Poznaj nieznane

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
5.0 /6 ( 26 opinii ) -45% 100%
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport
Tirana - albańska metropolia • bunkart * kolejka na Dajti • Kruje – albański Kraków • Girokaster i Berat - miasta-muzea • Butrint - to , co najpiękniejsze ze starożytności • Durres i Saranda – albańskie kurorty • Permet – żródła termalne • bajeczne plaże i malownicze klify • perły UNESCO

Terminy i ceny wycieczki 18

1 934 zł
( za osobę / 8 dni )
2 617 zł
( za osobę / 8 dni + 7 dni wypoczynek )

Data wyjazdu: 30.05.2018

Kalkuluj cenę

Hotele podczas wypoczynku 4

4.5 /6 (16 opinii)
Adriatik II
Albania
All inclusive
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
0 zł / za osobę 7 dni

5.2 /6 (14 opinii)
Villa Palma
Albania
All inclusive
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
+141 zł / za osobę 7 dni

Monaco
Albania
All inclusive
SZCZEGÓŁY HOTELU
+212 zł / za osobę 7 dni

Plan wycieczki

Dzień 1

Przylot. Transfer do hotelu. Kolacja.

Dzień 2

Śniadanie. Od stolicy rozpoczniemy odkrywanie niesłychanie różnorodnych obliczy ciągle bardzo  tajemniczego i fascynującego kraju, jakim jest Albania, który do początku lat 90tych był właściwe odcięty od świata. Tirana – tętniąca życiem, skutecznie próbuje nadrobić stracony czas. Rytm ulicy miesza się z rytmem codzienności, do życia leniwie budzą się uliczne biznesy, a mieszkańcy Tirany w swoich mercedesach, ulubionej tutaj marce samochodów, niespiesznie wyruszają do codziennych obowiązków. Mijając wypełnione po brzegi kawiarnie odkrywamy symbole miasta – zabytkowy meczet, odnowione centrum, stalowo-szklaną piramidę, czy najstarszą wieżę zegarową. Następnie przenosimy się w czasie do okresu dyktatury Envera Hodży, której dzieje zgłębiamy w najbardziej tajemniczym z kilkuset tysięcy albańskich bunkrów, niedawno odkrytym i udostępnionym publicznie schronie atomowym okrutnego satrapy. Spod ziemi rytm miasta uniesie nas w niebo, gdzie kolejką gondolową udamy się na górę Dajti – panoramiczny punkt stolicy, skąd rozpościera się widok na orient i okcydent. Z tego miejsca widać najlepiej jakim zlepkiem kultur, tradycji i stylów jest współczesna Tirana. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele **/ *** (7 noclegów)
Pokoje: funkcjonalnie wyposażone pokoje 2 osobowe z możliwością dostawki, wszystkie z łazienkami i w większości z TV.
Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację.
Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje Naszym zdaniem: świetna lokalizacja hoteli w Albanii daje doskonałe miejsce wypadowe na wycieczki, a jednocześnie możliwość relaksu po zwiedzaniu. Kategoria lokalna: **/***
Wizy
Uwaga!!! W przypadku podróży nieletnich do Albanii:
- jeżeli osoba niepełnoletnia podróżuje w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka do Albanii.

- jeżeli nieletni wyjeżdża pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka do Albanii - jeśli osoba niepełnoletnia wybiera się na wycieczkę fakultatywną na Korfu w piśmie notarialnym musi być uwzględniona również Grecja.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Tirany, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż)Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników i obsługi grupy w systemie TGS, dodatkowych posiłków i napojów do obiadokolacji, opłaty klimatycznej (ok 1,5 EUR/dzień/os., dotyczy pierwszego tygodnia pobytu, jak i przedłużenia) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie – ok. 88 EUR (bez opłaty klimatycznej).
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/poznaj-nieznane/zakwaterowanie-alo
 
 
 
5.0 Ocena ogólna tej wycieczki
5.1
Program wycieczki
5.1
Pilot
4.4
Transport
4.7
Zakwaterowanie
4.4
Wyżywienie
4.0
Intensywność programu
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.