WAKACJE W Niemczech

20.04.2019 (sobota)
Śniadania
objazd
Nie wymagany paszport
1 271 zł1 236 zł
za os. / 6 dni
Nie wymagany paszport
12.07.2019 (piątek)
Śniadania
objazd
Nie wymagany paszport
1 550 zł1 515 zł
za os. / 7 dni
Nie wymagany paszport
23.08.2019 (piątek)
Śniadania
objazd
Nie wymagany paszport
1 766 zł1 716 zł
za os. / 7 dni
Nie wymagany paszport
13.04.2019 (sobota)
objazd
Nie wymagany paszport
2 000 zł
za os. / 10 dni
Nie wymagany paszport
27.07.2019 (sobota)
Śniadania
objazd
Nie wymagany paszport
2 271 zł2 221 zł
za os. / 6 dni
Nie wymagany paszport
19.07.2019 (piątek)
Śniadania, obiady i kolacje
objazd
Nie wymagany paszport
4 200 zł4 135 zł
za os. / 9 dni
Nie wymagany paszport

Ciekawi wakacji w Niemczech?

Niemcy:

Stolica:
Berlin
Waluta:
EUR
Powierzchnia:
357 376 km2
Liczba ludności:
80 722 792

Niemcy to kraj o wielu obliczach. Miejsce, które warto zwiedzić nie tylko dlatego, że do sąsiadującego z nami kraju możemy dotrzeć w krótkim czasie. Od wybrzeża Bałtyku i Morza Północnego z malowniczymi plażami, przez niezwykłe zabytki Hamburga, Berlina czy Drezna, aż po malowniczo położoną Bawarię z Monachium… Niemcy zaskoczą Cię niejeden raz. Wycieczka objazdowa po tym pięknym kraju pozwoli Ci go poznać nieco lepiej. Wybierz się do Niemiec na Oktoberfest, by zanurzyć się w bawarskiej kulturze lub zimą,  by poszusować na nartach w Alpach. A podczas podróży, koniecznie skosztuj, poza piwem, Braturst czy strudla jabłkowego. Odkryj Niemcy wspólnie z nami – również na last minute!

Zobacz również oferty w regionach Niemiec: Bawaria, Berlin, Brandenburgia, Saksonia

Opinie o Niemczech

6.0/6

Stereotypy

Wciąż pokutuje wiele stereotypów na temat tego kraju a rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Ponieważ jednak historia zawsze była zakładnikiem polityki stąd też takie a nie inne postrzeganie ... naszego sąsiada. Odwiedzając Niemcy i Berlin możemy sami to zweryfikować

Dodał(a):
ROMAN, Olesno, 15.10.2018

5.5/6

Niemcy ogółem

kraj warty odwiedzenia, bogaty kulturowo i w różne zabytki i dzieła sztuki

Dodał(a):
WŁADEK W., 26.08.2018

4.0/6

Niemcy

Zabrakło wejścia na kopułę Reichstagu, ale rozumiem że nalezało by wtedy dość mocno zmienić program zwiedzania Berlina.

Dodał(a):
Szymon, 17.08.2018

6.0/6

Nieodkryte turystycznie Niemcy

Leżący tak blisko, a jednocześnie tak rzadko odwiedzany kraj sąsiadów. Ciekawa, warta poznania kultura, miasta, gdzie historia i nowocześność pięknie się przenikają.

Dodał(a):
Joanna, 01.08.2018

5.0/6

Niemieckie atrakcje

Dużą atrakcją turystyczną Niemiec są z pewnością liczne stare zachowane w dobrym stanie i pięknie położone zamki. Urokliwe małe miasteczka i duże miasta z ciekawą zabudową historyczną oraz ... architektoniczną. Dobra infrastruktura dróg pozwala na bezproblemowe i wygodne przemieszczanie się w różne regiony.  

Dodał(a):
Krzysztof, ZIELONA GÓRA, 22.06.2018

6.0/6

Piękne tereny

warte zobaczenia ale nie za wszelką cenę.... czyli wiele niedogodnośći jakie nas spotkały

Dodał(a):
ania, 07.05.2018

5.2/6 Ocena ogólna o Niemczech

Pogoda w Niemczech

W Niemczech panuje klimat umiarkowany, w którym występują wyraźnie zróżnicowane pory roku. Latem temperatura sięga średnio 20°C i więcej, natomiast zimą spada poniżej 0°C. Nieco łagodniejsze zimy występują na północy kraju, gdzie pogoda charakteryzuje się także wysokimi opadami w ciągu roku. Na południu Niemiec występuje także Fen – porywisty wiatr, który ma duży wpływ na pogodę. Ciepłe podmuchy mogą powodować wzrost temperatury nawet o 20°C w ciągu kilku minut.

Sylwester – pomysły na przywitanie Nowego Roku

Jeśli chodzi o Sylwestra, to ludzie zasadniczo dzielą się na dwie grupy, skrajnie nastawione do kwestii jego świętowania. Jedni uważają, że jest to wyjątkowa noc w roku, jedyna w swoim rodzaju, gdy po prostu trzeba się pięknie ubrać i wraz ze znajomymi wyruszyć na jakąś spektakularną imprezę, drudzy z kolei uważają, że Sylwester jest przereklamowany, że imprezy organizowane w klubach i restauracjach są zbyt drogie i zbyt zatłoczone, a presja, że trzeba się dobrze bawić jest nie do zniesienia. Jest jednak jeden sposób, by zarówno pierwsi, jak i drudzy czerpali radość z Sylwestra – podróże. Odpowiednio zorganizowany wyjazd w jakieś fascynujące miejsce sprawi, że ta noc naprawdę będzie niezapomniana. Zobacz, gdzie odbywają się najlepsze imprezy sylwestrowe i wybierz miejsce dla siebie. Możesz wybierać między możliwością oglądania magicznych pokazów sztucznych ogni, organizowanych w zapierającej dech w piersiach scenerii, szalonymi imprezami ulicznymi w kosmopolitycznych metropoliach, a tańcami do białego rana w niezobowiązującej atmosferze na najpiękniejszych plażach. Sprawdź, jakie miejsca są w tym czasie szczególnie warte odwiedzenia w Europie i na świecie, by znaleźć coś dla siebie i wejść w Nowy Rok w szampańskim nastroju.

Europejskie kraje, w których napijesz się najlepszego piwa – wywiad z Wojciechem Kantorem, piwoznawcą.

Wojciech Kantor – ukończył historię na Uniwersytecie Śląskim. Certyfikowany piwoznawca, degustator i piwny entuzjasta. Od wielu lat zajmuje się historią piwowarstwa i propagowaniem kultury piwnej. Jest także licencjonowanym przewodnikiem po Pradze, pilotem wycieczek, tłumaczem, autorem przewodników po Pradze oraz artykułów i felietonów o browarach i znanych piwiarniach Europy. Od kilkunastu lat łącząc pracę i pasje prowadzi duże i małe grupy turystów, tworzy i konsultuje programy zwiedzania Pragi, Czech i Moraw dla ciekawskich.

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.