Zamek, Kyrenia

Meczet Selima, Nikozja

Büyük Han, Nikozja

Klasztor Św. Andrzeja Apostoła, Dipkarpaz

Karpas

Opactwo Bellapais

Famagusta

Chirokitia

Chirokitia

Skała Afrodyty, Paphos

Monaster Kykkos

Mozaika z Afrodytą

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.0 /6 ( 27 opinii )
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport
Dwa oblicza wyspy - greckie i tureckie • piękne plaże północnej części wyspy • Larnaka i promenada palmowa • Paphos - słynne mozaiki z listy UNESCO • Skała Afrodyty • Nikozja - jedyna podzielona stolica • Kyrenia i malowniczy port • Białe Opactwo w Bellapais • Półwysep Karpaz • dzień wolny na kąpiele słoneczne • możliwość przedłużenia pobytu o wypoczynek na Cyprze Północnym

Terminy i ceny wycieczki 19

2 747 zł
2 672 zł
( za osobę / 8 dni )
Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozkłady. Wylot na Cypr Północny. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Kyrenii. Czas wolny. Nocleg. Dla klientów przylatujących w późnych godzinach nocnych, obiadokolacja w tym dniu w formie suchego prowiantu (dla klientów, którzy dopłacili do tej opcji).

Dzień 2

Po śniadaniu przejedziemy do stolicy Cypru - Nikozji, jedynej podzielonej na dwie części: grecką i turecką stolicy w Europie. W północnej części miasta zwiedzimy dawny turecki karawanseraj – Büyük Han, dawną katedrę Agia Sophia - obecny Meczet Selima, a także Bramę Kyreńską oraz Kolumnę Wenecką. Następnie przekroczymy tzw. "zieloną linię", czyli graniczny punkt kontrolny i przejedziemy na południową cześć stolicy Cypru. Tutaj zwiedzimy Muzeum Cypru , największe muzeum archeologiczne na całej wyspie. Znajdujące się tam zbiory pochodzą z wykopalisk prowadzonych na wyspie i prezentują historię cywilizacji na Cyprze od Neolitu do czasów wczesnego Bizancjum. Czas wolny na spacer po stolicy oraz lunch. Powrót do hotelu w okolicy Kyrenii na nocleg. (Trasa ok. 80 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Pia Bella **** (lub podobny) - Kameralny hotel, prowadzony przez lokalną rodzinę, położony w malowniczym, dobrze utrzymanym ogrodzie. W bliskim sąsiedztwie znajdują się liczne restauracje i bary, a nieopodal mieści się historyczny port w Kyrenii. Lotnisko w Ercan oddalone jest o ok. 45 km.
Do dyspozycji gości
Recepcja, restauracja i bar, basen zewnętrzny.
Pokoje
2-osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami, klimatyzacją.
Wyżywienie
śniadania kontynentalne typu bufet; możliwość dopłaty do pakietu 6 obiadokolacji (w dniach od 2.-7.)
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym z Polski do Ercan i z Ercan do Polski (z międzylądowaniem technicznym w Antalyi), opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od liczby uczestników), zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt), wyżywienie: podczas części objazdowej: 7 śniadań, a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota, program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, Tour Guide System, napiwków - ok. 115 EUR (płatne obligatoryjnie na miejscu u pilota), pakietu (7) obiadokolacji (dostępne do wykupienia poprzez system rezerwacyjny) oraz kosztów dodatkowych posiłków czy wydatków osobistych.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/mozaika-z-afrodyta/zakwaterowanie-cyb
Turecka Republika Cypru Północnego nie jest uznawana przez Unię Europejską jako samodzielne państwo. W związku z powyższym na jej terytorium brak jest opieki konsularnej nad obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. Najbliższa placówka dyplomatyczna znajduje się na terenie Cypru Południowego: Ambasada RP w Nikozji (Nikozja, Kennedy Avenue 12/14, Office 601, 1087 Tel. +35722753517, +35722668415). Rezydenci Biura Podróży Rainbow sprawują kompleksową opiekę na klientami wypoczywającymi na terytorium Cypru Północnego. Klienci są także standardowo ubezpieczeni przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa S.A. Loty realizowane są w następujący sposób: wylot z lotniska w Polsce do międzynarodowego lotniska w Antalyi w Turcji kontynentalnej, następnie z Antalyi do Ercanu jako wewnętrzny lot krajowy na terenie Turcji. Obecnie turyści, którzy chcą przemieszczać się pomiędzy terenami tzw. „Tureckiej Republiki Cypru Północnego” a terenami Republiki Cypryjskiej muszą przekroczyć Zieloną Linię w wyznaczonych miejscach. Są to m.in.: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar w okolicy Famagusty oraz przejście na Ledra Street w Nikozji - przejście tylko piesze na starówce. Przejście odbywa się na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego (zaznaczamy, iż w drodze powrotnej należy okazać ten sam dokument, który był okazywany uprzednio). Prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ dotyczącym odwiedzanego kraju: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/informacja_dla_podrozujacych_do_tzw__tureckiej_republiki_polnocnego_cypru_
 
 
 
5.0

Ocena ogólna tej wycieczki

4.6
Program wycieczki
5.3
Pilot
4.9
Transport
5.3
Zakwaterowanie
5.5
Wyżywienie
3.7
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.