Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon

Dokumenty

Oferty

Singapur wakacje

Sortuj: od najniższej ceny

Znaleziono 5 ofert

Singapur
Singapur

Singapur

Stolica: Singapur

Waluta: SGD

Powierzchnia: 716 km2

Liczba ludności: ‍5 607 300

Wakacje w Singapurze

Lew czy Tygrys? – wakacje w Singapurze
Niezwykle nowoczesny, prestiżowy, bezpieczny, zapewniający wysoką jakość życia. Taki dla wielu jest Singapur. Szczególnie na tle otaczającego go regionu Azji Południowo-Wschodniej. To malutkie państwo jest jednym z najbogatszych na świecie. Dlatego też budzi podziw i nazywane jest „azjatyckim tygrysem”. Z drugiej strony historia miasta nieodzownie związane jest z lwem. Singapur założony został w XII wieku przez indyjskiego księcia (Sang Nila Utama), który znalazł tu schronienie przed sztormem. Po rozbiciu obozu, książę dostrzegł przebiegającego lwa, co uznał za dobry omen. Dlatego też nowoodkrytą ziemię nazwano Singa Pura – miasto Lwa. Wakacje w Singapurze to okazja, aby odkryć więcej niesamowitych historii związanych z tym miejscem.

Historia miasta – państwa – wczasy w Singapurze
Od początku swojego istnienia, Singapur był jednym z najważniejszych portów w Azji, leżąc na szlaku handlowym między Indiami, a Chinami. W 1511 roku dotarli tu Portugalczycy, którzy zajęli wyspę. Ta jednak kilkukrotnie przechodziła we władanie innych państw. I tak np. w 1641 roku obszar Singapur należał już do Holendrów, a od 1819 roku do Anglików. Jednym z pierwszych, i z pewnością najważniejszym, Brytyjczykiem był tu Stamford Raffles, który utworzył na wyspie w imieniu Kompanii Wschodnioindyjskiej brytyjska faktorię handlową. W czasach II wojny światowy bezbronny Singapur szybko trafił pod okupację japońską. Następnie znów był brytyjski, potem przez pewien okres malezyjski, by od 1965 roku stać się niezależnym państwem. Pierwszy premier Singapur, niezwykle błyskotliwy Lee Kuan Yew uznawany jest za ojca sukcesu państwa, w którym dobrobyt trwa do dziś.

Główne atrakcje – Wakacje w Singapurze
Zwiedzanie niewielkiego Singapuru warto zacząć od tutejszego centrum finansowego, jednego z najsłynniejszych na świecie. Wraz ze znajdująca się obok Mariną Bay zachwycają futurystycznymi zabudowaniami, z hotelem i kasynem na czele. Z portu rozciąga się piękny widok na zatokę i miasto. Wczasy w Singapurze to również szansa, aby odkryć tutejsze Chinatown. Jedna z najstarszych dzielnic miasta obfituje w tradycyjne chińskie świątynie i charakterystyczną, kunsztowną architekturę. Jedną z największych atrakcji turystycznych stanowi także Singapurskie zoo, zaprojektowane tak, jakby nie było w nim klatek. Zajmujący 26 hektarów ogród jest domem dla 300 gatunków zwierząt.

Najlepsze artykuły o Singapurze:

Kierunek Singapur, sprawdź co warto wiedzieć przed wyjazdem

Kierunek Singapur, sprawdź co warto wiedzieć przed wyjazdem

Singapur to jedno z najbogatszych państwa świata, które zdecydowanie warto odwiedzić. Z naszym artykułem sprawdzisz najważniejsze, przydatne informacje i przygotujesz się do podróży.

Opinie o Singapurze:

5.7/6

Ocena ogólna Singapur

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem