wypoczynek

Wczasy w Singapurze - co musisz wiedzieć?

  • O Singapurze
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Singapuru

Singapur

Stolica:
Singapur
Waluta:
SGD
Powierzchnia:
716 km2
Liczba ludności:
5 607 300

Wakacje w Singapurze

Lew czy Tygrys? – wakacje w Singapurze
Niezwykle nowoczesny, prestiżowy, bezpieczny, zapewniający wysoką jakość życia. Taki dla wielu jest Singapur. Szczególnie na tle otaczającego go regionu Azji Południowo-Wschodniej. To malutkie państwo jest jednym z najbogatszych na świecie. Dlatego też budzi podziw i nazywane jest „azjatyckim tygrysem”. Z drugiej strony historia miasta nieodzownie związane jest z lwem. Singapur założony został w XII wieku przez indyjskiego księcia (Sang Nila Utama), który znalazł tu schronienie przed sztormem. Po rozbiciu obozu, książę dostrzegł przebiegającego lwa, co uznał za dobry omen. Dlatego też nowoodkrytą ziemię nazwano Singa Pura – miasto Lwa. Wakacje w Singapurze to okazja, aby odkryć więcej niesamowitych historii związanych z tym miejscem.

Historia miasta – państwa – wczasy w Singapurze
Od początku swojego istnienia, Singapur był jednym z najważniejszych portów w Azji, leżąc na szlaku handlowym między Indiami, a Chinami. W 1511 roku dotarli tu Portugalczycy, którzy zajęli wyspę. Ta jednak kilkukrotnie przechodziła we władanie innych państw. I tak np. w 1641 roku obszar Singapur należał już do Holendrów, a od 1819 roku do Anglików. Jednym z pierwszych, i z pewnością najważniejszym, Brytyjczykiem był tu Stamford Raffles, który utworzył na wyspie w imieniu Kompanii Wschodnioindyjskiej brytyjska faktorię handlową. W czasach II wojny światowy bezbronny Singapur szybko trafił pod okupację japońską. Następnie znów był brytyjski, potem przez pewien okres malezyjski, by od 1965 roku stać się niezależnym państwem. Pierwszy premier Singapur, niezwykle błyskotliwy Lee Kuan Yew uznawany jest za ojca sukcesu państwa, w którym dobrobyt trwa do dziś.

Główne atrakcje – Wakacje w Singapurze
Zwiedzanie niewielkiego Singapuru warto zacząć od tutejszego centrum finansowego, jednego z najsłynniejszych na świecie. Wraz ze znajdująca się obok Mariną Bay zachwycają futurystycznymi zabudowaniami, z hotelem i kasynem na czele. Z portu rozciąga się piękny widok na zatokę i miasto. Wczasy w Singapurze to również szansa, aby odkryć tutejsze Chinatown. Jedna z najstarszych dzielnic miasta obfituje w tradycyjne chińskie świątynie i charakterystyczną, kunsztowną architekturę. Jedną z największych atrakcji turystycznych stanowi także Singapurskie zoo, zaprojektowane tak, jakby nie było w nim klatek. Zajmujący 26 hektarów ogród jest domem dla 300 gatunków zwierząt.

Opinie o Singapurze

Singapurze
6.0 /6

Spektakularnie czyste miasto-państwo

Wspaniałe miejsce, ale jednak za drogie do życia. Trzeba zobaczyć i wzorować się. Czystość jest wszędobylska i tego można im pozazdrościć. Mnóstwo zieleni i kwiatów - to jest miasto w ogrodzie. Nie ma przemysłu ciężkiego i bardzo mało samochodów, więc powietrze jest czyściutkie.
Dodał(a):
WITOLD STANISŁAW , Gdańsk, 06.02.2020
6.0 /6

Prężnie rozwijające się państwo-miasto

Cytując słowa pilota: "Singapur nie mówi, Singapur robi". Widząc rozwój kraju i to jak wszystko jest dopracowane i przemyślane można w pełni się z tym zgodzić.
Dodał(a):
Monika, SOSNOWIEC, 02.04.2020
6.0 /6

Miasto-państwo

Krótko ale treściwie- byłem tam 12 lat temu ale bardzo dużo się zmieniło i warto było odwiedzić ten kraj ponownie.
Dodał(a):
Michał Kamil, Warszawa, 15.02.2020
6.0 /6

pozytywna

piękne, zielone miasto państwo, cudne budynki , wszędzie czysto, przepiękne widoki z Mariny Bay i obłędne, futurystyczne ogrody Gardens by the Bay , w Singapurze samo lotnisko przyprawia o zawrót głowy:)
Dodał(a):
pusia, 14.01.2020
5.5 /6

Singapore

Światowe Centrum - pięknie Trochę brakowało czasu na zobaczenie większości atrakcji Singapuru. Nie było Orchid Street czy ogrodów przy Marina Sand Beach
Dodał(a):
Waldemar, Rumia, 09.12.2019
5.5 /6

Prawdziwy Tygrys

jak mówią młodzi : Petarda ! Miło , ze polski urbanista Krystyn miał taki wkład w ukształtowanie tego miasta .
Dodał(a):
MARIUSZ, GLIWICE, 03.12.2019
6.0 /6

SUPER

Fantastyczne państwo miasto. Bardzo ciekawe i piękne. Technika XXX wieku . Cudowne storczyki imnóstwo zieleni.
Dodał(a):
Urszula, Katowice, 30.10.2019
4.5 /6

SINGAPUR - lekko przereklamowane.

Państwo / miasto z licznymi rygorystycznymi zakazami. Nowoczesne , ale wydaje się ,że Kuala Lumpur je przebije na głowę.
Dodał(a):
Jarosław, Głogów, 05.08.2019
5.5 /6

niesamowite cuda budowlane i zielona oaza wśród wieżowców

Miasto czyste i zadbane jak mało które. Poza nowoczesnym i kolonialnym centrum, warto wieczorem usiąść w jednej z knajpek w dzielnicy arabskiej z muzyką "na żywo", wracać do hotelu na piechotę i odkrywać różne ciekawe miejsca i zakamarki.
Dodał(a):
Ania , 18.07.2019
6.0 /6

zaskoczona

Myślała,że Singapur mnie nie zaskoczy....a on mnie uwiódł, mimo wielu podróży w rózne zakątki świata, on jest jedyny, niepowtarzalny, zwariowałam...
Dodał(a):
Barbara Alina, Dopiewo, 08.07.2019
5.7/6 Ocena ogólna Singapurze

Pogoda w Singapurze

Singapur znajduje się w strefie klimatu lasów deszczowych, co wiąże się z częstymi i obfitymi opadami. Intensywne deszcze padają równomiernie przez cały rok, a wysokość opadów wynosi ok. 2500 mm.
Temperatura jest niemal stała bez względu na porę roku, a termometry wskazują od 25°C do 30°C.

Kierunek Singapur, sprawdź co warto wiedzieć przed wyjazdem

Singapur to jedno z najbogatszych państwa świata, które zdecydowanie warto odwiedzić. Z naszym artykułem sprawdzisz najważniejsze, przydatne informacje i przygotujesz się do podróży.