ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon
Lima, 2 osoby, 1 pokój, samolot
Dokąd chcesz jechać?
Lima
Kiedy?
Kiedykolwiek
Ile osób?
2 osoby, 1 pokój
Skąd wyjazd?
Skądkolwiek
Typ Transportu
Samolot

Lima wakacje

Brak wyników

mężczyzna-z-mapą brak-ofert
Dla tak zawężonych kryteriów nie znaleźliśmy oferty. Odznacz najmniej ważne dla Ciebie frazy lub wyszukaj ponownie.
Lima
Samolot
państwo kraj
flaga
Peru
Region: Lima
Waluta: PEN
Powierzchnia: 804 km 2
Liczba ludności: 8,258,847

Miasto królów – Wczasy w Limie

Peruwiańska stolica to jedna z bardziej znanych metropolii Ameryki Łacińskiej. W przeszłości było to miasto królów, a co za tym idzie także przepychu i prosperity. Czasy największej świetności przypadają na okres Francisco Pizarro, kiedy to Lima była jednym z najbogatszych miast kontynentu. Zbudowano wtedy wiele wspaniałych pałaców, parków, ogrodów, pomników czy fontann, z których nie wszystkie przetrwały do dziś. Jednak te, które zachowały swój blask, cieszą oko mieszkańców, jak i turystów, pragnących spędzić w Limie swoje wakacje.

Historia Ameryki Południowej w pigułce – Wakacje w Limie
Starówka Limy, wraz z głównym placem miasta (Plaza Mayor), wpisane została na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To tu, pośród kolonialnej zabudowy, bije serce miasta. Na środku placu znajduje się fontanna z 1650 roku. Wykonana z brązu, zwieńczona jest u góry Aniołem Sławy. Dookoła placu mieszczą się najważniejsze dla stolicy budowle administracyjne: Katedra, Pałac Arcybiskupi, Pałac Gubernatora oraz Ratusz. Na szczególną uwagę zasługuje katedra. Według legendy, miejsce jej budowy wskazał sam Pizarro. W środku świątyni znajdziemy zaś jego szczątki. Równie piękną budowlą jest Pałac Arcybiskupi. Przylegający do katedry z jej lewej strony, zachwyca swą kolonialną architekturą, przykuwając uwagę przede wszystkimi ozdobnymi balkonami, zwanymi miradores. Wczasy w Limie to także okazja, aby udać się do kontrastującego z kolonialną starówką, Miraflores. To nowoczesna, niezwykle modna dzielnica, usytuowana malowniczo na klifie. Znajdziemy tu liczne apartamentowace, ambasady, eleganckie restauracje, jak również Park Kennedy’ego z darmowym wi-fi i mnóstwem kotów.

Uczta na talerzu – Wczasy w Limie
Kolejną rzeczą, która urzeknie Was w Peru jest tutejsza kuchnia. Wakacje w Limie to okazja, aby spróbować Ceviche. To tradycyjne peruwiańskie danie składa się z surowej ryby, ostrych papryczek i cebuli. Wszystko marynowane i podawane z sokiem z limonki, ziemniakami i kukurydzą. Ceviche przyrządzać można zarówno z ryb, jak i ośmiornic czy skorupiaków. Jako że kuchnia peruwiańska lubuje się w owocach morza, musicie również posmakować Corvina (charakterystyczne danie z okoniem) lub Camarones (małże). Wszystko najlepiej spożywać w towarzystwie Pisco Sour – lokalnego specjału alkoholowego (brandy z winogron).

Opinie o Limie:

5.5/6
Ocena ogólna Lima
5.5 / 6
Lima- miasto kontrastów

Miasto w którym można podziwiać stare budowle post kolonialne obok współczesnej zabudowy. Miasto w którym życie ludzi obserwowanych na ulicach oddaje klimat Ameryki Południowej.Dodał(a):
Jolanta, Garwolin, 2021.09.04
5.0 / 6
STOLICA PIĘKNIE ZLOKALIZOWANA NAD OCEANEM

ŁADNE MIASTO POKAZUJĄCE PEŁEN PRZEKRÓJ LUDNOŚCI,ZWŁASZCZA CZĘŚĆ ZWANA MIRAFLORES ,KAMIENISTA PLAŻA I BARDZO SILNE FALE NAD OCEANEM -PRAKTYCZNIE NIE MOŻNA SIĘ KĄPAĆDodał(a):
Agnieszka, Krzyszkowo, 2020.03.07
5.5 / 6
Lima miasto, w którym nigdy nie pada

Miasto przepiękne! Bardzo kolorowe i czyste. Ma piękne wybrzeże z cudownym parkiem. Klimat bardzo wilgotny. I nie było gorąco.Dodał(a):
K +V Warszawa, 2020.02.25
5.5 / 6
Lima

"Na szlaku piękna" w Chile, Boliwii oraz Peru to przepiękna wyprawa, będąca spełnieniem podróżniczych marzeń każdego wielbiciela południowoamerykańskich klimatów. Wspaniale dobrana trasa przeplatająca zatłoczone stolice oraz najpiękniejsze cuda natury takie jak Pustynia Atacama, wulkany, gejzery, zaskakujące swoim urokiem bezdroża Boliwii, tajemnicze Andy oraz niezliczone różnokolorowe laguny; umożliwiająca spotkanie w naturalnym habitacie gatunki zwierząt takich jak lamy, alpaki, vicune oraz guanaco. Wyprawa i jej piękno bez wątpienia skłaniają do refleksji nad pięknem natury naszej Planety Ziemi oraz ukazują prawdziwe, toczące się powoli życie ludności Ameryki Południowej.Dodał(a):
Patrycja i Bartek, 2019.12.07
6.0 / 6
Najładniejsza stolica

<P>Z trzech odwiedzonych stolic Lima była najładniejsza i najbardziej kolonialna.</P>Dodał(a):
Stefan i Ela, 2018.04.27