Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu linii lotniczej LOT. Przylot do Bukaresztu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: r.pl/rozklady. Przejazd na nocleg i kolację (fakultatywnie) do hotelu w Bukareszcie lub okolicy. Zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Dla chętnych fakultatywny wyjazd na zwiedzanie Muzeum Wsi, które znajduje się w stolicy i jej największego parku - Herastrau (dodatkowo płatny, koszt ok. 10 EUR).

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Bukaresztu, miasta pełnego eklektycznej zabudowy oraz wielkomiejskich, szerokich bulwarów nazywanego niegdyś „Paryżem Bałkanów” lub „Małym Paryżem”. W programie między innymi: Plac Rewolucji (miejsce ucieczki N. Ceausescu z Bukaresztu w 1989 r.), Pałac Parlamentu (przykład megalomanii Nicolae Ceausescu, według Księgi Rekordów Guinnessa najcięższy budynek na świecie i najdroższy budynek administracyjny świata), pompatyczna dzielnica bankowa z przełomu XIX i XX w., Plac Uniwersytecki, stare miasto z ruinami XIV-w. dworu łączonego z postacią hospodara Wlada Palownika czyli legendarnego Drakuli i cerkwią grecką. Przejazd największymi bulwarami miasta. Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w hotelu w Bukareszcie lub okolicy. (Trasa ok. 30 km)

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Transylwanii. Po drodze zatrzymamy się w słynnym klasztorze Cozia, najpiękniejszym obiekcie sakralnym znajdującym się w dolinie rzeki Olt. Wytworna świątynia ufundowana została przez hospodara Mirczę Starego (dziadka Wlada Palownika) i jest miejscem jego pochówku. Dzięki wyjątkowo dobremu zachowaniu detalu kamiennego oraz fresków stanowi prawdziwy skarbiec sztuki średniowiecznej Wołoszczyzny. Dla Rumunów Cozia jest jednym z głównych miejsc pielgrzymkowych. W dalszą drogę udamy się do Sybinu określanego często mianem miasta artystów, a w 2007 r. pełniącego rolę Europejskiej Stolicy Kultury. Spacer po zabytkowym centrum: Plac Duży, Mały i Huet, żelazny Most Kłamców (według tradycji jeśli ktoś skłamie na moście ten ma się zawalić) oraz słynne, charakterystyczne budynki posiadające „oczy”. Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w hotelu w Sybinie lub okolicy. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd słynną Szosą Transfogaraską, która przecina z północy na południe Góry Fogaraskie stanowiące najwyższe pasmo górskie rumuńskich Karpat. Szosa, wędrując pomiędzy dwoma najwyższymi szczytami, Moldovenau i Negoiu, łączy miasta Sybin w Siedmiogrodzie i Pitesti na Wołoszczyźnie. Główną jej atrakcją jest malownicza strona północna, którą udamy się nad znajdujące się na wysokości 2034 m n.p.m. jezioro polodowcowe Balea. Powierzchnia zbiornika wynosi 4,65 ha, a głębokość ok. 11 m. Szosa Transfogaraska została zbudowana w latach 1970-74 za czasów rządów Nicolae Ceausescu, jako jedno z licznych zabezpieczeń militarnych wodza i symbol możliwości technicznych Rumunii. Uwaga: ze względów bezpieczeństwa (warunków pogodowych) droga otwarta jest od połowy czerwca do połowy września, a nawet w tym czasie może być sezonowo zamknięta. Następnie znad jeziora skierujemy się do Braszowa, jednego z głównych miast Siedmiogrodu. Zobaczymy tu saskie centrum miasta: Plac Sfatului z ratuszem miejskim, okolice gotyckiego „Czarnego Kościoła”, pomnik słynnego reformatora Johannesa Honterusa oraz położoną poza obrębem obwarowań miejskich rumuńską dzielnicę Schei Brasovului z charakterystyczną zabudową, budynkiem dawnej szkoły i cerkwią. W okolicach tzw. Bramy Schei zobaczymy najwęższą uliczkę, która za czasów Ceausescu była zamknięta z powodu lęku wodza przed możliwym gromadzeniem się tutaj jego potencjalnych przeciwników. Na wzgórzach obejrzymy pozostałości dawnych umocnień miasta. Wieczorem tradycyjna, rumuńska kolacja dla chętnych (dodatkowo płatna, koszt ok. 25 EUR). Następnie przejazd na nocleg w Predeal (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu, dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji). (Trasa ok. 260 km)

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu udamy się w kierunku miejscowości Prejmer, gdzie zobaczymy wpisaną na Listę UNESCO twierdzę z XV w. wraz z XIII-w. kościołem fortyfikowanym, będące klasycznymi przykładami architektury obronnej Siedmiogrodu stworzonymi przez ludność saską, niegdyś dominującą w tym regionie. Następnie droga zaprowadzi nas do Branu i położonego na przełęczy tzw. "białego zamku", powszechnie znanego jako "Zamek Drakuli". Jego architektura idealnie wpisuje się w legendy o "księciu ciemności", który podobno tu niegdyś mieszkał. Zamek pełnił funkcję letniej rezydencji królowej Rumunii, Marii Saxa-Coburg-Gotha. Następnie odwiedzimy zamek Rasnov, zbudowany w XIII w. przez zakon krzyżacki, przed jego przeprowadzką na tereny Mazowsza i Prus. Obiekt wielokrotnie fortyfikowany w kolejnych wiekach zmieniony został w unikalną konstrukcję określaną mianem zamku chłopskiego. Następnie powrót na nocleg i kolację (fakultatywnie) w Predeal. (Trasa ok. 130 km)

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do miejscowości Sinaia, gdzie znajduje się słynny zamek Peles, XIX-w. rezydencja pierwszej rumuńskiej pary królewskiej - Karola I i Elżbiety zu Wied. Obiekt łączący w sobie niemiecką estetykę i włoską elegancję określany jest często mianem „Perły Karpat”. Następnie udamy się do wsi Snagov, gdzie będziemy mogli odwiedzić XV-w. klasztor na wyspie - domniemane miejsce pochówku Wlada Palownika, władcy Wołoszczyzny będącego pierwowzorem legendarnego Drakuli. Następnie udamy się do Bukaresztu, aby kontynuować jego zwiedzanie. Na naszej trasie znajdą się również: reprezentacyjny szpital Coltea, rosyjska cerkiew studencka oraz monumentalna świątynia Sfantul Gheorghe Nou, którą ufundowała Domnica Maria - wdowa po wybitnym mężu stanu i ekscentrycznym miłośniku sztuk - hospodarze Konstantynie Brancoveanu. Czas wolny w centrum Bukaresztu, a dla chętnych fakultatywny wyjazd na zwiedzanie Wiosennego Pałacu – prywatnej rezydencji Nicolae Ceausescu (dodatkowo płatny, koszt ok. 20 EUR). Następnie przejazd na nocleg i kolację (fakultatywnie) do hotelu w Bukareszcie lub okolicy. (Trasa ok. 210 km)

Dzień 7

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku lotniska w Bukareszcie, powrót do Polski.

Uwagi do programu

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

W hotelu restauracja i bar.

Wyżywienie

Śniadania kontynentalne typu bufet lub za dopłatą 4 obiadokolacje (bufet lub zestawy serwowane do stolików).

Wizy

Obywatele polscy mogą uczestniczyć w wycieczce na podstawie dowodu/paszportu z odpowiedniem terminem ważności (6 miesięcy od daty powrotu).

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym LOT do Rumunii (Bukareszt), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (6 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 125 EUR; imprez fakultatywnych: zwiedzanie Muzeum Wsi i parku Herastrau ok. 10 EUR, tradycyjna, rumuńska kolacja ok. 25 EUR, zwiedzanie Pałacu Wiosennego Ceausescu ok. 20 EUR, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Rumunia - Tajemnicza Transylwania

4.9/6 (5 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Rumunia - Tajemnicza Transylwania
Galeria (11)
Rumunia - Tajemnicza Transylwania
Rumunia - Tajemnicza Transylwania
Rumunia - Tajemnicza Transylwania
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym LOT do Rumunii (Bukareszt), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (6 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 125 EUR; imprez fakultatywnych: zwiedzanie Muzeum Wsi i parku Herastrau ok. 10 EUR, tradycyjna, rumuńska kolacja ok. 25 EUR, zwiedzanie Pałacu Wiosennego Ceausescu ok. 20 EUR, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Opinie klientów

Intensywność programu
3.3
Pilot
5.2
Program wycieczki
4.6
Transport
5.0
Wyżywienie
4.0
Zakwaterowanie
4.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Rafał, Warszawa 24.08.2016

Bardzo dobra.

swietny przewodnik, ciekawe miejsca, świetna organizacja

5.0/6

Gosia 10.10.2016

Pięknie

Rumunia ma dużo do zaoferowania - piękne krajobrazy, ciekawą historię i dobre jedzenie.
Pokaż więcej opinii (3)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem