ikona-burger
napis-rainbow
ikona-Ukrainaikona-telefon
Rosja, 2 osoby, 1 pokój, samolot
Dokąd chcesz jechać?
Rosja
Kiedy?
Kiedykolwiek
Ile osób?
2 osoby, 1 pokój
Skąd wyjazd?
Skądkolwiek
Typ Transportu
Samolot

Rosja wakacje

Brak wyników

mężczyzna-z-mapą brak-ofert
Dla tak zawężonych kryteriów nie znaleźliśmy oferty. Odznacz najmniej ważne dla Ciebie frazy lub wyszukaj ponownie.
Rosja
Samolot
państwo kraj
flaga
Rosja
Stolica: Moskwa
Waluta: RUB
Powierzchnia: 17,075,400 km 2
Liczba ludności: 144,192,450

Witajcie w największym kraju na świecie – wakacje w Rosji

Ciągnąca się od Bałtyku, aż po Morze Czukockie, Rosja to największy kraj świecie, przekraczający swoją powierzchnią kontynent Europejski czy Australię. Co za tym idzie? Jest to również państwo niezwykle zróżnicowane, zarówno pod względem kulturowym, jak i klimatycznym. Północ kraju to niezwykle surowy klimat polarny, południe zaś to przyjemny podzwrotnikowy klimat Morza Czarnego czy Azowskiego. Pomiędzy nimi roztaczają się zaś tysiące kilometrów stepów, lasów, systemów górskich czy jezior. Wczasy w Rosji mogą być świetną wakacyjną przygodą dla wszystkich wymagających turystów.

Wczasy w Rosji – najważniejsze atrakcje turystyczne
Ogromna Rosja obfituje w równie dużą ilość ciekawych turystycznie miejsc, które ciężko wymienić w jednym artykule. Dlatego też skupimy się wyłącznie na najważniejszych. Wakacje w Rosji to przede wszystkim idealna okazja do zwiedzenia Moskwy. To tu, oraz w Sankt Petersburgu, podejmuje się najważniejsze dla kraju decyzje. Tu też obraca się największymi pieniędzmi. Głównymi atrakcjami stolicy są przede wszystkim Plac Czerwony z Kremlem oraz Cerkwią Wasyla Błogosławionego czy Uniwersytet Łomonosowa, będący pierwowzorem Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wybudowany przez cara Piotra Wielkiego, Piotrograd, a obecnie Sankt Petersburg to tzw. Wenecja Północy. Pełen eleganckich kamienic, pałaców, parków czy fontann jest drugą po Moskwie wizytówką Rosji. Wczasy w Rosji to oczywiście także wyprawy na wschód, do miast takich jak Kazań (stolica Tatarstanu) czy położony na południu Wołgograd.

Wakacje w Rosji – informacje praktyczne
Przed wyjazdem do Rosji należy zaopatrzyć się w wizę turystyczną. Niezbędny też jest zakup ubezpieczenia, bez którego nie otrzyma się wizy. Co ciekawe, pomiędzy Polską a Rosją istnieje umowa gwarantująca wzajemną bezpłatną pomoc medyczną w razie nagłych wypadków i chorób. Mimo to jednak obowiązek ubezpieczeniowy wciąż istnieje. Poza tym przebywając w Rosji powinniśmy mieć paszport stale przy sobie. Pamiętajmy również, iż w kraju tym obowiązuje zakaz spożywania alkoholu i palenia wyrobów tytoniowych w miejscu publicznym. I choć praktyka pokazuje, że nie jest to często przestrzegane przez miejscowych, w żaden sposób nie usprawiedliwia to łamania prawa. Jeśli planujemy przemierzać kraj wszerz, pamiętajmy iż w Rosji panuje aż 9 stref czasowych!
!

Najlepsze artykuły o Rosji:

zdjęcie-artykułu
Miasta milionerów i matrioszek. Moskwa i Sankt Petersburg

Puszkin i Dostojewski, doskonały balet na najwyższym poziomie i najpiękniejsze metro, jakie kiedykolwiek widziałam. Trudno mówić zwięźle o dwóch najważniejszych miastach Rosji, zwłaszcza gdy emocje z podróży potęgują przywiezione pamiątki,...

Opinie o Rosji:

5.5/6
Ocena ogólna Rosja
6.0 / 6
Miasto Gdzi unosi się zapach luksusu

Wybierając Moskwę jako cel swojej podróży tzrzeba przygotować się na szok! To bardzo pozytywnt szok, piekne miasto, wspaniali ludzie. Chce się wracać!Dodał(a):
Janusz, 2020.01.09
4.0 / 6
wycieczka objazdowa

To co było w programie to wszystko ok. czysto i schludnie w hotelu, metrze i na mieście. Trzeba rozważyć zwiedzanie mimo wszystko mauzoleum Lenina jako historyczną osobliwość systemu ale to dotyczy Moskwy. Szkoda ,że przejazd pociągiem nocą.Dodał(a):
PIOTR JAN, Krajenka, 2019.09.30
6.0 / 6
pobyt w Rosji

Ludzie mili. Przyjaźnie nastawieni do Polaków. Zawsze można było liczyć na ich życzliwą pomoc. Nie mieliśmy żadnych incydentów zmuszających nas do kontaktów z służbami.Dodał(a):
Krystyna, Aleksandrów, 2019.09.12
4.0 / 6
Rosja

Czuje się,że jest to potężne państwo.Nie mniej ludzie,których spotykaliśmy w samolocie,na ulicy, w metrze, zmęczeni,zapracowani,ubodzy,często czuć zapach alkoholu.Są uprzejmi,przyjaznie nastawieni do turystów.Dodał(a):
Bożena, Katowice, 2019.09.12
6.0 / 6
zaskakująca Rosja

Rosja zaskakiwała mnie co chwile-ciągle żywym kultem Lenina, wszędobylskimi sierpami i młotami, kiczowatą architekturą, gigantycznym przepychem i jednocześnie bardzo sympatycznymi, pomocnymi Rosjanami, których spotkałam.Dodał(a):
Olga, Warszawa, 2019.09.11
6.0 / 6
Rosja- gorąco polecam

Piękny, fascynujący kraj, który przez nas Polaków, odkrywany jest wielokrotnie na nowo. Bogate dziedzictwo kulturowe i ciekawa historia zachwycą każdego, nawet wytrawnego podróżnika.Dodał(a):
AGA, 2019.09.10
6.0 / 6
JEST CO ZWIEDZAĆ

BARDZO DUŻO ZABYTKÓW , ZADBANYCH, CZYSTY KRAJ , DOBRA KOMUNIKACJA . ELEGANCKIE HOTELE Z B. DOBRYM WYŻYWIENIE, PROGRAM NIE PRZEPEŁNIONY JAK DLA OSOBY W WIEKU OK. 70-TKI.Dodał(a):
Anna, Wrocław, 2019.09.02
6.0 / 6
Super!

Oczywiście mogę oceniać wyłącznie Moskwę i Petersburg, bo tylko tam byłam. Oba miasta bardzo mi się podobały, jestem zachwycona i polecam każdemu!Dodał(a):
Joanna, Wrocław, 2019.08.29
5.5 / 6
Wielkoruskim szlakiem

Zwiedzane miejsca fantastyczne, warto się wybrać. Moskwa piękna, Petersburg fascynujący. Trochę szwankowała organizacja czasu na zwiedzane obiekty.Dodał(a):
Ewa, Kraków, 2019.08.23
5.0 / 6
super

Super !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dodał(a):
Paweł Krzysztof, Popielów, 2019.08.07