ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon

Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Ilość dni

-

Typ wyjazdu

Odległość hotelu od lotniska

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Sezon

Udogodnienia

Narty

Dokumenty

Rodzaj hotelu

Pokoje

Tematyka

Promocje

Serbia wakacje

Sortuj: od najniższej ceny

Znaleziono 1 ofertę

Serbia
Serbia

Serbia

Stolica: Belgrad

Waluta: RSD

Powierzchnia: 88 361 km2

Liczba ludności: ‍7 143 921

W sercu Bałkanów – wakacje w Serbii

Istniejąca w swym obecnym kształcie od 2006 roku (od 2008 jeśli liczyć odłączenie się republika Kosowa) Serbia to malowniczy kraj, położony w samym centrum półwyspu Bałkańskiego. Granicząca z Chorwacją, Bośnią, Czarnogórą, Kosowem, Macedonią, Bułgarią, Rumunią i Węgrami, Republika Serbska liczy ok. 8,5 mln mieszkańców. Kraj ten pełnił jednak od zawsze istotną rolę w kształtowaniu się cywilizacji europejskiej. To w Serbii znajdziemy najstarszą stolicę Europy – Belgrad. To stąd tez pochodzą słynni wynalazcy i konstruktorzy – Nikola Tesla czy Mihaiło Pupin. Polakom Serbia może kojarzyć się z Goran Bregovicem i Emirem Kusturicą i są to bardzo dobre skojarzenie, gdyż obydwaj panowie rozsławili Serbską kulturę na cały świat. Jedno jest pewne – wczasy w Serbii to czas, który można poświęcić na odkrywania historii i dziedzictwa Bałkanów.

Starożytny Belgrad – wczasy w Serbii
Obowiązkowym punktem wielu wycieczek do Serbii jest Belgrad. Początki obecnej stolicy sięgają bowiem 7000 lat wstecz! Tak przynajmniej dowodzą prowadzone tu badania archeologiczne. I choć miasto w międzyczasie było kilkadziesiąt razy okupowane, ponad 40 razy zniszczone, za każdym razem prężnie się odbudowywało, skupiając w sobie niesamowitą energię. Podobnie jest i dziś, kiedy to tętniący życiem Belgrad stał się jednym z kulturowych, imprezowych centrów wschodniej Europy. To tu skomplikowana historia łączy się z odważnym patrzeniem w przyszłość, co widać po synergii zabytkowych budowli i nowoczesnych lokali usługowych czy gastronomicznych. Będąc w Belgradzie warto przede wszystkim udać się do słynnej twierdzy Kalemegdan. Wczasy tutaj to także okazja, aby udać się na centralny deptak Kneza Michailova. Oprócz zabytków z czasów imperium tureckiego czy austro-węgierskiego, znajdziemy też mnóstwo butików i straganów, gdzie kupimy typowo Serbskie pamiątki.

Kulinarne specjały – wakacje w Serbii
Wakacje w Serbii są też okazją do spróbowania niezwykłej kuchni serbskiej. Łącząca w sobie wpływy bałkańskie, tureckie, greckie czy austriackie, zachwyca przybyszy z różnych stron świata. Serbowie słyną przede wszystkim z produkcji owczych serów oraz przepysznej jagnięciny z rożna. Jest też danie, które przypomina nasz bigos, czyli „podvarak”. Kulinarną ucztę mogą umilić trunki. Spróbujcie przede wszystkim tradycyjnej rakija oraz doskonałej kawy (zazwyczaj po turecku).

Opinie o Serbii:

5.3/6

Ocena ogólna Serbia

5.0 / 6
Serbia

trzeba zobaczyć , fajny spokojny kraj, warty zobaczenia , do udanych można zaliczyć rejs po Dunaju oraz przepiękne cerkwie ukryte za potężnymi murami w środku niczegoDodał(a):
Marek, Łąkorz, 2021.08.10
5.0 / 6
Belgrad, krótki pobyt

Długi przejazd, Zakwaterowanie nocą. Bardzo dobry hotel oraz wyżywienie. Belgrad - miasto bardzo ładne. Warto pospacerować po deptakuDodał(a):
Stanisław, Kraków, 2021.09.16
6.0 / 6
Piękna krajobrazowo i kulturowo Serbia

Serbia - kraj, który warto zobaczyć. Nie słuchać złych doradców lub tych co mówią : "a po co tam?" Pojedzcie i sami oceńcie ...Dodał(a):
Bartek, 2021.09.13
5.0 / 6
Piękna Serbia

Dzika i jeszcze mało turystyczna Serbia zachęca pięknymi krajobrazami i smaczną lokalną kuchnią oraz winem!Dodał(a):
Anna, Zabrze, 2021.10.06
5.0 / 6
Dzikie i piękne góry

W Serbii odwiedziliśmy mały skrawek przy granicy z Czarnogórą. Wyjątkowe wrażenie zrobił mnie mnie kanion rzeki Uwac.Dodał(a):
Agnieszka, PUSZCZYKOWO, 2021.07.27
4.0 / 6
Sylwester w Serbii

Co chcieliśmy zobaczyć to zobaczyliśmy.Zapoznaliśmy się z kuchnią Serbską,trzeba przyznać, że nam smakowało.No i ta rakija.Dodał(a):
Cecylia, Mrągowo, 2020.01.15
4.0 / 6
chciałabym tu wrócić

Pobyt był krótki i okres specyficzny więc nie mogę dużo powiedzieć. Odniosłam wrażenie, że Serbia to kraj do którego warto wrócić by przyjrzeć się mu dokładniejDodał(a):
Magdalena, Warszawa, 2020.01.15
4.0 / 6
Serbia - Belgrad

Miasto, które raz warto zobaczyć. Jednak wydaje mi się, że jest dużo ciekawszych miejsc do zwiedzenia w Serbii.Dodał(a):
AGNIESZKA, Leszno, 2019.10.09
5.0 / 6
Kraj w porządku

Jechaliśmy przez Serbię cały dzień , zwiedziliśmy Belgrad ładne miasto ale bez wodotrysków ,ogólnie było ok dosyć tani krajDodał(a):
WALDEMAR, SIERPC, 2019.10.01
5.0 / 6
Serbia

Zielona, momentami surowa, chłodniejsza. Zachwyca innym krajobrazem . Sympatyczni miejscowi, smaczne wyroby miejscowe sery i szynkiDodał(a):
MALGORZATA, PRZEZCHLEBIE, 2019.09.29