wypoczynek

Wczasy w Bawarii - co musisz wiedzieć?

  • O Bawarii
  • Opinie
  • Pogoda

Bawaria

Bawaria – wakacje w południowej części Niemiec

Wczasy w Bawarii – dlaczego warto?
Bawaria jest regionem położonym w południowych Niemczech. To zdecydowanie największy ze wszystkich niemieckich krajów związkowych. Szukasz pięknych widoków? A więc, będzie to doskonały wybór na wakacje! Bawaria słynna jest przede wszystkim z malowniczych gór, imponujących zamków i pałaców. Miłośnicy architektury i historii znajdą tu więc swoje miejsce na ziemi – pośród przepięknych ratuszy, wież i wielowiekowych mostów. Wszystkie te elementy zabudowy doskonale współgrają z całym otoczeniem, czarującym dosłownie na każdym kroku.

Bawaria i wakacje w krainie odrębności
Bardzo szybko zauważysz, jak bardzo od północnej części Niemiec różni się Bawaria. Wczasy spędzone w tym miejscu pozwolą Ci wniknąć nieco w odrębność Bawarczyków, którzy są bardzo dumni ze swoich korzeni oraz autonomii. Koniecznie przyjrzyj się więc codziennym zachowaniom tubylców, a także ich spektakularnym strojom! Bawarczycy uwielbiają nosić skórzane spodnie z szelkami oraz długie skarpety. Z kolei kobiety stawiają na bardzo odważny dirndl. Zdecydowanie, Bawaria jest jednym z najciekawszych regionów niemieckich, jeżeli chodzi o różnorodność atrakcji i krajobrazów, a także kulturę w Niemczech!

Atrakcje w Bawarii – wczasy wśród niesamowitej historii!
W Bawarii możesz wybrać się do jednego z licznych muzeów, ale także do wielu innych atrakcji historycznych. Warto, ponieważ część z nich wpisana została na Listę UNESCO! Rzecz jasna, najważniejsze są zamki oraz pałace – to charakterystyczny element Bawarii. Wakacje w tej tajemniczej krainie nie mogą więc odbyć się bez wizyty w Rezydencji w Monachium, kompleksie pałacowym Nymphenbug albo Rezydencji biskupiej w Wurzburgu. Koniecznie rozglądaj się też za licznymi ratuszami – niektóre z tych bawarskich są bowiem prawdziwymi perełkami historycznymi (np. ratusz z niesamowitymi freskami w Bambergu). Uwielbiasz podziemne atrakcje? A więc, koniecznie wybierz się do Norymbergii, pod której powierzchnią znajdują się tunele, labirynty oraz podziemne korytarze z czasów II wojny światowej! Jesteś ciekawy tego, jak bardzo różnią się południowe Niemcy od północnych. Przyleć do Bawarii i zakochaj się w tym malowniczym regionie!

Opinie o Bawarii

Bawarii
6.0 /6

Bawaria jest piękna

Bawaria to jeden z piękniejszych regionów Niemiec w jakim do tej pory byłam. Podoba mi się w nim wiele elementów takich jak piękny krajobraz i ciekawa architektura miast i wsi.
Dodał(a):
Aurelia, Poznań, 18.07.2019
6.0 /6

o Bawarii

Bawaria super pod wieloma względami, warto pojechać i zobaczyć

Dodał(a):
Władysław Zbigniew , Wrocław, 26.08.2018
5.5 /6

Bawaria

Przepiękny i różnorodny land obfitujący w bogatą architekturę.

Dodał(a):
Łukasz, 20.08.2018
6.0 /6

Gdybym mogła, dałabym 10!:)

Zapierajace dech w piersiach alpejskie krajobrazy! Stara Pinakoteka w Monachium, gdzie można podziwiać skarby malarstwa. Zachwycające: Bamberg i Regensburg(Ratyzbona), gdzie czas biegnie swoim własnym rytmem... Zamek Linderhof... Niezapomniane wrażenia!

Dodał(a):
Joanna, 01.08.2018
5.9/6 Ocena ogólna Bawarii

Pogoda w Bawarii