Obiekt

Pokoje

Pokoje wyposażone są w klimatyzację, prywatną  łazienkę, telefon, minibar, sejf, TV. Udekorowane są w tradycyjnym afrykańsim stylu.

Internet

Bezpłatne WiFi dostępne na terenie całego obiektu.

Kategoria lokalna

***

Wyżywienie

Śniadania serwowane w formie bufetu.

Program sportowy i animacyjny

Wieczorami odbywają się różnego rodzaju show - wieczorki z muzyką na żywo, animacje muzyczne, spektakle. Przy plazy istnieje możliwość skorzystania ze sportów wodnych (dodatkowo płatne).

Dodatkowe informacje

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych. 

 

Inne

SENEGAL
Stolica: Dakar
Powierzchnia: 196 190 km kw.
Waluta: Frank CFA
Liczba ludności: 18 384 000
Język urzędowy: francuski
Języki używane na co dzień: wolof, francuski, mandinka
 
Dlaczego warto wyjechać na wczasy do Senegalu?
Senegal to szybko rozwijający się kraj w Zachodniej Afryce słynący z tzw. Terranga – czyli gościnności. Bajeczne plaże tzw. Petite Cote ( fr. ”Małe Wybrzeże”) od wielu lat przyciągają szukających słońca gości z Europy, a uśmiechnięci Senegalczycy chętnie dzielą się z przybyszami swoimi tradycjami, kulturą i otwartością.  Senegal to kraj kontrastów: odnajdziemy tu pustynne wydmy oraz bujne, wiecznie zielone lasy tropikalne. Stolica Dakar to nowoczesna metropolia z wieloma ciekawymi zabytkami, a tuż obok odnajdziemy afrykańską przyrodę – m.in. rezerwat Bandia, gdzie możemy stanąć oko w oko z wieloma chronionymi gatunkami dużych afrykańskich ssaków, niesamowitą deltę rzeki Sine-Saloum nazywana afrykańską amazonią czy też monumentalne gaje baobabów. Miłośnicy dobrej kuchni będą mogli cieszyć się świeżymi rybami, owocami morza oraz pełną doznań smakowych mieszankę tradycyjnej kuchni afrykańskiej z wyrafinowaną kuchnią francuską.
 
Co warto wiedzieć przed przyjazdem do Senegalu?
·         Polscy turyści przybywający do Senegalu zwolnieni są z obowiązku wizowego
·         Ze względu na ryzyko chorób tropikalnych, należy pić wyłącznie butelkowaną wodę, często myć ręce i nie spożywać owoców ze skórą, nieprzetworzonego mięsa itp.
·         Polecane jest stosowanie profilaktyki przeciwmalarycznej.
·         Językiem urzędowym kraju jest francuski, natomiast Senegalczycy na co dzień posługują się językami wolof, fula, serer, mandinka
·         Dominującą religią jest islam – 95% populacji, ok, 4% to katolicy, a 1% wyznaje tradycyjne religie plemienne
·         Gniazdka elektryczne są typu europejskiego
·         Senegal leży w strefie czasowej UTC. Oznacza to, że latem różnica czasu między Polską a Senegalem wynosi -2, a zimą -1 godzina.


Szczepienia przed urlopem w Senegalu
Przed wyjazdem na wakacje do Senegalu nie ma wymogu posiadania szczególnych szczepień. Zaleca się jednak szczepienie przeciwko tężcowi, błonicy, krztuścowi, cholerze, durowi brzusznemu, żółtej febrze, żółtaczce pokarmowej (WZW A) i wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (WZW B).
 
Waluta obowiązująca w Senegalu
Walutą kraju jest Frank CFA (XOF), waluta używana w wielu krajach Zachodniej Afryki. Ponieważ płatność kartą nie jest rozpowszechniona, warto zabrać ze sobą euro i wymienić na miejscu w jednym z licznych kantorów. Dolary nie są powszechnie akceptowane.
W niektórych turystycznych punktach przyjmowana jest płatność w dewizach, zazwyczaj jednak sprzedawcy stosują niezbyt korzystny przelicznik.
 
1 EUR = 650 XOF
1 USD = 550 XOF
1 PLN = 146 XOF
1000 XOF = 7 PLN
 
Pogoda w Senegalu
W Senegalu występuje klimat podrównikowy suchy. Możemy wyróżnić dwie pory roku:
·         dłuższą suchą - trwa od listopada do maja.
·         krótszą deszczową - przypada na okres od czerwca do października.
Wysokie temperatury występują tu przez cały rok i wynoszą od 29°C w sierpniu do 33°C w marcu i kwietniu. Wieczory najchłodniejsze są w miesiącach zimowych  18°C – 20°C. Pogoda w Senegalu nie jest więc bardzo zróżnicowana i łatwo przewidzieć, jakie w danym miesiącu będą warunki atmosferyczne. To z pewnością pomaga w zaplanowaniu wakacji.
Woda w oceanie najcieplejsza jest latem i jesienią (26-27°C), najchłodniejsza zaś w lutym i marcu (23°C).
 
Co zobaczyć podczas wakacji w Senegalu?
 
Do najpopularniejszych atrakcji Senegalu należą:
·         Rezerwat Bandia – prywatny rezerwat przyrody obejmujący ekosystem sawanny drzewiastej. W czasie safari turyści mogą tam odnaleźć wiele afrykańskich ssaków roślinożernych: nosorożce, żyrafy, bawoły afrykańskie, unikatowe, endemiczne antylopy elandy Derby’ego, guźce, pawiany
·         Park Narodowy Delty Rzeki Sine-Saloum – wpisany na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO park narodowy obejmujący swym zasięgiem malownicze rozlewiska rzeczne, porośnięte wiecznie zielonymi namorzynami, będące ostoją wielu gatunków ptaków wodnych, delfinów i innych zwierząt, urozmaicone malowniczymi wyspami z monumentalnymi baobabami.
·         Dakar i Wyspe Goree – pełna kontrastów stolica Senegalu, jedno z najszybciej rozwijających się miast Afryki z nowoczesną zabudową oraz oddaloną od centrum o  2 km wyspą Goree która pełni rolę Starego Miasta z malowniczymi wąskimi uliczkami i klimatem dawnej kolonii francuskiej.
·         Saint Louis – położona na północy kraju dawna stolica Senegalu, a wcześniej Francuskiej Afryki Zachodniej, wpisana na listę UNESCO. Niesamowity koloryt dawnej zabudowy kolonialnej, gwarnego portu rybackiego, bliskość królestwa ptaków – Parku Narodowego Djoudj oraz kluby muzyczne słynące z zachodnioafrykańskiego jazzu i bluesa przyciągają tu wielu turystów.
·         Touba -   drugie pod względem liczby mieszkańców święte miasto  senegalskich muzułmanów. Autonomiczne miasto, zarządzane przez Kalifa Murydów – największej grupy religijnej Senegalu jest duchową stolicą kraju. Znajduje się tutaj największy w Afryce Subsaharyjskiej meczet będący celem wielu pielgrzymów z całego regionu Zachodniej Afryki
·         Pustynia Loumpoul – pustynny fragment Senegalu położony na północ od stolicy Senegalu jest miejscem, gdzie turyści mogą spędzić noc w prawdziwych mauretańskich namiotach Beduinów oraz spróbować swoich sił w różnych aktywnościach sportowych na ogromnych piaszczystych wydmach.
Zależy Ci na zwiedzaniu z polskojęzycznym przewodnikiem? Sprawdź ofertę naszych wycieczek fakultatywnych w Senegalu, a na pewno uda Ci się osiągnąć twój turystyczny cel
 
 
Lot do Senegalu


Najważniejszym portem lotniczym Senegalu jest  nowoczesne lotnisko w Dakarze im. Blaise Diagne położone ok. 35 km od centrum stolicy i ok. 30 km od Saly – najważniejszego kurortu wypoczynkowego Senegalu.
Lot z Polski z przesiadką w Paryżu lub Lizbonie trwa łącznie około 7 godzin (nie licząc czasu na przesiadkę)
 

Krótka historia Senegalu
 
Senegal, położony w zachodniej Afryce, ma bogatą historię sięgającą czasów prekolonialnych imperiów Ghany i Mali
W X wieku imperium Ghany miało swoje wpływy na terenach dzisiejszego Senegalu. Jednak w kolejnych wiekach imperium to osłabło, a na ziemiach dzisiejszego Senegalu rozciągało się potężne kolejne imperium -  Mali.
Od XV wieku region został dotknięty ekspansją europejską, początkowo portugalską. Portugalczycy, Holendrzy oraz inne nacje zakładały faktorie handlowe i eksplorowały wybrzeże Afryki Zachodniej. Również Francuzi zaczęli interesować się tym obszarem i w drugiej połowie XVII wieku tworzyli swoje placówki handlowe, a w 1659 r. założyli miasto Saint Louis u ujścia rzeki Senegal do Oceanu Atlantyckiego
W XVIII wieku mocarstwa europejskie, a szczególnie Francja i Wielka Brytania walczyły o wpływy w regionie. Podczas tych walk to Francja stopniowo zyskała przewagę i w 1895 roku, po krwawej wojnie z królestwem Wolofów, Senegal stał się częścią Francuskiej Afryki Zachodniej.
Okres kolonialny przyniósł eksploatację zasobów Senegalu, a także wprowadzenie kulturowych wpływów europejskich. Jednakże, wraz z nadejściem XX wieku, zaczęły się pojawiać ruchy narodowe dążące do niepodległości.
W 1960 roku Senegal uzyskał niepodległość. Pierwszym prezydentem kraju został działacz niepodległościowy, polityk oraz poeta Leopold Sedar Senghor. Od tego czasu zachodzą tu pokojowe przemiany demokratyczne, a kraj ten uważany jest za jeden z najstabilniejszych i najbezpieczniejszych w całej Afryce Subsaharyjskiej.
Obecnie Senegal opiera swoje dochody na rolnictwie, rybołówstwie, turystyce i wzrastającym sektorze usług. Pomimo wyzwań, takich jak ubóstwo i zmiany klimatu, Senegal kontynuuje dążenie do rozwoju gospodarczego i poprawy warunków życia swoich obywateli.
 
Co warto zjeść w Senegalu?
Kuchnia senegalska jest mieszanką potraw rodzimych ludów afrykańskich i elementów kuchni francuskiej. Dania oparte są głównie na rybach, ryżu czy kuskusie. Oprócz tego do typowych składników potraw zalicza się cebulę, maniok, fasolę i groch. Tym, co wyróżnia senegalską kuchnię, jest dodawanie do dań orzeszków ziemnych.
Podczas wczasów w Senegalu warto spróbować następujących dań:
Thiebou Dienne – narodowa potrawa, w której znajdziemy smażoną rybę podaną na aromatycznym ryżu ugotowanym z różnymi przyprawami i gotowanymi warzywami: pomidorami, dynią, marchwią, okrą
Yassa – smażona ryba, krewetnki lub kurczak podawany w sosie z cebulą  limonki, musztardy i wielu innych składników znanych senegalskim gospodyniom,podawana z ryżem.
Mafe – gęsty sos z pasty z orzeszków ziemnych, pasty pomidorowej, nieraz z dodatkiem kurczaka, wołowiny, dyni lub batatów.
Superkanja – gulasz z okry z wołowiną lub wędzoną rybą.
Thiakry – deser lub danie śniadaniowe – jogurt lub słodzone zsiadłe mleko z ziarnami prosa
Napoje – bouye - sok z baobabu, wino palmowe, wonjo - napój z suszonych kwiatów hibiskusa z dodatkiem syropu cukrowego, kinkeliba – lokalny napar herbaciany, cafe Touba – aromatyczna, doprawiona mieszanką ziół, spieniona kawa
Ceny w Senegalu
W sklepach: woda 600 CFA, lokalne piwo 1000 CFA, papierosy 1000 CFA, kilogram bananów 500 CFA, bagietka 150 CFA.
W restauracjach: kawa 1200 CFA, cola 1000 CFA, piwo 2000 CFA,  kieliszek wina 2500 CFA, posiłek w niedrogiej restauracji 6000 CFA.
 
Co należy zabrać na wakacje do Senegalu?
 
Paszport ważny min. 6 miesięcy od daty opuszczenia kraju.
 
Środki przeciwko komarom z wysokim stężeniem DEET, przewiewne ubrania z długim rękawem na wieczór.
Pamiętajmy też o kremie z filtrem UV, nakryciu głowy, podstawowym zestawie leków (tabletki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwbiegunkowe, plastry, woda utleniona, pianka na poparzenia słoneczne) i okularach przeciwsłonecznych.
 
Jakie pamiątki przywieźć z Senegalu?
 
Produkty spożywcze: suszony miąższ z baobabu, kwiaty hibiskusa, lokalna whisky Club 7, wino Valmeras (senegalskie)
 
Produkty użytkowe: tradycyjne stroje, wyroby skórzane
 
Produkty dekoracyjne: rękodzieło wykonane z drewna (rzeźby, magnesy, figurki, maski plemienne), biżuteria (kolorowe bransoletki, korale), ręcznie tkane koszyki.

Africa Queen

Udostępnij
Dodaj do schowka
Africa Queen
Galeria (28)
Africa Queen
Africa Queen
Africa Queen
Africa Queen

Atuty oferty

Komfortowy obiekt stanowi świetną bazę wypadową dla turystów. Serdeczny i pomocny personel dokłada wszelkich starań by umilić Gościom pobyt.

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych. 

 

Położenie

Hotel położony jest w miejscowości Somone, ok. 75 km na południe od Dakaru i ok.10 km na północ od Saly. Somone  jest spokojniejszą okolicą niż Saly, do której bez problemu można wynająć taksówkę. W pobliżu Somone znajduje się mała rzeczka, która płynie przez las a następnie powiększa się zbliżając do oceanu pozostając ostoją dla pelikanów, czapli i różowych flamingów.

Mapa

Plaża

Hotel posiada bezpośredni dostęp do plaży. Prywatna, wydzielona część oferuje Gościom bezpłatne leżaki.

Do dyspozycji gości

Recepcja czynna 24/h, 2 baseny, 2 restauracje przy basenie i przy ogrodzie, wodny bar przy basenie oraz przy ogrodzie, tenis stołowy, bilard, dyskoteka, skutery wodne (płatne dodatkowo).

Obiekt

Wyżywienie

Program sportowy i animacyjny

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze
trwa wczytywanie

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem