Wczasy w Niemczech - co musisz wiedzieć?

  • O Niemczech
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
  • Artykuły
Flaga Niemczech

Niemcy

Stolica:
Berlin
Waluta:
EUR
Powierzchnia:
357 376 km2
Liczba ludności:
80 722 792

Wakacje w Niemczech

Wczasy w Niemczech – moc atrakcji w całym kraju

Niemcy to kraj niezwykle bogaty w atrakcje. Rozsiane po całym kraju zabytki, zamki, klasztory czy muzea gromadzą co roku turystów z całego świata. Nasi zachodni sąsiedzi wiedzą jak dbać o dziedzictwo kulturowe, dlatego też na miejscu spotkamy się z perfekcyjnie zachowanymi obiektami i najwyższą jakością obsługi. Każdy z landów skrywa w sobie malownicze widoki i bogatą historię, dlatego też wycieczki objazdowe po Niemczech to świetna okazja, aby poznać z bliska tradycje, kulturę, obyczaje i jedyną w swoim rodzaju kuchnię.

Wakacje w Niemczech – Kosmopolityczny Berlin

Niezwykle nowoczesna, od lat prężnie rozwijająca się stolica Niemiec kusi zarówno świat biznesu, jak i wielu turystów, którzy zafascynowani są klimatem miasta. Spotyka się tu bowiem wiele kultur czy wpływów etnicznych. Charakterystyczna jest również niesamowita symbioza nowoczesnych obiektów architektonicznych z historycznymi zabytkami. Wakacje w Niemczech to najlepsza okazja, aby z bliska poznać Berlin – jedno z najpiękniejszych miast w Europie wraz ze swoimi perełkami – Bramą Brandeburską oraz Reichstagiem – budynkiem parlamentu. Równie warte uwagi są Kolumna Zwycięstwa upamiętniająca zwycięstwo Królestwa Prus nad Danią w XVIIw. oraz Zamek Bellevue, który stanowi dziś rezydencję prezydenta. Obydwa obiekty znajdują się w przepięknym parku Großer Tiergarten. Oczywiście nie należy zapominać również o klimatycznym Kreuzbergu. Wypełniona smakowitymi knajpkami, pubami czy galeriami dzielnica tętni życiem, skupiając spragnionych alternatywnych atrakcji mieszkańców oraz przybyszy z całego świata.

Wczasy w Niemczech – Drezno, Monachium, a może Kolonia?

Nie sposób wymienić tu wszystkich miast wartych uwagi. Jak również nie sposób zobaczyć ich wszystkich podczas jednej wizyty. Zarówno Drezno czy Monachium, jak również Lipsk, Norymberga czy Frankfurt, a także Kolonia, Hamburg, Lubeka czy Dusseldorf to miasta pełne atrakcji! Warto jednak choćby wspomnieć o najważniejszych miejscach poszczególnych miast. Wybierana przez wielu Bawaria kojarzy się oczywiście z piwem oraz BMW. W tutejszej stolicy, Monachium, znajdziemy wiele ciekawych budowli w stylu klasycznym. Pochodzą one głownie z czasów wojen napoleońskich. Warte uwagi są przede wszystkim zabytkowy ratusz, położony w centrum park w stylu angielskim czy Pałac Nymphenburg. Podczas wakacji w Niemczech warto zwiedzić również północ kraju z Hamburgiem czy Bremą jako najważniejszymi miastami. Pierwsze z miast to przede wszystkim ogromny part, ale także bardzo znany ogród zoologiczny, park Planten un Blomen czy zabytkowy ratusz. Brema z kolei kojarzy się wielu z bajką o muzykantach. Znajdziemy tu ich pomnik, a także gotycki ratusz, romańską katedrę oraz wiele innych zabytków. Wczasy w Niemczech to także pobliskie Drezno, stolica Saksonii. Co roku gromadzi ono turystów pragnących zobaczyć przepiękny zamek, zespół pałacowy w stylu rokoko, zabytkowe kościoły oraz katedrę.

Zobacz również oferty w innych regionach w Niemczech: Bawaria Berlin Brandenburgia Saksonia

Opinie o Niemczech

Niemczech
6.0 /6

Ciężko ocenić

Kraj jest mi dość znany. Bardzo przypomina mi naturą jednak Polskę. Lubię tam wracać i zawsze bardzo pozytywnie będę oceniac ten kraj.

Dodał(a):
Michał, 17.06.2019
6.0 /6

Stereotypy

Wciąż pokutuje wiele stereotypów na temat tego kraju a rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Ponieważ jednak historia zawsze była zakładnikiem polityki stąd też takie a nie inne postrzeganie naszego sąsiada. Odwiedzając Niemcy i Berlin możemy sami to zweryfikować

Dodał(a):
ROMAN, Olesno, 15.10.2018
5.5 /6

Niemcy ogółem

kraj warty odwiedzenia, bogaty kulturowo i w różne zabytki i dzieła sztuki

Dodał(a):
Władysław Zbigniew , Wrocław, 26.08.2018
4.0 /6

Niemcy

Bardzo zróżnicowane i ciekawe państwo.

Dodał(a):
Łukasz, 20.08.2018
4.0 /6

Niemcy

Zabrakło wejścia na kopułę Reichstagu, ale rozumiem że nalezało by wtedy dość mocno zmienić program zwiedzania Berlina.

Dodał(a):
Szymon, 17.08.2018
6.0 /6

Nieodkryte turystycznie Niemcy

Leżący tak blisko, a jednocześnie tak rzadko odwiedzany kraj sąsiadów. Ciekawa, warta poznania kultura, miasta, gdzie historia i nowocześność pięknie się przenikają.

Dodał(a):
Joanna, 01.08.2018
5.0 /6

Niemieckie atrakcje

Dużą atrakcją turystyczną Niemiec są z pewnością liczne stare zachowane w dobrym stanie i pięknie położone zamki. Urokliwe małe miasteczka i duże miasta z ciekawą zabudową historyczną oraz architektoniczną. Dobra infrastruktura dróg pozwala na bezproblemowe i wygodne przemieszczanie się w różne regiony.  

Dodał(a):
Krzysztof, ZIELONA GÓRA, 22.06.2018
6.0 /6

piękne tereny

warte zobaczenia ale nie za wszelką cenę.... czyli wiele niedogodnośći jakie nas spotkały

Dodał(a):
ania, 07.05.2018
5.5/6 Ocena ogólna Niemczech

Pogoda w Niemczech

W Niemczech panuje klimat umiarkowany, w którym występują wyraźnie zróżnicowane pory roku. Latem temperatura sięga średnio 20°C i więcej, natomiast zimą spada poniżej 0°C. Nieco łagodniejsze zimy występują na północy kraju, gdzie pogoda charakteryzuje się także wysokimi opadami w ciągu roku. Na południu Niemiec występuje także Fen – porywisty wiatr, który ma duży wpływ na pogodę. Ciepłe podmuchy mogą powodować wzrost temperatury nawet o 20°C w ciągu kilku minut.

Europejskie kraje, w których napijesz się najlepszego piwa – wywiad z Wojciechem Kantorem, piwoznawcą.

Wojciech Kantor – ukończył historię na Uniwersytecie Śląskim. Certyfikowany piwoznawca, degustator i piwny entuzjasta. Od wielu lat zajmuje się historią piwowarstwa i propagowaniem kultury piwnej. Jest także licencjonowanym przewodnikiem po Pradze, pilotem wycieczek, tłumaczem, autorem przewodników po Pradze oraz artykułów i felietonów o browarach i znanych piwiarniach Europy.

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon