Wczasy na Machu Picchu - co musisz wiedzieć?

  • O Machu Picchu
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Machu Picchu

Machu Picchu

Stolica:
Peru
Waluta:
PEN
Powierzchnia:
0 km2
Liczba ludności:
0

Jeśli w Ameryce Południowej miałbyś odwiedzić tylko i wyłącznie jedno miejsce, wybór byłby oczywisty: Machu Picchu. Perła kultury inkaskiej, ukryta wysoko w Andach to najbardziej imponująca pozostałość po niezwykłej cywilizacji, która przez wieki rozwijała się na terenie Ameryki Południowej. Do Machu Picchu wycieczka objazdowa dociera z oddalonego o nieco ponad 100 km kolonialnego Cuzco. Teraz wystarczy tylko wspiąć się na górę, by dotrzeć do zupełnie innego, zaginionego świata. Machu Picchu prawdopodobnie było miastem obronnym, stworzonym z niezwykłym rozmysłem. Zachwycają nie tylko ruiny świątyń, ale też niesamowite, wykute ludzką ręką tarasy skalne, na których uprawiane były rośliny. Mówi się również, że miasto było swego rodzaju astronomicznym obserwatorium, na co dowodem ma być kamień Intihuatana, na który podczas równonocy nie pada cień. Chcesz się o tym przekonać na własne oczy? Machu Picchu czeka również na last minute. Zarezerwuj wyprawę już teraz!

Opinie o Machu Picchu

Machu Picchu
6.0 /6

Machu Picchu

Machu Picchu wraz z Ollantaytambo - robi wrażenie. Minus to dużo ludzi. W wrześniu należy się przygotować na możliwość diametralnej zmiany pogody.
Dodał(a):
Arkadiusz, KOŹMINEK, 25.09.2019
6.0 /6

rewelacja

wrażenia niesamowite, tego nie można pominąć, ciekawy jest dojazd pociągiem i busem (tuż nad przepaścią)
Dodał(a):
BEATA, TYCHY, 27.07.2019
6.0 /6

szokujaca budowla

Zaskakujace "pueblo" bedace nowoczesnym centrum turystycznym, miasto inkow zapada w umysl i w serce ...
Dodał(a):
Ewa, Warszawa, 04.09.2019
6.0 /6

Machu Picchu to prawdziwy cud świata

Gdy z mozołem wdrapiesz się na górę, stoisz i nie widzisz nic oprócz mlecznobiałej mgły, masz ochotę krzyczeć ze złości, ale gdy wiatr rozgania mgłę i twoim oczom ukazuje się przecudne "zaginione" miasto krzyk zamienia się w okrzyk radości, bo skrywana przez wieki tajemnica zostaje odsłonięta również dla ciebie. 

Dodał(a):
Katarzyna, Warszawa, 06.05.2019
6.0 /6

Nic dodać nic ująć

Jeden z cudów świata - zarówno w chmurach jak i w słońcu jest niesamowite

Dodał(a):
Para z zachodu Polski, 27.04.2018
6.0 /6

Machu Picchu miejsce magiczne

Punktem kulminacyjnym…istnym creme de la creme wycieczki jest wizyta w Machu Picchu. Zanim tam dotrzemy, czeka nas przejazd pociągiem widokową trasą wśród gór oraz wartko płynącej rzeki Urubamba. W cenie biletu serwowana jest przez obsługę składu kawa, herbata oraz drobna przekąska. Nastepnie trzeba odczekać na wjazd busikiem, ktorego wrapanie się na szczyt także wywołuje przeżycia. Czasem busik jedzie po bardzo stromym ternenie...ale za to z pięknymi widokami. Każdy z uczestników czeka na to wydarzenie, gdy wreszcie stanie twarzą w twarz przed majestatem Machu Picchu.. Nic nie jest w stanie przebić tych bezcennych wrażeń. Żadne słowa nie opiszą piękna tego miejsca, jego tajemniczości, oraz emanującej stąd energii (być może dzięki znajdującemu się tu na Ołtarzu Słońca czakramowi). Miejsce piękne, niebywałe, magiczne. Będąc w Machu poczułem sie jak w Avatarze. Malowniczośc tego miejsca jest bajkowa. Słuchając opowieści pilotki, można liczyć jedynie na oficjalną wiedzę. Fani teorii "nie z tej ziemi" muszą niestety przygotować się we własnym zakresie. Warto zatem posiąć także tą wiedzę, aby bo to niebywale miejsce nastraja do odkrywania tego nie koniecznie widzianego okiem oficjalnej wiedzy. 

Dodał(a):
Rafał Maza (youtube: TravelfanPL), 04.04.2018
6.0 /6

Cud świata

Piękno, tajemnica, urzekające miejsce z gatunku "must-see"

Dodał(a):
Elżbieta z Warszawy, 16.03.2018
6.0/6 Ocena ogólna Machu Picchu

Pogoda w Machu Picchu

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon