wypoczynek

Wczasy w Niemczech - co musisz wiedzieć?

  • O Niemczech
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Niemiec

Niemcy

Stolica:
Berlin
Waluta:
EUR
Powierzchnia:
357 376 km2
Liczba ludności:
80 722 792

Wakacje w Niemczech

Wczasy w Niemczech – moc atrakcji w całym kraju

Niemcy to kraj niezwykle bogaty w atrakcje. Rozsiane po całym kraju zabytki, zamki, klasztory czy muzea gromadzą co roku turystów z całego świata. Nasi zachodni sąsiedzi wiedzą jak dbać o dziedzictwo kulturowe, dlatego też na miejscu spotkamy się z perfekcyjnie zachowanymi obiektami i najwyższą jakością obsługi. Każdy z landów skrywa w sobie malownicze widoki i bogatą historię, dlatego też wycieczki objazdowe po Niemczech to świetna okazja, aby poznać z bliska tradycje, kulturę, obyczaje i jedyną w swoim rodzaju kuchnię.

Wakacje w Niemczech – Kosmopolityczny Berlin

Niezwykle nowoczesna, od lat prężnie rozwijająca się stolica Niemiec kusi zarówno świat biznesu, jak i wielu turystów, którzy zafascynowani są klimatem miasta. Spotyka się tu bowiem wiele kultur czy wpływów etnicznych. Charakterystyczna jest również niesamowita symbioza nowoczesnych obiektów architektonicznych z historycznymi zabytkami. Wakacje w Niemczech to najlepsza okazja, aby z bliska poznać Berlin – jedno z najpiękniejszych miast w Europie wraz ze swoimi perełkami – Bramą Brandeburską oraz Reichstagiem – budynkiem parlamentu. Równie warte uwagi są Kolumna Zwycięstwa upamiętniająca zwycięstwo Królestwa Prus nad Danią w XVIIw. oraz Zamek Bellevue, który stanowi dziś rezydencję prezydenta. Obydwa obiekty znajdują się w przepięknym parku Großer Tiergarten. Oczywiście nie należy zapominać również o klimatycznym Kreuzbergu. Wypełniona smakowitymi knajpkami, pubami czy galeriami dzielnica tętni życiem, skupiając spragnionych alternatywnych atrakcji mieszkańców oraz przybyszy z całego świata.

Wczasy w Niemczech – Drezno, Monachium, a może Kolonia?

Nie sposób wymienić tu wszystkich miast wartych uwagi. Jak również nie sposób zobaczyć ich wszystkich podczas jednej wizyty. Zarówno Drezno czy Monachium, jak również Lipsk, Norymberga czy Frankfurt, a także Kolonia, Hamburg, Lubeka czy Dusseldorf to miasta pełne atrakcji! Warto jednak choćby wspomnieć o najważniejszych miejscach poszczególnych miast. Wybierana przez wielu Bawaria kojarzy się oczywiście z piwem oraz BMW. W tutejszej stolicy, Monachium, znajdziemy wiele ciekawych budowli w stylu klasycznym. Pochodzą one głownie z czasów wojen napoleońskich. Warte uwagi są przede wszystkim zabytkowy ratusz, położony w centrum park w stylu angielskim czy Pałac Nymphenburg. Podczas wakacji w Niemczech warto zwiedzić również północ kraju z Hamburgiem czy Bremą jako najważniejszymi miastami. Pierwsze z miast to przede wszystkim ogromny part, ale także bardzo znany ogród zoologiczny, park Planten un Blomen czy zabytkowy ratusz. Brema z kolei kojarzy się wielu z bajką o muzykantach. Znajdziemy tu ich pomnik, a także gotycki ratusz, romańską katedrę oraz wiele innych zabytków. Wczasy w Niemczech to także pobliskie Drezno, stolica Saksonii. Co roku gromadzi ono turystów pragnących zobaczyć przepiękny zamek, zespół pałacowy w stylu rokoko, zabytkowe kościoły oraz katedrę.

Opinie o Niemczech

Niemczech
6.0 /6

U sąsiadów

Nowoczesna europejska stolica gdzie historia dawna i nowsza splata się z nowoczesnością. Miasto wielokulturowe, które koniecznie trzeba zobaczyć
Dodał(a):
Zofia, Mława, 11.08.2021
5.0 /6

Było fajnie

Dwa odwiedzone miasta Lindau i Monachium na duży plus. Bawarskie piwo przy orkiestrze w Lindau dopełniło mej oceny.
Dodał(a):
Johan Cemko, 07.07.2021
4.5 /6

Niemcy

Niemcy zawsze kojarzą mi się z porządkiem, zadbane ,ciekawe miasteczka, ciekawe miejsca przyrodnicze
Dodał(a):
EWA, BIELSKO-BIAŁA, 01.09.2021
6.0 /6

Niemcy

Bogata historia. Możliwość zwiedzenia pomników historii (m.in Brama Brandenburska, pozostałości Muru Berlińskiego).
Dodał(a):
MAGDALENA, KATOWICE, 05.10.2019
5.5 /6

Berlin

Dużo miejsc do zwiedzenia, nieco mało czasu. Dobry hotel Plaza Inn ale na zupełnym pustkowiu. ogólnie OK.
Dodał(a):
Tomasz Trautman, 26.08.2019
6.0 /6

Berlin

Miasto piękne. Zrobiło na mnie ogromne wrażenie. To wspaniałe, że mur berliński runął! Polecam kiełbaskę z frytkami w CURRY 36.
Dodał(a):
Bogusia, 20.08.2019
5.0 /6

Europejskie Stolice

Najbogatsza gospodarka Europy, najlepsze rozwiązania techniczne w różnych dziedzinach życia, świetne samochody i autostrady a do tego bezpłatne.
Dodał(a):
ANTONI, GARWOLIN, 19.08.2019
6.0 /6

Dzień w Bawarii

Odwiedziliśmy Monachium - piękną i ciekawą stolicę Bawarii. Zdecydowanie warto się wybrać do Monachium, które jest moim zdaniem dużo ciekawsze niż Berlin. Ponadto warto posmakować bawarskiej kuchni i piwa, najlepiej w jednym z klimatycznych lokali w centrum miasta. Byliśmy też w Lindau. Jest to niewielkie, ale śliczne miasteczko, położone nad jez. Bodeńskim.
Dodał(a):
MICHAŁ, 09.08.2019
6.0 /6

niemcy

interesująca architektura i równie interesujący ludzie, cudowna atmosfera i piękne zabytki, które nie dają o sobie zapomnieć
Dodał(a):
Marzena, Ż., 31.07.2019
5.0 /6

Niemcy nasz sąsiad

Do tej pory byłam już kilkakrotnie u naszego zachodniego sąsiada. I za każdym razem widziałam coś po części obcego jak i swojskiego. Na pewno warto wybrać się tam na kilka dni by przekonać się jaki to ciekawy kraj.
Dodał(a):
Aurelia, Poznań, 18.07.2019
5.0 /6

Monachium - piękne zabytki

Pobyt w Niemczech nad jeziorem Bodeńskim w Lindau nie zrobił na mnie wrażenia, pewnie dlatego, że włoskie jeziora i miejscowości nie da się zapomnieć, dlatego odjęłam punkt za pobyt w Lindau. Monachium to ładne miasto, dodatkowo na plus zaliczam bawarską obiadokolację.
Dodał(a):
Turystka, 12.07.2019
4.0 /6

Niedosyt

Lindau interesujące. Ładna starówka. Warto zobaczyć.

Po zwiedzaniu Monachium czuję niedosyt. Słyszałam, że to ładne miasto, ale jednak nie zachwyciło. Może za mało nam pokazano? Nie było wielkiego "wow!". Mimo koncertów na urodziny miasta, gwaru i tłumu ludzi, miasto sprawia smutne wrażenie. 

Dodał(a):
Malgorzata, Lublin, 20.06.2019
6.0 /6

Ciężko ocenić

Kraj jest mi dość znany. Bardzo przypomina mi naturą jednak Polskę. Lubię tam wracać i zawsze bardzo pozytywnie będę oceniac ten kraj.

Dodał(a):
Michał, 17.06.2019
6.0 /6

Stereotypy

Wciąż pokutuje wiele stereotypów na temat tego kraju a rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Ponieważ jednak historia zawsze była zakładnikiem polityki stąd też takie a nie inne postrzeganie naszego sąsiada. Odwiedzając Niemcy i Berlin możemy sami to zweryfikować

Dodał(a):
ROMAN, Olesno, 15.10.2018
5.5 /6

Niemcy ogółem

kraj warty odwiedzenia, bogaty kulturowo i w różne zabytki i dzieła sztuki

Dodał(a):
Władysław Zbigniew , Wrocław, 26.08.2018
4.0 /6

Niemcy

Bardzo zróżnicowane i ciekawe państwo.

Dodał(a):
Łukasz, 20.08.2018
5.4/6 Ocena ogólna Niemczech

Pogoda w Niemczech

W Niemczech panuje klimat umiarkowany, w którym występują wyraźnie zróżnicowane pory roku. Latem temperatura sięga średnio 20°C i więcej, natomiast zimą spada poniżej 0°C. Nieco łagodniejsze zimy występują na północy kraju, gdzie pogoda charakteryzuje się także wysokimi opadami w ciągu roku. Na południu Niemiec występuje także Fen – porywisty wiatr, który ma duży wpływ na pogodę. Ciepłe podmuchy mogą powodować wzrost temperatury nawet o 20°C w ciągu kilku minut.

Europejskie kraje, w których napijesz się najlepszego piwa – wywiad z Wojciechem Kantorem, piwoznawcą.

Wojciech Kantor – ukończył historię na Uniwersytecie Śląskim. Certyfikowany piwoznawca, degustator i piwny entuzjasta. Od wielu lat zajmuje się historią piwowarstwa i propagowaniem kultury piwnej. Jest także licencjonowanym przewodnikiem po Pradze, pilotem wycieczek, tłumaczem, autorem przewodników po Pradze oraz artykułów i felietonów o browarach i znanych piwiarniach Europy.

Zamek Neuschwanstein – fascynująca historia i ciekawostki

Czy wiecie, że pierwowzór zamku znanego z czołówki bajek Disneya naprawdę istnieje? Znajduje się na terenie Niemiec. Choć prezentuje się na wskroś imponująco i majestatycznie, z historycznego punktu widzenia jest dość młodą budowlą i ma niewiele, a w zasadzie nic wspólnego z twierdzą o znaczeniu obronnym.