Plan wycieczki

Dzień 1
Dzień 1

Rozpoczęcie podróży: Przylot do Bejrutu

Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozkłady. Przylot do Bejrutu (możliwy lot z przesiadką), odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu w okolicach Bejrutu, zakwaterowanie i nocleg. (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu, dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji).

Dzień 2
Dzień 2

Góry Libanu i Bejrut: odkrywanie Bliskiego Wschodu

Po późnym śniadaniu przejazd w Góry Libanu. Widokowa trasa poprowadzi nas najpierw do pałacu Bejteddine. Ta bajkowa budowla nadal częściowo pełni funkcję rezydencji prezydenta Libanu. Kompleks zachwyca dziedzińcami, paradnymi schodami i arkadami oraz wyszukanymi zdobieniami. Następnie przejedziemy do Deir El‑Qamar. Jest to prawdziwe muzeum architektury na wolnym powietrzu z wąskimi uliczkami i tradycyjną zabudową. Po południu wrócimy do Bejrutu – stolicy Libanu. Miasto nazywane jest często Paryżem Bliskiego Wschodu. Ta tętniąca obecnie życiem metropolia, której początki sięgają 2000 lat p.n.e. była swego czasu prawdziwą bramą na Bliski Wschód i najważniejszym portem wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego. Bejrut jest miejscem gdzie krzyżują się główne szlaki w Libanie i świetnym punktem wypadowym do turystycznych atrakcji. Zwiedzanie rozpoczniemy od przykładnie odrestaurowanego centrum: Place d’Etoile z parlamentem (z zewnątrz), maronicka katedra św. Jerzego, meczet Muhammad al-Amin oraz Plac Męczenników. Następnie słynnym bulwarem Corniche przejedziemy w stronę Gołębich Skał, gdzie w malowniczej scenerii zrobimy przerwę na spacer i zdjęcia. Powrót do hotelu na nocleg; kolacja (fakultatywnie). (Trasa ok.100 km)

Dzień 3
Dzień 3

Niezapomniane skarby Libanu: Sydon, Tyr i Qana

Po śniadaniu wyjazd w stronę Sydonu, niewielkiego miasteczka portowego okolonego gajami cytrusowymi i plantacjami bananowców. Jest to osada mająca ponad 6000 lat, która w czasach świetności była ważnym punktem strategicznym i obronnym. Zachował się tu zamek krzyżowców i stare miasto z charakterystyczną zabudową muzułmańską. Podczas spaceru zobaczymy imponujący karawanseraj zwany Khan al-Franj, gdzie zatrzymywali się głównie kupcy z Europy. Następnie przejdziemy labiryntem uliczek gdzie znajdują się warsztaty rzemieślników, stoiska spożywcze, stoiska z przyprawami oraz stoiska odzieżowe składające się na ruchliwe lokalne targowisko. W dalszą podróż udamy się do Tyru (miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO), starożytnego fenickiego miasta słynącego z purpurowego barwnika do tkanin i szkła. Zobaczymy tu pozostałości miasta z czasów rzymskich. Jeżeli aktualna sytuacja polityczna na to pozwoli - udamy się do Qany położonej zaledwie 20 km od granicy z Izraelem. Niektórzy badacze utrzymują, że to właśnie tu, a nie w Kafr Kanna miał miejsce cud przemienienia wody w wino. Zobaczymy również grotę, w której wg tradycji Chrystus spotykał się ze swoimi uczniami. Wieczorem dla chętnych „wieczór libański”(dodatkowo płatny ok. 50 USD/os). Uczta dla duszy i ciała. Tańce, śpiew, tradycyjne stroje oraz wyśmienita libańska kuchnia! (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu, dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji). Powrót do hotelu w okolicach Bejrutu, nocleg. (Trasa ok.200 km)

Dzień 4
Dzień 4

Od kryształowych jaskiń do najstarszego miasta: Jeitta, Byblos i dolina Psiej Rzeki

Po późnym śniadaniu wyjazd na zwiedzanie okolic Bejrutu: Jeitta Groto - kompleks jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami i stalagmitami o bajkowych kształtach, będący jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji Libanu oraz malownicza dolina Psiej Rzeki (Nahr al-Kalb). Znajduje się w niej kilkanaście kamiennych tablic z inskrypcjami umieszczanymi tu od czasów faraonów egipskich, władców Asyryjskich i babilońskiego króla Nabuchodonozora II, poprzez czasy panowania Arabów i Ottomanów po tablice upamiętniające zakończenie mandatu francuskiego czy wyzwolenie południa kraju w roku 2000. W dalszej części dnia przejedziemy do Byblos, które uważa się za najstarsze ciągle zamieszkałe miasto świata (wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Wejdziemy do fortecy z czasów krucjat skąd rozpościera się widok na wykopaliska z najstarszymi obiektami liczącymi ponad 7000 lat, między którymi będziemy mogli później spacerować. Czas wolny będziemy mieć w miejscu dawnego targu z czasów panowania Ottomanów gdzie znajduje się obecnie niewielka, malownicza starówka z licznymi sklepami oraz lokalami gastronomicznymi. Przed powrotem do hotelu dla chętnych przejazd do Annaya gdzie znajduje się klasztor, w którym pochowany jest św. Charbel Makhlouf (dodatkowo płatny ok. 20 USD/os). Powrót do hotelu w Bejrucie lub okolicach, kolacja (fakultatywnie), nocleg.(Trasa ok.100 km)

Dzień 5

Liban: sanktuaria, starożytne lasy i skarby Doliny Kadisha

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Harrisy, gdzie na wysokości ponad 600 m. n.p.m., znajduje się sanktuarium Matki Boskiej Pani Libanu i największa świątynia maronicka i gdzie spod liczącej 8,5 m wysokości figury Matki Boskiej rozciąga się wspaniała panorama wybrzeża. Z sanktuarium do miasta Jounieh zjedziemy powstałą w 1964 roku kolejką linową o długości 1,5km. Następnie przejazd w góry na spotkanie z wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO Doliną Kadisza. Miejsce to szczyci się wieloma obiektami sakralnymi z czasów pierwszych chrześcijan, a strome urwiska wyżłobione przez biblijną rzekę Kadisza służyły przez wieki jako miejsce schronienia i medytacji. Ten maleńki fragment niewielkiego w gruncie rzeczy Libanu prezentuje niesłychaną różnorodność chrześcijaństwa: znajdują się tu kościoły jakobickie, melchickie, nestoriańskie, ormiańskie ale przede wszystkim maronickie. Planujemy krótki postój w spektakularnie położonym Baszarri. Nazwa ta w języku fenickim oznaczała dom bogini Isztar, natomiast dzisiaj miasto bardziej kojarzone jest jako jedno z najstarszych w świecie skupisk chrześcijan oraz... krajowe centrum sporów zimowych. Następnie odwiedzimy Las Bożych Cedrów w Ekden- jedną z ostatnich pozostałości rozległych niegdyś lasów cedrowych porastających szczyty gór. Z uwagi na doskonałe właściwości, ich drewno było eksploatowane przez wszystkie obecne tu potęgi, od Fenicjan, Izraelitów i Egipcjan, po Rzymian i Turków. Wzmianki o tych majestatycznych drzewach pojawiają się w najstarszych mitach, liczącym kilka tysięcy lat Eposie o Gilgameszu, czy w wielu fragmentach Biblii. Następnie odwiedzimy założony w IV w. klasztor Św. Antoniego w Qozhaya – architektoniczną perłę położoną w Dolinie Kadisha – jedyny klasztor w tej dolinie dostępny dla autokarów. Kolacja (fakultatywnie). Przejazd na lotnisko w Bejrucie. (Trasa ok 250km)

Dzień 6

Powrót do Warszawy

Przylot do Warszawy (możliwy lot z przesiadką).

Uwagi do programu

- Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).
- Do urządzeń elektrycznych z „grubymi bolcami” potrzebne są adaptery.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Ze względu na sytuację polityczną oraz zamykanie niektórych dróg w okresie zimowym kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu
- Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie!
- Najpopularniejszą walutą na miejscu jest dolar USA. Ze względu na spore wahania kursu walut zalecamy zabrać ze sobą gotówkę!

Dodatkowe informacje

Wyżywienie

śniadania a za dopłatą kolacje (2) - wg. opisu w programie; napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Zakwaterowanie

Hotel *** w Bejrucie lub okolicy - 3 rozpoczęte doby hotelowe.

Wizy

- Wiza do Libanu jest stemplowana w paszporcie (na lotnisku po przylocie do Bejrutu) – koszt ok. 20 USD/os (w chwili obecnej opłata zawieszona i wiza wydawana bezpłatnie)

- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Należy pamiętać, iż stempel izraelski w paszporcie uniemożliwia wjazd do Libanu.

UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe.

Świadczenia

Cena obejmuje: przeloty samolotem rejsowym do/z Bejrutu (możliwy lot z przesiadką), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 4 rozpoczęte doby hotelowe), wyżywienie śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL oraz bagaż)

Cena nie obejmuje: wizy libańskiej (ok. 20 USD/os  płatna na lotnisku w Bejrucie), biletów wstępu, opłat granicznych, Tour Guide System, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp. -(kwota ok.  150 USD/os płatne pilotowi na miejscu) dodatkowych posiłków, napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga: Możliwość dopłaty do obiadokolacji (2) w systemie rezerwacyjnym.

Na Bliskim Dalekim Wschodzie

4.6/6 (15 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Na Bliskim Dalekim Wschodzie
Galeria (8)
Na Bliskim Dalekim Wschodzie
Na Bliskim Dalekim Wschodzie
Na Bliskim Dalekim Wschodzie
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Bejrut – Paryż Bliskiego Wschodu • Jeitta Groto - bajkowe jaskinie • kolejka linowa do Harrisy • Katedra Notre Dame du Liban • Byblos – najstarsze zamieszkałe miasto świata (UNESCO) • Góry Libanu • zamek Bejteddin – rezydencja prezydenta Libanu • Sydon sprzed 6000 lat • Tyr (UNESCO) • Qana – cud przemiany wody w wino• Rezerwat słynnych libańskich cedrów (UNESCO) • Dolina Kadisza (UNESCO) – kościoły w górskich sceneriach
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przeloty samolotem rejsowym do/z Bejrutu (możliwy lot z przesiadką), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 4 rozpoczęte doby hotelowe), wyżywienie śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL oraz bagaż)

Cena nie obejmuje: wizy libańskiej (ok. 20 USD/os  płatna na lotnisku w Bejrucie), biletów wstępu, opłat granicznych, Tour Guide System, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp. -(kwota ok.  150 USD/os płatne pilotowi na miejscu) dodatkowych posiłków, napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga: Możliwość dopłaty do obiadokolacji (2) w systemie rezerwacyjnym.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę3 494
Razem
6 989 zł
Zaliczka 10% 690 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 6 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.4
Pilot
5.0
Program wycieczki
4.9
Transport
4.7
Wyżywienie
4.1
Zakwaterowanie
3.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Jurek i Monika 22.02.2020

Na Bliskim dalekim wschodzie objazd

Właśnie wróciliśmy z wycieczki tydzień temu. Liban wart odwiedzenia, jest bezpiecznie, ciekawy program. Pilot p. Marcin to najmocniejszy punt tej wycieczki, bardzo życzliwy, zorganizowany i posiadający ogromną wiedzę, Opieka miejscowego pilota także bez zarzutu. Kolejny raz wybieramy wycieczkę w Rainbow i nie jesteśmy zawiedzeni. Polecamy dla ludzi, którzy lubią zwiedzać.

6.0/6

Katarzyna Janeczek 17.08.2023

Wspaniała wycieczka

Wróciliśmy z objazdu po Libanie bardzo zadowoleni z programu. Pan Krzysztof nasz pilot wycieczki bardzo zaangażowany, z doświadczeniem, wiedzą, pełen profesjonalizm. W ciągu kilku dni zobaczyliśmy bardzo wiele. Intensywnie i cudownie!
Pokaż więcej opinii (13)

Inne wycieczki dostępne w tym samym regionie

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem