Last minute Norwegia

Fiordy, lodowce, zorze polarne – Last Minute w Norwegii

Znana ze zniewalających widoków Norwegia przyciąga co roku miłośników zwiedzania, wszelkiego rodzaju wycieczek, wędrówek, jak i odpoczynku w bliskości z naturą. A ta w Norwegii jest jedną z najpiękniejszych w Europie, jeśli nie na świecie! Dlatego, choć Norwegia nie jest typową wakacyjną propozycją, warto rozważyć tu wyjazd Last Minute. Będzie to bowiem jedyna w swoim rodzaju okazja, aby przeżyć na żywo zorzę polarną. To spektakularne zjawisko przyrodnicze pozostanie na pewno na długo w Waszej pamięci. Podobnie jak fiordy, rozciągające się przez cały kraj. Jeśli dodamy do tego imponujące formacje skalne, tworzące malownicze wąwozy, czy małe wysepki zamieszkałe przez okolicznych rybaków, otrzymujemy prawdziwie malowniczą krainę, której grzechem byłoby nie zwiedzić!

Last Minute w Norwegii – wielkomiejskie Oslo

Tętnica życiem stolica kraju to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Europie. Znajdziemy tu dużo nowopowstałych, prestiżowych budynków, najwyższej klasy hotele, galerie sztuki, teatry czy muzea. Pomimo tego Oslo zachowuje swą bliskość z naturą, od zawsze niezwykle ważną dla miasta. Symbioza z przyrodą sprawiła, iż Oslo wyróżnione zostało nagrodą Zielonej Stolicy Europy 2019. Na uwagę zasługują także liczne atrakcje kulturalne. Przez cały odbywają się tu różne przedstawienia operowe, baletowe i teatralne. Miłośnicy sztuki mogą zaś podziwiać słynne dzieła wystawiane w Muzeum Narodowym czy Muzeum Muncha. Norwegowie bardzo lubią też koncerty. Dlatego muzyka na żywo zajmuje ważne miejsce na kulturalnej mapie kraju. Koncerty i wydarzenia na żywo odbywają się w klubach, kawiarniach czy miejscach plenerowych. A z tych najbardziej polecamy słynny Park Rzeźb Vigelanda oraz Wzgórze Holmenkollen.

Bajeczne miasta i miasteczka – Last Minute w Norwegii

Norwegia to jednak nie tylko bardzo nowoczesne Oslo, ale również wiele malowniczych miast i miasteczek rozsianych po całym kraju. Last Minute w tym kraju to okazja do zwiedzenia choćby Bergen, nazywanego Bramą Fiordów. Oprócz nich, wpisane na Listę UNESCO miasto słynie również z przepięknej starówki, kolorowych, drewnianych domów oraz tramwajów, jadących stromo w górę. Warto wybrać się również do Tromso, „stolicy Arktyki”. To niesamowite miasto jest największym europejskim ośrodkiem położonym za kołem podbiegunowym. Zorza Polarna wygląda tu naprawdę nieziemsko! Zapierające dech w piersiach formacje skalne znajdziemy z kolei w okolicach Stavanger. I choć miasto zwane jest norweską „stolicą ropy”, tutejszy „Pulpit Rock”, jak i całe okolice Lysefjord uznawane są za jedne z najpiękniejszych w Norwegii.

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon