wypoczynek

Wczasy w Moskwie - co musisz wiedzieć?

  • O Moskwie
  • Opinie
  • Pogoda

Moskwa

Moskwa i wczasy w stolicy Rosji

Moskwa jest największym miastem oraz stolicą potężnej Rosji. Znajduje się w strefie klimatów umiarkowanych, a przez swoją wielkość posiada również kilka stref czasowych. Moskwa na wczasy będzie dobrym pomysłem dla wszystkich tych, którzy chcą poznać potęgę tego nieobliczalnego państwa – mieszka tu ponad 10 milionów mieszkańców, a miasto samo w sobie jest jednym z najszybciej rozwijających się miast na całym świecie. Moskwa posiada bogatą historię oraz całą masę zabytków. To miejsce pełne kontrastów i różnorodności, a także siedziba największych władz w Rosji (Kreml jest miejscem bytowania prezydenta Rosji). Jeżeli jesteś ciekaw, jak wyglądają różne oblicza tego zaskakującego państwa, Moskwa będzie idealnym miejscem na mapie Rosji!

Moskwa to wczasy wśród zabytków i miliarderów
Warto wiedzieć, że w Moskwie wybudowanych jest aż 600 świątyń dla różnych wyznań. Jest więc to ogromne miasto wielowyznaniowe. Moskwa stale się rozwija, pełniąc także największy ośrodek naukowy w Rosji. Co ciekawe, zajmuje obecnie czołowe miejsce jeżeli chodzi o ilość zamieszkujących jedno miasto miliarderów! Oczywiście, można obejrzeć tu wiele różnych zabytków i historycznych miejsc – jak słynny Kreml, Plac Czerwony z Mauzoleum Lenina, Cmentarz Wagańkowski, Patriarsze Prudy czy też Chram W. Błażennovo. Chcesz przekonać się, jak wygląda jeden z najważniejszych ośrodków finansowych świata, pełen zabytków i tajemnic? Koniecznie leć więc do Moskwy na wakacje!

Wakacje w Moskwie nie dla zmarzluchów!
Należy wziąć pod uwagę, że w Moskwie panuje kontynentalny klimat – a więc, zimy są tu szczególnie mroźne i bardzo długie. Jednak już lata – choć krótkie – bywają naprawdę ciepłe. Moskwa na wczasy najlepsza będzie więc w okresie letnim – chociaż, pokryte śniegiem zabytki również robią kolosalne wrażenie. Stolica z zabytkami, jakie zostały wpisane na Listę UNESCO, jest naprawdę warta zobaczenia. Koniecznie musisz też skosztować lokalnej kuchni, która posiada długą tradycję – pierogi, bliny czy pielmieni to obowiązkowe w moskiewskim menu pozycje do spróbowania! Jeżeli chcesz spróbować kuchni rosyjskiej i jednocześnie móc rozkoszować się potęgą rosyjskiego państwa w pełnej okrasie, Moskwa będzie zdecydowanie najlepszym wyborem!

Opinie o Moskwie

Moskwie
4.0 /6

Wielkomiejska

Wrażenie ogólnie rozwijającego się miasta może być mylące, gdyż rzucają się w oczy: przepych zachodnich drogich marek w Galerii GUM, luksusowe marki aut na ulicach, błyszczące złotem i intensywnymi kolorami świeżo odnawiane cerkwie i sobory, nowocześnie przebudowywane parki. Czy tak właśnie jest za tą "fasadą" o tyle trudno powiedzieć, że ludzie są poważni, spieszący się gdzieś i choć uprzejmi, gdy o coś zapytać, to jednak nie skorzy do rozmów i ... smutni.
Dodał(a):
Tarnowianka, 27.07.2019
6.0 /6

różnorodna-kiczowata a jednocześnie stylowa Moskwa

Moskwa zaskoczyła mnie swoją różnorodnością, ogromem (12 milionów mieszkańców na stałe!), tym, ze sąsiaduje w niej niesamowity nowobogacki kicz, a jednocześnie piękne, luksusowe centra handlowe; wielokulturowością, różnorodnością etniczną Rosjan
Dodał(a):
Olga, Warszawa, 11.09.2019
5.5 /6

W Moskwie

Cudowne miasto. Czyste z szerokimi ulicami i chodnikami, metrem - cudownie usprawniającym pokonywanie tego miasta. Metrem, którego stacje są jak muzea. Zabytki porażają, ludzie są mili i przyjaźni, jedzenie smaczne i różnorodne.
Dodał(a):
Slawomira, Poznan, 02.08.2019
6.0 /6

PIĘKNA MOSKWA

POLECAM WSZYSTKIM ZAINTERESOWANYM DO ZWIEDZENIE TEGO MIAST.A. HOTEL GAMMA I POZOSTAŁE 3 TJ. ALFA, BETA PRZYJAZNE DLA PODRÓŻNYCH, DOBRZE GAMMA ZAOPATRZONY W PAMIĄTKI.
Dodał(a):
Anna, Wrocław, 02.09.2019
6.0 /6

Miskwa- ciekawa i różnorodna

Tu nie da się nudzić. Przeszłość miesza się z teraźniejszością tworząc zaskakującą mieszankę, tworzącą mimo wszystko spójną całość. Przepiękna i frapująca.
Dodał(a):
AGA, 10.09.2019
4.0 /6

Moskwa

Nie byłam w Moskwie,a szkoda.Może jeszcze kiedyś się wybiorę.Gdy oglądałam w folderach i czytałam opinie na pewno jest ciekawe i warte zobaczenia.
Dodał(a):
Bożena, Katowice, 12.09.2019
5.0 /6

przelot do Petersburga

Moskwę widziałam tylko przez okno samolotu i witryny terminala lotniskowego. Ale odniosłam wrażenie, że lotnisko jest dobrze zorganizowane.
Dodał(a):
Krystyna, Aleksandrów, 12.09.2019
6.0 /6

Piękne miasto

Miasto, które warto zobaczyć, czyste, zadbane, pełne przepychu i bogactwa. Przydał by się jeszcze jeden dzień na zwiedzanie.
Dodał(a):
Ewa, Kraków, 23.08.2019
5.5 /6

Moskwa

Wielkość miasta robi wrażenie, wspaniałe miejsca , niepowtarzalna atmosfera

Dodał(a):
Galina Jaworska, 25.08.2018
6.0 /6

Moskwa

Moskwa - cudowne miasto, spacer niezapomniany, nocne wycieczki metrem- wrażenia nie do opisania, mili ludzie choć z dystansem, jedzenie pierwsza klasa

Dodał(a):
Grazyna,, 20.08.2018
6.0 /6

Piękne miasto z historią splatającą się z naszą

Chętnie pojadę tam jeszcze raz

 

Dodał(a):
GRAZYNA, ORZESZE, 20.08.2018
6.0 /6

Moskwa.

Wielkie miasto, ogromna metropolia. Czysta, zadbana, bezpieczna stolica. Bardzo dobrze oznakowane drogi, dobre wyjazdówki z miasta połączone z drogami dwupasmowymi.Dużo terenów zielonych: parki, małe lasy, klomby, trawniki. Mieszkańcy bardzo dobrze nastawieni do turysów; chętnie służą radą oraz pomocą. Znakomita sieć metra z interesującymi podziemnymi stacjami. Wszystko jest bardzo duże: domy, budynki użyteczności publicznej, szerokie ulice i chodniki. Duża liczba zabytków, pomników,teatrów, sklepów, wystaw - zachęca do poznawania tej europejskiej stolicy. 

Dodał(a):
Turysta z Ziemi Chełmińskiej., 30.07.2018
6.0 /6

Zakochałam się w Moskwie

Moskwa skradła moje serce

Dodał(a):
Anna, 18.01.2018
5.5/6 Ocena ogólna Moskwie

Pogoda w Moskwie