Plan wycieczki

Dzień 1
Dzień 1

Podróż przez kraje Europy Środkowej

Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Czechy i Węgry. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 670 km).

Dzień 2
Dzień 2

Siedmiogród: pomieszanie historii, kultury i sztuki

Około południa przyjazd do Alba Julia, jednej ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii), słynącej z doskonałych win. Zwiedzanie potężnej cytadeli Alba Carolina oraz katedry, w której pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, który walczył po stronie polskiego króla Władysława III w bitwie z Turkami pod Warną. W centrum założenia miasta znajduje się cerkiew katedralna Świętej Trójcy. Przejazd do Sybinu zwanego miastem artystów, spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place, gdzie znajdują się charakterystyczne dla tego miasta budynki z „oczami” oraz XVI-wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców (według tradycji jeśli ktoś skłamie na moście ten ma się zawalić), słynne Muzeum Brukhentala. Sybin pełnił rolę Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej w 2019 roku. Przejazd na nocleg w hotelu w Sybinie lub okolicach. Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna). (Trasa ok. 100 km)

Dzień 3
Dzień 3

Podążając śladami Drakuli: od monastyru Cozia do Bukaresztu

Po śniadaniu przejazd przez malowniczy wąwóz wzdłuż rzeki Olt w kierunku monastyru Cozia „*” (jeśli czas pozwoli), gdzie obejrzymy bogato zdobioną cerkiew z dobrze zachowanymi freskami z XIV wieku, w której pochowany jest Mircza Stary – dziadek Wlada Palownika. Następnie udamy się do Curtea de Arges „*”, letniej siedziby hospodarów wołoskich, gdzie zobaczymy niezwykły przyklasztorny sobór Mistrza Manole, będący niezwykłą kompilacją architektury włoskiego renesansu z elementami bizantyjskimi i ormiańskimi. Następnie przejazd krętą drogą Karpat Południowych do Jeziora Vidraru, gdzie z tarasu widokowego na zaporze (przy dobrej widoczności) można obejrzeć najwyższy szczyt Rumunii - Moldovenau. Jadąc droga zobaczymy ruiny zamku Wlada Palownika (pierwowzoru postaci słynnego Drakuli) w Poienari. To tu według legendy podczas oblężenia tureckiego, żona hospodara rzuciła się w przepaść, aby nie być wzięta do niewoli. Podobno ta właśnie tragedia przyczyniła się do przemiany nieszczęśliwego Wlada w okrutnego Drakulę. Następnie przejazd do stolicy Rumunii – Bukaresztu, z racji podobieństwa eklektycznej zabudowy i szerokich bulwarów często nazywanego „Paryżem Bałkanów”. Udamy się na Wzgórze Patriarchalne z Cerkwia i Pałacem Patriarchalnym (jeśli czas pozwoli), a także na stare miasto z ruinami XIV-wiecznego dworu hospodarskiego i słynną ulicą Lipscani. Uwaga! Ze względu na wprowadzenie przez władze Bukaresztu zakazu poruszania się autokarów po centrum stolicy, miasto będzie zwiedzane środkami komunikacji miejskiej oraz pieszo. Nocleg w hotelu w okolicach Bukaresztu. Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna) (Trasa ok. 380 km)

Dzień 4
Dzień 4

Bukareszt i Konstanca: od gigantów architektury do morza

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie stolicy. W programie między innymi: Plac Rewolucji, przeogromny Pałac Parlamentu „*” (według Księgi Rekordów Guinnessa najcięższy budynek na świecie i największy budynek administracyjny świata - przykład megalomanii Ceausescu). Przejazd największymi bulwarami miasta. Uwaga! Ze względu na wprowadzenie przez władze Bukaresztu zakazu poruszania się autokarów po centrum stolicy, miasto będzie zwiedzane środkami komunikacji miejskiej oraz pieszo. Następnie udamy się do Konstancy – centrum turystycznego nad Morzem Czarnym. Nocleg w hotelu w okoliach Konstancy lub Mamai. Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna). (Trasa ok. 240 km).

Dzień 5
Dzień 5

Konstanca: orientalne skrzyżowanie kultur nad Morzem Czarnym

Czas na plażowanie nad Morzem Czarnym, a także wspólne zwiedzanie położonego na cyplu konstanckiego starego miasta. Charakteryzuje je rzadka, orientalna mieszanka stylów, gdzie na jednej ulicy, tuż obok siebie, znajdziemy świątynie trzech religii: rzymsko-katolicki kościół, prawosławną cerkiew, żydowską synagogę i muzułmański meczet „*”. Spacer nadmorską promenadą z urzekającym widokiem na port. Powrót na nocleg w okolicach Konstancy lub Mamai. Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna).

Dzień 6
Dzień 6

Relaks i odkrywanie: plażowanie, rejs po Deldzie Dunaju i degustacja rumuńskich win

Czas na plażowanie i wycieczki fakultatywne (dla chętnych): rejs po Delcie Dunaju (około 3 godziny) - Rezerwacie Biosfery na Liście UNESCO (dodatkowo płatne, koszt ok. 70 EUR/os.), lub degustacja wina w Murfatlar - słynnym rumuńskim winiarskim rejonie (dodatkowo płatne ok. 50 EUR/os.). Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna).

Dzień 7
Dzień 7

Sinaia: perła Karpat i królewskie dziedzictwo Rumunii

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Sinaia i zwiedzanie „Perły Karpat” – Zamku Peles „*”, zbudowanego w stylu niemieckiego renesansu oraz pseudo średniowiecznego pałacu Pelisor (oglądany z zewnątrz), zbudowanych przez pierwszego króla Rumunii Karola I. Przejazd na nocleg w hotelu w okolicy Predeal. Wieczorem dla chętnych wyjazd na tradycyjną kolację rumuńską (dodatkowo płatne, cena ok. 65 EUR/os.). (Trasa ok. 390 km) Uwaga: w tym dniu nie ma kolacji w hotelu.

Dzień 8
Dzień 8

Tajemnice zamku Bran oraz urokliwy Braszów

Po śniadaniu zobaczymy położony na przełęczy biały zamek Bran, lepiej znany jako „Zamek Drakuli” „*”(wg legend to tu mieszkał niegdyś „książę ciemności”), choć faktycznie nie mający nic wspólnego z Wladem Palownikiem. Dzień zakończymy w Braszowie, gdzie zwiedzimy saskie, stare miasto, między innymi Plac Sfatului z miejskim ratuszem oraz okolice gotyckiego „Czarnego Kościoła” „*” i budynku starej szkoły z pomnikiem reformatora Johannesa Honterusa. W drodze do bramy Schei zobaczymy najwęższą uliczkę, która za czasów Ceausescu była zamknięta z powodu lęku wodza przed schronieniem się w niej jego przeciwników. U stóp wzgórza zobaczymy dawne umocnienia miasta. Nocleg w hotelu w okolicy Predeal. Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna). (Trasa ok. 140 km)

Dzień 9
Dzień 9

Tajemnice Transylwanii: od Harman do Sighisoary

Po śniadaniu zwiedzimy tradycyjną wieś saskich osadników Harman „*”, w której przeniesiemy się w klimat architektury obronnej XIX wieku. Podziwiać w niej będziemy jedyny w swoim rodzaju warowny kościół zbudowany dla ochrony przed wrogimi najazdami. Przejazd do Sighisoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, w którym według legendy urodził się Wlad Palownik. Spacer po centrum (wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), w którym doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa. W czasie wolnym warto w nim przede wszystkim zobaczyć: Wieżę Zegarową z ciekawym muzeum, Muzeum Tortur, Muzeum Broni Palnej wraz z niewielką ekspozycję poświęconą Drakuli; dom, w którym w 1431 przyszedł na świat Wlad - Drakula lub zadaszone schody wiodące do gotyckiego Bergkirche. W czasie wolnym dla chętnych poczęstunek transylwański (dodatkowo płatny, koszt ok. 45 EUR). Po południu wyjazd do Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację. (Trasa ok. 530 km)

Dzień 10

Powrót do Polski

Przyjazd do Polski w godzinach południowych (Katowice ok. 13:00). (Trasa ok. 640 km)

Uwagi do programu

Uwagi do programu

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Obiekty oznaczone  * są zwiedzane wewnątrz

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

na miejscu restauracja i bar

Wyżywienie

śniadania kontynentalne typu bufet lub zestawy serowane do stolików lub za dopłatą obiadokolacje (6) (zestawy serwowane do stolików)

Zakwaterowanie

Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle na obrzeżach miast lub poza miastem.

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki -w niektórych hotelach dostawka w formie łóżka polowego) z łazienkami, czasami z telefonem i TV. Uwaga! W niektórych hotelach dostawka w formie łóżka polowego!

Wizy

Obywatele polscy mogą uczestniczyć w wycieczce na podstawie dowodu/paszportu z odpowiedniem terminem ważności (6 miesięcy od daty powrotu).

Świadczenia

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania a za dopłatą 6 obiadokolacji (bez kolacji w 7 dniu imprezy), program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System (kwota ok. 197 EUR/os. płatna pilotowi imprezy); zakupu wycieczek fakultatywnych: tradycyjna kolacja rumuńska ok. 65 EUR/os,, poczęstunek transylwański ok. 45 EUR/os; rejs po Delcie Dunaju ok. 70 EUR/os, degustacja wina w Murfatlar ok 50 EUR/os., dodatkowych posiłków, obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Rumunia - szlakiem hrabiego Drakuli nad Morze Czarne

5.0/6 (182 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Rumunia - szlakiem hrabiego Drakuli nad Morze Czarne
Galeria (8)
Rumunia - szlakiem hrabiego Drakuli nad Morze Czarne
Rumunia - szlakiem hrabiego Drakuli nad Morze Czarne
Rumunia - szlakiem hrabiego Drakuli nad Morze Czarne
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Tajemnicza Transylwania • Most Kłamców w Sybinie • zamek Vlada Palownika • zamek Peles • Bukareszt • Sighisoara - miejsce narodzin Drakuli • odpoczynek nad Morzem Czarnym
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania a za dopłatą 6 obiadokolacji (bez kolacji w 7 dniu imprezy), program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System (kwota ok. 197 EUR/os. płatna pilotowi imprezy); zakupu wycieczek fakultatywnych: tradycyjna kolacja rumuńska ok. 65 EUR/os,, poczęstunek transylwański ok. 45 EUR/os; rejs po Delcie Dunaju ok. 70 EUR/os, degustacja wina w Murfatlar ok 50 EUR/os., dodatkowych posiłków, obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły przejazdu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę2 136
Razem
4 273 zł
Zaliczka 20% 850 zł
rezerwujzablokuj bezpłatnie na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.5
Pilot
5.2
Program wycieczki
5.3
Transport
4.9
Wyżywienie
4.5
Zakwaterowanie
4.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Jacek, Wąbrzeźno 17.08.2015

Pobyt w Rumunii

Wybierałem się na wycieczkę z pewną wątpliwością. Wszyscy znajomi pytając gdzie udaję się na wyjazd ze zdziwieniem odpowiadali Rumunia? Teraz po powrocie uważam wyjazd za udany. Kraj z pewnością jeszcze nie doceniany przez turystów. Polecam wszystkim którzy szukają przygód z dala od zgiełku i tłumów. Wyjazd do Rumunii to kolejne udane wakacje z biurem.

6.0/6

Halina 06.08.2016
Termin pobytu: wrzesień 2016

Pod koniec czerwca wyjechałam na w/w wycieczkę, z której jestem bardzo zadowolona. Na sam początek dostałam w Rainbow firmową poduszeczkę do autokaru, która bardzo się przydała w podróży. Pani pilotka Monika zawsze uśmiechnięta i pomocna, pan przewodnik Tomasz (potwierdzam opinię innych) to erudyta opowiadający o Rumunii z zacięciem i polotem. Program również jest zachęcający, można i obejrzeć piękne widoki górskie z jeziorami, i pospacerować spokojnie nad brzegiem Morza Czarnego, i pozwiedzać zamki oraz pałace, i posmakować trochę lokalnych smaczków i życia w stolicy....a także pozać małych kolorowych miasteczek rumuńskich z twierdzami i basztami górującymi nad miasteczkami, gdzie w wakacje na chwilę można odczuć, że zatrzymał się czas. Dzień z Targoviste w planie jest być może trochę monotonny, bo do przejechania jest długa trasa, ale to tam za to właśnie można się zaopatrzyć w tanie i wyśmienite wina! Najlepiej kupić ich więcej, nawet te w niższych cenach są dobre. Dodatkowym plusem tej wycieczki jest równorzędna proporcja cen polskich do rumuńskich, co pozwala na spokojne zamówienie wieczorem piwa w restauracji, bez stresowania się czterokrotną przebitką na euro, na którą jesteśmy skazani w krajach zachodnich. Hotele nie są złe albo są wręcz bardzo przyzwoite, również ten w Mamai jest całkiem zadowalający i nie wiem, na co narzekają ludzie mający na śniadanie do wyboru po pięć wędlin, kilka serów, kilka surowych warzyw, różne omlety, ciepłe mięsa i placuszki warzywne, bo nazwałabym to narzekanie raczej malkontenctwem. Plusem jest także możliwość zjedzenia śniadania na tarasie nad jeziorem z pięknym widokiem. Ponadto do morza pięć minut spacerkieim. Na zwiedzanych trasach nie ma tlumów (może za wyjątkiem zamku Drakuli), nie trzeba przebijać się przez korki, i jest to optymalna opcja dla człowieka, który chce odpocząć psychicznie, nacieszyć się i plażą i górami, i zabytkami, i poznać życie w dużej stolicy..... Ostatni plus: bardzo miłe i zgodne towarzystwo, ale to już oczywiście kwestia szczęścia!
Pokaż więcej opinii (180)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem