Relaks w Mieście Aniołów

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
Wycieczka samolotem
w świecie gwiazd – Beverly Hills i Hollywood • zachwycające wybrzeże Pacyfiku • Santa Monica z najsłynniejszym molo świata • Los Angeles – z nieznanej strony • wyspa Santa Catalina – miejsce wypoczynku gwiazd dużego ekranu • Santa Barbara – kalifornijska riwiera • wypoczynek na plażach Kalifornii !

Terminy i ceny wycieczki 10

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do USA. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Przylot do Los Angeles. Po wylądowaniu i dopełnieniu formalności przejazd do hotelu w aglomeracji Los Angeles, zakwaterowanie, nocleg. (Tras ok. 30 km).

Dzień 2

Po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie miejsc Los Angeles kojarzonych na całym świecie: dzielnic Hollywood i Beverly Hills. Zatrzymamy się w okolicy Dolby Theatre - miejsca, w którym wręczane są nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, zwane popularnie Oskarami. Tuż obok znajdują się miejsca wcześniejszych gali - Chiński Teatr Graumana i hotel Roosevelt, a wszystko to mieści się wzdłuż Hollywood Walk of Fame. Przejedziemy słynącą z kwitnącego życia nocnego oraz klubów muzycznych Sunset Boulevard, mijając m.in. Viper Room, Whiskey czy Roxy. Dojedziemy w ten sposób do Beverly Hills, gdzie po sfotografowaniu słynnego napisu z nazwą dzielnicy, odbędziemy spacer ulicą Rode Drive. Będąc jednym z największych skupisk luksusowych butików na świecie, ulica stanowi kwintesencję stylu życia najzamożniejszych części aglomeracji Los Angeles. Stamtąd przejedziemy do pobliskiej dzielnicy Westwood, znanej z drogich apartamentowców oraz miniaturowego cmentarza, będącego miejscem spoczynku licznych gwiazd, jak choćby Dean Martin i Marilyn Monroe. Kolejnym punktem programu będzie Santa Monica z jednym z najsłynniejszych molo na świecie. Położone pięknie na skarpie nad Pacyfikiem miasto słynie z całorocznej wakacyjnej atmosfery i szerokich plaż. Odbędziemy spacer na molo, na którym stoi znak symbolicznie kończący historyczną Trasę 66, a chętni będą mieli sposobność skorzystać z atrakcji lunaparku, będącego ikoną Los Angeles. Zobaczymy również Venice - kurort kojarzony kiedyś z artystyczną bohemą, a dziś z położonym na plaży skate parkiem i budkami ratowników, znanymi z serialu „Słoneczny patrol”. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 100 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele ***, a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów); zwykle położone poza centrami miast (8 rozpoczętych dób hotelowych: Los Angeles – 4 noce część objazdowa , Oxnard – 4 noce część wypoczynkowa).
Hotel na wypoczynek (4 noce Oxnard) – Embassy Suites Mandalay Beach by Hilton https://embassysuites3.hilton.com/en/hotels/california/embassy-suites-by-hilton-mandalay-beach-resort-OXNCAES/index.html lub podobny 3*.

Pokoje: 2-osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych ale bez dodatkowego łóżka – pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu „queen”).

Wyżywienie: Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich – słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.
Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja oraz bar.
Wizy
Wiza
  • Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie.O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visaapply.asp
  • W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) - lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie:
    https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#vwp2.ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie:https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA).
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Los Angeles i z Los Angeles do Warszawy (możliwe przesiadki), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach 3* - razem 8 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania (8) ; transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy amerykańskiej (do uzyskania we własnym zakresie); kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp) - ok. 195 USD (płatne na miejscu); przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!
Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Stanach Zjednoczonych! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon