WAKACJE W Peru

15.03.2019 (piątek)
Wylot z Warszawa
Śniadania i obiadokolacje
objazd
8 421 zł
za os. / 8 dni

Wycieczka posiada inne długości pobytu dla innych terminów

25.09.2019 (środa)
Wylot z Warszawa
Śniadania i obiadokolacje
objazd
10 900 zł10 750 zł
za os. / 12 dni
05.03.2019 (wtorek)
Wylot z Warszawa
Śniadania i obiadokolacje
objazd
Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona
11 699 zł
za os. / 14 dni
Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona
05.09.2019 (czwartek)
Wylot z Warszawa
Śniadania i obiadokolacje
objazd
16 771 zł16 621 zł
za os. / 12 dni

Ciekawi wakacji w Peru?

Peru:

Stolica:
Lima
Waluta:
PEN
Powierzchnia:
1 285 216 km2
Liczba ludności:
29 549 517
Peru to prawdziwa perła Ameryki Południowej. Kraj, który urzeka całą mocą zabytków, niesamowi-tą kulturą i wszechstronnością. Tu magia i majestat przyrody miesza się z niezwykłymi korzeniami kulturowymi z czasów Inków. Odkryj ją wspólnie z nami – wycieczka objazdowa, której celem bę-dzie Peru zagwarantuje Ci wrażenia, których nie zapomnisz do końca życia! Zarezerwuj ją choćby na last minute.
 Słynne Machu Picchu to dopiero początek możliwości, jakie się przed Tobą otwierają. Wybierz się do Cusco – dawnej stolicy państwa Inków, stylowej, kolonialnej Arequipy, nad malownicze jezioro Titicaca czy – jeśli lubisz góry – na Białą Kordylierę. To również tu znajduje się największy na świecie Kanion Colca. Odkryj te niezwykłe miejsca wspólnie z nami!

Zobacz również oferty w regionach Peru: Lima, Machu Picchu

Opinie o Peru

6.0/6

Peru nie zawodzi

Obawiałam się że Peru jest przereklamowane, ale nie...jak najbardziej warto zobaczyć

Dodał(a):
Anna, 23.05.2018

5.0/6

I znowu zaskoczenie

Kraj bardzo urozmaicony, o bardzo ciekawej historii i przyrodzie

Dodał(a):
STEFAN i ELA, 27.04.2018

5.5/6

Peru – El Cóndor Pasa

W trakcie objazdu zapoznamy się z najważniejszymi atrakcjami centralnego oraz południowego Peru. Owe interesujące miejsca niczym z rogu obfitości, ukazywane są nam stopniowo, aby delektowanie się ... poznawanymi po drodze miejscami bardziej smakowało. 

Wyjazd z pierwszego hotelu, choć dość wczesną porą zaczyna się przyjemnym lajcikiem w postaci podziwiania przepięknych widoków, jakimi obfituje trasa Panamericana. Niestety, z powodów niezależnych od organizatora rejs na tzw. peruwiański Mały Galapagos nie odbył się.  Trochę szkoda, bo według mnie to dość istotny punkt programu. Na osłodę pozostało nam zwiedzenie niewielkiego, prywatnego muzeum etnograficznego, relaks na plaży oraz spacer promenadą miejscowości Paracas.

Ciekawym przerywnikiem jest wizyta w otoczonej olbrzymimi wydmami oazie Huacachina. To chyba najcieplejszy punkt programu. Czasem bywa tu bardzo gorąco… a spacer po wydmach w sandałach może nieźle poparzyć stopy.

Pierwszy WoW wycieczki to lot nad Nazca. Tego nie można ominąć. To trzeba przeżyć, gdyż wrażenia spowodowane podziwianiem tajemniczych rysunków są bezcenne.

Dalszy przejazd do Arequipy to przepiękne krajobrazy….oraz mnóstwo serpentyn. Kolonialne stare miasto jakich sporo w całej Ameryce od Meksyku po Chile. Ma jednak swój klimat. Tu kończy się sielanka, gdyż zaczyna się wjazd w wysokie góry. Piękne krajobrazy Doliny Colca, ośnieżone szczyty wulkanów, pasące się stada lam oraz alpak, oraz latające nad głowami kondory to typowe obrazki dla tej części Peru.

Kolejna atrakcja to możliwość przekroczenia granicy boliwijskiej, uzyskanie kolejnego stempelka w paszporcie i ujrzenie na własne oczy Titicaca - najwyżej położonego jeziora żeglownego. Tu następuje spore rozczarowanie. Porównując zdjęcia mojego kolegi, który był na tym programie kila sezonów temu, organizator nie zaproponował nam słynnych pływających wysp, a jedynie rejs na Wyspy Słońca, gdzie poza mordęgą spowodowaną wejściem na górę, aby ujrzeć ogrody warzywne i pseudo szamana, praktycznie nic więcej tam nie ma.

Kolejnym WoW wycieczki to Cusco i okolice. Znajdziemy tu kwintesencję tego, co kojarzy się z inkaskim Peru. Stolica dawnego imperium Inków to piękne centrum, gdzie na ruinach dawnych budowli wybudowano kolonialne miasto. To miasto z klimatem, pełne pięknych budynków i uroczych restauracji. Tu w jednej z nich przy obficie zastawionym szwedzkim stole, przyjemnie spędziliśmy wieczór, podziwiając peruwiańskie tańce oraz wsłuchując się w melodyjne rytmy inkaskich fletów.

Okolice Cusco obfitują w dawne inkaskie warownie Kenko, Puka-Pukara, Tambomachay oraz Sascahuaman. Znajdujące się tam głazy, z których największy waży ponad 600 ton robią ogromne wrażenie na odwiedzającym. Trudno uwierzyć, że budowle te stawiali wyposażeni w prymitywne narzędzia inkascy budowniczowie, scalając je tak, że do dziś w szczeliny między głazami trudno wsunąć żyletkę.

Pobliska  Święta Dolina Inków to przepiękne widoki na wijącą się w dole rzekę Urubamba. Można tu podziwiać Indian wypasający stada lam, piękną soczystą przyrodę oraz górującą nad okolicą twierdzę Ollantaytambo z której roztacza się bajkowy widok na dolinę oraz otaczające teren tarasy. To jeden z takich dni wycieczki, gdzie można odpocząć od trudów długich przejazdów, poznać życie peruwiańskiej prowincji, a także posmakować wyśmienitych lokalnych dań.

Punktem kulminacyjnym…istnym creme de la creme wycieczki jest wizyta w Machu Picchu.

Zanim tam dotrzemy, czeka nas przejazd pociągiem widokową trasą wśród gór oraz wartko płynącej rzeki Urubamba. W cenie biletu serwowana jest przez obsługę składu kawa, herbata oraz drobna przekąska. Każdy z uczestników czeka na to wydarzenie, gdy wreszcie stanie twarzą w twarz przed majestatem Machu Picchu.. Nic nie jest w stanie przebić tych bezcennych wrażeń. Żadne słowa nie opiszą piękna tego miejsca, jego tajemniczości, oraz emanującej stąd energii (być może dzięki znajdującemu się tu na Ołtarzu Słońca czakramowi).

Super pomysłem jest poranny lot z Cusco do Limy, skracający sporo drogę do stolicy kraju. Tym sposobem bez zmęczenia, po nieco ponad godzinie zwarci i wypoczęci możemy zabrać się do zwiedzania peruwiańskiej stolicy.

Lima, po tylu widzianych wcześniej atrakcjach co prawda nie powala, ale ma do zaoferowania kila wartościowych zabytków z okresu baroku hiszpańskiego m.in. katedrę czy też klasztor św. Franciszka (obowiązuje ściśle przestrzegany zakaz fotografowania, co nie ułatwia zapamiętania tego miejsca). Osobiście polecam Muzeum Larco Herera z prywatnymi zbiorami sztuki prekolumbijskiej (m.in. interesujące eksponaty ceramiki erotycznej). Poza unikatowością zbiorów, cieszyć się możemy także możliwością przebywania w cudownym, otulonym kwiatami oraz bujną zielenią budynku. Tu można sobie uzmysłowić, że spora część kraju cieszy się przyjemnym, ciepłym klimatem, którego podczas naszej wycieczki zbytnio nie dane było nam poczuć. Osobiście żałuję, że w programie nie znalazło się osławione Muzeum Złota. Czasu na jego zwiedzanie pewnie by się coś wygospodarowało, bowiem ostatniego dnia opuszczaliśmy hotel dopiero o 12:30. Z drugiej strony, nieco odpoczynku po trudach podróży, wyspanie się bez oznaczonej godziny wstawania oraz czas na zakupy i wydanie ostatnich soli także był mile widziany i oczekiwany przez uczestników wycieczki. W pobliżu hotelu znajduje się spory super market, obfitujący w egzotyczne owoce, miejscowe alkohole oraz różnego rodzaju smakołyki (polecam cukierki z czerwonej kukurydzy).

Nasza pilotka wygospodarowała też nieco czasu, abyśmy mogli zobaczyć Park Zakochanych. Kto lubi klimaty w stylu Gaudiego, ten będzie zadowolony. Osadzony na skarpie i obfitujący w bujną zieleń park jest miejscem z którego podziwiać można bezmiar Pacyfiku oraz przyjrzeć się nieco życiu miejscowych.

Podsumowując wycieczkę, jak dla mnie stosunek ceny wycieczki do proponowanego „wypasu” jest dość wyważony. Co prawda impreza nie jest tania, ale z racji odległości, samolotowych przesiadek, długich międzykontynentalnych przelotów, przelotu wewnętrznego, oraz dość dobrych warunków kulinarno-hotelowo-transportowych, wycieczka warta jest poniesionych kosztów.

Co ważne w cenie wycieczki mamy dość rozbudowany, atrakcyjny program i tylko jeden fakultet…lot nad płaskowyżem Nazca. W tym przypadku nie ma co się zastanawiać i koniecznie zainwestować owe 150 USD, gdyż wrażenia są bezcenne, a widoki na długo pozostają w pamięci. 

Dodał(a):
Rafał Maza (www.travel-fan.eu), 04.04.2018

6.0/6

Piękne miejsce z kolejnym cudem świata

Ciekawy kraj z licznymi kontrastami. Tereny wiejskie raczej biedne. Piękna natura i wspaniałe wyroby z wełny.

Dodał(a):
Elżbieta z Warszawy, 16.03.2018

5.6/6 Ocena ogólna o Peru

Pogoda w Peru

W Peru panuje klimat równikowy, który jest szczególnie wilgotny w obszarze Amazonii. Nieco bardziej sucho jest w Andach oraz na wybrzeżu, a pogoda różni się w zależności od wyróżnianych krain geograficznych: wybrzeża (costa), gór (sierra) i dżungli (selva). Najwyższe temperatury występują w Amazonii – średnio przez cały rok ok. 30°C. Na wybrzeżu i w sercu Paru termometry wskazują od 19 do 30°C latem oraz ok. 15-20°C zimą.

Jezioro Titicaca: co warto o nim wiedzieć

Na pograniczu Peru i Boliwii, w sercu wysokich Andów leży Titicaca, czyli najwyżej położone żeglowne jezioro świata. Według starodawnych inkaskich wierzeń to właśnie tu narodziło się słońce. Obserwując jak o świcie wznosi się ono nad taflą jeziora, nie trudno uwierzyć, że Inkowie akurat tu dopatrywali się jego początków.

Peru: co warto wiedzieć przed podróżą?

To w Peru koncentrują się największe skarby Ameryki Południowej: Cuzco, Machu Picchu, enigmatyczne rysunki na nizinie Nazca i słynne jezioro Titicaca. To wciąż jednak nie wszystkie powody, dla których warto się tam wybrać. O pozostałych dowiesz się z bloga Rainbow.

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.