Plan wycieczki

Dzień 1

Przelot do Iranu i pierwsza noc w Szirazie.

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow najpóźniej na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Iranu (możliwe przesiadki). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Szirazie (lub okolicy). Zakwaterowanie i nocleg. W tym dniu nie ma fakultatywnej obiadokolacji w hotelu.

Dzień 2
Dzień 2

Persepolis i Naksz-e Rostam: starożytne skarby Iranu.

Po śniadaniu wyruszymy do Persepolis - ceremonialnego serca imperium, wzniesionego przez Dariusza Wielkiego i jego potomków, w starożytności uważanego za "najbogatsze miasto pod słońcem". Obejrzymy m.in. pozostałości imponujących przepychem sal audiencyjnych, zaskakujące realizmem płaskorzeźby orszaku 23 narodów świata i armii "nieśmiertelnych", podejdziemy także pod grobowiec Artakserksesa II, skąd roztacza się wspaniały widok na całe miasto. Kolejnym przystankiem będzie Naksz-e Rostam- niezwykłe miejsce, gdzie znajdziemy wykute w skale grobowce achemenidzkich władców i zaskakujące dynamiką płaskorzeźby z czasów dynastii Sasanidów.. Po powrocie do miasta odwiedzimy jeszcze położone w urokliwym ogrodzie mauzoleum ukochanego przez wszystkich Irańczyków wielkiego poety Hafeza z Szirazu. Powrót do hotelu; obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 130 km).

Dzień 3
Dzień 3

Wędrówka przez historię: odkrywanie antycznej Persji.

Po śniadaniu i wykwaterowaniu dalsze zwiedzanie Szirazu, który w Iranie kojarzony jest z poezją i ogrodami. Zaczniemy od znanego z zacisznej atmosfery, zdobionego setkami tysięcy luster mauzoleum Ali Ebn-e Hamze. Następnie mijając górującą ponad centrum twierdzę Arg-e Karim Chan dojedziemy do meczetu Nasir ol-Molk - przykładu doskonałego połączenia pełnej harmonii architektury i gry światła. Zobaczymy też położoną tuż obok w przytulnym ogrodzie rezydencję Narandżestan oraz przejdziemy na znany z wyrobów rękodzielniczych i słodyczy bazar. Po czasie wolnym wyjazd z Szirazu śladem dawnej Perskiej Drogi Królewskiej przez spektakularne przełęcze gór Zagros do Biszapuru. Obejrzymy pozostałości potężnego niegdyś miasta, nieźle zachowanej świątyni Anahity oraz monumentalne płaskorzeźby. Dojazd do Jasudż, miasta znanego z położenia w okolicy przełęczy Perskie Wrota - miejsca bitwy rozstrzygającej o zwycięstwie wojsk Aleksandra Macedońskiego nad Persami. Zakwaterowanie w hotelu w Jasudż, obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 4
Dzień 4

Podróże przez góry Zagros: od malowniczych wodospadów Semirom do historycznego Isfahanu.

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy w dalszą drogę przez góry Zagros. Przejedziemy przez okolice porośnięte bujnymi dębami, pistacjami, czy klonami, w tle natomiast będzie widoczna góra Dena (4409 m n.p.m.), uchodząca za jeden z najbardziej niedostępnych szczytów Iranu. Niezwykle malownicza trasa zawiedzie nas do położonego na wysokości ponad 2000 m n.p.m. miasta Szahre Kord. Zanim tam dotrzemy, zobaczymy miejsca, których urok zapadnie nam na długo w pamięci: wysokogórską lagunę Czoga Khur i siedemnastowieczny most w niewielkiej miejscowości Charadżi. W Szahre Kord zwiedzimy trzynastowieczny meczet Atabegów oraz orientalną łaźnię Chana. Obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg w hotelu w Szahre Kord lub okolicy. (trasa ok. 270 km).

Dzień 5
Dzień 5

Isfahan: meczety, ogrody i plac Imama.

Po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu wyjedziemy do Isfahanu, najsłynniejszego w Iranie skupiska bezcennych zabytków od wieków przyciągających podróżników z całego świata. Zwiedzanie miasta zaczniemy od bogato zdobionej ormiańskej katedry Wank - dowodu tolerancji religijnej Islamskiej Republiki Iranu. Zatrzymamy się również przy wieży gołębiej Mardawidż – zaskakującym przykładzie bogatej, tradycyjnej infrastruktury. Przejdziemy się także po wzorcowo zadbanym parku nad rzeką Zajande, gdzie będzie okazja do spaceru jednym z isfahańskich mostów. Dojazd do hotelu w Isfahanie, obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 6
Dzień 6

Isfahan: perła Persji.

Po śniadaniu zwiedzanie Isfahanu rozpoczniemy od Meczetu Piątkowego. Rozbudowywany etapami przez ponad 1300 lat meczet uchodzi za rodzaj encyklopedii architektury muzułmańskiej. Dotrzemy do słynnego placu Imama (jednego z największych na świecie), zwanego popularnie Naksz-e Dżahan, czyli "Obraz Świata", co odzwierciedla ogromną wartość i piękno zgromadzonych przy nim zabytków. Zobaczymy dominującą nad okolicą bryłę meczetu Imama i zwiedzimy uchodzący za najpiękniejszy w Iranie meczet Lotfollah, słynący z misternych ornamentów i gry światła. Odwiedzimy także otoczony wspaniałym ogrodem, służący rozrywkom i wytwornym przyjęciom pawilon Czehel Sotun. Czas wolny na spacery i zakup pamiątek. Przeniesiemy się także do dzielnicy żydowskiej, w której zatrzymamy się przy jednej z synagog. Za dodatkową opłatą po południu możliwość kontynuacji zwiedzania miasta w zupełnie nietypowy sposób: propozycja obejmuje np. tradycyjny obiad irański, zwiedzanie miejsc spoza programu, degustację rozmaitych herbat w typowej perskiej herbaciarni itd. Cena i realizacja zależna od ilości chętnych. Powrót do hotelu, obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 7
Dzień 7

Kameralne wsie i monumentalne miasta Iranu.

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjedziemy autostradą w kierunku stolicy Iranu. Po drodze odwiedzimy wieś Abjane znaną w Iranie z labiryntu uliczek i charakterystycznej czerwonej barwy budynków. Spotkamy tam kobiety ubrane w stroje narodowe. Ich kwieciste spódnice wydadzą nam się bardzo zbliżone do polskich strojów ludowych. Dalej przejedziemy przez region słynący z pól różanych do Kaszanu, miasta-oazy na szlaku łączącym Teheran z Kermanem. Zobaczymy najciekawsze zabytki: jeden z charakterystycznych domów zamożnych kupców kaszańskich oraz położone nieopodal, fantastycznie zachowane łaźnie Sułtana Amira Ahmada. Przyjazd do hotelu w Teheranie lub okolicy, nocleg. Obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 500 km).

Dzień 8

Teheran: od polskich akcentów do splendoru dynastii szacha.

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Iranu, leżącej na zboczach masywu górskiego Elburs. Teheran z kilkunastoma milionami mieszkańców jest największym miastem Bliskiego Wschodu i najbardziej kosmopolitycznym miastem kraju. Rozpoczniemy od polskiego akcentu - wizyty na Cmentarzu Katolickim, którego dużą część stanowią miejsca pochówku Polaków przybyłych do Iranu wraz z wojskami gen. Andersa. Zwiedzimy główną atrakcję stolicy - kompleks pałacowy Golestan, wpisany na listę UNESCO, w którym poznamy przepych, jakim otaczała się rodzina szacha. Następnie mijając zdobną bramę Sardar-e Bagh-e Melli znajdziemy się na ulicy 30 Tir, która dzięki zgromadzonym przy niej świątyniom licznych wyznań znana jest jako „aleja religii”. Miejsce to udowadnia wielowiekową historię tolerancji religijnej Persji. Odwiedzimy ormiański kościół św. Marii, świątynię ognia Adorian oraz synagogę Haim, która służyła jako schronienie dla polskich Żydów w czasie drugiej wojny światowej. Uwaga! Niektóre z obiektów sakralnych mogą być dostępne tylko z zewnątrz. Zatrzymamy się przy Wieży Wolności - jednej z najbardziej charakterystycznych ikon miasta, zobaczymy także wszechobecne murale prezentujące punkt widzenia Islamskiej Republiki Iranu na rozmaite kwestie społeczno-polityczne. Wjedziemy na platformę widokową na wieży Milad, skąd doskonale widać, jak rozległym miastem jest Teheran. Powrót do hotelu na nocleg; obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 100 km).

Dzień 9

Powrót do Polski z Teheranu.

Po wczesnym wykwaterowaniu z hotelu przejazd na lotnisko w Teheranie. Odprawa celno-paszportowa i wylot do Polski (możliwe przesiadki). Uwaga! W tym dniu nie ma śniadania.

Uwagi do programu

 • Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na R.pl/rozklady.


 • Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


 • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


 • Klienci posiadający stemple izraelskie w paszportach nie mogą uczestniczyć w wycieczce.


 • Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.


 • Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD).


 • Nie ma możliwości pobierania pieniędzy/gotówki z irańskich bankomatów.


 • Nie ma możliwości dokonywania jakichkolwiek płatności monetami EUR, akceptowane są wyłącznie banknoty; podobnie nie są przyjmowane USD starego typu, tj. z małymi podobiznami prezydentów.


 • W Iranie kobiety muszą mieć włosy osłonięte chustkami oraz nosić spodnie lub spódnice a także tuniki zasłaniające: dekolt, ręce do nadgarstków i nogi do kolan. Ponadto kobiety nie mogą zajmować miejsc w pierwszym rzędzie siedzeń w autokarze. Mężczyźni natomiast muszą mieć zasłonięte ramiona i nosić długie spodnie (szorty, bermudy, rybaczki - niedozwolone). Powyższe zasady dotyczą również turystów.


 • Iran jest państwem bezwzględnie przestrzegającym zasad religii muzułmańskiej, toteż nie ma możliwości wwożenia na jego teren żadnego alkoholu.


 • Iran z punktu widzenia turysty jest krajem całkowicie bezpiecznym. Rozpowszechnione stereotypy wynikają wyłącznie z relacji politycznych pomiędzy Iranem, a innymi krajami. W rzeczywistości Irańczycy słyną z gościnności i życzliwego stosunku do turystów.


 • Ze względu na specyfikę krajów wyznaniowych, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne, np. Ramadan 28.02.-30.03.2025) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).


 • Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
 • Dodatkowe informacje

  Do dyspozycji gości

  Na terenie hotelu restauracja, recepcja.

  Zakwaterowanie

  Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora - (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych).

  Pokoje: 2 - osobowe, wyposażone są w łazienki z wc (w niektórych hotelach możliwe tradycyjne toalety irańskie), klimatyzację, często TV.

  Wizy

  Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

  Informacje dotyczące wizy dostępne w systemie rezerwacyjnym R.pl. Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta, u którego dokonywałeś rezerwacji.

  Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika.

  Jednocześnie Rainbow zastrzega, że nie gwarantuje udzielenia wizy irańskiej przez miejscowe MSZ.

  Klienci posiadający stempel izraelski w paszporcie nie mogą uczestniczyć w wycieczce.

  Świadczenia

  Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do/z Iranu (możliwe przesiadki), opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (8 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

  Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi oraz Tour Guide System (kwota ok. 230 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), dodatkowo zakupu wycieczek fakultatywnych podanych w programie; napojów do obiadokolacji i innych wydatków osobistych. 

  Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (7) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).

  Perski Szach
  Perski Szach
  Perski Szach
  Perski Szach
  Perski Szach
  Perski Szach
  Perski Szach
  Perski Szach
  Perski Szach
  Perski Szach
  Perski Szach
  Perski Szach
  1 / 12

  5.4/6 (62 opinie)

  Perski Szach

  Za osobę6 574
  Razem
  13 148 zł
  Zaliczka 10% 1 310 zł
  rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
  trwa wczytywanie
  Zdjęcie mapy

  Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do/z Iranu (możliwe przesiadki), opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (8 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

  Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi oraz Tour Guide System (kwota ok. 230 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), dodatkowo zakupu wycieczek fakultatywnych podanych w programie; napojów do obiadokolacji i innych wydatków osobistych. 

  Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (7) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).

  Atuty oferty

  Persepolis - najbogatsze miasto pod słońcem • Naqsz-e-Rostam - starożytne grobowce • Sziraz - miasto poetów i ogrodów • Biszapur - olśniewające ruiny pośród gór Zagros • wysokogórskie krajobrazy Zagrosu • Isfahan - połowa świata • Kaszan – rezydencje kupców • Teheran - pałace szachów w alpejskiej scenerii
  Rodzaj wyjazdu

  Objazd

  Transfer

  W cenie

  Bagaż

  W cenie

  Plan wycieczki

  Dodatkowe informacje

  Szczegóły lotu

  Opinie

  Opinie o Perski Szach

  5.4 / 662 opinie
  Intensywność programu
  4.4
  Pilot
  5.4
  Program wycieczki
  5.2
  Transport
  5.1
  Wyżywienie
  4.6
  Zakwaterowanie
  4.8
  Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

  Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

  6.0/6

  Stanisław, Warszawa 22.03.2019

  Perski Szach

  Wycieczka do kraju a kategorii, który koniecznie trzeba obejrzeć.
  Pokaż więcej opinii (61)

  Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

  Bagaż

  rejestrowany i podręczny

  Opieka

  polskojęzycznego pilota

  Ubezpieczenie

  podstawowe

  Uśmiechnięty pan na banerze
  telefon

  Pobierz aplikację mobilną Rainbow

  i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

  pani-z-meteracem