Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy do Sewilli lotem rejsowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: http://http://r.pl/rozklady. Przylot na lotnisko Sewilla-San Pablo. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie Sewilli, stolicy Andaluzji. Na początek - Santa Cruz, dawna dzielnica żydowska, pełna wąskich, krętych uliczek z białymi kamienicami ozdobionymi kwiatami. Następnie Dom Piłata - jeden z najbardziej spektakularnych przykładów architektury mieszkalnej w Sewilli, łączący w sobie elementy renesansu, gotyku i mudejaru. Nazwa nawiązuje do legendy, według której budynek miał być kopią domu Poncjusza Piłata w Jerozolimie. W rzeczywistości to okazały pałac miejski, który powstał w XV wieku i od tego czasu był rozbudowywany i zmieniany przez różne pokolenia rodziny szlacheckiej, która go zamieszkiwała. We wnętrzach można podziwiać bogate zdobienia, w tym przepiękne azulejos (ceramiczne płytki), rzeźbione stropy, kamienne portale oraz patio, charakterystyczne dla andaluzyjskiej architektury. Po południu czas wolny na samodzielne poznawanie miasta. Wieczorem dla chętnych możliwość wybrania się na wspólny spacer po mieście, podczas którego zobaczymy współczesny symbol miasta - Setas de Sevilla, znany również jako Metropol Parasol. Ta futurystyczna, drewniana konstrukcja, przypominającą kształtem gigantyczne grzyby (co dało początek potocznej nazwie "Setas" - grzyby po hiszpańsku) składa się z sześciu parasoli, które tworzą zadaszoną przestrzeń publiczną, obejmującą targ, plac zabaw, oraz wielopoziomowe tarasy widokowe, z których rozpościera się panoramiczny widok na miasto. Wieczorami organizowane są tam świetlne pokazy z muzyką. Następnie udamy się na występ flamenco. Wieczorna wycieczka (płatna dodatkowo 60 EUR/os.). Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Sewilli. Dzień rozpoczniemy od Placu Hiszpańskiego, jednego z najbardziej charakterystycznych zabytków Sewilli, zbudowanego na Ibero-Amerykańską Wystawę Światową w 1929 roku. Jest to architektoniczna perełka - eleganckie budynki w stylu neomauretańskim oraz półkolisty plac z fontanną, a wszystko ozdobione płytkami ceramicznymi. Następnie udamy się na spacer po Parku Marii Luizy, który stanowi ciąg dalszy dawnych terenów wystawowych i zobaczymy m.in. Plac Amerykański z trzema pawilonami. Plac otoczony jest egzotycznymi roślinami przywiezionymi z Nowego Świata, co miało odzwierciedlać bliskie związki Hiszpanii z Ameryką. Następnie udamy się do centrum, żeby zwiedzić Alkazar, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ten imponujący kompleks pałacowy zachwyca bogato zdobionymi salami, dziedzińcami i ogrodami, pełnymi fontann, uroczych alejek i egzotycznych roślin. Jest to również jedna z filmowych lokalizacji słynnego serialu “Gra o tron”. Następnie udamy się do lokalnej restauracji na wspólną degustację tapas. Tapas to przekąski lub małe dania, które są częścią hiszpańskiej kultury kulinarnej. Mogą one obejmować najróżniejsze potrawy, od prostych po bardziej złożone, np. oliwki, kawałki długo dojrzewającego sera, małe kanapeczki, hiszpańska szynka, ale również chistorra (mała pikantna kiełbaska), krewetki z czosnkiem, kawałki tortilli (hiszpański omlet z ziemniaków i cebuli) i wiele innych. Po południu czas wolny na samodzielne poznawanie miasta. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum miasta. Tego dnia rozpoczynamy od zwiedzania La Maestranza, jednej z najstarszych i najbardziej prestiżowych aren walk byków w Hiszpanii. Będzie okazja do zapoznania się z ciągle żywą tradycją corridy. Na zakończenie - prawdziwa wisienka na torcie – katedra. Jest to największa katedra gotycka na świecie, zbudowana na miejscu wielkiego meczetu z czasów panowania Maurów. Wśród najcenniejszych skarbów katedry znajduje się grobowiec Krzysztofa Kolumba, monumentalny ołtarz główny i bogato zdobiona kaplica królewska. Nad całym budynkiem góruje 95-metrowa Giralda, dawny minaret przekształcony w dzwonnicę - doskonałe miejsce, by zobaczyć panoramę miasta. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot na lotnisko Chopina w godzinach wieczornych.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelu 3* ze śniadaniami. Hotel usytuowany jest w Sewilli ok. 1km od ścisłego centrum. Pokoje posiadają podstawowe wyposażenie, są jasne i nowocześnie urządzone, z prywatną łazienką wyposażoną w prysznic lub wannę, ręczniki i zestaw kosmetyków.
Goście mogą korzystać z recepcji 24 godziny na dobę, lobby i restauracji hotelowej.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowowym, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem, 3 rozpoczęte doby hotelowe w hotelu 3* w Sewilli, wyżywienie: 3 śniadania, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota  oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalnego przewodnika w kwocie ok. 170 EUR/os. - pakiet płatny u pilota na miejscu; dodatkowych posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz wydatków osobistych.

Sewilla Express

Udostępnij
Dodaj do schowka
Sewilla Express
Galeria (12)
Sewilla Express
Sewilla Express
Sewilla Express
Sewilla Express

Atuty oferty

Santa Cruz - urokliwa dzielnica żydowska z wąskimi uliczkami i kolorowymi kamienicami • Dom Piłata - rezydencja z XV wieku • Setas de Sevilla - futurystyczna konstrukcja w kształcie gigantycznych grzybów z panoramicznym widokiem na miasto • Plac Hiszpański - architektoniczna perła Sewilli • Alkazar - imponujący kompleks pałacowy z bogato zdobionymi salami, dziedzińcami i ogrodami • La Maestranza - prestiżowa arena walk byków • największa katedra gotycka na świecie z grobowcem Krzysztofa Kolumba • raj dla podniebienia, czyli degustacja andaluzyjskich tapas • zakwaterowanie w centrum Sewilli!
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowowym, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem, 3 rozpoczęte doby hotelowe w hotelu 3* w Sewilli, wyżywienie: 3 śniadania, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota  oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalnego przewodnika w kwocie ok. 170 EUR/os. - pakiet płatny u pilota na miejscu; dodatkowych posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę2 528
Razem
5 055 zł
Zaliczka 30% 1 510 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem