Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku, na stanowisku Rainbow, przelot samolotem czarterowym do Banjul. Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do portu i przeprawa promem przez rzekę Gambia do miejscowości Barra. Podczas oczekiwania na przeprawę będziemy mieli pierwszą możliwość obserwacji typowego folkloru afrykańskiego. Prom jest głównym środkiem lokomocji pomiędzy północą a południem, przeprawia się tędy zwierzęta: kozy, wielbłądy, wszelaki drób, ponadto kosze z owocami i mnóstwo innych rzeczy. Warto przyjrzeć się wyprostowanym jak struna kobietom niosącym bagaże na głowach i ich barwnym strojom zwanym bubu. W przypadku utrudnień związanych z niemożnością skorzystania z promu (problemy techniczne bądź trudne warunki pogodowe) udamy się w kierunku Mostu Transgambijskiego w Farafenni mając po drodze możliwość obserwacji codziennego życia gambijskich wsi zamieszkałych przez ludy Mandinka, Serer i Fulani. Przejazd do Senegalu. Po przekroczeniu granicy zatrzymamy się w rezerwacie Fathala, gdzie zaproponujemy wycieczkę fakultatywną, jaką jest niesamowita atrakcja - SPACER Z LWAMI, w cenie około 50€/os. Przejazd do miejscowości położonej w delcie rzeki Saloum. To jeden z najbardziej urokliwych zakątków Senegalu doceniony przez UNESCO. Rzeka Saloum meandruje pośród lasów namorzynowych, które stanowią schronienie dla wielu gatunków ptaków. Po zakwaterowaniu czas wolny na podziwianie uroków okolicy lub wzięcie udziału w wycieczce łodzią po rozlewiskach rzeki. W trakcie postoju przespacerujemy się przez las baobabów, a na koniec obejrzymy niesamowity spektakl z udziałem ptaków. Będzie można podziwiać moment udawania się na spoczynek kormoranów, czapli siwych, czapli nadobnych, czapli rafowych, wężówek, zimorodków, które nadlatują do tzw. ptasiej sypialni. Koszt ok. 25€/os. Następnie kolacja i nocleg. (Trasa ok. 70 km lub 300 km w zależności od wariantu drogi; czas przeprawy promowej jest porównywalny z czasem dojazdu do Mostu Transgambijskiego)

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Saint Louis, dawnej stolicy kraju. Miasto usytuowane w pobliżu granicy z Mauretanią, jest drugą co do wielkości aglomeracją Senegalu. St. Louis, niegdyś centrum osadnictwa francuskiego, pełni obecnie ważną rolę kulturalną. Jest afrykańskim „Nowym Orleanem”, gdzie co roku odbywa się słynny Festival de Jazz Saint - Louis. Kolonialna zabudowa miasta w całości została wpisana na listę UNESCO. Ciekawostką architektoniczną St. Louis jest most, o którym krążą legendy. Jedna z nich mówi, iż został skonstruowany przez samego Gustave’a Eiffel’a, twórcę słynnej Wieży Eiffla w Paryżu. Czy tak było naprawdę ? Dowiemy się o tym podczas przejażdżki dorożkami po mieście. Przejazd do hotelu, obiadokolacja. (Trasa około 280 km)

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Djoudj. To trzeci największy park ornitologiczny na świecie, położony w odległości 60 km od Saint Louis. Królestwo pelikanów, przedstawicieli czaplowatych, kormoranów, ibisów czczonych, długoszponów, rybołowów, bielików afrykańskich i innych spośród prawie 400 gatunków ptaków zamieszkujących ten park. Wycieczka po parku odbywa się łodzią, z której płynąc po jednym z ramion rzeki Senegal będziemy mieli możliwość podziwiania przedstawicieli ptasiego świata. W zależności od stanu wód i związanej z tym migracji zwierząt przewodnik zdecyduje o ew. zmianie Parku Narodowego Djoudj na położony ok. 60 km od Saint Louis, Park Langue de Barberie. Kolacja i nocleg w hotelu w Saint Louis. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd w kierunku Dakaru, stolicy Senegalu. Po drodze zobaczymy liczne baobaby. Te olbrzymie drzewa, swoisty symbol kraju, mają tu szczególne znaczenie, oprócz tego, że wykorzystuje się wszystkie partie tego drzewa (korę, liście, owoce), miejsce, w którym rosną jest jakby magiczne. Po południu dotrzemy do słynnego Różowego Jeziora, które miało identyczne właściwości jak Morze Martwe. Jego zasolenie to 380 g na litr wody, co nie pozwala na normalną kąpiel, pływanie. Barwa jeziora (niegdyś różowo- amarantowa) pochodzi od żyjących w nim mikroorganizmów i jej nasycenie jest zależne od kąta padania promieni słonecznych. Sól z jeziora wydobywa się w ciekawy sposób. Mężczyźni wypływają na środek jeziora nabierając do łódki taką ilość soli aby nie dopełnić łodzi tylko na 1 cm. Na brzegu całe rodziny zajmują się osuszaniem, pakowaniem i wysyłką soli, która zaopatruje prawie całą Afrykę Zachodnią. Jezioro okalają fantastyczne, ogromne wydmy, które w dalszej części przechodzą w szeroką, piaszczystą plażę nad oceanem. W tym miejscu jeszcze niedawno znajdowała się meta słynnego rajdu PARYŻ - DAKAR. Po dotarciu do hotelu położonego w okolicach Lac Rose udamy się na wycieczkę, która będzie stanowiła namiastkę legendarnego rajdu. Wycieczka odbywa się specjalnie przystosowanymi do tego celu pojazdami terenowymi. Trasa będzie wiodła brzegiem Różowego Jeziora, przez wydmy a zakończy się zachodem słońca nad Atlantykiem. Emocje zapewnione. Nocleg w okolicach Lac Rose, zakwaterowanie, obiadokolacja. (Trasa ok. 270 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie Dakaru. Miasto to ciekawie komponuje wpływy kolonialne, rozległe afrykańskie przedmieścia i budowle zupełnie europejskie. Historyczne, kolonialne budynki, muzea czy galerie współgrają tu z kolorowymi, gwarnymi targami pod gołym niebem. Zobaczymy między innymi Pałac Prezydencki, katedrę, Plac Niepodległości. Senegalczycy to naród wyjątkowo gościnny, bardzo miło przyjmujący turystów. Zawsze uśmiechnięci, skorzy do udzielenia rady czy pomocy. Po południu krótka przeprawa promowa na Wyspę Goree. Ta, należąca do światowego dziedzictwa kultury wyspa (lista UNESCO) ze względu na swoją przeszłość jest ważnym miejscem historycznym dla Afrykańczyków. Od XVI do XIX w. wyspa była główną bazą wywozu niewolników na drugą stronę Atlantyku. Wyspa Goree była miejscem milionów ludzkich tragedii, tutaj ich więziono, sprzedawano i ładowano na statki. Obecnie wyspa przyciąga wielu zwiedzających swą unikalną, kolonialną zabudową, pięknymi, pastelowymi barwami odrestaurowanych domów oraz specyficznym klimatem minionej epoki. Na wyspie mieszkają liczni artyści, szczególnie malarze. Czas płynie tutaj leniwie, melancholijnie. Zwiedzimy jeden z Domów Niewolników. Następnie udamy się na spacer na wzgórze, które służyło jako plener podczas kręcenia scen do filmu ”Działa Navarony”. Przeprawa promowa, następnie przejazd promenadą nad oceanem pod pomnik Renesansu Afryki, który w całości odlany jest z brązu a rozmiarami przewyższa Statuę Wolności w Nowym Jorku. Przejazd do hotelu w okolicach Lac Rose, zakwaterowanie, kolacja. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 7

Dzień 7

Wcześnie rano przejazd do Rezerwatu Bandia. Safari specjalnie przystosowanym do tego celu samochodem. Podczas safari będziemy mogli podziwiać między innymi żyrafy, nosorożce białe, zebry, bawoły sawannowe, kilka gatunków antylop, hieny, patasy rude i koczkodany zielone i kilka innych okazów afrykańskiej fauny. Po południu podróż w kierunku granicy z Gambią, przeprawa promowa z Barra do Banjul lub przejazd Mostem i Trasą Transgambijską. Kolacja i nocleg w okolicy Banjul. (Trasa około 230 km lub 450 km.)

Dzień 8

Po śniadaniu zwiedzanie Banjul, stolicy najmniejszego państwa w Afryce. Zobaczymy między innymi Muzeum Etnograficzne w Katchikally razem z rezerwatem krokodyli, kościół św. Marii, Łuk Triumfalny, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto. Będziemy mieli okazję podziwiać miejscowe rękodzielnictwo na tutejszym, wielkim bazarze. Po południu czas wolny na zakupy.
Transfer
- dla Klientów powracających do kraju - na lotnisko, wylot do Polski
- dla Klientów, którzy wybrali dodatkowy tydzień pobytu w Gambii transfer do wybranego hotelu.

Dzień 9

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Dodatkowe informacje

Wyżywienie

w restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić regionalne potrawy

Zakwaterowanie

Hotele turystyczne, w niektórych przypadkach, z uwagi na niewielką bazę hotelową, grupa może być zakwaterowana w sąsiadujących ze sobą obiektach hotelowych.

Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, wc, podstawowe kosmetyki, ręczniki).

Wizy

Zasady sanitarne COVID wjazdu do Gambii:

Brak obostrzeń

 

 

Wizy - informacje dla sprzedawców
W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport.
Mimo zniesienia obowiązku wizowego konieczne jest uzupełnienie danych paszportowych w rezerwacji (numer i data ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych.
Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowe (z możliwością dostawki), 8 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, w tym rejs łodzią w Parku Djoudj, wycieczki samochodami terenowymi wg. programu, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Senegalu i Gambii, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: Lokalne opłaty, w tym bilety wstępu,napiwki płatne pilotowi na miejscu ok. 160 EUR/os. Opłata za ochronę lotniska 40 EUR/os. Prosimy o zabranie ze sobą waluty Euro. Pilot nie może przyjąć płatności w dolarach amerykańskich oraz nie ma możliwości płatności kartą.

Inne

Z uwagi na przewożenie bagaży w bagażniku dachowym sugerujemy spakowanie się w materiałowe walizki, miękkie torby podróżne lub plecaki.

Szczepienia

Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).

Przez wydmy Dakaru
Bestseller
Przez wydmy Dakaru
Przez wydmy Dakaru
Przez wydmy Dakaru
Przez wydmy Dakaru
Przez wydmy Dakaru
Przez wydmy Dakaru
Przez wydmy Dakaru
Przez wydmy Dakaru
Przez wydmy Dakaru
Przez wydmy Dakaru
Przez wydmy Dakaru
Przez wydmy Dakaru
Przez wydmy Dakaru
Przez wydmy Dakaru
Przez wydmy Dakaru
Przez wydmy Dakaru
Przez wydmy Dakaru
Przez wydmy Dakaru
Przez wydmy Dakaru
Przez wydmy Dakaru
Przez wydmy Dakaru
Przez wydmy Dakaru
Przez wydmy Dakaru
Przez wydmy Dakaru
1 / 25

5.1/6 (285 opinii)

Przez wydmy Dakaru

Za osobę5 979
Razem
11 959 zł
Zaliczka 10% 1 190 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowe (z możliwością dostawki), 8 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, w tym rejs łodzią w Parku Djoudj, wycieczki samochodami terenowymi wg. programu, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Senegalu i Gambii, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: Lokalne opłaty, w tym bilety wstępu,napiwki płatne pilotowi na miejscu ok. 160 EUR/os. Opłata za ochronę lotniska 40 EUR/os. Prosimy o zabranie ze sobą waluty Euro. Pilot nie może przyjąć płatności w dolarach amerykańskich oraz nie ma możliwości płatności kartą.

Atuty oferty

Dakar • baobaby, półpustynie i busz • wyspa Goree - klimat minionej epoki • Lake Rose - drugie „Morze Martwe” • jazzowa stolica Afryki - Saint Louis • safari • spacer z lwami • pelikany, flamingi, rzadkie gatunki małp
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
4.7/6 (87 opinii)
Palma Rima Hotel
Gambia: Banjul
Zdjęcie Hotelu
4.3/6 (48 opinii)
Holiday Beach Club
Gambia: Banjul
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (11 opinii)
Lemon Creek
Gambia: Banjul
Zdjęcie Hotelu
Sarges
Gambia

Opinie

Intensywność programu
4.2
Pilot
5.3
Program wycieczki
5.2
Transport
4.8
Wyżywienie
4.4
Zakwaterowanie
4.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Maciej , Gorzów Wielkopolski 05.01.2020

Prawdziwa Afryka

Witam serdecznie. Moje przygody od kilku lat z biurem są bardzo udane, wyjazd przez wydmy Dakaru bardzo udany zwłaszcza Pani Monika, pilotka bardzo podchodzi do tego z sercem, jest wspaniała!!.Prawdziwa Afryka naprawdę z biurem wczowamy się z miejscową ludnością . Program bardzo ciekawy czy w Senegalu, czy też w Gambii wiadomo że to są biedne kraje i nie ma się czego za wiele spodziewać, jak do posiłków czy jakiś sklepów ale jest ok. Ceny tam nie należą do tanich.Objazd bardzo ciekawy zorganizowany super, z pomocą miejscowego pilota który bardzo dużo pomaga. Przejazd busem jest ok . Bardzo ciekawe miejsca tak jak pisze w programie wszystko jest, wycieczki fakultatywne też polecam jedna z nich Kajakiem przez Namozyny, jest niesamowity!!, czy spacer z Lwami jest to cudowne przeżycie.
Pokaż więcej opinii (284)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem