Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozkłady. Wylot na Cypr. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Kyrenii. Czas wolny. Nocleg. Dla klientów przylatujących w późnych godzinach nocnych, obiadokolacja w tym dniu w formie suchego prowiantu (dla klientów, którzy dopłacili do tej opcji).

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu przejedziemy do stolicy Cypru - Nikozji, jedynej podzielonej na dwie części: grecką i turecką stolicy w Europie. W północnej części miasta zwiedzimy dawny turecki karawanseraj – Büyük Han, dawną katedrę Agia Sophia - obecny Meczet Selima, a także Bramę Kyreńską oraz Kolumnę Wenecką. Odwiedzimy także muzeum- dom pierwszego tureckiego wiceprezydenta Cypru Fazila Kucuka. Następnie przekroczymy tzw. "zieloną linię", czyli graniczny punkt kontrolny i przejdziemy na południową cześć stolicy. Przejdziemy wąskimi uliczkami dzielnicy Laiki Gitonia- czas wolny na zakup pamiątek. Historię miasta i wyspy, aż od epoki neolitu do czasów współczesnych, poznamy oglądając bogate zbiory prywatnego muzeum Leventis. Następnie udamy się na wieżę widokową by z wysokości 11. piętra podziwiać spektakularny widok na pozostałości zabytkowych murów obronnych miasta oraz. „Zieloną Linię” – strefę podziału stolicy. Czas wolny na spacer i lunch. Powrót do hotelu w okolicy Kyrenii na nocleg. (Trasa ok. 80 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu, całodzienna wycieczka na Półwysep Karpaz. To zdecydowanie najpiękniejsza kraina Cypru Północnego, która wciąż jeszcze nie została do końca poznana. Naszą wycieczkę rozpoczniemy od wizyty w tłoczarni oliwy, gdzie będzie można spróbować różnych rodzajów oliwy z oliwek oraz zakupić lokalne wyroby. Następnie udamy się do wioski Dipkarpaz i odwiedzimy słynny klasztor Św. Andrzeja Apostoła. Będziemy mieli również możliwość podziwiania miejscowej flory i fauny, m.in. dzikich osłów, a także popływamy w morzu na jednej z pięknych plaż, z których słynie region. Wieczorem powrót do hotelu w okolicy Kyrenii i nocleg. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę po Cyprze Północnym, tzw. tureckiej części wyspy. Zwiedzimy Muzeum Wraku Żaglowca oraz potężny średniowieczny zamek w Kyrenii, a także odwiedzimy gotyckie opactwo pokoju w wiosce Bellapais - malowniczo położonej w paśmie Gór Pentadaktylos (pięciu palców). Opactwo jest jednym z najwspanialszych zabytków architektury gotyckiej na Bliskim Wschodzie. Po południu, przejazd do starożytnej Salaminy - najciekawszego miejsca archeologicznego na Cyprze. Przez 1000 lat Salamina była największym portem i zarazem stolicą wyspy. Znajdziemy tu zachowane pozostałości starożytnego: teatru, amfiteatru, gimnazjonu i łaźni. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do Famagusty, gdzie William Shakespeare umieścił akcję Otella. Można tu znaleźć prawdziwe perełki architektury gotyckiej, np. katedrę, którą zamieniono na meczet. W latach 60-tych XX w. Famagusta była popularnym kurortem nadmorskim, gdzie na wypoczynek na złotych, piaszczystych plażach przyjeżdżały np. sławy kina europejskiego i amerykańskiego. Obecnie Famagusta (ze względu na status polityczny) straciła swój dawny charakter i blask. Przejazd obok Varoshy „dzielnicy duchów” opuszczonej przez mieszkańców w obawie przed inwazją wojsk tureckich. Obecnie teren chroniony jest przez żołnierzy tureckich i patrole ONZ. Zwiedzimy także kaplicę, w której znajdują się relikwie św. Barnaby – założyciela kościoła cypryjskiego. Wieczorem powrót do hotelu w okolicy Kyrenii. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu całodzienna wyprawa w okolice Paphos, wpisanego na Listę Dziedzictwa UNESCO. Po drodze zwiedzimy Chirokitię najstarszą odkrytą do tej pory osadę ludzką na Cyprze, która jest przykładem architektury epoki neolitu. Krótka przerwa podczas, której zaprosimy Państwa na kawę po cypryjsku- parzoną w specjalnym tygielku. Kolejnym punktem programu będzie postój przy Skale Afrodyty (Petra Tou Ramiou) - miejscu, w którym mityczna Afrodyta wyłoniła się z piany morskiej. Możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć. Następnie zwiedzimy bardzo dobrze zachowane, słynne mozaiki, datowane na okres od III do V w. Na terenie wykopalisk archeologicznych znajduje się m.in. Dom Dionizosa, Dom Orfeusza oraz odeon. Zobaczymy także katakumby Agia Salomoni oraz odwiedzimy kościół Ayia Kyriaki, zbudowany ok. XI wieku na ruinach wczesno bizantyjskiej bazyliki, przy której znajduje się kolumna św. Pawła (przy kolumnie tej biczowano apostoła). Wieczorem powrót do hotelu w okolicy Kyrenii i nocleg. (Trasa ok. 360 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych (za dodatkową opłatą):  • Zamek Św. Hilariona - stanowił inspirację dla Walta Disney’a przy tworzeniu bajki „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”. Ta bizantyjsko-średniowieczna twierdza zlokalizowana jest na trzech poziomach, na malowniczym wzgórzu (na wysokości 732 m n.p.m.). Z jej komnat rozpościera się przepiękny widok na okolicę. Zamek stanowił m.in. letnią rezydencję dla rodziny królewskiej z frankońskiej dynastii de Lusignan (do zwiedzania wymagane wygodne obuwie). Cena ok. 37 EUR.

   • Morska Wyprawa - całodzienny rejs statkiem, relaks na pełnym morzu, z możliwością pływania w krystalicznie czystej wodzie. Cena ok. 35 EUR.

   • Lefkara & Larnaka - Dzień rozpoczniemy od wypraw do górskiej wioski Lefkara, znanej z tradycji koronkarskich. Spacer po mieście, a także możliwość zakupu rękodzieła - tutejsze koronki wpisane są na listę dziedzictwa niematerialnego UNESCO. Następnie przejedziemy do lokalnej winiarni, gdzie skosztujemy cypryjskiego wina. Dalej podążymy do wioski Kiti, gdzie znajduje się XI-wieczny bizantyjski kościół Angeloktisti z mozaikami Dziewicy z Dzieciątkiem, przedstawionej w towarzystwie dwóch Archaniołów Michała i Gabriela. Na koniec zwiedzimy Larnakę. Rozpoczniemy od spaceru nadmorską promenadą Drzew Palmowych. Zobaczymy słynny kamienny kościół Św. Łazarza, wybudowany w IX w. na miejscu spoczynku Św. Łazarza – przyjaciela Jezusa i wieloletniego biskupa Kition (czyli dzisiejszej Larnaki). Cena ok. 60 EUR. Uwaga: przekraczamy Zieloną Linię, należy zabrać dokument tożsamości (zaznaczamy, iż każdorazowo należy okazać ten sam dokument).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd z hotelu i podróż do zielonego serca Cypru - Gór Troodos. Wjeżdżając górskimi serpentynami, mijać będziemy niewielkie wioski oraz malowniczo położone bizantyjskie klasztory. Naszym pierwszym przystankiem będzie wioska Nikitari, gdzie znajduje się kościół Asinou - zobaczymy tutaj jedne z najlepiej zachowanych fresków, będących przykładem sztuki bizantyjskiej. Dalej zwiedzimy najbardziej znany, a zarazem najbogatszy klasztor na Cyprze - Monaster Kykkos. Ufundowany w 1100 r. i poświęcony Dziewicy Marii, jest najświętszym i słynącym z cudów miejscem na wyspie. Następnie przejedziemy do wioski Kakopetria, malowniczo ukrytej w górach. Spacer po wąskich, uroczych uliczkach, a następnie czas wolny na lunch - polecamy spróbować sera halloumi oraz pysznego meze! Późnym popołudniem powrót do hotelu w okolicy Kyrenii i nocleg. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz.: 12.00). Następnie transfery:
  • Dla Klientów pozostających na dodatkowy tydzień pobytu – przejazd do wybranego hotelu w okolicach Kyrenii lub Famagusty i pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski,.
  • Dla Klientów powracających do Polski – transfer na lotnisko w Larnace i powrót do Polski.

Uwagi do programu

Uwagi do programu
• Klienci podczas całego objazdu zakwaterowani są na północnej części wyspy i w dniach 2., 5., (opcjonalnie w dniu 6.), 7. imprezy przekraczają granicę z Cyprem Południowym. Formalności na przejściu granicznym zajmują każdorazowo ok. 30-40 minut.
• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
• Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.
• Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

Recepcja, restauracja i bar, basen zewnętrzny.

Wyżywienie

śniadania kontynentalne typu bufet; możliwość dopłaty do pakietu 7 obiadokolacji (w dniu 1 suchy prowiant).

Zakwaterowanie

Pia Bella **** (lub podobny) - Kameralny hotel, prowadzony przez lokalną rodzinę, położony w malowniczym, dobrze utrzymanym ogrodzie. W bliskim sąsiedztwie znajdują się liczne restauracje i bary, a nieopodal mieści się historyczny port w Kyrenii. Lotnisko w Ercan oddalone jest o ok. 45 km.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Polski do Larnaki, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od liczby uczestników), zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt), wyżywienie: podczas części objazdowej: 7 śniadań, a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota, program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, Tour Guide System, napiwków - ok. 170 EUR (płatne na miejscu), pakietu (7) obiadokolacji (dostępne do wykupienia poprzez system rezerwacyjny) oraz kosztów dodatkowych posiłków czy wydatków osobistych.

Inne

Turecka Republika Cypru Północnego nie jest uznawana przez Unię Europejską jako samodzielne państwo. W związku z powyższym na jej terytorium brak jest opieki konsularnej nad obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. Najbliższa placówka dyplomatyczna znajduje się na terenie Cypru Południowego: Ambasada RP w Nikozji (Nikozja, Kennedy Avenue 12/14, Office 601, 1087 Tel. +35722753517, +35722668415). Rezydenci Biura Podróży Rainbow sprawują kompleksową opiekę na klientami wypoczywającymi na terytorium Cypru Północnego. Klienci są także standardowo ubezpieczeni przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa S.A. Loty realizowane są w następujący sposób: wylot z lotniska w Polsce do międzynarodowego lotniska w Antalyi w Turcji kontynentalnej, następnie z Antalyi do Ercanu jako wewnętrzny lot krajowy na terenie Turcji. Obecnie turyści, którzy chcą przemieszczać się pomiędzy terenami tzw. „Tureckiej Republiki Cypru Północnego” a terenami Republiki Cypryjskiej muszą przekroczyć Zieloną Linię w wyznaczonych miejscach. Są to m.in.: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar w okolicy Famagusty oraz przejście na Ledra Street w Nikozji - przejście tylko piesze na starówce. Przejście odbywa się na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego (zaznaczamy, iż w drodze powrotnej należy okazać ten sam dokument, który był okazywany uprzednio). Prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ dotyczącym odwiedzanego kraju: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/informacja_dla_podrozujacych_do_tzw__tureckiej_republiki_polnocnego_cypru_

Mozaika z Afrodytą

5.1/6 (73 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Mozaika z Afrodytą
Galeria (12)
Mozaika z Afrodytą
Mozaika z Afrodytą
Mozaika z Afrodytą
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Dwa oblicza wyspy - greckie i tureckie • piękne plaże północnej części wyspy • Larnaka i promenada palmowa • Paphos - słynne mozaiki z listy UNESCO • Skała Afrodyty • Nikozja - jedyna podzielona stolica • Kyrenia i malowniczy port • Białe Opactwo w Bellapais • Półwysep Karpaz • dzień wolny na kąpiele słoneczne • możliwość przedłużenia pobytu o wypoczynek na Cyprze Północnym
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Polski do Larnaki, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od liczby uczestników), zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt), wyżywienie: podczas części objazdowej: 7 śniadań, a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota, program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, Tour Guide System, napiwków - ok. 170 EUR (płatne na miejscu), pakietu (7) obiadokolacji (dostępne do wykupienia poprzez system rezerwacyjny) oraz kosztów dodatkowych posiłków czy wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
5.4/6 (181 opinii)
Acapulco Resort
Cypr Północny: Kyrenia
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (162 opinie)
Salamis Bay Conti
Cypr Północny: Famagusta
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (15 opinii)
Limak Bafra
Cypr Północny: Ercan - Famagusta - Kyrenia

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę4 557
Razem
9 114 zł
Zaliczka 10% 910 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.0
Pilot
5.6
Program wycieczki
5.0
Transport
5.1
Wyżywienie
5.3
Zakwaterowanie
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Barbara 15.07.2019

Mozaika

Rewelacyjny wyjazd, organizacja na RZYMSKĄ PIĄTKĘ, przecudne krajobrazy, pilot - p.Maciek zaangażowany bez reszty, dbający o uczestników, sumiennie spełniający swoje zadanie zarówno podczas przekazywania wiedzy, wypełniania punktów programu wycieczki, jak również w pozostałych, nawet błahych sprawach. Jeden hotel - przepiękny, co za ulga w taszczeniu bagaży, wyśmienite posiłki, i ten reeeeelaaaaaksssss..... SERDECZNIE POLECAM.

6.0/6

Andrzej, Weglowice 26.12.2019

Mozaikowa mozaika

Niezwykła przygoda na Cyprze Północnym,wbrew opiniom o zagrożeniach i niebezpieczeństwach nigdy nie czuliśmy się tak bezpiecznie i swobodnie.Dzięki super przewodnikowi Maćkowi cała wycieczka przepełniona niezwykłymi opowieściami o Wyspie Afrodyty, o historii tej dalekiej i współczesnej,obyczajach, ludziach i ich wzajemnych relacjach, w kraju podzielonym o dwóch obliczach .... ale to trzeba zobaczyć,poczuć i usłyszeć.Cypr Północny jest mniej "zdeptany" turystycznie,-ta turecka część ma więcej miejsc chrześcijańskich niż grecki zachód, gdzie z kolei jest więcej zabytków świętych dla muzułmanów.Cały pobyt objazdu z fajną opcją pobytu w jednym hotelu bardzo udany,a hotel Pia Bella polecamy dla tych którzy szukają spokoju i odpoczynku
Pokaż więcej opinii (71)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem