Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon

Dokumenty

Oferty

Machu Picchu
Machu Picchu

Peru

Region: Machu Picchu

Waluta: PEN

Wakacje na Machu Picchu

Spektakularne krajobrazy – wakacje na Machu Picchu
Zaliczane do jednego z siedmiu cudów świata, ruiny Machu Picchu, od lat fascynują archeologów, antropologów kultury, historyków, jak i zwykłych turystów, pragnących poznać ten niezwykle tajemniczy ośrodek miejski. Położona na wysokości 2300 m. n.p.m. osada Inków była bowiem przez wiele stuleci ukryta przed światem. Dopiero wyprawa Hirama Binghama w 1911r. przyniosła przełomowe odkrycie. Wakacje w Machu Picchu to najlepsza okazja, aby na własne oczy zobaczyć zachwycające skalne budowle, wzniesione na kilku poziomach. Najwytrwalsi turyści mogą zdobyć szczyt, Wanya Picchu, położony znacznie wyżej niż dawne miasto. Stamtąd oczom ich ukaże się niesamowity widok na ruiny i otaczające Andy.

Odkryj fascynującą historię – wczasy na Machu Picchu
Mimo badań prowadzonych od dziesiątek lat, nadal nie znamy odpowiedzi na wiele pytań związanych z Machu Picchu. Według aktualnego stanu wiedzy, miasto zostało założone w XV wieku, a opuszczone zaledwie sto lat później. Prawdopodobnie liczyło około 1000 mieszkańców, zaś jego władcą był Pachacuti, dziewiąty z kolei król Inków. Jednym z najciekawszych elementów architektonicznych Machu Picchu są schody liczące 1200 stopni. To nimi poruszali się mieszkańcy, aby dostać się do różnych części miasta. W znajdującej się w niższej części miasta świątyni mieszkał władca. Wyższe partie Machu Picchu zarezerwowane zaś były dla kapłanów. Tutaj też znajdowało się obserwatorium, Słoneczna Wieża czy Świątynia Trzech Okien. Według wierzeń Inków słońce było bowiem największym bóstwem.

Średniowieczne Cuzco – wakacje na Machu Picchu
Niemal każda podróż do Machu Picchu wiedzie przez Cuzco. O tym magicznym miejscu można by zresztą napisać równie wiele, co o samej górskiej osadzie. Cuzco również położone jest wysoko w górach. Miasto bowiem leży na wysokości 3326 m n.p.m. Nazwa Cuzco wywodzi się z języka keczua i oznacza Pępek Świata. Miasto to bowiem jest w historii Peru niezwykle ważne. Założone w XII w. było niegdyś stolicą imperium Inków, jak i Peru. Wakacje w Machu Picchu to okazja, aby zatrzymać się na parę dni również w Cuzco i odkryć fascynujące inkaskie dziedzictwo.

Opinie o Machu Picchu:

6/6

Ocena ogólna Machu Picchu

6.0 / 6
Machu Picchu

Musisz to zobaczyć. Jechać do Peru i tego nie zobaczyć na własne oczy - to nie ma sensu. Miejsce jedyne w swoim rodzajuDodał(a):
WITOLD STANISŁAW, BYDGOSZCZ, 2021.10.02
6.0 / 6
Machu Picchu miejsce magiczne

Punktem kulminacyjnym…istnym creme de la creme wycieczki jest wizyta w Machu Picchu. Zanim tam dotrzemy, czeka nas przejazd pociągiem widokową trasą wśród gór oraz wartko płynącej rzeki Urubamba. W cenie biletu serwowana jest przez obsługę składu kawa, herbata oraz drobna przekąska. Nastepnie trzeba odczekać na wjazd busikiem, ktorego wrapanie się na szczyt także wywołuje przeżycia. Czasem busik jedzie po bardzo stromym ternenie...ale za to z pięknymi widokami. Każdy z uczestników czeka na to wydarzenie, gdy wreszcie stanie twarzą w twarz przed majestatem Machu Picchu.. Nic nie jest w stanie przebić tych bezcennych wrażeń. Żadne słowa nie opiszą piękna tego miejsca, jego tajemniczości, oraz emanującej stąd energii (być może dzięki znajdującemu się tu na Ołtarzu Słońca czakramowi). Miejsce piękne, niebywałe, magiczne. Będąc w Machu poczułem sie jak w Avatarze. Malowniczośc tego miejsca jest bajkowa. Słuchając opowieści pilotki, można liczyć jedynie na oficjalną wiedzę. Fani teorii "nie z tej ziemi" muszą niestety przygotować się we własnym zakresie. Warto zatem posiąć także tą wiedzę, aby bo to niebywale miejsce nastraja do odkrywania tego nie koniecznie widzianego okiem oficjalnej wiedzy. Dodał(a):
Rafał TravelfanPL, Inowrocław, 2018.04.04
6.0 / 6
Machu Picchu to prawdziwy cud świata

Gdy z mozołem wdrapiesz się na górę, stoisz i nie widzisz nic oprócz mlecznobiałej mgły, masz ochotę krzyczeć ze złości, ale gdy wiatr rozgania mgłę i twoim oczom ukazuje się przecudne "zaginione" miasto krzyk zamienia się w okrzyk radości, bo skrywana przez wieki tajemnica zostaje odsłonięta również dla ciebie. Dodał(a):
Katarzyna, Warszawa, 2019.05.06
6.0 / 6
Machu Picchu

Machu Picchu wraz z Ollantaytambo - robi wrażenie. Minus to dużo ludzi. W wrześniu należy się przygotować na możliwość diametralnej zmiany pogody.Dodał(a):
Arkadiusz, KOŹMINEK, 2019.09.25
6.0 / 6
rewelacja

wrażenia niesamowite, tego nie można pominąć, ciekawy jest dojazd pociągiem i busem (tuż nad przepaścią)Dodał(a):
Beata, TYCHY, 2019.07.27
6.0 / 6
Cud świata

Piękno, tajemnica, urzekające miejsce z gatunku "must-see"Dodał(a):
Elżbieta z Warszawy, 2018.03.16
6.0 / 6
Machu Picchu

Wspaniałe stanowisko archeologiczne, jedno wielu odkrytych w Peru. Zadziwia rozmiarem, położeniem i specyficznym krajobrazem pomiędzy nagimi szczytami Andów a bezkresną dżunglą.Dodał(a):
Jolanta, Garwolin, 2021.09.04
6.0 / 6
Cud świata -trzeba zobaczyć!

Na Machu Picchu jechaliśmy z hotelu 2h autokarem, następnie 2h specjalnym pociągiem z cateringiem i 0.5h autokarem jazdy pod gór. Wychodzimy z autokaru pod samym wejściem do tego cudu świata, następnie jest mały kawałek pod górę i już jesteśmy na ruinach gdzie spacerujemy ok 4h, co jest naprawdę optymalnym czasem. Było to wspaniałe i niesamowite doświadczenie. Trzeba zobaczyć!Dodał(a):
Kasia&Grzes, WARSZAWA, 2019.12.07
6.0 / 6
szokujaca budowla

Zaskakujace "pueblo" bedace nowoczesnym centrum turystycznym, miasto inkow zapada w umysl i w serce ...Dodał(a):
Ewa, Warszawa, 2019.09.04
6.0 / 6
NIESAMOWITE MIEJSCE

CUDOWNE MIEJSCE -ZARÓWNO LOKALIZACJA,ZACHOWANE RUINY ,DOBRZE OZNAKOWANE PRZEJŚCIA,DUŻO PUNKTÓW WIDOKOWYCHDodał(a):
Agnieszka, Krzyszkowo, 2020.03.07
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem