Plan wycieczki

Dzień 1

Wylot na Phuket: podróż do egzotycznego raju

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Wylot samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym (rejs non stop) na Phuket.

Dzień 2

Przyjazd i aklimatyzacja na Phuket

Przylot na Phuket. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja w hotelu.

Dzień 3

Podróż do serca Tajlandii: Bangkok

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie, a następnie przejazd na lotnisko i przelot do Bangkoku. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Wieczorem kolacja.

Dzień 4

Odkryj uroki Bangkoku: od Pałacu Królewskiego do tajemniczych kanałów miasta

Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Bangkoku: Świątynia Złotego Buddy, rynek kwiatowy w Chinatown, Pałac Królewski, na terenie którego znajduje się również Wat Phra Kaeo - świątynia gdzie przechowywany jest najsłynniejszy tajski posąg Buddy - niewielki Budda Szmaragdowy. Po zwiedzaniu lunch. Po południu wycieczka po Klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. Wieczorem dla chętnych kolacja z pokazem artystycznym (dodatkowo płatny ok. 2000 THB/os lub ok. 65 USD/os). Nocleg w hotelu.

Dzień 5

Tajlandia: pływający targ i cudowne wodospady Erawan

Śniadanie w hotelu i wyjazd na pływający targ w Damnoen Saduak. Następnie przejazd do Parku Narodowego Erawan. Przy wejściu do parku znajduje się kilka małych restauracji gdzie można spróbować tajskiej kuchni – płatne we własnym zakresie. W Erewan zobaczymy jedne z najpiękniejszych wodospadów w Tajlandii (dodatkową atrakcją będzie możliwość kąpieli w wodospadach). Nocleg i kolacja w hotelu w pobliżu Kanchanaburi. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 6

Doświadczenie słoniowej ochrony i odkrywanie Hua Hin

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd z hotelu. Następnie przejedziemy do jednego z ośrodków zajmujących się opieką nad słoniami, które wcześniej były wykorzystywane do pracy lub w przemyśle turystycznym. Obecnie wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej powstaje coraz więcej schronisk dla tych zwierząt gdzie nie są one zmuszane do wożenia turystów ani do cyrkowych „występów”. W zamian gościom proponuje się udział w karmieniu słoni, pomoc w kąpieli, wspólny spacer i inne atrakcje które nie wymagają tresury zwierząt. Często schronienie w takich miejscach znajdują też inne zwierzęta potrzebujące pomocy. W trakcie wycieczki lekki obiad. Około południa wyjazd w kierunku nadmorskiego miasteczka Hua Hin. Po drodze krótka wizyta w Khao Wang - pałacu Ramy IV. Na wzgórze pałacowe wjedziemy kolejką linową. Nocleg i kolacja w hotelu nad morzem w okolicach Pranburi lub Hua Hin. (Trasa ok. 270 km).

Dzień 7

Khao Sam Roi Yot: bulwar uciekinierów przyrody

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do jednego z najpiękniejszych parków przyrodniczych w Tajlandii - Khao Sam Roi Yot. Jego nazwa oznacza „Górę o trzystu wzgórzach”, odnosząc się do położenia na setkach gór piaskowych. Jest to raj dla entuzjastów przyrody, gdzie pośród wzgórz rozciągają się wielkie połacie bujnej roślinności, skrywające wiele rzadkich gatunków zwierząt. Największą atrakcją Parku jest malownicza jaskinia Phraya Nakhon, w której znajduje się królewski pawilon. W trakcie zwiedzanie lunch. Następnie kontynuujemy podróż w kierunku miasta Chumphon. Po drodze odwiedzimy plantacje kauczuku oraz ananasów. Nocleg i kolacja w hotelu nad morzem w Chumphon. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 8

W sercu dżungli: Park Narodowy Khao Sok

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Parku Narodowego Khao Sok. Znajdziemy się sercu tajskiej dżungli, strzeżonej niegdyś przez tygrysy, lamparty, niedźwiedzie malajskie, gibony, makaki i wiele innych gatunków zwierząt. Wybierzemy się w rejs po jeziorze Cheow Lan, by z poziomu łódki mieć możliwość podziwiać wapienne góry wystrzelone pionowo w górę, których wysokość sięga niejednokrotnie 1000 metrów. W trakcie zwiedzanie lunch. Nocleg w jednym z hoteli znajdujących się na skraju parku. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 9

Między przygodą a relaksem: rafting i plaże Krabi

Po śniadaniu czas wolny lub dla chętnych wypad na ekscytującą przygodę- rafting, czyli spływ pontonami w dół górskiej rzeki, który dostarczy niezapomnianych przeżyć! W czasie spływu będzie można zażyć kąpieli. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwa wykwalifikowany instruktor, więc można podziwiać tropikalną florę, ciągnącą się wzdłuż brzegów rzeki. Po pełnym wrażeń spływie przewidziany jest poczęstunek, a następnie powrót do hotelu (rafting z posiłkiem dodatkowo płatne ok. 2200 THB/os lub ok.; 65 USD/os). Po południu wyjazd w kierunku Krabi, prowincji w południowej Tajlandii położonej nad Morzem Andamańskim, która od wielu lat przyciąga turystów z całego świata. W trakcie przejazdu lunch w lokalnej restauracji. Następnie udamy się w dalszą drogę. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu niedaleko jednej z najpiękniejszych plaż Krabi - Ao Nang. Wieczorem polecamy przejażdżkę tuk-tukiem wzdłuż plaży do centrum turystycznego z licznymi sklepami i restauracjami. (Trasa ok. 190 km).

Dzień 10

Relaks na plaży i odkrywanie uroków Krabi

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie i samodzielne odkrywanie uroków okolicy. Wyjątkowy krajobraz Krabi tworzy wybrzeże usiane małymi, urokliwymi wyspami, zadziwiające formacje skalne, jaskinie, wodospady, a przede wszystkim przepiękne białe plaże. Możliwość skorzystania z wycieczki kajakowej w lasy namorzynowe (dodatkowo płatna ok. 1800 THB/os lub ok. 55 USD/os). Nocleg w hotelu.

Dzień 11

Wyspy Phi Phi: raj na Morzu Andamańskim

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Z Krabi udamy się promem na Wyspy Phi Phi, uważane za najpiękniejsze wyspy Morza Andamańskiego.
Uwaga! Należy przygotować torbę na bagaż podręczny, który zabiorą Państwo ze sobą na wyspę Phi Phi (bagaż główny zostanie przewieziony z Krabi bezpośrednio do Khao Lak). Na jednej z wysp Phi Phi spędzimy 2 noce, korzystając z uroków tutejszych plaż. Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 30 km).

Dzień 12

Odkrywanie tropikalnych wysepek Tajlandii

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie i kąpiele. Dla chętnych całodniowa wycieczka łodzią motorową po okolicznych tropikalnych wysepkach. W programie kilka postojów na pływanie i nurkowanie z rurką oraz lekki lunch na jednej z plaż (cena wycieczki wraz z lunchem ok. 3000 THB/os lub ok. 85 USD/os.).

Dzień 13

Kulinarna podróż do Tajlandii: z Phi Phi na Phuket

Po śniadaniu wykwaterowanie i przeprawa promowa z wyspy Phi Phi na Phuket. Następnie w ramach lunchu udamy się na lekcję gotowania kuchni tajskiej. Pod okiem doświadczonych kucharzy będzie można pobudzić swoją kulinarną kreatywność, poznać świat egzotycznych smaków i skosztować zdrowego tajskiego jedzenia. Po południu transfer do wybranego hotelu w regionie Khao Lak i zakwaterowanie. (Trasa ok. 110 km, w zależności od hotelu)

Dzień 14-15

Khao Lak: wypoczynek czy aktywność w tropikalnym raju?

Czas wolny na wypoczynek w regionie Khao Lak (wyżywienie - tylko śniadania)
lub możliwość wzięcia udziału w wycieczkach fakultatywnych. Proponujemy Państwu dwie opcje (w przypadku konieczności podziału grupy możliwy serwis w j. angielskim):
1.Odkrywanie uroków Parku Narodowego Phang Nga i Wyspy Jamesa Bonda. Zaczniemy od rejsu po jednej z najpiękniejszych zatok Tajlandii - Phang Nga. Niesamowity krajobraz zatoki tworzą liczne nieduże wysepki pokryte tropikalną roślinnością, ciekawe formacje skalne wyrastające wprost z wody, wapiennie klify oraz jaskinie. Zatrzymamy się również na wyspie Khao Phing Kan, z której roztacza się piękny widok na pobliską Koh Tapoo, znanej obecnie jako Wyspa Jamesa Bonda po tym jak kręcono na niej kilka scen do filmu „Człowiek ze złotym pistoletem”. Cena z obiadem ok. 3200 THB/os (ok.; 95 USD/os).
2 Rajskie Wyspy Similan
Jednodniowa wycieczka łodzią motorową na najpiękniejsze tajskie wysepki z przerwą na nurkowanie w Parku Narodowym - Similan National Marine Park. W cenę wycieczki wliczona jest opłata za bilet wstępu do parku, lunch z napojami i owocami, sprzęt do nurkowania. Cena ok. 4200 THB/os (ok. 120 USD/os).

Dzień 16

Powrót do Polski samolotem czarterowym

Po śniadaniu transfer na lotnisko na Phuket i powrót samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym (rejs non stop) do Polski. Aktualne rozkłady na stronie r.pl/rozklady.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Ze względu na restrykcyjnie egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek
w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.
- W hotelu pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).
- Opłaty za wszystkie wycieczki i atrakcje dodatkowe, pilot wycieczki pobiera w batach tajskich. Podana równowartość w USD jest orientacyjna. Aktualne kursy można sprawdzać np. na stronie www.xe.com.

Dodatkowe informacje

Wizy

Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich.


Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.


Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

W Tajlandii, Laosie, Kambodży, Brunei i Singapurze wwóz oraz używanie e-papierosów, e-shish i nabojów do nich jest zakazany.
Za próbę wwozu oraz używania grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności.

COVID-19

Od 1 października 2022 r. szczepienie nie jest weryfikowane podczas wjazdu.
Test przed przyjazdem nie jest wymagany.
Brak kwarantanny. Od 1 lipca nie jest też wymagana rejestracja w systemie Thailand Pass.
Formularz lokalizacyjny wypełnia się w wersji papierowej, po przylocie.

 

Świadczenia

Cena  obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie z Polski do Phuket oraz z Phuket do Polski, przelot lokalnymi liniami na trasie Phuket - Bangkok, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tajlandii, wyżywienie jak w programie (14 śniadań, 5 lunchy/obiadów + 1 w formie lekcji gotowania, 6 kolacji), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena  nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, lokalnych przewodników, napiwków (kwota ok. 240 USD/os. płatna pilotowi imprezy), depozytu w hotelu pobytowym, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Paszport
Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Waluty
Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz w niektórych hotelach. Konieczne jest, żeby banknoty były w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, tzw. seria „kolorowa”. Starsze często nie są przyjmowane lub wymieniane po niższym kursie.

Depozyty w hotelach
Wiele hoteli w Tajlandii pobiera depozyt. Wysokość depozytu uzależniona jest od hotelu, lecz jest to wartość ok. 100-200 USD/pokój/pobyt. O szczegółach dotyczących wysokości depozytów Klienci zostaną poinformowaniu na miejscu.
Informujemy ponadto, że dopuszczalne są następujące formy uiszczenia depozytu:
1 Blokada środków na karcie kredytowej, odblokowanie następuje przy wykwaterowaniu.
2 Płatność kartą płatniczą, środki zwrócone będą przy wykwaterowaniu w gotówce w walucie lokalnej.
3 Płatność gotówką w USD, EUR lub walucie lokalnej, zwrot przy wykwaterowaniu w walucie lokalnej.

 

Uwaga: Zgodnie z przepisami Tajskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego jest bardzo dużo restrykcji obejmujących przeloty czarterowe.

Nie można skorzystać z przelotu powrotnego czarterem LOT-u na trasie z Bangkoku do Warszawy lub z Bangkoku do Katowic oraz z Phuket do Warszawy lub z Phuket do Katowic jeśli nie przyleciało się do Tajlandii czarterem LOT-u z tego samego miasta wylotowego i do tego samego portu docelowego w ramach tego samego sezonu (od listopada do maja).

Nie można wymieszać portu wylotowego przy wylocie Polski z portem docelowym przy locie powrotnym (np. nie można przylecieć na trasie z Warszawy do Phuket i wrócić z Phuket do Katowic).

Nie można wymieszać portu docelowego przy wylocie Polski z portem wylotowym przy locie powrotnym (np. nie można przylecieć na trasie z Warszawy do Bangkoku i wrócić z Phuket do Warszawy).

Nie można wymieszać linii rejsowej przy wylocie z Polski, z linią czarterową LOT-u przy locie powrotnym (np. nie można przylecieć na trasie z Warszawy do Phuket linią rejsową Emirates i wrócić z Phuket do Warszawy czarterem LOT-u).

Można wylecieć i wrócić czarterem LOT-u do tego samego miasta w Polsce, przy wyborze tego samego portu w Tajlandii (np. można przylecieć na trasie z Warszawy do Phuket i wrócić z Phuket do Warszawy).

Można również przylecieć lotem czarterowym do Bangkoku lub Phuket (niezależnie od portu wylotowego) i wrócić lotem rejsowym do Polski (np. można przylecieć czarterem LOT z Katowic do Phuket i wrócić z Bangkoku do Warszawy liną rejsową Emirates).


Sekretne plaże Tajlandii z Phuket

Udostępnij
Dodaj do schowka
Sekretne plaże Tajlandii z Phuket
Galeria (12)
Sekretne plaże Tajlandii z Phuket
Sekretne plaże Tajlandii z Phuket
Sekretne plaże Tajlandii z Phuket
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Bangkok i Szmaragdowy Budda • wodospady Erawan • sanktuarium słoni • rafting • tropikalne krajobrazy Krabi • wyspa Phi Phi • lekcja gotowania • pobyt w wybranym hotelu na Khao Lak • wyspa Jamesa Bonda • rajskie Similany
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena  obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie z Polski do Phuket oraz z Phuket do Polski, przelot lokalnymi liniami na trasie Phuket - Bangkok, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tajlandii, wyżywienie jak w programie (14 śniadań, 5 lunchy/obiadów + 1 w formie lekcji gotowania, 6 kolacji), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena  nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, lokalnych przewodników, napiwków (kwota ok. 240 USD/os. płatna pilotowi imprezy), depozytu w hotelu pobytowym, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 3 dni.
Zdjęcie Hotelu
5.7/6 (43 opinie)
Best Western Phuket Ocean Resort
Tajlandia: Phuket
Zdjęcie Hotelu
5.7/6 (15 opinii)
Nap Patong
Tajlandia: Phuket
Zdjęcie Hotelu
4.3/6 (2 opinie)
Deevana Patong Resort and Spa
Tajlandia: Phuket
Zdjęcie Hotelu
5.7/6 (39 opinii)
Best Western Premier Bangtao Beach Resort & Spa
Tajlandia: Phuket

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Best Western Phuket Ocean Resort
trwa wczytywanie

Tajlandia - Filmowy świat Rainbow

The best of Phuket - najlepsze miejsca na Phuket

The best of Phuket - najlepsze miejsca na Phuket

Tajlandia, Phuket - Rejs po raju: Wyspy Phi Phi

Tajlandia, Phuket - Rejs po raju: Wyspy Phi Phi

Tajlandia - Phuket - Sanktuarium Słoni

Tajlandia - Phuket - Sanktuarium Słoni

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem