wypoczynek

Wczasy w Peru - co musisz wiedzieć?

  • O Peru
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Peru

Peru

Stolica:
Lima
Waluta:
PEN
Powierzchnia:
1 285 216 km2
Liczba ludności:
29 549 517

Wakacje w Peru

Wczasy w kraju Inków – Peru

Kojarzone z Machu Picchu, bogactwa naturalnymi, górami i prastarymi obyczajami, Peru to kraj coraz chętniej wybierany przez turystów, pragnących zarówno odpoczynku z dala od zgiełku, jak i odkrywania dawnych tajemnic. Tysiące lat temu rozwijała się tu bowiem cywilizacja Inków, która do dziś fascynuje wielu przybyszów. Nazywani „dziećmi słońca” pozostawili po sobie spore dziedzictwo, które z biegiem lat niszczało. Zachowane miejsca są z pewnością warte zobaczenia w trakcie wakacji w Peru. A co konkretnie warto odwiedzić?

Wakacje w Peru – główne atrakcje

Najważniejszym punktem wielu wycieczek do Peru jest Cuzco. I nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę piękno tego miejsca. Z jednej strony starożytne mury inkaskie, z drugiej chrześcijańskie katedry i kościoły. Religia była tu od dawna mocno obecna, dlatego też zobaczymy wiele unikalnych reliktów i pamiątek, jak choćby zabytkowy kościół Dominikanów, dawniej Świątynia Słońca, której ściany pokryte były 700 taflami szczerego złota, wysadzanymi drogimi kamieniami szlachetnymi. Do tego sklepiki z rękodzielnictwem i pyszna lokalna kuchnia. Cuzco to z pewnością magiczne miejsce, które należy odwiedzić podczas wczasów w Peru! Nie można nie wspomnieć także o słynnym Machu Picchu. Położone w górach zaginione miasto Inków robi kolosalne wrażenie na wszystkich przybyszach! Miasto zbudowano z białego granitu, z którego pochodzą także słynne na całym świecie schody, liczące 1200 stopni. Do dziś nie wiadomo do końca czym było miasto, do jakich celów miało służyć ani dlaczego je porzucono. Wiadomo natomiast z pewnością, że jest ono wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolejnym miejscem, które trzeba zwiedzić w trakcie wakacji w Peru jest Lima. Stolica kraju położona jest nad Oceanem Spokojnym. Stanowi jednocześnie największy port kraju. Lima oferuje swoim gościom zabytkowe budowle znakomicie wkomponowane w otaczający krajobraz (ocean, ujście Amazonki oraz Andy). Możemy tu także liczyć na bogaty program wydarzeń kulturalnych oraz przepyszne jedzenie serwowane przez lokalne knajpki.

Wczasy w Peru – naturalne piękne krajobrazów

Dziewicze krajobrazy, które coraz rzadziej możemy zobaczyć na co dzień, są w Peru na porządku dziennym. I choć gospodarka kolonialna odcisnęła tu swoje piętno, wciąż znajdziemy w kraju wiele puszczy, skrywających rzeki i jeziora czy porośnięte drzewami zbocza gór. Na szczególną uwagę zasługują jednak Jezioro Titicaca, znajdujące się na wysokości 3821, (którego maksymalne głębokość wynosi aż 304m!) oraz pustynny płaskowyż Nazca z mnóstwem rozległych linii i figur tajemniczego pochodzenia, które najlepiej obserwować z powietrza lub ze szczytu Mirador Observation Tower.

Opinie o Peru

Peru
6.0 /6

Cuda Świata- Macu Picchu, Boliwia Peru

Kraj wielkiej różnorodności i kontrastów. Z wielkiego miasta Limy poprzez surową pustynię nad Pacyfikiem po wysokie Andy, jezioro Titicaca i kulturę Inków w Cusco. Machu Picchu jest zwieńczeniem tego po co jedziemy do Peru.
Dodał(a):
Jolanta, Garwolin, 04.09.2021
5.5 /6

Peru

Ciekawy kraj, niestety bardzo rozległy. Bardzo różne klimaty od slumsów do bogactwa. Niestety też mocno zaniedbany
Dodał(a):
WITOLD STANISLAW, BYDGOSZCZ, 02.10.2021
6.0 /6

CIEKAWY KRAJ

BARDZO ZRÓŻNICOWANY KRAJ POD WZGLĘDEM KULTUROWYM, KRAJOBRAZOWYM, KLIMATYCZNYM ,WARTY POLECENIA ,KULTURY PREINKASKA I INKASKA -CIEKAWE, ZAAWANSOWANIE TECHNOLOGICZNE BYŁO W WIELU ASPEKTACH ZDECYDOWANIE WIĘKSZE NIŻ NASZE EUROPEJSKIE W ODPOWIEDNICH CZASACH,SZKODA ŻE KONKWISTADORZY TAK WIELE ZNISZCZYLI I WYKRADLI
Dodał(a):
Agnieszka, Krzyszkowo, 07.03.2020
5.5 /6

Peru

Przepiękny kraj. Pełen zieleni, niesamowitych widoków i kolorów ! Rodzynką tego kraju jest Machu Picchu. Żeby tam dostać się najpierw jechaliśmy przez godzinę pociągiem, potem 20 minut autobusem. Wejście było trudne, ale nikt nie goni, i można sobie odpoczywać. Muszą być wygodne buty, bo są śliskie kamienie. Pogoda bardzo zmienna i duża wilgotność. Trzeba mieć ze sobą ponczo przeciwdeszczowe i lekką kurtkę.
Dodał(a):
K +V Warszawa, 25.02.2020
5.5 /6

Warto

Warto przede wszystkim dla niesamowitych i niepowtarzalnych zabytków kultur prekolumbijskich. Szkoda tylko, że powoli turystyka zaczyna niszczyć obraz kraju - wszędzie stragany i nagabywanie do kupienia.
Dodał(a):
Ola, 17.01.2020
6.0 /6

Peru - wycieczka super

Peru to niesamowity kraj. Nikogo tam trzęsienie ziemi nie dziwi. To nie jest typowo turystyczny kraj, maja mnóstwo dzikich i wietrznych plaż. Różne klimaty i krajobrazy. Ogrom atrakcji. Znajdziemy tam góry, pustynie, zielone ogromne góry, kosmiczne linie, starożytne ruiny. Do zwiedzania super! Polecamy!
Dodał(a):
Kasia&Grzes, WARSZAWA, 07.12.2019
6.0 /6

Peru

"Na szlaku piękna" w Chile, Boliwii oraz Peru to przepiękna wyprawa, będąca spełnieniem podróżniczych marzeń każdego wielbiciela południowoamerykańskich klimatów. Wspaniale dobrana trasa przeplatająca zatłoczone stolice oraz najpiękniejsze cuda natury takie jak Pustynia Atacama, wulkany, gejzery, zaskakujące swoim urokiem bezdroża Boliwii, tajemnicze Andy oraz niezliczone różnokolorowe laguny; umożliwiająca spotkanie w naturalnym habitacie gatunki zwierząt takich jak lamy, alpaki, vicune oraz guanaco. Wyprawa i jej piękno bez wątpienia skłaniają do refleksji nad pięknem natury naszej Planety Ziemi oraz ukazują prawdziwe, toczące się powoli życie ludności Ameryki Południowej.
Dodał(a):
Patrycja i Bartek, 07.12.2019
6.0 /6

Wkrainie Inków

Peru-kraj niezliczonych zabytków z czasów inkaskich z Machu Picchu na czele.Ale też piękna stara stolica Cuzco wraz z zabytkami oraz znakomitym targiem gdzie można spróbować peruwiańskiej kuchni i poczuć klimat życia tamtejszych mieszkańców.
Dodał(a):
Bogusław, KRAKÓW, 17.11.2019
6.0 /6

Peru

Wycieczka do Peru to raczej wyprawa dla lubiących aktywny wypoczynek. Napięty ale bardzo ciekawy program. Gługo trwałe przejazdy.
Dodał(a):
Arkadiusz, KOŹMINEK, 25.09.2019
6.0 /6

Możnaby zwiedzać i miesiąc

Bardzo atrakcyjny turystycznie kraj. Piękna przyroda na wybrzeżu i w Andach. Niesamowite pozostałości kutlur indiańskich (któż nie słyszał o Machu Picchu). Dobrej jakości hotele, pyszna kuchnia. Po powrocie czuję niedosyt i chętnie wybrałabym się jeszcze raz. Nie odwiedzaliśmy dżungli - tam też podobno warto się wybrać.
Dodał(a):
Rodzina 2+2, 22.09.2019
6.0 /6

panstwo przeogromnych kontrastow

piekny, przepiekny kraj ... skomplikowany, zmiksowany, trudny i zaskakujacy ........... ............
Dodał(a):
Ewa, Warszawa, 04.09.2019
5.0 /6

do zwiedzania

super na wycieczkę, do mieszkania nie dla mnie, Lima i Cusco zatłoczone ponad moje normy, dzikie zwierzęta na wyciągniecie ręki
Dodał(a):
Beata, TYCHY, 27.07.2019
6.0 /6

Klimatyczne Peru

Cudowne majestatyczne Cusco, można przenieść się w czasie, niesamowita podróż na Machu Picchu, zakończenie nad oceanem w Limie

Dodał(a):
Bożena, 19.05.2019
6.0 /6

Peru to obowiązkowy punkt do odwiedzenia

Jeśli tworzysz listę miejsc, które chcesz/należy odwiedzić, to nie może na niej zabraknąć Preu. Bogactwo wszelkich doznać jest prawdziwą ucztą dla zmysłów.

Dodał(a):
Katarzyna, Warszawa, 06.05.2019
6.0 /6

Peru

Przeżycie dla osób ciekawych świata i gotowych na trudy. Machu Picchu - niezwykłe, Nazca - nieco rozczarowujące (choć inni uczestnicy oglądali z zadowoleniem). Poza tymi dwoma atrakcjami turystycznymi kraj jest niezwykle różnorodny i posiada bogatą kulturę, w którą warto się zagłębić, aby poczuć, że w życiu jest trochę magii. 

Dodał(a):
Elainezastolat, 14.03.2019
6.0 /6

Peru nie zawodzi

Obawiałam się że Peru jest przereklamowane, ale nie...jak najbardziej warto zobaczyć

Dodał(a):
Anna, 23.05.2018
5.8/6 Ocena ogólna Peru

Pogoda w Peru

W Peru panuje klimat równikowy, który jest szczególnie wilgotny w obszarze Amazonii. Nieco bardziej sucho jest w Andach oraz na wybrzeżu, a pogoda różni się w zależności od wyróżnianych krain geograficznych: wybrzeża (costa), gór (sierra) i dżungli (selva). Najwyższe temperatury występują w Amazonii – średnio przez cały rok ok. 30°C. Na wybrzeżu i w sercu Paru termometry wskazują od 19 do 30°C latem oraz ok. 15-20°C zimą.

Jezioro Titicaca: co warto o nim wiedzieć

Jezioro Titicaca to druga po Machu Picchu atrakcja Peru. Dowiedz się więcej na temat tego położonego na wysokości 3812 m. n.p.m. akwenu.

Peru: co warto wiedzieć przed podróżą?

To w Peru koncentrują się największe skarby Ameryki Południowej: Cuzco, Machu Picchu, enigmatyczne rysunki na nizinie Nazca i słynne jezioro Titicaca. To wciąż jednak nie wszystkie powody, dla których warto się tam wybrać. O pozostałych dowiesz się z bloga Rainbow.