Plan wycieczki

Dzień 1

Wylot i początek przygody: droga do Singapuru

Wylot samolotem rejsowym do Singapuru. Zbiórka na 3 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Dzień 2
Dzień 2

Pierwszy kontakt z Singapurem: między przylotem a miastem świateł

Lądowanie w Singapurze, odprawa paszportowa. Przylot do Singapuru, odprawa paszportowa i celna (UWAGA! Zwracamy uwagę na singapurskie regulacje celne!). Wieczorem (w miarę możliwości czasowych) dla chętnych  przejazd metrem do  hotelu Marina Bay Sands i wjazd na punkt widokowy na szczycie budynku, skąd rozciąga się wspaniały widok na całe miasto (cena ok. 45 USD). Nocleg w hotelu w Singapurze.

Dzień 3
Dzień 3

Singapur: między kolonialnymi tradycjami a nowoczesnością

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Singapuru. Na początek zaproponujemy Państwu przejazd przez starą dzielnicę kolonialną, gdzie zobaczymy Padang - tereny rekreacyjne miasta położone w centrum dzielnicy biznesowej, Klub Krykieta, budynki Parlamentu, Sądu Najwyższego i Ratusza - łączące klasyczną architekturę kolonialną z nowoczesnością drapaczy chmur. Udamy się też do Świątyni Zęba Buddy, monumentalnej budowli zaprojektowanej w stylu inspirowanym architekturą z okresu dynastii Tang. Następnie udamy się do Ogrodów Orchidei, gdzie można będzie podziwiać ok. 20 tys. kwiatów orchidei różnych odmian. Na zakończenie zwiedzania Singapuru odwiedzą Państwo dzielnicę Małe Indie. Wieczorem (w miarę możliwości czasowych) dla chętnych  przejazd metrem do  hotelu Marina Bay Sands i wjazd na punkt widokowy na szczycie budynku, skąd rozciąga się wspaniały widok na całe miasto (cena ok. 45 USD). Nocleg w Singapurze. (Trasa ok. 30 km)

Dzień 4
Dzień 4

Medan: spotkanie kultur na Sumatrze

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i przelot na Sumatrę. Wylądujemy w Medanie – centrum handlu, przemysłu naftowego i rolnictwa, zamieszkiwanego przez barwną mieszankę narodowości i mniejszości etnicznych. W czasie zwiedzania miasta zobaczymy m.in. Wielki Meczet, Pałac Sułtana zbudowany w tradycyjnym stylu malajskim oraz zabytkową wieżę ciśnień - symbol miasta. Uwaga! Podczas zwiedzania meczetu i innych miejsc kultu obowiązuje skromny strój - zakryte kolana oraz ramiona.
Przejazd z Medanu do Parapat. Po drodze zobaczymy plantacje palm oleistych i kauczuku. Zatrzymamy się także w Pematang Siantar, jednym z większych miast północnej Sumatry, gdzie odwiedzimy buddyjską świątynię Vihara Avalokitesvara z ponad dwudziestometrowym posągiem bogini miłosierdzia (największym tego typu posągiem w Indonezji). W trakcie przejazdu lunch. Po przyjeździe do Parapat rejs łodzią na wyspę Samosir. Kolacja i nocleg w hotelu na wyspie. (Trasa ok. 180 km + przelot wewnętrzny)

Dzień 5
Dzień 5

Rejs po jeziorze Toba: w sercu kultury indonezyjskiej

Po śniadaniu całodzienny rejs łodzią po jeziorze Toba. Zatrzymamy się w kilku okolicznych wioskach, gdzie będziemy mogli obserwować życie miejscowej ludności, zobaczyć ważne historycznie miejsca (m.in. sarkofag króla Sidabutara) i tradycyjną architekturę, a także obejrzeć ludowe tańce i zażyć kąpieli w spokojnych wodach jeziora. W czasie rejsu lunch. Następnie powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 6
Dzień 6

Od Parapat do Berastagi: poznajemy kulturę Bataków

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i powrót łodzią do miejscowości Parapat oraz przejazd przez tereny zamieszkane przez ludy Batak. Po lunchu odwiedzimy Lingga, gdzie będziemy mogli podejrzeć tradycyjny styl życia grupy etnicznej Karo Batak, wodospad Sipisopiso oraz drewniany pałac Ruma Bolon w Pematang Purba (odrestaurowany i funkcjonujący jako muzeum). W czasie zwiedzania lunch. Zakwaterowanie i nocleg w Berastagi. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 7
Dzień 7

Spotkanie z orangutanami w parku Gunung Leuser

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Parku Narodowego Gunung Leuser, rezerwatu biosfery UNESCO. Po lunchu wybierzmy się do Bukit Lawang, gdzie odwiedzimy ośrodek opieki nad orangutanami zlokalizowany w pierwotnym lesie deszczowym. Spotkanie z przewodnikiem parku, a następnie umiarkowanie łatwy trekking w ślad za tropicielami zwierząt. Długość spaceru zależy od miejsca przebywania małp, a to zmienia się w ciągu dnia. Osobniki uratowane z niewoli można zwykle oglądać z bardzo bliska, natomiast zupełnie dzikie z odległości kilku metrów. W ciągu jednego spaceru możemy spotkać czasem nawet kilka osobników, ale należy pamiętać, że małpy te poruszają się pojedynczo, a nie w grupach. Trasa prowadzi przez górzysty teren leśny, dlatego też radzimy zabrać wygodne, zakryte obuwie (najlepiej trekkingowe), ubranie zakrywające nogi i ramiona oraz repelent na owady. Przydadzą się także lornetki. Władze parku narodowego mogą pobierać opłaty za fotografowanie i filmowanie na terenie rezerwatu. Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu w Bukit Lawang. Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 8
Dzień 8

Zwiedzanie Medanu

Po śniadaniu przejazd do Medanu – centrum handlu, przemysłu naftowego i rolnictwa, zamieszkiwanego przez barwną mieszankę narodowości i mniejszości etnicznych. W czasie zwiedzania miasta zobaczymy m.in. Wielki Meczet, Pałac Sułtana zbudowany w tradycyjnym stylu malajskim oraz zabytkową wieżę ciśnień - symbol miasta. Po lunchu czas wolny. Nocleg w hotelu w Medanie.
Uwaga! Podczas zwiedzania meczetu i innych miejsc kultu obowiązuje skromny strój - zakryte kolana oraz ramiona. (Trasa przelot wewnętrzny).

Dzień 9
Dzień 9

Eksploracja buddyjskich świątyń Jawy: Borobudur i Mendut

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Yogyakarty na Jawie. skąd udamy się na zwiedzanie Borobudur, jednej z największych i najlepiej zachowanych świątyń buddyjskich na świecie, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pochodząca z przełomu VII i VIII w. n.e. świątynia była religijnym centrum buddyzmu na Jawie, a rangą jest porównywana z Angkor Wat w Kambodży czy Bagan w Birmie. W miarę możliwości w drodze na nocleg do Yogyakarty zobaczymy jeszcze mniejszą świątynię Mendut. Po dotarciu do Yogyakarty transfer do hotelu nocleg. (Trasa ok. 90 km + przelot wewnętrzny)

Dzień 10
Dzień 10

Tajemnice Yogyakarty i hinduskich świątyń Prambanan

Po śniadaniu wycieczka rikszami (zwanymi tu „becak”) do imponującego pałacu sułtanów Yogyakarty. Następnie udamy się do centrum srebrnego rękodzieła w Kotagede i warsztatów produkujących batiki i wyroby ze skóry. Po lunchu udamy się do Prambanan, największego i najbardziej imponującego kompleksu świątyń hinduistycznych w Indonezji. Składa się on z ponad 50 świątyń, z których największa, Loro Jongrang jest pokryta płaskorzeźbą przedstawiającą epizody z Ramayany. Późnym popołudniem powrót do Yogyakarty na nocleg. Dla chętnych wieczorem wyjazd na przedstawienie oparte o Ramayanę, tradycyjny epos sanskrycki (za dopłatą ok. 45 USD). (Trasa ok. 40 km).

Dzień 11
Dzień 11

Przejazd do Tosari: poznajemy Indonezję z bliska

Po śniadaniu transfer na dworzec kolejowy. Stąd udamy się pociągiem do Mojokerto, a dalej autokarem do wioski Tosari. Po drodze zjemy lunch oraz zatrzymamy się w porcie Pasuruan.  Zakwaterowanie w Bromo Cottage lub w Malangu. Uwaga: przyjazd do hotelu bardzo późnym wieczorem. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 12

Wulkan Bromo: spotkanie z siłami natury

Nad ranem wyruszamy jeepami na wschód słońca na górę Penanjakan (2770 m n.p.m.), skąd przy sprzyjających warunkach atmosferycznych rozciąga się doskonały widok na wulkan Bromo i okolicę (należy zabrać ciepłą odzież). Następnie przejdziemy równinę wokół krateru, zwaną Morzem Piasku i wejdziemy po 245 schodkach do samej krawędzi krateru wulkanu Bromo. Powrót do hotelu na śniadanie i krótki odpoczynek. Następnie przejazd do Surabaya, jednego z największych miast Indonezji, transfer na lotnisko i przelot do Denpasar na Bali. Przejazd do wybranego hotelu. (Trasa ok. 630 km)

Dzień 13
Dzień 13

Dzień relaksu i możliwość odkrywania wyspy

Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek nad morzem.
Możliwość korzystania z całodniowych wycieczek opcjonalnych ukazujących piękno kultury i natury rajskiej wyspy Bali np.: Z dala od utartych ścieżek na zielone stoki w wulkany Batur (ok. 85 USD), Pocztówka z Bali obejmująca Las małp, fantastyczną świątynię na skale Tanah Lot (ok. 85 USD) albo Wodne Bali łączące słynne balijskie wodospady z fotogenicznymu pałacami dawnych radzów (93 usd)

Dzień 14

Powrót do domu

Do późnych godzin wieczornych pobyt w hotelu. Następnie wyjazd na lotnisko w Denspasar i wylot do Polski. Aktualne rozkłady na stronie r.pl/rozklady.

Dzień 15

Lądowanie w Warszawie.

Lądowanie w Warszawie.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Limit bagażu głównego na przelocie wewnętrznym to 20 kg.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

w hotelu restauracja i bar

Zakwaterowanie

Część objazdowa

Hotele dobrej klasy,odpowiadające standardowi ***/**** w ocenie organizatora. wyjątek! Bromo Cottage, Bukit Lawang i Samosir (**)

Pokoje: we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc i klimatyzację, a często w TV i często mini bar (dodatkowo płatny).

Część pobytowa

Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów na Bali.

Wizy

Od 72 godzin przed przybyciem do Singapuru należy wypełnić online kartę przylotu (deklaracja wjazdowa) do Singapuru, tzw. SG Arrival Card (SGAC) https://eservices.ica.gov.sg/sgarrivalcard/

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Singapur - Warszawa, przeloty lokalnymi liniami na trasach Singapur-Medan, Medan-Yogyakarta, Surabaya-Denpasar oraz Denpasar-Singapur, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery pociągami oraz klimatyzowanym autokarem wg programu, wyżywienie jak w programie, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 360 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich. (UWAGA! nie dotyczy posiadaczy paszportów tymczasowych - konieczność wyrobienia wizy przed wylotem we własnym zakresie).
Paszport musi być biometryczny, ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

WALUTY

Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać Euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz hotelach. Zalecamy zabranie banknotów w dobrym stanie: nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, po 2000r. (seria „kolorowa”).


Uwaga! Zwracamy uwagę na ostrzejsze niż zazwyczaj przepisy celne obowiązujące turystów wjeżdżających do Singapuru:
1. Obowiązuje całkowity zakaz wwozu, posiadania i użytkowania wszelkiego rodzaju papierosów elektronicznych oraz ich akcesoriów.
2. Singapur nie dopuszcza wwozu bezcłowego wyrobów tytoniowych. Każdą ilość papierosów wwożonych do Singapuru (również produkty zakupione w strefie wolnocłowej) należy zadeklarować w celu opłacenia cła.
3. Maksymalna ilość alkoholu¬ podlegająca zwolnieniu z cła wynosi:
- 1 litr mocnego alkoholu + 1litr wina +1 litr piwa,
lub:
- 2 litry wina + 1 litr piwa,
lub
- 1 litr wina + 2 litry piwa.
4. Singapur w dalszym ciągu nie zezwala na wwóz gumy do żucia.
5. Malezja wprowadziła ścisły zakaz wwozu produktów spożywczych zawierających wieprzowinę oraz wszelkich pochodnych.

Osoby naruszające te regulacje mogą spotkać się z surowymi sankcjami karnymi. Bliższe informacje na oficjalnej stronie singapurskiego Urzędu Celnego pod adresem: https://www.customs.gov.sg/individuals/going-through-customs/arrival/duty-free-concession-and-gst-relief

 

Od 14.02.2024r . na wyspie Bali, będzie obowiązywał podatek turystyczny w wysokości 150 000 IDR ( ok 40zł) od osoby.
Podatek należy opłacić jeszcze przed przylotem na Bali.
Można będzie zrobić to na stronie https://lovebali.baliprov.go.id/ bądź przez aplikację Love Bali.
Płatność będzie możliwa od 7.02.2024r .

Singapur, Jawa, Bali i Sumatra - wulkany i orangutany (z przelotem do Singapuru)

5.3/6 (4 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Singapur, Jawa, Bali i Sumatra - wulkany i orangutany (z przelotem do Singapuru)
Galeria (11)
Singapur, Jawa, Bali i Sumatra - wulkany i orangutany (z przelotem do Singapuru)
Singapur, Jawa, Bali i Sumatra - wulkany i orangutany (z przelotem do Singapuru)
Singapur, Jawa, Bali i Sumatra - wulkany i orangutany (z przelotem do Singapuru)
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Singapur • rezerwat orangutanów na Sumatrze • rejs po jeziorze Toba • imponujące świątynie buddyjskie w Borobudur • wulkan Bromo o wschodzie słońca • pobyt na Bali
Długość lotu

18 godz. 10 min.

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Singapur - Warszawa, przeloty lokalnymi liniami na trasach Singapur-Medan, Medan-Yogyakarta, Surabaya-Denpasar oraz Denpasar-Singapur, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery pociągami oraz klimatyzowanym autokarem wg programu, wyżywienie jak w programie, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 360 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 4 dni.
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (78 opinii)
Wina Holiday
Indonezja: Bali
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (14 opinii)
Mercure Sanur
Indonezja: Bali
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (26 opinii)
Nikko Bali Benoa Beach
Indonezja: Bali
Zdjęcie Hotelu
5.7/6 (37 opinii)
Anvaya Beach Resort
Indonezja: Bali

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Wina Holiday
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.7
Pilot
6.0
Program wycieczki
5.3
Transport
5.5
Wyżywienie
5.4
Zakwaterowanie
4.9
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

RYSZARD, ZABRZE 27.08.2019

Singapur i trzy wyspy...

...to cztery różne światy.Ta wycieczka to egzotyka przyrodnicza,architektoniczna i kulturowa.Można zobaczyć kulturalną i religijną koegzystencję nie tylko w Singapurze ale również w Indonezji.Wróciłem zmęczony(nie korzystałem z odpoczynku tylko zwiedzałem Bali) ale bardzo zadowolony.Kolejne marzenie spełnione.

6.0/6

J.K. 05.02.2020

Wspaniała pilotka Ania Kot

Jako uczestniczka wycieczki w dniach 18.01-1.02.2020 chciałam wyrazić ogromne uznanie dla pilotki tej imprezy - p. Ani. Posiada ona bardzo bogatą wiedzę o odwiedzanych miejscach i w sposób ciekawy i często dowcipny potrafi przekazać ją uczestnikom. Oprócz tego na bieżąco i szczegółowo informuje o sprawach organizacyjnych. Czułam się pod każdym względem zaopiekowana. Kilka razy w roku wyjeżdżam na wycieczki objazdowe, ale tak profesjonalnych pilotów nie spotykam często.
Pokaż więcej opinii (2)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem