Morze Martwe

Ejlat

Jerozolima

Ściana Płaczu, Jerozolima

Grota Narodzenia Pańskiego, Betlejem

Tel Aviw

Ejlat

Minaret, Jaffa

Cezarea

Kosmetyki z Morza Martwego

Shalom Israel - zobacz i odpocznij!

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
4.9 /6 ( 5 opinii )
Wycieczka samolotem
Jerozolima - święte miasto trzech religii • Betlejem - miejsce narodzin Chrystusa • Morze Martwe - relaks w największej depresji na świecie • Hajfa - efektowne ogrody Bahaitów • Cezarea Nadmorska - wyśnione miasto Heroda Wielkiego • Tel Awiw - kosmopolityczna metropolia • 3 dni wypoczynku w Tel Awiwie!

Terminy i ceny wycieczki 15

3 626 zł
3 576 zł
( za osobę / 4 dni + 4 dni wypoczynek )
Kalkuluj cenę

Hotele podczas wypoczynku 2

4.3 /6 (3 opinie)
Sea Net Hotel
Izrael
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
ZMIANA ZA  0 zł / za osobę 4 dni

5.5 /6 (1 opinia)
Leonardo Beach Tel Aviv
Izrael
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
DOPŁAĆ TYLKO  +18 zł / za osobę 4 dni

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie do Tel Awiwu odprawa paszportowo-celna, transfer do hotelu w Betlejem lub okolicy. Późna kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 70 km).

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty na Wzgórzu Świątynnym, gdzie kiedyś stała Wielka Świątynia Jerozolimska, a dziś sanktuarium Złotej Kopuły na Skale i meczet al-Aqsa. Następnie, Drogą Krzyżową – Via Dolorosa (od trzeciej stacji), wiodącą przez malownicze uliczki muzułmańskiej i chrześcijańskiej dzielnicy starego miasta, pośród straganów i kramów orientalnego bazaru, dojdziemy do Bazyliki Grobu Pańskiego. Pod jej dachem znajdują się ostatnie stacje, w tym Golgota i miejsce Zmartwychwstania Jezusa. Czas wolny na Starym Mieście, po którym pójdziemy pod Ścianę Płaczu, gdzie Żydzi od wieków modlą się opłakując zburzoną świątynię. W drugiej połowie dnia udamy się do Betlejem i jednego z najważniejszych miejsc chrześcijaństwa - Bazyliki Narodzenia Pańskiego, gdzie zobaczymy m.in. Grotę Narodzenia. Spacer po starówce w Betlejem. Powrót na kolację i nocleg w hotelu w Betlejem lub okolicy. (Trasa ok. 30 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele o standardzie odpowiadającym **/ *** w ocenie organizatora (wg programu) - (7 rozpoczętych dób hotelowych: 3 w ramach części objazdowej i 4 w ramach części wypoczynkowej).
Do dyspozycji gości
w hotelu restauracja oraz bar
Pokoje
2-osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane, z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.
Wyżywienie
śniadania oraz kolacje (wg. opisu w programie)
Wizy
Paszport

Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.
- Obywatele polscy nie potrzebują wiz do Izraela na pobyt do 90 dni. - Od 1.01.2018 roku, władze Państwa Izrael nie stemplują paszportów na żadnym z przejść granicznych. Każdy pasażer otrzymuje standardowo wydrukowaną kartkę z zezwoleniem na wjazd i pobyt na terenie Izraela. Należy jednak pamiętać, iż fakt przekroczenia granicy lądowej z Izraelem może oznaczać brak możliwości lub utrudnienia wjazdu do Arabii Saudyjskiej, Iraku, Iranu, Libanu, Libii, Syrii. Dlatego jeśli planujecie Państwo wizytę w tych krajach, należy zwrócić się do urzędu paszportowego o wymianę paszportu. Nie ma natomiast problemu z wjazdem do Izraela przy uprzedniej bytności w krajach arabskich lub innych nieuznających Izraela.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do/z Tel Awiwu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania (7) i obiadokolacje (3 podczas części objazdowej), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskiego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas zwiedzania i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, zwiedzania Masady, Tour Guide System, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców itp.): ok. 90 USD/os płatne obligatoryjnie na miejscu; pakietu dodatkowych 4 obiadokolacji podczas części pobytowej w Tel Awiwie (możliwe do wykupienia w systemie rezerwacyjnym), napojów do kolacji, obiadów, wycieczek fakultatywnych (ceny podane w programie), oraz innych wydatków osobistych (najpopularniejszą walutą na miejscu jest USD).
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.9/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/shalom-israel-zobacz-i-odpocznij/zakwaterowanie-izl

Komunikaty MSZ
Aktualne przepisy wjazdowe i informacje znajdą Państwo na stronie: http://polakzagranica.msz.gov.pl
 
 
 
4.9

Ocena ogólna tej wycieczki

5.3
Program wycieczki
3.9
Pilot
4.5
Transport
4.5
Zakwaterowanie
4.6
Wyżywienie
3.8
Intensywność programu
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.