Plan wycieczki

Dzień 1

Przelot i pierwsza noc w okolicach Lizbony

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Lot do Portugalii możliwy z przesiadką w jednym z portów europejskich. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.
Po przylocie transfer do hotelu w okolicach Lizbony. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Lizbony późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.

Dzień 2
Dzień 2

Sintra i Cascais: romantyzm i urok portugalskiej riviera

Po śniadaniu przejazd do Sintry - miasta zwanego portugalską Arkadią, gdzie królowie Portugalii wypoczywali w swoich imponujących pałacach. Zobaczymy Palacio Nacional - położony w samym sercu Sintry Pałac Narodowy jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Portugalii. Jego charakterystyczne kominy widnieją na większości pocztówek z Sintry, a sam pałac kryje we wnętrzach wiele pięknych i cennych przedmiotów oraz dekoracji. W przeszłości był on najczęściej wybieraną siedzibą królewską w Portugalii i pozostawał w nieustannym użyciu od XV wieku do upadku monarchii w 1910 roku. W czasie wolnym będzie okazja pospacerować po urokliwych uliczkach miasta oraz spróbować miejscowych specjałów np. ciastek serowych queijadas. Przejazd na Cabo da Roca - przylądek skały - najbardziej na zachód wysunięty punkt kontynentalnej Europy, a następnie panoramiczny przejazd wzdłuż wybrzeża do Cascais, jednego z kurortów lizbońskich. Czas na chwilę relaksu na miejskiej plaży lub spacer po wąskich uliczkach miasta. Zachęcamy do spróbowania słynnych sardinhas grelhadas - grillowanych sardynek, z których słynie Cascais. Przejazd na kolację i nocleg do hotelu w okolicach Lizbony. (Trasa ok.360 km.). Wieczorem dla chętnych i płatny dodatkowo wieczór fado (ok. 55 Eur/os).
 

Dzień 3
Dzień 3

Lizbona: miasto odkrywców i pomników UNESCO

Po śniadaniu przejazd w kierunku Lizbony i zwiedzanie stolicy Portugalii Zobaczymy dzielnicę Baixa i misterną konstrukcję windy św. Justyny, słynny deptak Rua Augusta, katedrę oraz zamek św. Jerzego. W programie także dzielnica Alfama z jednym z najpiękniejszych punktów widokowych Lizbony. W czasie wolnym - okazja do spróbowania portugalskich przysmaków, np. słynnego bacalhau (dorsza). Kolejnym punktem programu będzie dzielnica Belem: klasztor Hieronimitów (UNESCO), wieża Belem, róża wiatrów oraz pomnik odkryć geograficznych upamiętniających sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gama oraz Ferdynanda Magellana. Ostatnim punktem programu będą tereny wystawowe Expo’98, szczególnie polecamy wspaniałe oceanarium Pavilhao dos Oceanos, kompleks 5 ogromnych akwariów eksponujących faunę i florę morską: od ławic sardynek po rekiny, pingwiny i koralowce. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Lizbony. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 4
Dzień 4

Portugalskie uroki: Obidos, Coimbra i Aveiro

Po śniadaniu pojedziemy do Obidos - „miasta królowych” z imponującym zamkiem zaliczanym do siedmiu cudów Portugalii. Jest to otoczone średniowiecznymi murami obronnymi urokliwe miasteczko, z krętymi uliczkami i bielonymi kamienicami, sklepami z ceramiką oraz pamiątkami, niewielkimi restauracjami serwującymi lokalny likier wiśniowy - ginja. Obecnie w zamku znajduje się hotel historyczny Pousada Castelo Óbidos, z pokojami nazwanymi imionami królów i królowych, którzy tu niegdyś mieszkali. Kolejnym punktem będzie Coimbra i zwiedzanie tego słynnego ośrodka akademickiego położonego nad rzeką Mondego. Po południu udamy się do Aveiro - miasta nazywanego często „portugalską Wenecją” ze względu na lagunę oraz kanały, które nadają Aveiro szczególny charakter. Rejs kanałami Aveiro na kolorowych łodziach moliceiros. Następnie przejazd do hotelu na kolację i nocleg

Dzień 5
Dzień 5

Szlakiem zabytków Północnej Portugalii: Viana do Castelo, Guimarães i Braga

Po śniadaniu przejazd do Viana do Castelo - miasta, którego kręte uliczki oraz zaciszne place przenoszą w czasy średniowiecza: Praca da Republica - główny plac miasta z XVI-wieczną fontanną , dom słynnego żeglarza Joao Velho, renesansową kamienicę - Misericordia oraz inne średniowieczne budowle miejskie. Panorama miasta i ujścia rzeki Limy do Oceanu Atlantyckiego ze wzgórza św. Łucji. Następnie udamy się do Bom Jesus do Monte - sanktuarium słynącego z pięknych barokowych schodów poświęconych Pięciu Zmysłom i Trzem Cnotom Głównym. Przejazd do Bragi nazywanej portugalskim Rzymem. Spacer po mieście: najstarsza katedra w Portugalii, ogród św. Barbary przy Pałacu Biskupim oraz główny plac miasta Praca da Republica, gdzie liczne restauracyjki zachęcają do spróbowania specjałów północnej Portugalii. Ostatnim punktem programu będzie Guimaraes - miasto uważane za kolebkę Portugalii. Historyczna starówka Guimaraes została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO: średniowieczne kamienice, masywne mury Castelo de Guimaraes, pałac hrabiów Braganca (ostatniej dynastii panującej w Portugalii) oraz główny plac miasta - Largo da Oliveira. Powrót do hotelu w okolicach Porto/Bragi na kolację i nocleg. (Trasa ok. 220 km).

Dzień 6
Dzień 6

Kultura i wino Porto oraz gotycka majestatyczność Alcobaça

Po śniadaniu spacer po Porto, podczas którego zobaczymy: Torre Dos Clerigos - najwyższa wieża w mieście, Avenida Dos Aliados z ratuszem i pomnikiem króla Piotra IV, stacja Sao Bento zdobiona obrazami wykonanymi z azulejos. Spacer zakończymy w Cais da Ribeira – w najbardziej gwarnym miejscu Porto wpisanym na Listę UNESCO. Kolejnym punktem będzie wizyta w bodedze podczas której poznamy proces produkcji wina porto, czas na degustację. Następnie rejs po rzece Douro, podczas którego będziemy podziwiać konstrukcję sześciu mostów łączących brzegi Porto i Vila Nova de Gaia oraz wspaniałą panoramę miasta. Następnie przyjedziemy do Alcobaca, gdzie znajduje się opactwo Cystersów, przykład doskonałej w formie, gotyckiej architektury cysterskiej. Warte zobaczenia są grobowce króla Piotra I i jego tragicznie zmarłej kochanki Ines de Castro, Sala Królów, kuchnie czy krużganki. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Fatimy. (Trasa ok. 220 km).

Dzień 7
Dzień 7

Sanktuarium w Fatimie i tajemniczy klasztor w Tomar

Po śniadaniu czas wolny w Fatimie na wizytę w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, w której ołtarz przedstawia scenę objawienia trójce dzieci: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. Uwaga! Do bazyliki nie wolno wchodzić w kapeluszach, szortach itp. - konieczne są skromne stroje. Dla chętnych wycieczka do miasteczka Tomar znanego przede wszystkim z wspaniale zachowanego zespołu klasztornego Convento de Cristo, portugalskiej siedziby Templariuszy i Zakonu Chrystusowego (UNESCO), (ok. 30 EUR/os i ewentualnie bilet wstępu ok. 6 EUR). Po południu powrót na południe Portugalii. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w Lizbonie. (Trasa ok. 370 km).
 

Dzień 8

Koniec podróży i powrót do domu.

Śniadanie i wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Lot do Polski możliwy z przesiadką w jednym z portów europejskich.W przypadku porannego wylotu do Polski nie ma śniadania.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
- W hotelach w Lizbonie przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny - ok. 2 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).
- W hotelach w Porto, przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny - ok. 2 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).
 

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

na miejscu w hotelu restauracja i bar

Wyżywienie

śniadania kontynentalne i serwowane obiadokolacje

Zakwaterowanie

Hotele *** - położone poza zwiedzanymi miastami.

Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, (przy czym 3 - osobowe to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką), wszystkie z łazienkami i wc, często z telefonem i klimatyzacją.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym (możliwa przesiadka w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, podatku turystycznego w hotelach w Lizbonie (ok 2 EUR/os/dzień) oraz w Porto (ok 2 EUR/os/dzień) , w Bradze (ok 2 EUR) i w rejonie Algarve (ok 2 EUR/os/dzień), dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, napiwków dla kierowców, systemu Tour Guide - ok. 210 EUR/os, płatne u pilota na miejscu. W tej kwocie nie są zawarte wycieczki lokalne (ceny podane są w programie imprezy).

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Portugalia od deski do deski

5.3/6 (437 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Portugalia od deski do deski
Bestseller
Galeria (22)
Portugalia od deski do deski
Portugalia od deski do deski
Portugalia od deski do deski
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Lizbona - miasto markiza Pombala • klasztory UNESCO - Hieronimitów, Alcobaca i Batalha • średniowieczne Guimaraes • piękne plaże Nazare i Cascais • Aveiro - portugalska Wenecja • fatimskie sanktuarium • winne Porto • królewska Sintra
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym (możliwa przesiadka w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, podatku turystycznego w hotelach w Lizbonie (ok 2 EUR/os/dzień) oraz w Porto (ok 2 EUR/os/dzień) , w Bradze (ok 2 EUR) i w rejonie Algarve (ok 2 EUR/os/dzień), dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, napiwków dla kierowców, systemu Tour Guide - ok. 210 EUR/os, płatne u pilota na miejscu. W tej kwocie nie są zawarte wycieczki lokalne (ceny podane są w programie imprezy).

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę4 996
Razem
9 992 zł
Zaliczka 10% 990 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.0
Pilot
5.5
Program wycieczki
5.4
Transport
5.5
Wyżywienie
4.6
Zakwaterowanie
4.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Monika, Jastrzębie-Zdrój 08.08.2019

Rewelacja!

Wycieczka spełniła moje oczekiwania.

6.0/6

OlaS 26.09.2016
Termin pobytu: październik 2016

Szczerze polecam!

Właśnie wróciłam z wyjazdu "Portugalia od deski do deski". Było cudownie. Nie mam zastrzeżeń. Szczerze polecam.
Pokaż więcej opinii (435)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem