Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Wylot samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym (rejs non stop) do Bangkoku.

Dzień 2

Przylot do Bangkoku. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja w hotelu.

Dzień 3

Dzień 3

Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Bangkoku: Świątynia Złotego Buddy, rynek kwiatowy w Chinatown, Pałac Królewski, na terenie którego znajduje się również Wat Phra Kaeo - świątynia gdzie przechowywany jest najsłynniejszy tajski posąg Buddy - niewielki Budda Szmaragdowy. Po zwiedzaniu lunch. Po południu wycieczka po Klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. Wieczorem dla chętnych rejs statkiem po Menamie z kolacją w formie bogatego bufetu (dodatkowo płatny ok. 2000 THB/os lub ok. 65 USD/os). Nocleg w hotelu.

Dzień 4

Dzień 4

Śniadanie w hotelu i wyjazd na pływający targ w Damnoen Saduak. Następnie przejazd do Parku Narodowego Erawan. Przy wejściu do parku znajduje się kilka małych restauracji gdzie można spróbować tajskiej kuchni – płatne we własnym zakresie. W Erewan zobaczymy jedne z najpiękniejszych wodospadów w Tajlandii (dodatkową atrakcją będzie możliwość kąpieli w wodospadach). Nocleg i kolacja w hotelu w pobliżu Kanchanaburi. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd z hotelu. Następnie przejedziemy do jednego z ośrodków zajmujących się opieką nad słoniami, które wcześniej były wykorzystywane do pracy lub w przemyśle turystycznym. Obecnie wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej powstaje coraz więcej schronisk dla tych zwierząt gdzie nie są one zmuszane do wożenia turystów ani do cyrkowych „występów”. W zamian gościom proponuje się udział w karmieniu słoni, pomoc w kąpieli, wspólny spacer i inne atrakcje które nie wymagają tresury zwierząt. Często schronienie w takich miejscach znajdują też inne zwierzęta potrzebujące pomocy. W trakcie wycieczki lekki obiad. Około południa wyjazd w kierunku nadmorskiego miasteczka Hua Hin. Po drodze krótka wizyta w Khao Wang - pałacu Ramy IV. Na wzgórze pałacowe wjedziemy kolejką linową. Nocleg i kolacja w hotelu nad morzem w okolicach Pranburi lub Hua Hin. (Trasa ok. 270 km).

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do jednego z najpiękniejszych parków przyrodniczych w Tajlandii - Khao Sam Roi Yot. Jego nazwa oznacza „Górę o trzystu wzgórzach”, odnosząc się do położenia na setkach gór piaskowych. Jest to raj dla entuzjastów przyrody, gdzie pośród wzgórz rozciągają się wielkie połacie bujnej roślinności, skrywające wiele rzadkich gatunków zwierząt. Największą atrakcją Parku jest malownicza jaskinia Phraya Nakhon, w której znajduje się królewski pawilon. W trakcie zwiedzanie lunch. Następnie kontynuujemy podróż w kierunku miasta Chumphon. Po drodze odwiedzimy plantacje kauczuku oraz ananasów. Nocleg i kolacja w hotelu nad morzem w Chumphon. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Parku Narodowego Khao Sok. Znajdziemy się sercu tajskiej dżungli, strzeżonej niegdyś przez tygrysy, lamparty, niedźwiedzie malajskie, gibony, makaki i wiele innych gatunków zwierząt. Wybierzemy się w rejs po jeziorze Cheow Lan, by z poziomu łódki mieć możliwość podziwiać wapienne góry wystrzelone pionowo w górę, których wysokość sięga niejednokrotnie 1000 metrów. W trakcie zwiedzanie lunch. Nocleg w jednym z hoteli znajdujących się na skraju parku. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu czas wolny lub dla chętnych wypad na ekscytującą przygodę- rafting, czyli spływ pontonami w dół górskiej rzeki, który dostarczy niezapomnianych przeżyć! W czasie spływu będzie można zażyć kąpieli. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwa wykwalifikowany instruktor, więc można podziwiać tropikalną florę, ciągnącą się wzdłuż brzegów rzeki. Po pełnym wrażeń spływie przewidziany jest poczęstunek, a następnie powrót do hotelu (rafting z posiłkiem dodatkowo płatne ok. 2200 THB/os lub ok. 65 USD/os). Po południu wyjazd w kierunku Krabi, prowincji w południowej Tajlandii położonej nad Morzem Andamańskim, która od wielu lat przyciąga turystów z całego świata. W trakcie przejazdu lunch w lokalnej restauracji. Następnie udamy się w dalszą drogę. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu niedaleko jednej z najpiękniejszych plaż Krabi - Ao Nang. Wieczorem polecamy przejażdżkę tuk-tukiem wzdłuż plaży do centrum turystycznego z licznymi sklepami i restauracjami. (Trasa ok. 190 km).

Dzień 9

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie i samodzielne odkrywanie uroków okolicy. Wyjątkowy krajobraz Krabi tworzy wybrzeże usiane małymi, urokliwymi wyspami, zadziwiające formacje skalne, jaskinie, wodospady, a przede wszystkim przepiękne białe plaże. Możliwość skorzystania z wycieczki kajakowej w lasy namorzynowe (dodatkowo płatna ok. 1800 THB/os lub ok. 55 USD/os). Nocleg w hotelu.

Dzień 10

Dzień 10

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Z Krabi udamy się promem na Wyspy Phi Phi, uważane za najpiękniejsze wyspy Morza Andamańskiego.
Uwaga! Należy przygotować torbę na bagaż podręczny, który zabiorą Państwo ze sobą na wyspę Phi Phi (bagaż główny zostanie przewieziony z Krabi bezpośrednio do Khao Lak). Na jednej z wysp Phi Phi spędzimy 2 noce, korzystając z uroków tutejszych plaż. Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 30 km).

Dzień 11

Dzień 11

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie i kąpiele. Dla chętnych całodniowa wycieczka łodzią motorową po okolicznych tropikalnych wysepkach. W programie kilka postojów na pływanie i nurkowanie z rurką oraz lekki lunch na jednej z plaż (cena wycieczki wraz z lunchem ok. 3000 THB/os lub ok. 85 USD/os.).

Dzień 12

Dzień 12

Po śniadaniu wykwaterowanie i przeprawa promowa z wyspy Phi Phi na Phuket. Następnie w ramach lunchu udamy się na lekcję gotowania kuchni tajskiej. Pod okiem doświadczonych kucharzy będzie można pobudzić swoją kulinarną kreatywność, poznać świat egzotycznych smaków i skosztować zdrowego tajskiego jedzenia. Po południu transfer do wybranego hotelu w regionie Khao Lak lub Phuket i zakwaterowanie. (Trasa ok. 110 km, w zależności od hotelu)

Dzień 13 - 14

Dzień 13 - 14

Czas wolny na wypoczynek w regionie Khao Lak lub Phuket (wyżywienie - zgodnie z opisem hotelu na wypoczynek)
lub możliwość wzięcia udziału w wycieczkach fakultatywnych. Proponujemy Państwu dwie opcje (w przypadku konieczności podziału grupy możliwy serwis w j. angielskim):
1.Odkrywanie uroków Parku Narodowego Phang Nga i Wyspy Jamesa Bonda.
Zaczniemy od rejsu po jednej z najpiękniejszych zatok Tajlandii - Phang Nga. Niesamowity krajobraz zatoki tworzą liczne nieduże wysepki pokryte tropikalną roślinnością, ciekawe formacje skalne wyrastające wprost z wody, wapiennie klify oraz jaskinie. Zatrzymamy się również na wyspie Khao Phing Kan, z której roztacza się piękny widok na pobliską Koh Tapoo, znanej obecnie jako Wyspa Jamesa Bonda po tym jak kręcono na niej kilka scen do filmu „Człowiek ze złotym pistoletem”. W trakcie dnia lunch w cenie. Cena ok. 3400 THB/os (ok. 95 USD/os).
 
2 Rajskie Wyspy Similan.
Jednodniowa wycieczka łodzią motorową na najpiękniejsze tajskie wysepki z przerwą na nurkowanie w Parku Narodowym - Similan National Marine Park. W cenę wycieczki wliczona jest opłata za bilet wstępu do parku, lunch z napojami i owocami, sprzęt do nurkowania. Cena ok. 4200 THB/os (ok. 120 USD/os).

Dzień 15

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie, a następnie przejazd na lotnisko i przelot do Bangkoku. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Wieczorem kolacja.

Dzień 16

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym (rejs non stop) do Polski. Aktualne rozkłady na stronie r.pl/rozklady.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Ze względu na restrykcyjnie egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek
w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.
- W hotelu pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).
- Opłaty za wszystkie wycieczki i atrakcje dodatkowe, pilot wycieczki pobiera w batach tajskich. Podana równowartość w USD jest orientacyjna. Aktualne kursy można sprawdzać np. na stronie www.xe.com.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

w hotelach restauracja, bar i w większości hoteli basen

Zakwaterowanie

Część objezdowa

Hotele dobrej klasy, odpowiadające standardowi ***/**** w ocenie organizatora.

Pokoje: we wszystkich hotelach są wyposażone w TV, klimatyzację, łazienki z WC i często mini bar (dodatkowo płatny). Pokój 3 - osobowy to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa

Zakwaterowanie w wybranym hotelu na Khao Lak. Opisy poszczególnych hoteli w katalogu lub systemie rezerwacyjnym.

Wizy

Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich.

Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacj,e dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

W Tajlandii, Laosie, Kambodży, Brunei i Singapurze wwóz oraz używanie e-papierosów, e-shish i nabojów do nich jest zakazany.
Za próbę wwozu oraz używania grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie z Polski do Bangkoku oraz z Bangkoku do Polski, przelot lokalnymi liniami na trasie Phuket - Bangkok, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tajlandii, wyżywienie jak w programie (14 śniadań, 5 lunchy/obiadów + 1 w formie lekcji gotowania, 6 kolacji), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, opłaty na wynagrodzenie dla lokalnych przewodników, napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie bilety wstępu, przewodnicy, rejsy łodzią i napiwki ok. 240 USD/os, płatne pilotowi na miejscu), depozytu w hotelu pobytowym, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Waluty:
Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz w niektórych hotelach. Konieczne jest, żeby banknoty były w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, tzw. seria „kolorowa”. Starsze często nie są przyjmowane lub wymieniane po niższym kursie.

Depozyty w hotelach
Wiele hoteli w Tajlandii pobiera depozyt. Wysokość depozytu uzależniona jest od hotelu, lecz jest to wartość ok. 100-200 USD/pokój/pobyt. O szczegółach dotyczących wysokości depozytów Klienci zostaną poinformowaniu na miejscu.
Informujemy ponadto, że dopuszczalne są następujące formy uiszczenia depozytu:
1 Blokada środków na karcie kredytowej, odblokowanie następuje przy wykwaterowaniu.
2 Płatność kartą płatniczą, środki zwrócone będą przy wykwaterowaniu w gotówce w walucie lokalnej.
3 Płatność gotówką w USD, EUR lub walucie lokalnej, zwrot przy wykwaterowaniu w walucie lokalnej.

Uwaga: Zgodnie z przepisami Tajskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego jest bardzo dużo restrykcji obejmujących przeloty czarterowe.
Nie można skorzystać z przelotu powrotnego czarterem LOT-u na trasie z Bangkoku do Warszawy lub z Bangkoku do Katowic oraz z Phuket do Warszawy lub z Phuket do Katowic jeśli nie przyleciało się do Tajlandii czarterem LOT-u z tego samego miasta wylotowego i do tego samego portu docelowego w ramach tego samego sezonu (od listopada do maja).

Nie można wymieszać portu wylotowego przy wylocie Polski z portem docelowym przy locie powrotnym (np. nie można przylecieć na trasie z Warszawy do Bangkoku i wrócić z Bangkoku do Katowic).
Nie można wymieszać portu docelowego przy wylocie Polski z portem wylotowym przy locie powrotnym (np. nie można przylecieć na trasie z Warszawy do Bangkoku i wrócić z Phuket do Warszawy).
Nie można wymieszać linii rejsowej przy wylocie z Polski, z linią czarterową LOT-u przy locie powrotnym (np. nie można przylecieć na trasie z Warszawy do Bangkoku linią rejsową Emirates i wrócić z Bangkoku do Warszawy czarterem LOT-u).

Można wylecieć i wrócić czarterem LOT-u do tego samego miasta w Polsce, przy wyborze tego samego portu w Tajlandii (np. można przylecieć na trasie z Warszawy do Bangkoku i wrócić z Bangkoku do Warszawy).
Można również przylecieć lotem czarterowym do Bangkoku lub Phuket (niezależnie od portu wylotowego) i wrócić lotem rejsowym do Polski (np. można przylecieć czarterem LOT z Katowic do Phuket i wrócić z Bangkoku do Warszawy liną rejsową Emirates).

Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
Sekretne plaże Tajlandii
1 / 30

5.5/6 (3 opinie)

Sekretne plaże Tajlandii

Nap Patong
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie z Polski do Bangkoku oraz z Bangkoku do Polski, przelot lokalnymi liniami na trasie Phuket - Bangkok, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tajlandii, wyżywienie jak w programie (14 śniadań, 5 lunchy/obiadów + 1 w formie lekcji gotowania, 6 kolacji), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, opłaty na wynagrodzenie dla lokalnych przewodników, napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie bilety wstępu, przewodnicy, rejsy łodzią i napiwki ok. 240 USD/os, płatne pilotowi na miejscu), depozytu w hotelu pobytowym, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych.

Atuty oferty

Bangkok i Szmaragdowy Budda • wodospady Erawan • sanktuarium słoni • rafting • tropikalne krajobrazy Krabi • wyspa Phi Phi • lekcja gotowania • pobyt w wybranym hotelu na Khao Lak • wyspa Jamesa Bonda • rajskie Similany
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 3 dni.
Zdjęcie Hotelu
5.7/6 (15 opinii)
Nap Patong
Tajlandia: Phuket
Zdjęcie Hotelu
5.6/6 (40 opinii)
The Senses Resort
Tajlandia: Phuket
Zdjęcie Hotelu
Deevana plaza Phuket Patong
Tajlandia: Phuket
Zdjęcie Hotelu
5.1/6 (18 opinii)
Kata Palm Resort & Spa
Tajlandia: Phuket

Opinie

Intensywność programu
5.5
Pilot
6.0
Program wycieczki
5.2
Transport
5.5
Wyżywienie
5.2
Zakwaterowanie
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Anna, Przeczyce 29.02.2024
Termin pobytu: styczeń 2024

Bardzo fajna wycieczka

Wycieczka pełna wrażeń widokowych i smakowych. Opieka pilota i miejscowego przewodnika bardzo serdeczna i kompetentna. Organizacja przejazdów i transferów między hotelami bardzo sprawna. Szczerze polecam tą wycieczkę.
Pokaż więcej opinii (2)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem