wypoczynek

Wczasy w Rosji - co musisz wiedzieć?

  • O Rosji
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Rosji

Rosja

Stolica:
Moskwa
Waluta:
RUB
Powierzchnia:
17 075 400 km2
Liczba ludności:
144 192 450

Witajcie w największym kraju na świecie – wakacje w Rosji

Ciągnąca się od Bałtyku, aż po Morze Czukockie, Rosja to największy kraj świecie, przekraczający swoją powierzchnią kontynent Europejski czy Australię. Co za tym idzie? Jest to również państwo niezwykle zróżnicowane, zarówno pod względem kulturowym, jak i klimatycznym. Północ kraju to niezwykle surowy klimat polarny, południe zaś to przyjemny podzwrotnikowy klimat Morza Czarnego czy Azowskiego. Pomiędzy nimi roztaczają się zaś tysiące kilometrów stepów, lasów, systemów górskich czy jezior. Wczasy w Rosji mogą być świetną wakacyjną przygodą dla wszystkich wymagających turystów.

Wczasy w Rosji – najważniejsze atrakcje turystyczne
Ogromna Rosja obfituje w równie dużą ilość ciekawych turystycznie miejsc, które ciężko wymienić w jednym artykule. Dlatego też skupimy się wyłącznie na najważniejszych. Wakacje w Rosji to przede wszystkim idealna okazja do zwiedzenia Moskwy. To tu, oraz w Sankt Petersburgu, podejmuje się najważniejsze dla kraju decyzje. Tu też obraca się największymi pieniędzmi. Głównymi atrakcjami stolicy są przede wszystkim Plac Czerwony z Kremlem oraz Cerkwią Wasyla Błogosławionego czy Uniwersytet Łomonosowa, będący pierwowzorem Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wybudowany przez cara Piotra Wielkiego, Piotrograd, a obecnie Sankt Petersburg to tzw. Wenecja Północy. Pełen eleganckich kamienic, pałaców, parków czy fontann jest drugą po Moskwie wizytówką Rosji. Wczasy w Rosji to oczywiście także wyprawy na wschód, do miast takich jak Kazań (stolica Tatarstanu) czy położony na południu Wołgograd.

Wakacje w Rosji – informacje praktyczne
Przed wyjazdem do Rosji należy zaopatrzyć się w wizę turystyczną. Niezbędny też jest zakup ubezpieczenia, bez którego nie otrzyma się wizy. Co ciekawe, pomiędzy Polską a Rosją istnieje umowa gwarantująca wzajemną bezpłatną pomoc medyczną w razie nagłych wypadków i chorób. Mimo to jednak obowiązek ubezpieczeniowy wciąż istnieje. Poza tym przebywając w Rosji powinniśmy mieć paszport stale przy sobie. Pamiętajmy również, iż w kraju tym obowiązuje zakaz spożywania alkoholu i palenia wyrobów tytoniowych w miejscu publicznym. I choć praktyka pokazuje, że nie jest to często przestrzegane przez miejscowych, w żaden sposób nie usprawiedliwia to łamania prawa. Jeśli planujemy przemierzać kraj wszerz, pamiętajmy iż w Rosji panuje aż 9 stref czasowych!
!

Opinie o Rosji

Rosji
6.0 /6

Miasto Gdzi unosi się zapach luksusu

Wybierając Moskwę jako cel swojej podróży tzrzeba przygotować się na szok! To bardzo pozytywnt szok, piekne miasto, wspaniali ludzie. Chce się wracać!
Dodał(a):
Janusz, 09.01.2020
4.0 /6

wycieczka objazdowa

To co było w programie to wszystko ok. czysto i schludnie w hotelu, metrze i na mieście. Trzeba rozważyć zwiedzanie mimo wszystko mauzoleum Lenina jako historyczną osobliwość systemu ale to dotyczy Moskwy. Szkoda ,że przejazd pociągiem nocą.
Dodał(a):
PIOTR JAN, Krajenka, 30.09.2019
6.0 /6

pobyt w Rosji

Ludzie mili. Przyjaźnie nastawieni do Polaków. Zawsze można było liczyć na ich życzliwą pomoc. Nie mieliśmy żadnych incydentów zmuszających nas do kontaktów z służbami.
Dodał(a):
Krystyna, Aleksandrów, 12.09.2019
4.0 /6

Rosja

Czuje się,że jest to potężne państwo.Nie mniej ludzie,których spotykaliśmy w samolocie,na ulicy, w metrze, zmęczeni,zapracowani,ubodzy,często czuć zapach alkoholu.Są uprzejmi,przyjaznie nastawieni do turystów.
Dodał(a):
Bożena, Katowice, 12.09.2019
6.0 /6

zaskakująca Rosja

Rosja zaskakiwała mnie co chwile-ciągle żywym kultem Lenina, wszędobylskimi sierpami i młotami, kiczowatą architekturą, gigantycznym przepychem i jednocześnie bardzo sympatycznymi, pomocnymi Rosjanami, których spotkałam.
Dodał(a):
Olga, Warszawa, 11.09.2019
6.0 /6

Rosja- gorąco polecam

Piękny, fascynujący kraj, który przez nas Polaków, odkrywany jest wielokrotnie na nowo. Bogate dziedzictwo kulturowe i ciekawa historia zachwycą każdego, nawet wytrawnego podróżnika.
Dodał(a):
AGA, 10.09.2019
6.0 /6

JEST CO ZWIEDZAĆ

BARDZO DUŻO ZABYTKÓW , ZADBANYCH, CZYSTY KRAJ , DOBRA KOMUNIKACJA . ELEGANCKIE HOTELE Z B. DOBRYM WYŻYWIENIE, PROGRAM NIE PRZEPEŁNIONY JAK DLA OSOBY W WIEKU OK. 70-TKI.
Dodał(a):
Anna, Wrocław, 02.09.2019
6.0 /6

Super!

Oczywiście mogę oceniać wyłącznie Moskwę i Petersburg, bo tylko tam byłam. Oba miasta bardzo mi się podobały, jestem zachwycona i polecam każdemu!
Dodał(a):
Joanna, Wrocław, 29.08.2019
5.5 /6

Wielkoruskim szlakiem

Zwiedzane miejsca fantastyczne, warto się wybrać. Moskwa piękna, Petersburg fascynujący. Trochę szwankowała organizacja czasu na zwiedzane obiekty.
Dodał(a):
Ewa, Kraków, 23.08.2019
5.0 /6

super

Super !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodał(a):
Paweł Krzysztof, Popielów, 07.08.2019
4.5 /6

Wycieczka do Rosji

Piękny, różnorodny kraj , wydaje się , że tak nam bliski a jakże daleki. Nie znamy go a na prawdę warto Rosję poznać i zadziwić się jej bogactwem i zainteresować się historią.
Dodał(a):
Slawomira, Poznan, 02.08.2019
5.0 /6

Polecam

Kraj pełen kontrastów, miasta bogate na wsi biedniej.

Dodał(a):
Anna w parze l.67-70 wrzesień 2018, 25.09.2018
5.5 /6

Rosja

Monumentalny kraj życzliwi ludzie

Dodał(a):
Galina Jaworska, 25.08.2018
5.5 /6

Rosja

Cudowny kraj pełen kontrastów, polecam gorąco wycieczki do tego kraju

Dodał(a):
Grazyna,, 20.08.2018
5.5 /6

Rosja.

Państwo w Polsce prawie nieznane, niezbyt pochlebnie oceniane pod każdym względem: politycznym, gospodarczym, militarnym itd. Przyjazne dla turystów, dopasowane na każdą kieszeń pod względem bazy hotelowej, gastronomicznej, krajoznawczej, Posiada świetnie rozwiniętą sieć komunikacyjną zarówno krajową jak i międzynarodową. Sklepy bardzo dobrze zaopatrzone nie narzekają na brak klientów. Uwagę przykuwa bardzo zadbana, czysta stolica, która jest wizytówką kraju. Ludność zróżnicowana pod wzgledem kulturowym ze względu na pochodzenie z różnych państw Eurazji - przyjaźnie nastawiona do obcokrajowców. Wielka ilość zabytków, świątyń, ładnych elementów przyrody - jest autem dla odwiedzających Rosję. 

Dodał(a):
Turysta z Ziemi Chełmińskiej., 30.07.2018
6.0 /6

Piękny kraj

Rosja to bardzo piękny kraj posiadający wiele kontrastów. Nie ma co opisywać, najlepiej zobaczyć to na własne oczy!

 

Dodał(a):
Podróżnik, 21.04.2018
5.5/6 Ocena ogólna Rosji

Pogoda w Rosji

Klimat w Rosji jest bardzo zróżnicowany, a pogoda występująca w tym kraju jest zależna od obszaru i ukształtowania terenu. Latem najcieplej jest na południu Niziny Wschodnioeuropejskiej, gdzie temperatura wynosi ok. 25°C. Nieco mniej, bo ok. 15°C termometry wskazują na wschodzie kraju, zaś na północy jedynie 2°C. Zima jest szczególnie mroźna w górnej części Rosji. To właśnie tam temperatura spada do nawet -30°C, a rekordowy wynik wyniósł -67,8°C.

Miasta milionerów i matrioszek. Moskwa i Sankt Petersburg

Puszkin i Dostojewski, doskonały balet na najwyższym poziomie i najpiękniejsze metro, jakie kiedykolwiek widziałam. Trudno mówić zwięźle o dwóch najważniejszych miastach Rosji, zwłaszcza gdy emocje z podróży potęgują przywiezione pamiątki, zdjęcia i wspomnienia.