. Następnie przejazd przez Syhot Marmaroski, następnie udamy się do urokliwej doliny rzeki Iza i miejscowości Barsana, gdzie zobaczymy zespół klasztorny z typową, drewnianą architekturą marmaroską, charakterystyczną unikalną zabudową bram i zagród oraz cerkwie ze strzelistymi wieżami. Dalej masywem Gór Rodniańskich, przedostaniemy się przez malowniczą przełęcz Prislop (1416 m n.p.m.) w region Bukowiny i dotrzemy do Campulung Moldovenesc. Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w hotelu w okolicy Campulung Moldovenesc. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie Bukowiny. Udamy się do znajdującego się pod ochroną UNESCO unikalnego, malowanego klasztoru Voronet”*”. Zespół gotyckich obiektów sakralnych, pokrytych zewnętrzną polichromią stanowi ewenement na skalę światową. Jakość fresków narażonych przez wieki na kaprysy przyrody pozostaje do dnia dzisiejszego zagadką dla konserwatorów sztuki. Następnie udamy się do klasztoru Dragomirna”*”, położonego na północ od Suczawy, będącego ostatnią wielką fundacją klasztorną Bukowiny, a jednocześnie miejscem związanym z planami dynastycznymi Jana III Sobieskiego. Dalej przejazd w kierunku Jassów na nocleg i kolację (fakultatywnie) w hotelu. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd na teren Republiki Mołdawii. Przekroczenie granicy i dalsza droga do stolicy - Kiszyniowa. Zwiedzanie miasta i przejazd reprezentacyjnymi bulwarami w tym bulwarem Stefana III Wielkiego, podczas którego zobaczymy m.in. Łuk Triumfalny, Katedrę Narodzenia Pańskiego, budynek-siedzibę Rządu Mołdawskiego, Teatr Narodowej Opery i Baletu, Bibliotekę Narodową, Narodowe Muzeum Historii, Ratusz Miejski i Narodowe Muzeum Archeologii (większość obiektów oglądana z zewnątrz). Mołdawia to od wieków „kraina winem płynąca”, w okolicach Kiszyniowa znajdują się jedne z największych na świecie piwnic winnych. Dziesiątki kilometrów podziemnych korytarzy, a w nich hektolitry doskonałego wina. Wizyta w jednej z dwóch największych i najsłynniejszych piwnic winnych (Cricova”*” lub Milesti Mici”*” - możliwość zakupów w winnicy). Wieczorem dla chętnych kolacja z tradycyjnymi daniami kuchni mołdawskiej (płatna dodatkowo ok. 60 EUR).Nocleg w hotelu w Kiszyniowie lub okolicy (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu, dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji). (Trasa ok. 200 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do granicy i powrót do Rumunii. Przejazd do Jassów na zwiedzanie historycznej stolicy Mołdawii, położonej na siedmiu wzgórzach, z zachowanym historycznym centrum. Podczas spaceru przejdziemy głównym deptakiem miasta, przy którym znajdują się ważne miejskie instytucje m.in. urząd miasta, teatr, katedra metropolitalna, cerkiew Trzech Hierarchów. Zwiedzanie zakończymy na Piata Palatului – na placu z dawnym pałacem rządowym, obecnie zwanym Pałacem Kultury, oraz z Casa „Dosoftei”, oryginalnym domem z XVII w., najstarszym zabytkiem świeckim miasta. Na uwagę zasługuje także rozbudowany system obronny stolicy, czyli ufortyfikowany pierścień monasterów okalający miasto, pochodzący z XVII-XVIII w. Wieczorem dla chętnych kolacja z tradycyjnymi daniami kuchni rumuńskiej (płatna dodatkowo ok. 60 EUR). Nocleg w hotelu w Jassach lub okolicy (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu - dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji). (Trasa ok. 250 km).

Dzień 7

Po śniadaniu pojedziemy w odwiedziny do Klasztoru Agapia”*”. To XVII-wieczny kompleks monastyczny upiększony przez freski prekursora współczesnego malarstwa rumuńskiego - Nicolae Grigorescu (otwarty poza dniami świąt religijnych). Udamy się również do twierdzy Neamt”*”, która niegdyś zdobyta została przez Jana III Sobieskiego. Następnie wjedziemy w Karpaty Wschodnie – naturalną barierę pomiędzy Mołdawią i Transylwanią. Pokonamy je jednym z najciekawszych przejazdów w Rumunii, jednym z najgłębszym w Europie, Wąwozem Bicaz. Ten przejazd to czas na spotkanie z zielonymi, leśnymi terenami dziewiczych gór. Jednym z bardziej charakterystycznych wznoszących się tutaj masywów górskich jest imponująca skała Piatra Altarului, zdobyta po raz pierwszy dopiero w 1934 r. Szczyt skały obecnie zwieńczony jest krzyżem; za władzy ludowej na wierzchołku ustawiona była natomiast wielka czerwona gwiazda. Przejazd na nocleg i kolację (fakultatywnie) w hotelu w Targu Mures lub okolicy. (Trasa ok. 360 km).

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd w kierunku Kluż Napoka – stolicy Siedmiogrodu, miasta ważnego zarówno dla Węgrów, jak i dla Rumunów, centrum intelektualnego i akademickiego Rumunii. Spacer po starym mieście z gotyckim kościołem pw. św. Michała i pomnikiem króla Macieja Korwina z 1902 r. Przejdziemy do pałacu Banffy, najznakomitszego barokowego pałacu miejskiego Transylwanii. Zobaczymy: Uniwersytet Babes-Bolyai i kościół reformowany, a także Plac Avrama Iancu z prawosławną katedrą i Teatrem Narodowym. Wizytą w Oradea – mieście austro-węgierskiej secesji - pożegnamy się z Rumunią. Podczas spaceru zobaczymy m. in. hotel „Czarny Orzeł”, synagogę, ratusz, cerkiew w stylu barokowo-klasycystycznym z zegarem wskazującym fazy księżyca. Następnie udamy się na nocleg i kolację (fakultatywnie) w hotelu w Oradei lub okolicy. (Trasa ok. 360 km).

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd w kierunku granicy z Węgrami, a następnie w kierunku kąpieliska w Hajduszoboszlo. Dzień na relaks w słynnym, węgierskim uzdrowisku. Kompleks składa się z kilku części. Kąpielisko plażowe - na powierzchni 30 hektarów - oferuje wiele wyjątkowych atrakcji, a wśród nich obszar rekreacyjny przypominający wybrzeże Morza Śródziemnego i 13 basenów, w tym basen ze sztuczną falą, z bąbelkami, dziecięcy i treningowy. Aquapark to również raj dla miłośników zjeżdżalni. Kompleks Aqua-Palace oferuje tematyczne kryte baseny, zjeżdżalnie, atrakcje dla dzieci oraz rozmaite programy rekreacyjne. Wyjątkowe baseny tematyczne są urządzone w stylu różnych epok i klimatów. Każdy z nich zachwyca niepowtarzalnymi widokami. Kryta pływalnia im. Arpada odpowiada standardom światowym. Basen ma długość 50 metrów. Posiada 8 pasów. Woda natomiast od 25 do 27 °C w pełni odpowiada regulaminowi kąpielisk. Kąpielisko lecznicze - w hali basenów termalnych znajdują się trzy kryte baseny z wodą o temperaturze 38, 36, 32 st. C. Cztery odkryte baseny, w których atrakcje wodne znakomicie uzupełniają wypoczynek. Te baseny otoczone są szerokimi korytarzami. Powrót na nocleg i kolację (fakultatywnie) w hotelu w Debreczynie lub okolicy. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 10

Dzień 10

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Polski przez Węgry i Słowację. Po drodze odwiedzimy Koszyce – „miasto wielu twarzy”: To Europejska Stolica Kultury 2013 r., obszar z największym skupiskiem zabytków na Słowacji i miejsce najstarszego europejskiego maratonu. Miasto powstało jako prawdziwy tygiel wpływów m.in. słowackich, czeskich, węgierskich i austriackich, co zauważalne jest również obecnie (do dziś 19% mieszkańców nie określa swojej narodowej przynależności). Spacer po zabytkowym centrum miasta. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych (Woszczyce ok. 19:00). (Trasa ok. 590 km).

Uwagi do programu!

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

na miejscu restauracja i bar

Wyżywienie

śniadania kontynentalne typu bufet lub zestawy serowane do stolików lub za dopłatą obiadokolacje (6) (zestawy serwowane do stolików)

Zakwaterowanie

Hotele klasy turystycznej ***- położone zwykle na obrzeżach miast lub poza miastem. Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami, czasami telefonem i TV.

Wizy

Wizy

Obywatele polscy mogą uczestniczyć w wycieczce na podstawie dowodu/paszportu z odpowiednim terminem ważności (6 miesięcy od daty powrotu).

Świadczenia

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie 9 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania, program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków, wizyty w piwnicach winnych i Tour Guide System (kwota ok. 222 EUR/os płatna pilotowi imprezy), wizyty na kąpielisku (przykładowe ceny: Aquapark i baseny odkryte ok. 20 EUR / 5600 HUF, Aqua-Palace ok. 13 EUR / 3800 HUF, kryta pływalnia ok. 5 EUR / 1400 HUF, kąpielisko lecznicze ok. 8 EUR / 2300 HUF) oraz zakupu wycieczek fakultatywnych: tradycyjna kolacja rumuńska ok. 60 EUR/os., tradycyjna kolacja mołdawska ok. 60 EUR/os., dodatkowych posiłków, oraz innych wydatków osobistych. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (6) wg programu (bez kolacji w 1, 5 i 6 dniu imprezy) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUDIE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Na styku kultur

4.6/6 (20 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Na styku kultur
Last Minute!
Galeria (12)
Na styku kultur
Na styku kultur
Na styku kultur
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Eger – „Bycza Krew” • „Wesoły Cmentarz” i Maramuresz • Voronet - ”malowane klasztory Bukowiny” • Jassy – stolica historycznej Mołdawii • Kiszyniów i winne piwnice Mołdawii • Kluż Napoca – stolica Transylwanii • Oradea - centrum żyznej doliny Kriszany • dzień relaksu w słynnym kąpielisku Hajduszoboszlo
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie 9 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania, program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków, wizyty w piwnicach winnych i Tour Guide System (kwota ok. 222 EUR/os płatna pilotowi imprezy), wizyty na kąpielisku (przykładowe ceny: Aquapark i baseny odkryte ok. 20 EUR / 5600 HUF, Aqua-Palace ok. 13 EUR / 3800 HUF, kryta pływalnia ok. 5 EUR / 1400 HUF, kąpielisko lecznicze ok. 8 EUR / 2300 HUF) oraz zakupu wycieczek fakultatywnych: tradycyjna kolacja rumuńska ok. 60 EUR/os., tradycyjna kolacja mołdawska ok. 60 EUR/os., dodatkowych posiłków, oraz innych wydatków osobistych. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (6) wg programu (bez kolacji w 1, 5 i 6 dniu imprezy) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły przejazdu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę2 319
Razem
4 639 zł
Zaliczka 30% 1 390 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Na styku kultur

4.6 / 6(20 opinii)
Intensywność programu
4.3
Pilot
4.3
Program wycieczki
4.9
Transport
5.2
Wyżywienie
4.4
Zakwaterowanie
4.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Kaja, WARSZAWA 21.10.2019

Autokarem przez cztery kraje

Nazwa wycieczki bardzo dobrze oddaje to, co było nam dane zobaczyć. Interesująco zaplanowana trasa objazdu pozwala poznać kilka krain geograficznych różniących się krajobrazem, stylem budownictwa i rodzajem zdobnictwa budowli sakralnych. Pogoda nam dopisała oprócz pierwszego dnia w Lewoczy, którą zwiedzaliśmy pod parasolem. Deszcz znów zaczął padać w drodze powrotnej na granicy słowacko-polskiej. Jesteśmy zdania, że jest to wycieczka odpowiednia do osób, które chcą zobaczyć inną Rumunię - niekiedy bardzo biedną, ale przepiękną. Przejazdy lokalnymi drogami górskimi są zachwycające. Naprawdę gorąco polecamy!!!

6.0/6

Ania i Boguś 20.06.2018
Termin pobytu: lipiec 2018

Cudowna podróż

Ta wycieczka to nasze marzenie. Przepiękna północna Rumunia. drewniana Mołdawia i piękna Transylwania jakże inna od południowej. Cudowne i zapierające dech w piersiach Monastyry i piekny Wesoły cmentarz. Zakochałam się w mieście Oradea. Cudeńko. Piękne Jassy, Kluż - Napoka, Debreczyn. Klasztor Agapia i Syhod Narmaroski to kropka nad i. Lokalni przewodnicy na wysokim poziomie. Mieliśmy szczęście i mieszkaliśmy we wszystkich miastach w centrum można było zobaczyc życie wieczorne.Winnice to strzał w dziesiątkę Uważamy że jest to wycieczka dla osób które cenią spokój lubią ciekawe miejsca i nie szybkie tempo- można się rozkoszowac widokami .Dużo czasu wolnego na zjedzenie czegoś zakupy. Tu jeszcze można zobaczyć wóz ciągnięty przez klacz a obok brykający źrebak :) :) Panów którzy ścinali trawę KOSAMI. Gdzie u nas taki widok :) Nasza proźba czytajcie państwo program wycieczki - potem są rozczarowania. Znowu śpimy w innym hotelu ?
Pokaż więcej opinii (18)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem