Plan wycieczki

Dzień 1

Wylot na Phuket: rozpoczęcie azjatyckiej przygody

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Wylot samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym (rejs non stop) na Phuket.

Dzień 2

Podróż na rajskie Wyspy Phi Phi

Przylot na Phuket. Odprawa paszportowa. Z Phuket udamy się promem na Wyspy Phi Phi, uważane za najpiękniejsze wyspy Morza Andamańskiego. Uwaga! Należy przygotować torbę na bagaż podręczny, który zabiorą Państwo ze sobą na wyspę Phi Phi (bagaż główny zostanie przewieziony z Phuket bezpośrednio do Krabi). Na jednej z wysp Phi Phi spędzimy 2 noce (hotel Phi-Phi Natural Resort lub podobny), korzystając z uroków tutejszych plaż. Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 30 km).

Dzień 3

Relax na plaży i odkrywanie tropikalnych wysp

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie i kąpiele. Dla chętnych całodniowa wycieczka łodzią motorową po okolicznych tropikalnych wysepkach. W programie kilka postojów na pływanie i nurkowanie z rurką oraz lekki lunch na jednej z plaż (cena wycieczki wraz z lunchem ok. 3000 THB/os lub ok. 85 USD/os.).

Dzień 4

Z Phi Phi do Krabi: na tropie magicznej Tajlandii

Po śniadaniu wykwaterowanie. Następnie popłyniemy w kierunku Krabi, prowincji w południowej Tajlandii położonej nad Morzem Andamańskim, która od wielu lat przyciąga turystów z całego świata. Wyjątkowy krajobraz Krabi tworzy wybrzeże usiane małymi, urokliwymi wyspami, zadziwiające formacje skalne, jaskinie, wodospady, a przede wszystkim przepiękne białe plaże. Zakwaterowanie w hotelu niedaleko jednej z najpiękniejszych plaż Krabi - Ao Nang. Wieczorem polecamy przejażdżkę tuk-tukiem wzdłuż plaży do centrum turystycznego z licznymi sklepami i restauracjami. (Trasa ok. 30 km).

Dzień 5

Relax na plaży i odkrywanie uroków Krabi

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie i samodzielne odkrywanie uroków okolicy.
- Opcjonalny półdniowy rejs łodzią motorową Four Islands z lunchem (w zależności od liczby osób cena za wycieczkę wynosi od 1300 THB do 1600 THB; min. 15 osób).
- Opcjonalny półdniowy spływ kajakowy po namorzynach z lunchem (min. 10 osób, cena 1500 THB.os.)

Dzień 6

Od Phuket do Wyspy Jamesa Bonda: odkrywanie sekretów Zatoki Phang Nga

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku Phuket. Po drodze odkrywanie uroków Parku Narodowego Phang Nga i Wyspy Jamesa Bonda. Zaczniemy od rejsu po jednej z najpiękniejszych zatok Tajlandii - Phang Nga. Niesamowity krajobraz zatoki tworzą liczne nieduże wysepki pokryte tropikalną roślinnością, ciekawe formacje skalne wyrastające wprost z wody, wapiennie klify oraz jaskinie. Zatrzymamy się również na wyspie Khao Phing Kan, z której roztacza się piękny widok na pobliską Koh Tapoo, znanej obecnie jako Wyspa Jamesa Bonda po tym jak kręcono na niej kilka scen do filmu „Człowiek ze złotym pistoletem”. Po zwiedzaniu dalszy transfer do wybranego hotelu i zakwaterowanie. (Trasa ok. 170 km, w zależności od hotelu).

Dzień 7-8

Czas na relaks na tropikalnej wyspie Phuket

Czas wolny na wypoczynek na wyspie Phuket (wyżywienie - tylko śniadania). Możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.

Dzień 9

Ostatni dzień na Phuket i powrót do Polski

Po śniadaniu:
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu na Phuket - czas wolny na plażowanie, kąpiele morskie i wypoczynek
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko na Phuket i powrót samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym (rejs non stop) do Polski.

Dzień 10-15

Relaks i przygoda na Phuket

Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu na Phuket - wypoczynek w hotelu (wyżywienie: śniadania). Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w wycieczkach fakultatywnych. Do wyboru między innymi zwiedzanie regionu, lekcja gotowania, wizyta w sanktuarium słoni, wyprawa trekkingowa oraz rejs na jedną z okolicznych wysp by wypocząć na rajskiej plaży i pływać z rurką podziwiając rafę koralową.

Dzień 16

Powrót do Polski z rajskiego Phuket

Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu na Phuket - po śniadaniu transfer na lotnisko na Phuket i powrót samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym (rejs non stop) do Polski. Aktualne rozkłady na stronie r.pl/rozklady.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Ze względu na restrykcyjnie egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek
w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.
- W hotelu pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).
- Opłaty za wszystkie wycieczki i atrakcje dodatkowe, pilot wycieczki pobiera w batach tajskich. Podana równowartość w USD jest orientacyjna. Aktualne kursy można sprawdzać np. na stronie www.xe.com.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

w hotelach restauracja, bar i w większości hoteli basen


Zakwaterowanie

Część objezdowa

Hotele dobrej klasy, odpowiadające standardowi ***/**** w ocenie organizatora.

Pokoje: we wszystkich hotelach są wyposażone w TV, klimatyzację, łazienki z WC i często mini bar (dodatkowo płatny). Pokój 3 - osobowy to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa

Zakwaterowanie w wybranym hotelu na Phuket. Opisy poszczególnych hoteli w katalogu.


Wizy

UWAGA! Przy zakładaniu rezerwacji obowiązkowo wpisać dane paszportowe (narodowość, numer i datę ważności paszportu)!

Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich.

Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

W Tajlandii, Laosie, Kambodży, Brunei i Singapurze wwóz oraz używanie e-papierosów, e-shish i nabojów do nich jest zakazany.
Za próbę wwozu oraz używania grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności.

COVID-19

Od 1 października 2022 r. szczepienie nie jest weryfikowane podczas wjazdu.
Test przed przyjazdem nie jest wymagany.
Brak kwarantanny. Od 1 lipca nie jest też wymagana rejestracja w systemie Thailand Pass.
Formularz lokalizacyjny wypełnia się w wersji papierowej, po przylocie.

Świadczenia

Cena  obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie z Polski do Phuket oraz z Phuket do Polski lub  przelot samolotem rejsowym (z przesiadką) na trasie Warszawa - Dubaj (lub Doha) - Warszawa,   transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opłaty lotniskowe, 6 lub 13 rozpoczętych dób hotelowych lub 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg. opisu zakwaterowania, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku, opiekę polskiego rezydenta w Tajlandii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena  nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, lokalnych przewodników, napiwków (kwota ok. 110 USD os. płatna pilotowi imprezy), depozytu w hotelu pobytowym, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Paszport
Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Waluty
Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz w niektórych hotelach. Konieczne jest, żeby banknoty były w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, tzw. seria „kolorowa”. Starsze często nie są przyjmowane lub wymieniane po niższym kursie.


Depozyty w hotelach
Wiele hoteli w Tajlandii pobiera depozyt. Wysokość depozytu uzależniona jest od hotelu, lecz jest to wartość ok. 100-200 USD/pokój/pobyt. O szczegółach dotyczących wysokości depozytów Klienci zostaną poinformowaniu na miejscu.
Informujemy ponadto, że dopuszczalne są następujące formy uiszczenia depozytu:
1 Blokada środków na karcie kredytowej, odblokowanie następuje przy wykwaterowaniu.
2 Płatność kartą płatniczą, środki zwrócone będą przy wykwaterowaniu w gotówce w walucie lokalnej.
3 Płatność gotówką w USD, EUR lub walucie lokalnej, zwrot przy wykwaterowaniu w walucie lokalnej.
 

Uwaga: Zgodnie z przepisami Tajskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego jest bardzo dużo restrykcji obejmujących przeloty czarterowe.

Nie można skorzystać z przelotu powrotnego czarterem LOT-u na trasie z Bangkoku do Warszawy lub z Bangkoku do Katowic oraz z Phuket do Warszawy lub z Phuket do Katowic jeśli nie przyleciało się do Tajlandii czarterem LOT-u z tego samego miasta wylotowego i do tego samego portu docelowego w ramach tego samego sezonu (od listopada do maja).

Nie można wymieszać portu wylotowego przy wylocie Polski z portem docelowym przy locie powrotnym (np. nie można przylecieć na trasie z Warszawy do Phuket i wrócić z Phuket do Katowic).

Nie można wymieszać portu docelowego przy wylocie Polski z portem wylotowym przy locie powrotnym (np. nie można przylecieć na trasie z Warszawy do Bangkoku i wrócić z Phuket do Warszawy).

Nie można wymieszać linii rejsowej przy wylocie z Polski, z linią czarterową LOT-u przy locie powrotnym (np. nie można przylecieć na trasie z Warszawy do Phuket linią rejsową Emirates i wrócić z Phuket do Warszawy czarterem LOT-u).

Można wylecieć i wrócić czarterem LOT-u do tego samego miasta w Polsce, przy wyborze tego samego portu w Tajlandii (np. można przylecieć na trasie z Warszawy do Phuket i wrócić z Phuket do Warszawy).

Można również przylecieć lotem czarterowym do Bangkoku lub Phuket (niezależnie od portu wylotowego) i wrócić lotem rejsowym do Polski (np. można przylecieć czarterem LOT z Katowic do Phuket i wrócić z Bangkoku do Warszawy liną rejsową Emirates).Phuket i nieznane oblicze Tajlandii light

5.6/6 (68 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Phuket i nieznane oblicze Tajlandii light
Bestseller
Galeria (11)
Phuket i nieznane oblicze Tajlandii light
Phuket i nieznane oblicze Tajlandii light
Phuket i nieznane oblicze Tajlandii light
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Tropikalne krajobrazy Krabi • wyspa Phi Phi • wyspa Jamesa Bonda • pobyt w wybranym hotelu na Phuket lub Khao Lak
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena  obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie z Polski do Phuket oraz z Phuket do Polski lub  przelot samolotem rejsowym (z przesiadką) na trasie Warszawa - Dubaj (lub Doha) - Warszawa,   transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opłaty lotniskowe, 6 lub 13 rozpoczętych dób hotelowych lub 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg. opisu zakwaterowania, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku, opiekę polskiego rezydenta w Tajlandii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena  nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, lokalnych przewodników, napiwków (kwota ok. 110 USD os. płatna pilotowi imprezy), depozytu w hotelu pobytowym, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 3 dni.
Zdjęcie Hotelu
5.7/6 (43 opinie)
Best Western Phuket Ocean Resort
Tajlandia: Phuket
Zdjęcie Hotelu
Baan Khaolak Beach Resort
Tajlandia: Khao Lak
Zdjęcie Hotelu
5.7/6 (15 opinii)
Nap Patong
Tajlandia: Phuket
Zdjęcie Hotelu
4.3/6 (2 opinie)
Deevana Patong Resort and Spa
Tajlandia: Phuket

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Best Western Phuket Ocean Resort
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.3
Obsługa hotelowa
6.0
Pilot
5.3
Plaża
5.8
Pokój
6.0
Położenie i okolica
5.3
Program wycieczki
5.4
Rezydent
6.0
Sport i rozrywka
5.0
Transport
5.6
Wyżywienie
5.3
Zakwaterowanie
5.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Agata i Jan, Drawno 10.04.2023
Termin pobytu: marzec 2023

Marzec 2023

Hotele na objeździe bardzo fajne i czyste. Wyżywienie dobre. Na szczególną pochwałę zasługuje opieka rezydentki Oli, która mimo trudności związanych z wykonywaniem zawodu w Tajlandii - dawała radę. Wyspy piękne, morze i plaże wspaniałe. Jesteśmy zadowoleni i polecamy tę wycieczkę.

6.0/6

Katarzyna, Warszawa 30.03.2024
Termin pobytu: luty 2024

Raj w Taj, czyli dobra wycieczka, taka nie za męcząca ;)

Na wycieczkę Phuket i nieznane oblicze Tajlandii light wybraliśmy się w lutym’24 w składzie: dwoje dorosłych i jedna 8-latka. Wybór okazał się trafiony, dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Rzeczywiście light, w sam raz na nasz pierwszy raz poza Europą. Jest apetyt na więcej! Komu polecam? Wszystkim, którzy szukają przyjemnej, niezbyt męczącej trasy, a nie chcą spędzić całego urlopu w jednym miejscu. Komu odradzam? • Osobom źle znoszącym temperatury 35 stopni w cieniu i większą wilgotność powietrza, bez względu na wiek. • Osobom na tyle mało sprawnym fizycznie, że mają kłopot z wejściem po schodach, przejściem z łódki na nabrzeże, przełożeniem nogi przez burtę lub noszeniem własnego bagażu. Wycieczka ma sporo przejazdów promem czy łódką, schody bywają strome, a tragarza z lektyką nie zapewnia się Organizacja wycieczki Zdecydowanie na plus. Transport, meldowanie, wymeldowanie z hoteli – wszystko przebiegało sprawnie, i ku naszemu zaskoczeniu, punktualnie. Spodziewaliśmy się większych opóźnień, chociażby ze względu na korki i azjatycki styl załatwiania spraw:) Oczywiście jakaś przygoda musiała być, bo zaraz po przylocie na Phuket uczestnikom naszej wycieczki udało się wsiąść do złego autobusu. Zanim zagadka się rozwiązała, spędziliśmy godzinę czekając, aż w końcu do nas dołączą brakujące osoby. Chyba tajskie kolorowe naklejeczki* z promów powinny być w użyciu od pierwszej minuty :) *naklejeczki – tajski patent, by pasażerowie promu wysiedli, gdzie trzeba. Każdy przy wejściu na prom jest ometkowany jaskrawą nalepką. Na przystanku obsługa sprawdza, czy gdzieś w kącie nie pozostał osobnik z naklejką, która właśnie powinna opuścić pokład Lot Lot LOT-em: spokojnie, miło i planowo. Dreamliner to jednak spoko sprawa w porównaniu z takim wizzairem. No i bez przesiadki. Jeszcze bardziej spoko. #Porada: nie musicie spłukiwać się na mineralną na lotnisku, załoga ma dość wody, którą można częstować się do woli. Kawą i herbatą też, na darmowe driny nie liczcie. Powtarzam: nie ma darmowych drinów. Hmm, może dopiszę trzeci podpunkt „samolotowi imprezowicze” w sekcji „komu nie polecam”?:) A, jak nie jecie mięsa i macie pecha, to może braknąć dla Was szamy bez mięska. Ot, życie. Pozostaje mieć więcej swojego jedzenia albo nabyć drogą kupna niewyszukane przekąski samolotowe. Wrażenia Po przylocie na Phuket trafiliśmy na jedną noc do hotelu Bella Nara. Bardzo przyjemne miejsce, doskonale zlokalizowane blisko plaży i wszelkich potrzebnych usług, dzięki czemu w oczekiwaniu na zakwaterowanie można było cieszyć się słońcem, wodą i pięknym widokiem. #Porada: filtr 50, optymalnie PA50+, dobrej firmy, kupujemy w Polsce. U nas poszły na 14 dni 2 opakowania po 250 ml, plus dodatkowe małe opakowanie na twarz. W Tajlandii kupicie głównie kremy z filtrem z dodatkowym rozjaśniaczem (jasna skóra=piękna skóra). Smaczna kolacja i wygodny pokój pozwoliły odpocząć. Wprawdzie w naszym pokoju była niesprawna toaleta, ale panowie hydraulicy jakoś sobie z tym poradzili. Ciśnienie w spłuczce to ogólnie nigdzie za dobre nie było… No, ale były spłuczki, to już dobrze;) Kolejnego dnia popłynęliśmy promem na wyspy Phi Phi. Przy Long Beach na widok tej skondensowanej egzotyki z ust całej wycieczki wydarło się zbiorowe Aaaach! . Plaża jak z reklamy Nasz hotel Phi Phi Natural Resort był jednak na drugim krańcu wyspy. Było tam spokojnie, ośrodek jest rozległy i świetnie wkomponowany w przyrodę. Wychodzisz z domku, a tam dżungla. Rewelacja! W centralnej części resortu nie brakuje huśtawek, plecionek itp., żeby każdy mógł zrobić idealną fotkę z raju. Można tez po prostu posiedzieć w basenie z widokiem na Morze Andamańskie. Hotelowe long boaty przewiozą po okolicznych wysepkach lub zakotwiczą na snorkeling (widziałam płaszczkę!). Wieczorem obowiązkowo kolacja i drinki w plażowej knajpce, np. tej, gdzie kurczaki biegają po piasku między stolikami. Taki klimat Na Phi Phi spędziliśmy dwa cudowne dni, i po kolejnej przeprawie promem przybyliśmy do Ao Nang w Krabi. O hotelu Deevana Plaza Krabi nie ma się co rozpisywać – duży, dotarcie do pokoju to niezły labirynt, basen robi dziwne wrażenie pływania między czyimś pokojem a restauracją. Na plaży w Ao Nang po południu można już tylko spacerować, bo jest odpływ, taki, że w morze można iść i iść - i dalej po kolana. Za to wieczorem…o, wieczorem to inna bajka, bo nocny market działa pełną parą i tam to się dzieje! Punkt obowiązkowy. Ostatni dzień wycieczki to sporo przejazdów, aby dotrzeć na wyspę Jamesa Bonda i strzelić pamiątkową fotkę. Tam każdy facet jest Bondem, a każda dziewczyna - dziewczyną Bonda. W programie jest też wioska muzułmańska na wodzie (dla nas był to najsłabszy punkt), i potem rozjazd do hoteli. Ogólnie dość męczący dzień, ale po relaksie na Phi Phi – do przeżycia. My udaliśmy się do The Nature na Phuket – hotel recenzujemy osobno.
Pokaż więcej opinii (66)

Tajlandia - Filmowy świat Rainbow

The best of Phuket - najlepsze miejsca na Phuket

The best of Phuket - najlepsze miejsca na Phuket

Tajlandia, Phuket - Rejs po raju: Wyspy Phi Phi

Tajlandia, Phuket - Rejs po raju: Wyspy Phi Phi

Tajlandia - Phuket - Sanktuarium Słoni

Tajlandia - Phuket - Sanktuarium Słoni

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem